خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

پرستاری...یا که پزشکی!!!؟؟؟

سلام
      خب همون طور ک از عنوان پیداس انتخاب میاد سر یکی از این دو!
      .من امسال 4امین سالیه ک پشت کنکورم.رشتم ریاضی بود معدلمم 10.خانواده ام مخالف مهندسی بود و منو نفرستادن

ب گفته یکی از اشنایان تجربی شرکت کردم ک برم پرستاری و استخدام شم.ب لطف خدا آزادشو قبول شدم!
      اما خونوادم منو نفرستادن بخاطر اوضاع مالی.امسالم موندم!!

از طرفی مثل همه در آرزوی پزشک شدنم از طرفیم خیلی قبولیش سخته! این روزا خیلی شل شدم! و دوباره دارم خودمو جم میکنم.
      یه سری مشکلات خانوادگی دارم ک بخاطرش خیلی این چند سال ضربه خوردم.

اما همین شهریور امسال ک پرستاری قبول شدم خیلیاااا بجای تبریک منو مسخره کردن ک پرستاریم شد رشته....

خالم و مامانم میگن ب حرف مردم گوش نده...اما خب بلاخره ما هم توی این جامعه هستیم!خب اخه چراااا؟؟من وقتی این چیزارو میبینم خیلی ناراحت میشم.

بدتر از اون خود پرستارا هم از حرفشون ناراضین.
      اما خب خدایی ی پرستار هرچقدرم باکلاس و...باشه ی پزشک معمولی ک کنارش بشینه ...ارزش پزشکه ی چیز دیگس!!!

خلاصه با وجود همه اینا بازم تنبلیه ول کنم نبود ..تا اینکه توی اینستاگرام ی دکترو دیدم!!!دکتر آزاد فوق تخصص قلب تهران و.... با 32هزار فالور!منم ی مسیج بش دادم ک دکتر جان من با چ انگیزه ای این همه درس خوندی....انتطار داشتم یا اصلا جواب نده یا حداقل چندجمله بگه . اما ی جمله جوابمو داد واسم مثل ی انقلاب بود!!!

گفت : <<ب خودت بگو من باید ب رشد عالی برسم....>>

اولش گفتم ...چی گفته این چ بی معنی! اما بیشتر ک فکر میکردم بیشتر ب معنی جملش پی میبردم ....

رشدعالی یعنی موقعیت اجتماعی خوب ...رشد عالی یعنی از خودت راضی بودن...رشد عالی یعنی آینده خوب...رشد عالی یعنی مادیات گذراس و ارزش انسانو بالا نمیبره ...رشد عالی یعنی پزشکی!!!!

البته همه میگن پزشکی ک نمیتونی و....اما من تلاش خودمو میکنم ک خودمو پیدا کنم .چون بارها همچین چیزایی تو زندگیم پیش اومده و من وقتی ب خودم اومدم دیدم ک چقد انسان توانایی شکوفایی داره. .همه با استعدادیم اما تلاش وپشتکار نداریم .

امیدوارم ک همه با انگیزه و هدف و پشتکار پیش برن و ب رشد عالی برسن♡

دوس دارم شما هم نظرتونو بگین ک از دیدگاهتون بین پزشک و پرستار چقد اختلاف هست؟ فقط دیدگاه خودتون نه اطرافیان. و چقد ب پزشکی علاقه دارین
      ممنون ♡
      ویرایش توسط Afsoon_chashman : 23 اردیبهشت 1395 در ساعت 13:14

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      گاها در زندگی اتفاق یا انتخاب هایی وجود داره که هیچ کدوم دست خود فرد نیست ,مثل انتخاب اسم ,زادگاه یا انتخاب پدرو مادر....اینا هیچ کدوم مهم نیست ولی میتونه انتخاب کنه که اینده اش رو چطوری بسازه,مشکلاتی که فرمودین هرکسی به نوعی با اون درگیر هست فقط نوعش در افراد متفاوت هست,شاید گفتنش برای منی که از دور ایستادم و به ماجرا نگاه میکنم خیلی راحت باشه ولی مداخله کردن شما چه در اختلاف والدین ,و چه در کشمکش با هر یک از اعضای فامیل برای انتخاب اینده شغلی و..... بیشتر باعث سردرگمی شما و حتی همانطوری هم که خودتون اشاره کردین شاید گاها حتی باعث ناامیدی از انتخاب مسیر و ادامه راه باشه.
      گاهی اوقات لازمه مثل یک رهبر ارکستر رفتار کنید,اگر دیده باشین بهنگام اجرای موسیقی در ابتدای کار , پشت خودش رو به همه میکنه , در انتها و پس از اجرای هنر خودش , در حالی که خیلیا بخاطر همون شاهکارش دست میزنن رو به جمعیت میکنه.
      شما هم نقش اون رهیر ارکستر رو در شرایط فعلی داشته باشین.
      درمورد انتخاب بیین پزشکی و پرستاری , تنها به این فکر کنید اگر بعد از چند سال به این روزها نیم نگاهی داشتین بتونیدبه انتخابتون لبخند بزنین.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اصلا حوصله نکردم بخونم

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      جنسیت تو مشخصاتت پسره تو توضیحات دختر مانتو و پسر
      شما تو یه خلا بدی گیر کردی
      شما میخوای تو بیرون برنده باشی نه تو درون خودت...با این شرایط که فقط به فکر مردمی و اینکه چی میگن و چی فکر میکنند دچار مشکل میشی
      منزلت افراد فقط بسته به نوع رفتارشونه و لاغیر...میخوای n تا پرستار مثال بزنم که خیلی خیلی شرایط بهتری دارن؟؟
      نوع فکری که به پرستارای محترم هم میشه و شما داری در موردش حرف میزنی بسته به منطقه و سطح شعور افراد اون قسمت از شهر داره....
      مسلما تو تهران یا کلان شهر ها یا قسمت های خوب شهرستان ها این فکر نمیشه
      پرستار یا دکتر یا فیزو یا رادیولوزی یا دندان یا دارو یا روانشناسی یا بینایی و غیره غیره هیچ کدوم ضمانت شخص متشخص و با در امد مالی شما رو نمیکنه و اگه هم بکنه هیچ کدوم ضمانت اروم بودن شما رو نمیکنه
      بشین ببین با چی حالت بهتره و توانایشو داری....

والاه پزشکی خوندن و بعد از اون طبابت کردن کاری است بس مشکل و خیلی هایی که هستن بریدن و به نوعی اروم نیستن تو زندگیشون و با اعصاب خورد به این فکر میکنن چرا تو این موج قرار گرفتن

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون دوست عزیز

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza01997 نمایش پست ها
      جنسیت تو مشخصاتت پسره تو توضیحات دختر مانتو و پسر
      شما تو یه خلا بدی گیر کردی
      شما میخوای تو بیرون برنده باشی نه تو درون خودت...با این شرایط که فقط به فکر مردمی و اینکه چی میگن و چی فکر میکنند دچار مشکل میشی
      منزلت افراد فقط بسته به نوع رفتارشونه و لاغیر...میخوای n تا پرستار مثال بزنم که خیلی خیلی شرایط بهتری دارن؟؟
      نوع فکری که به پرستارای محترم هم میشه و شما داری در موردش حرف میزنی بسته به منطقه و سطح شعور افراد اون قسمت از شهر داره....
      مسلما تو تهران یا کلان شهر ها یا قسمت های خوب شهرستان ها این فکر نمیشه
      پرستار یا دکتر یا فیزو یا رادیولوزی یا دندان یا دارو یا روانشناسی یا بینایی و غیره غیره هیچ کدوم ضمانت شخص متشخص و با در امد مالی شما رو نمیکنه و اگه هم بکنه هیچ کدوم ضمانت اروم بودن شما رو نمیکنه
      بشین ببین با چی حالت بهتره و توانایشو داری....

والاه پزشکی خوندن و بعد از اون طبابت کردن کاری است بس مشکل و خیلی هایی که هستن بریدن و به نوعی اروم نیستن تو زندگیشون و با اعصاب خورد به این فکر میکنن چرا تو این موج قرار گرفتن
      موقع ثبت نام زود زود عضو شدم دقت نکردم. الانم با گوشیم ویرایش نمیشه
      آره درسته گفته های شما اما اجتماع هم بخشی از زندگی آدمه
      ویرایش توسط Afsoon_chashman : 25 اسفند 1394 در ساعت 09:38

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mashti73 نمایش پست ها
      موقع ثبت نام زود زود عضو شدم دقت نکردم. الانم با گوشیم ویرایش نمیشه
      آره درسته گفته های شما اما اجتماع هم بخشی از زندگی آدمه
      بخشی از زندگیه درست ولی بخشی که تو ازش استفاده کنی
      من به شما نگفتم که برو پرستاری یا هرچیز دیگه....کل صحبت من برمیگرده به اینکه نزارید عقاید صرفا غلط حتی افراد بی شمار تو زندگیتون تاثیر بزاره
      واسه خودت زندگی کن و نزار افکار بقیه یا تعصب باعث شه که نتونی تصمیم درستی بگیری

8. Top | #8
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      به قول دکتر زحمتکش مدرس مکتبستان : انسان های بزرگ زاده نمیشوند بلکه ساخته میشوند
      شرایط خاصی داری که من بهش نمیگم سخت چون انسان که اشرف مخلوقات هست بی نهایت قوی تر از تصور ماست که مشکلی بتونه اونو از پا دربیاره
      هنر تو بیرون کشیدن یه موفقیت بزرگ از دل این مسائل پیش روت هست
      سعی کن به خدای مهربون و ائمه بزرگوار نزدیک و نزدیک تر بشی
      خودت برو معنی آیه ی 2 و 3 سوره ی طلاق رو بخون و بهش فکر کن
      خودتو از هر چی غم و غصه است خالی کن و شکر گذار باش برای نعمت هایی که داره
      میدونم الان با خودت شاید بگی این از شرایط من چی میدونه و درک میکنه ..... قبول دارم اما تو مرد باش و اراده کن

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پرستاری مگه حمّالیه ک مسخرت میکنن؟؟؟؟؟ عجب آدمایی پیدا میشن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط *Yousef* نمایش پست ها
      پرستاری مگه حمّالیه ک مسخرت میکنن؟؟؟؟؟ عجب آدمایی پیدا میشن
      😧چی بگم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Homayoon نمایش پست ها
      سلام
      به قول دکتر زحمتکش مدرس مکتبستان : انسان های بزرگ زاده نمیشوند بلکه ساخته میشوند
      شرایط خاصی داری که من بهش نمیگم سخت چون انسان که اشرف مخلوقات هست بی نهایت قوی تر از تصور ماست که مشکلی بتونه اونو از پا دربیاره
      هنر تو بیرون کشیدن یه موفقیت بزرگ از دل این مسائل پیش روت هست
      سعی کن به خدای مهربون و ائمه بزرگوار نزدیک و نزدیک تر بشی
      خودت برو معنی آیه ی 2 و 3 سوره ی طلاق رو بخون و بهش فکر کن
      خودتو از هر چی غم و غصه است خالی کن و شکر گذار باش برای نعمت هایی که داره
      میدونم الان با خودت شاید بگی این از شرایط من چی میدونه و درک میکنه ..... قبول دارم اما تو مرد باش و اراده کن
      من خودمم متوجه شدم ک آدم توی سختیا تلاشش بیشتر میشه.ب نظرم مشکل سختی نیست خیلیا از من بدترن اما تنها ایرادش درگیری ذهنیه ک واست ایجاد میکنه.ب لطف خدا دوباره خیلی خوب دارم شروع میکنم

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام بر شما...
      -امیدوارم مشکلات خانوادگیتون حل بشه...
      چیزی که برای من جالب بود در حرفاتون برداشت از جمله ی ایشون بود...
      شما به این حرف که
      رشد عالی یعنی مادیات گذراس و ارزش انسانو بالا نمیبره اعتقاد دارید...ولی تمامی دلایلی که برای پزشک شدن اوردید تقریبا مربوط به مادیات بوده...!
      به نظرم شما دچار سردرگمی هستی...
      همونطوری که الان نسبت به پرستاری بدبین هستید چون با یک سری پرستار که فقط بلدن خودشونو با پزشک های متخصص مقایسه کنن,صحبت کردید...میتونید وضع پزشکی عمومی رو از یک دکتر عمومی معمولی در درمانگاه یا یک انترن هم بپرسید تا از پزشکی هم زده بشید!

کسایی که پرستاری رو رشته نمیدونن احتمالا یا سقف تحصیلاتشون قبولی دیپلم دی ماه هست یا با کارشناسی ارشد بیکار هستن...!

در مورد اختلاف جایگاه اختلافی بین پزشک و پرستار و پیرا پزشک نیست...همه ی اونها جز تیم درمان هستن و هدفشون یکیه...
      احترام هر شخص به رفتار و شخصیت خودش بر میگرده...چه بسا پزشک هایی که انسانیت رو تسلیم غرور و مادیات کردن و چهرشون هم برای مردم مشخص شده...

یک روزی جایگاه برات تکراری میشه...به اندازه ای پول داری که نیازمند کسی نباشی...لقب های مختلف مثل قبل تاثیری درونت نمیزاره...اونجاس که اگه علاقه نداشته باشی اگه حتی توی بهترین رشته هم تحصیل کرده باشی زندگیت کسل کننده میشه...
      هدفتو مشخص کن...

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Hosein نمایش پست ها
      سلام بر شما...
      -امیدوارم مشکلات خانوادگیتون حل بشه...
      چیزی که برای من جالب بود در حرفاتون برداشت از جمله ی ایشون بود...
      شما به این حرف که
      رشد عالی یعنی مادیات گذراس و ارزش انسانو بالا نمیبره اعتقاد دارید...ولی تمامی دلایلی که برای پزشک شدن اوردید تقریبا مربوط به مادیات بوده...!
      به نظرم شما دچار سردرگمی هستی...
      همونطوری که الان نسبت به پرستاری بدبین هستید چون با یک سری پرستار که فقط بلدن خودشونو با پزشک های متخصص مقایسه کنن,صحبت کردید...میتونید وضع پزشکی عمومی رو از یک دکتر عمومی معمولی در درمانگاه یا یک انترن هم بپرسید تا از پزشکی هم زده بشید!

کسایی که پرستاری رو رشته نمیدونن احتمالا یا سقف تحصیلاتشون قبولی دیپلم دی ماه هست یا با کارشناسی ارشد بیکار هستن...!

در مورد اختلاف جایگاه اختلافی بین پزشک و پرستار و پیرا پزشک نیست...همه ی اونها جز تیم درمان هستن و هدفشون یکیه...
      احترام هر شخص به رفتار و شخصیت خودش بر میگرده...چه بسا پزشک هایی که انسانیت رو تسلیم غرور و مادیات کردن و چهرشون هم برای مردم مشخص شده...

یک روزی جایگاه برات تکراری میشه...به اندازه ای پول داری که نیازمند کسی نباشی...لقب های مختلف مثل قبل تاثیری درونت نمیزاره...اونجاس که اگه علاقه نداشته باشی اگه حتی توی بهترین رشته هم تحصیل کرده باشی زندگیت کسل کننده میشه...
      هدفتو مشخص کن...

مادیات مهمه.اما ارزش اجتماعی خیلی واسم مهم تره.نمیدونم شاید بخاطر اطرافیانمه ک انقد پزشکی پزشکی درگوشم خوندن ک منم احساس میکنم پزشکی اوج عظمته!واقعا توی جامعه ما هست

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      علاقتو دنبال کن چه معنی داره به حرف مردم بخوایم زندگی کنیم؟اگه قرار باشه به حرف مردم زندگی کنیم دیگه اسممون انسان نبود یه ربات بود که حرفای بقیه رو دنبال میکنه واقعا پرستاری دوست داری؟برو پستاری رو دنبال کن نبین که دکتر بودن خیلی تو جامعه مورد احترامه میبینی یه پرستار با سواد از یه دکتری که فقط اسمش دکتره ارزش و احترام بیشتری پیش مردم داره

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ما توی فامیلمون یه آشنا داریم ک الان دکتراشو توی رشته ی پرستاری گرفته، تا چند سال پیش سوپروایزر بیمارستان بود و یه پرسنل پرستاری زیر دستش بود، ماهی ۵تومن فقط بابت همهنگ کردن کادر پرسنلی می گرفت ، استاد دانشگاه هم هستش، الان دکترا گرفته و نمیدونم دقیق چقد داره درمیاره، ولی هرگز از لحاظ سوادی نمیتونی با پزشکهای عمومی الان مقایسش کنی، واقعا ۱۰ برابرشون میفهمه
      پرستاری رشته ایه که باید سختی های زیادی بکشی تا بهش علاقه مند شی و زندگیتو بچرخونی باهاش.
      ویرایش توسط *Yousef* : 25 اسفند 1394 در ساعت 13:17

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)