خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

روشهای حل مسائل فیزیک!!!!

۱) صورت مسأله را دقیق بخوانید و مبحث را شناسایی کنید و بفهمید مسأله از شما چه میخواهد.

۲) اگر لازم بود، حتما شکل بکشید.
      ۳) فرمول مربوط به مسأله را یادآوری کنید (اگر خلاصه نویسی کرده باشید و زیاد آن را مرور کرده باشید، برایتان خیلی راحت خواهد بود).
      ۴) اگر نیاز به جابه جایی و تغییر در فرم اصلی فرمول وجود دارد آنها را انجام دهید.
      ۵) اگر داده های مسأله نیاز به تبدیل واحد دارند آنها را انجام دهید.
      ۶) داده های مسأله را در فرمول جایگذاری کنید و مسأله را حل کنید.

به نکته های زیر حتما توجه کنید:
      ۱) ابتدا حتما متن درس فیزیک را با دقت بخوانید و کاملا آن را بفهمید و بعد سراغ مثالها و تمرینهای کتاب درسی بروید.
      ۲) در منزل و برای حل سؤالهای فیزیک هرگز از ماشین حساب استفاده نکنید و مسأله ها را حتما تا آخر حل کنید. سرعت محاسبه ها در کنکور خیلی مهم است. از همین حالا باید با حل سؤالهای مختلف، سرعت محاسبه ی خود را افزایش دهید.
      ۳) حتما بعد از مطالعه و خلاصه برداری، سراغ تستزنی بروید و آن قدر تست بزنید (البته نه این که همه را در یک روز بزنید) تا به تسلط برسید. صبور باشید و آرام آرام سرعت خود را افزایش دهید.
      ۴) گاهی هیچ اشکالی ندارد تستهای تکراری بزنید. این کار برای افزایش سرعت عمل مفید است؛ البته به شرطی که بار دیگر از ابتدا تا انتها را حل کنید نه این که از حفظ جواب دهید.
      ۵) لازم نیست فرمولهای متفرقه را از کتابهای کمک آموزشی حفظ کنید و خود را دچار سردرگمی کنید. به جای این کار، شیوه ی درست استفاده از فرمولهای اصلی را یاد بگیرید و با تمرین زیاد، در آنها به تسلط کافی برسید.
      * باز هم تاکید میکنم حتما برای موفقیت در درس فیزیک، لازم است سرعت محاسبه های ریاضی خود را بدون کاهش دقت، افزایش دهید؛ پس از همین الان شروع به تمرین کنید. کار سختی نیست.
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      از کجا بفهمم یه سوال با کار و انرژی یا دینامیک یا تکانه حل بشه؟
      با یکیش حل میکنم ولی نمیدونم کدومش سریع تره.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن