خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Question انقباض ماهیپه مژکی

سلام
      یه سوالیه که خیلی ذهنم مشغول کرده و از هر معلمی میپرسم هنگ میکنه یا میگه تو فقط بخون کاری نداشته باش
      توی صفحه60 فصل حواس زیست 2 نوشته که با انقباض ماهیچه مژکی عدسی کروی و قطور تر میشه اما اگه یه کم فکر کنین رو این جمله از نظر منطقی با انقباض ماهچه مژکی باید تار های آویزی کشیده بشن و عدسی هم کشیده بشه و نازک بشه نه اینکه کروی تر و قطور تر بشه
      آها یه سوال دیگه اینکه مگه گلوکز و چربی قحطه که کورتیزول اسکل میره پروتئینای خوشکلو میشکنه واس تامین انرژی؟؟؟
      اگه جواب بدین دعا میکنم پیر شین هااااا
      ویرایش توسط Mahdi.k.h : 07 فروردین 1395 در ساعت 11:06 دلیل: اضافه کردن سوال دوم-غلط املایی

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi99 نمایش پست ها
      سلام
      یه سوالیه که خیلی ذهنم مشغول کرده و از هر معلمی میپرسم هنگ میکنه یا میگه تو فقط بخون کاری نداشته باش
      توی صفحه60 فصل حواس زیست 2 نوشته که با انقباض ماهیچه مژکی عدسی کروی و قطور تر میشه اما اگه یه کم فکر کنین رو این جمله از نظر منطقی با انقباض ماهچه مژکی باید تار های آویزی کشیده بشن و عدسی هم کشیده بشه و نازک بشه نه اینکه کروی تر و قطور تر بشه
      آها یه سوال دیگه اینکه مگه گلوکز و چربی قحطه که کورتیزول اسکل میره پروتئینای خوشکلو میشکنه واس تامین انرژی؟؟؟
      اگه جواب بدین دعا میکنم پیر شین هااااا
      اتصال تارهای آویزی به عدسی از بالا و پایین نیست.از طرفین بهش وصل شده لذا وقتی کشیده میشه عدسی کروی میشه و وقتی منبسط میشن (رفع کشش) عدسی به حالت کشیده اولیه خودش برمیگرده
      وقتی نیاز بدن از حد معمول تامین توسط گلوکز و چربی فراتر رفت مجبورا پروتئین ها هم طی مسیرهای واکنشی میشکنند و درنهایت ماجرا انرژی تولید میشه.فرضا شما 20تا atpنیاز داری و گلوکز و چربی با ماکزیمم فعالیت آنزیمها تنها 15atpبرای شما تامین میکنند و شما با کمبود انرژی رو به رو میشی هرچند که شاید بازهم ذخیره گلوکز و چری در بدنت وجود داشته باشه و همچنین تمام چربی بدن به همین آسونی تبدیل به انرژی نمیشه مثلا چربی موجود در چشم خییلی مقاوم هست و در شدیدترین نیازهای بدن هم چندان تجزیه نمیشه و همچنین گاها پیش میاد به دلایل ژنتیکی و نقص آنزیمی شما قادر به استفاده از گلوکز ذخیره شده در کبد نیستی و .....
      "تطبیق چشم برای فاصله‌های کوتاه به یاری انقباض ماهیچهٔ مژگانی را تطابق مثبت می‌گویند. تطبیق چشم برای فاصله‌های دور به یاری رها شدن ماهیچهٔ مژگانی از انقباض، تطابق منفی نامیده می‌شود. "
      ویرایش توسط rezagmi : 08 فروردین 1395 در ساعت 02:28

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      اتصال تارهای آویزی به عدسی از بالا و پایین نیست.از طرفین بهش وصل شده لذا وقتی کشیده میشه عدسی دراز و باریک میشه و وقتی منبسط میشن (رفع کشش) عدسی به حالت کروی اولیه خودش برمیگرده
      وقتی نیاز بدن از حد معمول تامین توسط گلوکز و چربی فراتر رفت مجبورا پروتئین ها هم طی مسیرهای واکنشی میشکنند و درنهایت ماجرا انرژی تولید میشه.فرضا شما 20تا atpنیاز داری و گلوکز و چربی با ماکزیمم فعالیت آنزیمها تنها 15atpبرای شما تامین میکنند و شما با کمبود انرژی رو به رو میشی هرچند که شاید بازهم ذخیره گلوکز و چری در بدنت وجود داشته باشه و همچنین تمام چربی بدن به همین آسونی تبدیل به انرژی نمیشه مثلا چربی موجود در چشم خییلی مقاوم هست و در شدیدترین نیازهای بدن هم چندان تجزیه نمیشه و همچنین گاها پیش میاد به دلایل ژنتیکی و نقص آنزیمی شما قادر به استفاده از گلوکز ذخیره شده در کبد نیستی و .....
      منم همینو میگم دیگه برادر اگه از طرفین منقبض بشن مژکیا تار های آویزیم کشیده میشن و عدسی باید کشیده بشه نه کروی تر

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      منم همینو میگم دیگه برادر اگه از طرفین منقبض بشن مژکیا تار های آویزیم کشیده میشن و عدسی باید کشیده بشه نه کروی تر
      ببخشید واقعا عذر میخوام برعکس نوشتم
      +اصلاح شد

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR.R-0017 نمایش پست ها

یه عکس شاید همین توضیحات رو رسا تر کنه ! البته باید قدرت تخیل خوبی هم داشتی باشین که بتونین تصورش کنین اون تارها که مث سوزنن تو عکس همه طرف عدسی رو احاطه کردن و وقتی منقبض میشن چی میشه ...

فایل پیوست 52052
      قربونت خیلی زحمت کشیدی
      فک کنم یعنی مث سوزن به عدسی فشار میارن و باعث میشن کروی شه[emoji13]
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      قربونت خیلی زحمت کشیدی
      فک کنم یعنی مث سوزن به عدسی فشار میارن و باعث میشن کروی شه[emoji13]
      همين جور استدلال كني نياز به كنكورم نداري ، Phd بهت ميدن با نمك !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
      در جامعه ای زندگی میکنم
      که بسیاری از مردمانش با یک “استخاره” هدف تعیین میکنند
      و با یک “عطسه” از هدف خود دست میکشند

از کانال sarzaminglico@ در تلگرام حتماااااا دیدن کنید , قول میدم موثر باشه
      ویرایش توسط AmiR.R-0017 : 08 فروردین 1395 در ساعت 19:38

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR.R-0017 نمایش پست ها

همين جور استدلال كني نياز به كنكورم نداري ، Phd بهت ميدن با نمك !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
      داداش گلم شرمنده اصلا قصد بدی نداشتم. من دارم با tapatalkمینویسم و این شکلک اشتباهی اومد و پاک نشد.واقعا عذر میخام
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن