خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

حبر و احتمال _ سوال از مبحث لونه کفتری

سلام و درود. آدینتون بخیر و سلامت باد.

دوستان من کلا تو فهم این مبحث لانه کبوتری وقتی زیاد میرم تو بهرش قفل میکنم. مفهوم اولیشو میدونم، اینکه مثلا اگه 5 نفر باشیم، بخوایم تیم تشکیل بدیم، حداقل 1 تیم دو نفر خواهد داشت.

ولی وقتی با مسائل "گوی و رنگ "هاش برخورد میکنم یا چند مثال دیگش، وقتی بهشون فکر می کنم واقعا قفل میکنم، میگم چرا این انقدر بی استدلاله.

لطفا یه توضیحی از خودتون بدید، که کاملا موضوع رو درک کرده باشید، توضیح کتابی نباشه که حتی الان تو ویکیپدیا هم راجبش خوندم ولی بازم سر اون مسئله ها قفل میکنم.

پیشاپیش ممنون.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mK_Architect نمایش پست ها

سلام و درود. آدینتون بخیر و سلامت باد.

دوستان من کلا تو فهم این مبحث لانه کبوتری وقتی زیاد میرم تو بهرش قفل میکنم. مفهوم اولیشو میدونم، اینکه مثلا اگه 5 نفر باشیم، بخوایم تیم تشکیل بدیم، حداقل 1 تیم دو نفر خواهد داشت.

ولی وقتی با مسائل "گوی و رنگ "هاش برخورد میکنم یا چند مثال دیگش، وقتی بهشون فکر می کنم واقعا قفل میکنم، میگم چرا این انقدر بی استدلاله.

لطفا یه توضیحی از خودتون بدید، که کاملا موضوع رو درک کرده باشید، توضیح کتابی نباشه که حتی الان تو ویکیپدیا هم راجبش خوندم ولی بازم سر اون مسئله ها قفل میکنم.

پیشاپیش ممنون.
      داداش گلم این برنامه رو ببین اگه بازم سوالی داشتی بگو تا برات توضیح بیشتر بدم
      مهرداد الفت : نکات درس جبر و احتمال
      حجمش خیلی کمه حتما دانلودش کن
      داداش تو درس خوندم مثل من پررو باش ، سوالی رو نفهمیدی بازم تو تاپیکا بپرسش تا یاد بگیری
      موفقیت هیچ رازی نداره
      از تو شروع می شه
      دوست خوب من ، زمانی که تصمیم می گیری شرایطت رو تغییر بدی، شاید به خیلی چیزا فکر کنی..
      به راهکارها
      به مشکلات
      و...
      اما یه قانون بیشتر وجود نداره:
      "موفقیت به سن ، وضعیت فعلیت ، وضعیت گذشته" تو ارتباطی نداره...
      موفقیت شجاعت و شهامت میخواد...
      خواستن و خواستن و خواستن میخواد...
      موفقیت، در یک کلام، تو رو میخواد...
      اینکه وقتی هزار نفر بهت میگن نمیتونی ، فقط یک جمله بهشون بگی:
      "بشین و تماشا کن!"
      رویای خودت رو محکم نگه دار و براش تلاش کن

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منظورتون مسایل بدشانس ترین ها هست؟یک مدل ازسوالات لانه کبوتری مسایل بدترین ها هست
      مثلا6تا مهره زرد داریم 4 تا قرمز 5 تا سفید حداقل چند تا بیرون بیاریم تا مطمین باشیم مهره قرمزه؟توی این سوالا باید فرض کنیم بد شانس ترین ادم دنیا هستیم یعنی هرچی مهره میاریم بیرون قرمزنیست خب ما باید 11 تا بیاریم بیرون(5+6)تا مطمین باشیم دوازدهمی قرمزه به همین سادگی ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن