خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 53
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Forgotten نمایش پست ها
      اولا از بهم زدن تاپیک عذرمیخوام اما به نظرتون میصرفه شما اینارو حفظ کنید ؟
      وقتی که برای حفظ کردن ضرف میکنید اگر برای یادگیری مفهومی بزارید خیلی خیلی بیشتر و بهتر نتیجه میگیرید
      سر جلسه کنکور تازه اگر همچین سوالایی بیاد توی اوج فشار و استرس دو احتمال وجود داره یا اینکه یادتون نمیاد این فرمولا یا اینکه قاطی میکنید !
      من نمیدونم شما پسرا دیگه چرا این حرفا رو میزنید کلاس کنکور که میرفتم دخترا هم بودن تا استاد یه فرمول می گفت که تست رو با یه جمع و تفریق حل می کرد شروع میکردن به داد و غار که اینا قدیمی شدن یا سرجلسه کنکور یادمون میره پسرا که راحت طلب هستند
      کنکور مثل امتحان تشریحی نیست که پدرت رو در بیاری همه رو کامل یاد بگیری باید زرنگ باشی فکر کردی اونایی که 100 میزنن یکی یکی همه رو حل میکنن نه داداش اونا هم از این فرمولا استفاده میکنن
      من حاضم شرط ببندم که وقتی که باید بذاری اینا رو حفظ کنی نصف وقتی که بخوای فرمولای تشریحی رو یاد بگیری
      برای مثال در مبحث سقوط ازاد یه تستش رو با تکنیک ذهنی تو 10 ثانیه حل میکنی ولی برای راه تشریحی باید چندتا فرمول بنویسی از اخرم معلوم نیست درست باشه یا نه پس اینقدر انقولت نیارید و همکاری کنید
      گروه فیزیک انجمن واقعا خوابن گروههای دیگه رو نگاه کنید دینی مهمتره یا فیزیک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yema نمایش پست ها
      من نمیدونم شما پسرا دیگه چرا این حرفا رو میزنید کلاس کنکور که میرفتم دخترا هم بودن تا استاد یه فرمول می گفت که تست رو با یه جمع و تفریق حل می کرد شروع میکردن به داد و غار که اینا قدیمی شدن یا سرجلسه کنکور یادمون میره پسرا که راحت طلب هستند
      کنکور مثل امتحان تشریحی نیست که پدرت رو در بیاری همه رو کامل یاد بگیری باید زرنگ باشی فکر کردی اونایی که 100 میزنن یکی یکی همه رو حل میکنن نه داداش اونا هم از این فرمولا استفاده میکنن
      من حاضم شرط ببندم که وقتی که باید بذاری اینا رو حفظ کنی نصف وقتی که بخوای فرمولای تشریحی رو یاد بگیری
      برای مثال در مبحث سقوط ازاد یه تستش رو با تکنیک ذهنی تو 10 ثانیه حل میکنی ولی برای راه تشریحی باید چندتا فرمول بنویسی از اخرم معلوم نیست درست باشه یا نه پس اینقدر انقولت نیارید و همکاری کنید
      گروه فیزیک انجمن واقعا خوابن گروههای دیگه رو نگاه کنید دینی مهمتره یا فیزیک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
      عزیز من اولا رتبه برتر ها سعی میکنن تست بیشتر ببینن و سرعت عملشون رو ببرن بالا نه تکنیک حفظ کنن اینو نقل مستقیم میگم از میثم ابراهیمی که فیزیک امسال رو 86 زده ( 24 کشور )

دوما شما اینارو حفظ میکنید چقدر احتمال میدید دقیقا مشابه این بیاد ؟ خیلی خیلی احتمالش کمه که طراح کنکور مفهوم رو درگیر سوال نکنه

ببینید الان اگر سوال رو یکم تغییر بدی دیگه قابل حل نیست با این تکنیک ها . میخاید یه نمونه طرح کنم

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Forgotten نمایش پست ها
      عزیز من اولا رتبه برتر ها سعی میکنن تست بیشتر ببینن و سرعت عملشون رو ببرن بالا نه تکنیک حفظ کنن اینو نقل مستقیم میگم از میثم ابراهیمی که فیزیک امسال رو 86 زده ( 24 کشور )

دوما شما اینارو حفظ میکنید چقدر احتمال میدید دقیقا مشابه این بیاد ؟ خیلی خیلی احتمالش کمه که طراح کنکور مفهوم رو درگیر سوال نکنه

ببینید الان اگر سوال رو یکم تغییر بدی دیگه قابل حل نیست با این تکنیک ها . میخاید یه نمونه طرح کنم
      در رابطه با رتبه برتر ها من کلی گفتم تمام درسای تخصصی و استفاده از تکنیک های معمولی مثلا توی تابع به جای اینکه دامنه رو بدست بیاری عدد میدی بدست میاد یا .........
      سوال استاندارد در حد کنکور بده شاید تکنیک داشت!
      من این تاپیک رو راه انداختم برا کسایی که عشق فرمول تستین مثل خودم تا هم خودم و هم دیگران استفاده کنن دیگه دل به خواهی هر کی خواست استفاده میکنه هر کی هم نخواست نه
      شما هم فرمول بذار تا استفاده کنیم

