خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 50
    1. Top | #16
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط INFERNAL نمایش پست ها
      مسلما کاری که این رتبه برترا کردن اینی نیست که اینجا نوشته شده
      والا کارایی که سارا همتی کرده منم کردم و همین الآنم در حال انجامشم،درصد من کجا و اون کجا...!
      شما مطمئن باشین که معلمای خیلی خوبی بالا سرشون بوده و کلی پول خرج کردن که به این درصد رسیدن
      این جمله که کتاب مهمه فقط یه شعاره
      با این حرفا فقط دیگران رو نا امید میکنی و کاری میکنی که فکر کنن تا دو سه میلیون پیاده نشن نمیشه به درصد بالا رسید.

یکی از آشنا های ما که هیچ کلاس کنکوری هم شرکت نکرد و اصلا آزمونی هم نرفت زیست رو 76 زد و رتبش 1400 منطقه دو شد الان داره پزشکی دولتی میخونه.

مگر میشه ادم با تلاش زیاد موفق نشه اصلا اون معلم چه چیزی میخواد بگه که توی این کتابای کمک آموزشی نیست.

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatom نمایش پست ها
      امیرحسین کلانتری سرچشمه، رتبه‌ی ۶ تجربی سهمیه
      در سال دوم و سوم دبیرستان بیش‌تر تشریحی کار می‌کردم و در سال چهارم باز هم تأکیدم روی کتاب درسی بود و سعی می‌کردم نکات استخراجی را در حاشیه‌ی کتاب درسی یادداشت کنم و از طرفی مطالب را برای خودم خلاصه‌نویسی کنم که این کار برای من بسیار مؤثر بود.امیرمسعود ندافى، رتبه‌ی ۱۰ تجربی منطقه‌ی ۲من در درس زیست ضعیف بودم و منابع مطالعاتی زیادی داشتم. تقریباً همه‌ی کتاب‌‌های کمک‌آموزشی زیست را داشتم ولی در اواخر سال متوجه شدم با تمرین و تمرکز بیش‌تری روی کتاب درسی و توجه به متن می‌توان در زیست نتیجه‌ی بهتری گرفت.تلاش می‌کردم نکات ترکیبی را خودم استخراج کنم و در این درس سؤال طراحی می‌کردم که این کار خیلی به من کمک کرد. از طرفی سعی کردم روشی‌های رتبه‌‌های برتر برای حل سؤالات ترکیبی را برای خودم شخصی‌سازی کنم. به دانش‌آموزان دیگر نیز توصیه می‌کنم در هر قسمت از مطالعه‌ی درس زیست‌شناسی اگر به کلمات کلیدی برخورد کردند به این موضوع بیندیشند که این کلمات را در کدام قسمت زیست‌شناسی و در چه مقطعی دیده‌اند و آن قسمت را مطالعه کنند. فایده‌ی این کار این است که باعث می‌شود مطلب در ذهنشان طبقه‌بندی شود و راحت‌تر به سؤالات ترکیبی پاسخ دهند.حسن اسدى گندمانى، رتبه‌ی ۲ تجربی سهمیهمهارت جواب دادن به سؤالات ترکیبی با مرور زیاد به دست می‌آید. من بارها کتاب را زیر ذره‌بین قرار دادم و متن کتاب را خواندم. از طرفی با کتاب زیست تصویری، متن را روی شکل پیاده می‌کردم. با این کار، هم متن را خوب یاد می‌گرفتم و هم می‌توانستم نکات جدیدی از تصویرها به دست آورم.امید جلیل، رتبه‌ی ۳ تجربی منطقه‌ی ۳دور اول سعی می‌کردم بسیار عمیق مطالعه کنم و استفاده از کتاب‌های کمک‌آموزشی برای این بود که اگر احیاناً نکته‌ای را فراموش کرده یا نخوانده‌ام آن را پیدا کنم؛ مثل نکاتی که در سال‌های پی در پی در کنکور تکرار شده است.دو ماه قبل از کنکور تقریباً از کتاب کمک‌آموزشی استفاده نکردم به جز کتاب زرد اختصاصی و بیش‌تر تأکیدم بر کتاب درسی و نکاتی بود که خودم آن‌ها را تهیه کرده بودم.روش من برای نوشتن نکات به این صورت بود که مثلاً می‌نوشتم جنین و کل مطالب مربوط به آن را در سه سال زیست‌شناسی استخراج کرده و به صورت خلاصه یاداشت می‌کردم.هم‌چنین سعی می‌کردم نکات را به صورت ترکیبی بنویسم و سؤال طراحی کنم.
      منبع ای کنکوری
      فاطوم جان تو که هستی اصلا جای جالی fatemeh.tehran
      حس نمیشه

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه مثال بگم بهتون از طرف میپرسن مثلا "رفتار " اصلا چیه ؟؟؟ نمیتونه جواب بده بعدش میخواد بیاد تستاشو جواب بده اینک نمیشه

خداییش الان چن نفرتون یه تعریف علمی برای رفتار میدونید ؟؟؟

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کتاب درسی 80 درصد. تست و کتاب کار 20 درصد.
      تقریبا هرکتاب زیستو باید 8 دور بزنید.
      اول تسلط بر کتاب بعد تست و نکته... اگ تسلط نداشته باشید ب قول خودمون تستو حروم میکنید.
      مهم نیست زندگی منو به کجا میبره... همیشه منو با یه لبخند پیدا میکنی..

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hldvlpln نمایش پست ها
      با این حرفا فقط دیگران رو نا امید میکنی و کاری میکنی که فکر کنن تا دو سه میلیون پیاده نشن نمیشه به درصد بالا رسید.

یکی از آشنا های ما که هیچ کلاس کنکوری هم شرکت نکرد و اصلا آزمونی هم نرفت زیست رو 76 زد و رتبش 1400 منطقه دو شد الان داره پزشکی دولتی میخونه.

مگر میشه ادم با تلاش زیاد موفق نشه اصلا اون معلم چه چیزی میخواد بگه که توی این کتابای کمک آموزشی نیست.
      حقیقتیه که هست و نمیشه انکارش کرد،درضمن پولی که خرج میکنن خیلی بیشتر از 2 3 میلیون میشه
      آشنای شما 94 رو 76 زد؟!!
      وقتی معلمی مثل آرام فر خصوصی جلسه ای 1.5 میلیون میگیره دیگه کاملا معلومه که چی میگه
      درسته که همه ی معلما همون کتاب رو درس میدن ولی موضوع اینجاست که کسی مثل من باید خودمو بکشم و کلی کتاب رو بالا پایین کنم تا به یه نکته ای برسم ولی اون طرف معلمش تو چند دیقه نکته رو میگه اون فقط باید حفظش کنه حالا شما فکرش رو بکن که تو بازه ی 9 ماهه چه اختلافی بین من و اون میوفته.....!

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من حرف ايشون رو تاييد ميكنم كه خوندن كتاب عالي ترين كار ممكنه ولي نه خود كتاب!
      من از جزوه عمارلو زيست رو خوندم و جزوه عمارلو = همون متن كتاب+نكات تركيبي
      ب نظر منم تو زيست داشتن معلم خوب خيلي تاثير داره مثلا معلم مدرسه من فصل يك پيش رو سرسري گفت و رد شد هيچكس تو كلاس نميفهميد انتي كدون و چجوري ميشه نوشت ولي فقط با يك جلسه كلاس عمارلو و جزوه ايشون و تست از گاج توي ازمون ٧٦٪‏ زدم

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa92 نمایش پست ها
      ب نظر منم تو زيست داشتن معلم خوب خيلي تاثير داره مثلا معلم مدرسه من فصل يك پيش رو سرسري گفت و رد شد هيچكس تو كلاس نميفهميد انتي كدون و چجوري ميشه نوشت ولي فقط با يك جلسه كلاس عمارلو و جزوه ايشون و تست از گاج توي ازمون ٧٦٪‏ زدم
      سلام خود شما 93فک کنم کنکور داشتین میشه بگید چ رشته ای قبول شدین و چجوری زیست خوندین؟
      ازکجا میتونم جزوه های ایشون گیر بیارم میشه لینکشو بزارید؟

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa92 نمایش پست ها
      کنکور 94 زیست چند زدی آجی؟

9. Top | #24
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط INFERNAL نمایش پست ها
      حقیقتیه که هست و نمیشه انکارش کرد،درضمن پولی که خرج میکنن خیلی بیشتر از 2 3 میلیون میشه
      آشنای شما 94 رو 76 زد؟!!
      وقتی معلمی مثل آرام فر خصوصی جلسه ای 1.5 میلیون میگیره دیگه کاملا معلومه که چی میگه
      درسته که همه ی معلما همون کتاب رو درس میدن ولی موضوع اینجاست که کسی مثل من باید خودمو بکشم و کلی کتاب رو بالا پایین کنم تا به یه نکته ای برسم ولی اون طرف معلمش تو چند دیقه نکته رو میگه اون فقط باید حفظش کنه حالا شما فکرش رو بکن که تو بازه ی 9 ماهه چه اختلافی بین من و اون میوفته.....!
      اینا که شما میگی واسه درصد بالای 80 ده شما کتاب رو کمی بالا پایین کنی خودت رو به 60 برسونی کافیه.
      بله کنکور 94 این کارو کرده .

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hldvlpln نمایش پست ها
      اینا که شما میگی واسه درصد بالای 80 ده شما کتاب رو کمی بالا پایین کنی خودت رو به 60 برسونی کافیه.
      بله کنکور 94 این کارو کرده .
      ببین موضوع این نیست که ماام باید 80 بزنیم،موضوع اینه که درست نیست بیایم از حرفای کسایی استفاده کنیم که مطمئنا کلی هزینه کردن و به اینجا رسیدن
      بدون استثنا اگه به حرفای همه ی رتبه برترا ام نگاه کنی میبینی که فقط یه سری حرفای کلیشه ای زده میشه که اینا رو تقریبا هر کسی میدونه

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      این نداف دروغ میگه زیستش اصلا هم ضعیف نبوده الانم ببین داره ساعتی خدا تومن ژول میگیره

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خداییش این بحثا رو ول کنید اقا شما سوالای کنکور رو بررسی کنید اصلا کتاب رو نخونید 30 درصد میزنید لازم نیس پول خرج کنید واسه یه مشت سود جو

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra.2015 نمایش پست ها
      سلام خود شما 93فک کنم کنکور داشتین میشه بگید چ رشته ای قبول شدین و چجوری زیست خوندین؟
      سلام
      پزشكي رفسنجان خودمم كرماني ام
      زيست خوندن من:
      بدون هيچ پيش زمينه ميرفتم كلاس
      اول تو كلاس ميفهميدم چي گفته (من چند ساال از مدرسه دور بودم چيزي يادم نبود!)شايد خيلي از شما نيازي ب اين مرحله نداشته باشين
      بعد ميومدم خونه جزوه رو ميخوندم (روخواني)
      بعد صدايي كه ريكورد كرده بودم رو ميذاشتم و همزمان جزوه رو هم ميخوندم(مفهومي)
      بعد ميخوابيدم!!
      بعد كه بيدار ميشدم درس رو يبار ديگه ميخوندم كامله كامل (سرعتمم به طبق بيشتر شده بود)،و هاي لايت ميكردم،اونا كه ميدونستم ولي نياز به توجه بيشتر داشتن زرد،اونا كه مهم بودن با ماژيك سبز،اونا كه خيلييييي خفن بودن با صورتي
      خيلي هم نميشدا،تو هر صفحه شايد دو سه خط رنگي ميشد
      بعدم از گاج تست ميزدم و نكته هاي جديد رو وارد جزوه ميكردم

فرداش:
      درس بعدي رو كه ميخوندم با همون مراحل ولي قبل از شروع اول دقيقا ٤٥مين به خودم وقت ميدادم درس روز قبل رو با تمام نكاتش بخونم و زمان ميگرفتم،زمانم ك تموم ميشد ديگه نميخوندم ادامشو
      اينجوري ذهنم شرطي ميشد كه بايد سرعت فهميدنشو ببره بالا

روز سوم :
      نيم ساعت وقت براي خوندن درس يك (٤٥دقيقه تبديل شد به نيم ساعت)
      و٤٥دقيقه براي درس دو
      و بعد درس جديد
      يعني تا مرور نميكردم نميرفتم درس جديد

.
      .
      .
      روز ٧ مثلا
      يه ربع خوندن درس١
      يه ربع درس٢
      يه ربع درس٣
      يه ربع درس٤
      يه ريع درس٥
      نيم ساعت درس ٦

((فقط مرور))

و از فرداش كه درس هفتو ميخواستم بخونم ديگه درس يك تا٥رو مرور نميكردم و فقط از درس ٦ مرور ميذاشتم

و در اخر اگه ١١فصل زيست داشتيم من ميگفتم زيست پيش تموم كردم انگار من بيش از ١١بار زيست پيش رو خونده بودم

خيلي سعي كردم واضح بگم ولي اگه ابهامي بود بگيد رفع كنم

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra.2015 نمایش پست ها

من قصدم تبليغ كلاسي ك رفتم نيست چون ايشون ديگه كرمان نميان
      ولي استادم بودن و من نميتونم براي موفقيتم نقش ايشون رو ناديده بگيرم

جزوه هايي كه توي نت هست و به رايگان هست براي سالها پيشه و اقاي عمارلو هر سال جزواتشون ويرايش ميشه
      پس الان حتي نميشه از جزوات سال قبلشون استفاده كرد
      تنها راه تهيه هم از اموزشگاه هستش

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

زیست را بخون و صد بزن!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Itak نمایش پست ها
      کنکور 94 زیست چند زدی آجی؟
      سال اول ٠.٢ درصد
      سال بعدش ١٠ درصد
      امسال ٥٩/٤