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چه عقایدی چه چیزایی
      یه معلمی هست تو شیراز مدرس قلم چی هم هست میگه اگر تست کنکوری بیشتر از نیم خط جواب داشت من دیگه تدریس نمیکنم.....
      درسته که شما باید مفهوم رو یاد بگیری ولی خو همون عزیزی که گفت رتبه فلان گفته مفهوم رو یاد بگیر
      اگر ببینی چطوری سوالات رو حل میکنه میبینی با اون یارو که کلاس تست رفته فرقی نمیکنه( خودشم به احتمال 99.999999 رفته بدون شک)
      اگرم میبینی کسی نرفته مطمئن باش خودش نشسته تست زیاد حل کرده و همین چیایی که ما حفظ میکنیم رو خودش به دست اورده
      آدم بوده بدون معلم رفته دانشگاه شیراز پزشکی(چون خودم شیرازم) آدم دیدم با dvd دیدن رفته شریف. آدم دیدم باباش میلیاردر بوده هرچی بگی براش خرج کرده آخر هم رتبش شده 8هزار.....
      صرف دونستن اینا کمکتون نمیکنه باید از هر کدوم تو سوالای مختلف استفاده کنید ببینید چه کم و کاستی داره خودتون پرورشش بدید و یه سری قواعد منطقی ولی غیر علمی براش درست کنید:D اون کسی که یه تکنیکی رو میسازه مطمئن باش خودش تو همه سوالای اون حوزه ازش استفاده میکرده حالا اینکه درست منتقل نشده بحثش جداست
      شما ها هم اینا رو حفظ کنید...آرامش خودتونم سر جلسه حفظ کنید همش یادتون میاد
      یه قرصی چیزی قبل جلسه بخورید
      تو همین سایت کنکور یه پسره ای بود یه جزوه گذاشته بود کلی فرمول تستی ریاضی و فیزیک توش بود

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این یاروئه که جباب سه برابر هست و اینا اثبات داره .....
      مثلا این یارو امیر مسعودی وقتی میگه به جای اب 1 در نظر بگیرید خو ما تو شیمی 3داریم حاشیه کتاب نوشته ظرفت گرمایی آب 1کالری هست
      چبعد ملت میان میگن ..شعره
      مهارت تست زنی خودتو ببر بالا خودت تکنیک طراحی میکنی اصلا

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دوستان دیگه اگه میخوان بیشتر با نکات تستی فیزیک اشنا بشن یا کتاب مهر و ماه و بگیرن ( که به تنهایی زیاد مفید نخواهد بود) ویا از تست ها و پاسخ نامه کتاب گاج و یا حتی الگو استفاده کنند .
      در گاج کمتر اما در الگو معمولا راه های پاسخ گویی به دو روش هست . هم مفهومی- تشریحی وهم حل با نکات تستی .
      بهترین راه یادگیری نکات درست تستی ، دونستن روش رسیدن به اون فرمول های تستی هست . تا نه یادتون بره و اگر هم پیچشی در تست بود بتونید از دام خودتون رو رها کنید .

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان باور کنید این تاپیک مال گذاشتن فرمول تستی نه چیزه دیگه یا فرمول بذارید یا هیچی
      ویرایش توسط .MEHRAD. : 29 اسفند 1394 در ساعت 14:59

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هرگاه متحرک با از حال سکون و با شتاب ثابت شروع به حرکت کند جابه جایی های متحرک در زمان های مساوی و متوالی با توجه به زیر به دست میاد:

ثانیه اول:k
      ثانیه دوم:3k
      ثانیه سوم:5k
      و............
      مثال:متحرکی با شتاب ثابت 10 شروع به حرکت می کند در ثانیه پنجم چند برابر ثانیه سوم طی می کند؟
      حل با تکنیک:میشود 9k به 5k که میشود نه پنجم

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      لطفا فرمول با اثبات بذارید.
      یه جوری هم بنویسید که بشه راحت خوند.

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa98 نمایش پست ها
      لطفا فرمول با اثبات بذارید.
      یه جوری هم بنویسید که بشه راحت خوند.
      اثباتش سوالات رو با روش تشریحی حل کن اگه جواب همینا بود اثبات شده

برا نوشتن واقعا سخته هر چی کسری مینویسم میزارم اینجا بهم میریزه مجبورم فارسی بنویسم

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تکنیک بعدی
      اگر جسمی با سرعت اولیه v و شتاب a شروع به حرکت کند جابه جایی ان در زمان های مساوی و متوالی برابر است با:
      ثانیه اول : 0/5a+v
      ثانیه دوم : 1/5a+v
      ثانیه سوم: 2/5a+v
      و................
      مثال: متحرکی با سرعت اولیه 20 و شتاب 12 حرکت می کند جابه جایی متحرک در دو ثانیه دوم چقدر است؟
      حل:دو ثانیه دوم یعنی ثانیه 3 و 4 جواب میشه112

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      فرمول های تستی پر کاربرد فیزیک در کتاب معجزه ی فیزیک انتشارات مهر و ماه هست .
      زیاد به این فرمول ها اعتماد نکن چون طراحان سوال کنکور این قدر گیج نیستدند که بخوان یه سوال طرح کنند که بتونیم با این فرمول های تستی مثل گلابی به جواب برسیم .
      دقیقااااااااااااااااااااا ...

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه برای فصل مدار و خازن و نوسانم تکنیک دارید بزارید لطفا

14. Top | #29
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بدون فهم درس، تکنیک به دردتون نمیخوره. وقتتونو با اینکارا هدر ندید.

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      بدون فهموم بدرد نمیخورخ=ه و فقط جنبه ی حفظی پیدا میکنه ذهنت اصلا برای یه سوال مفهمومی اماده نیست

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن