خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

به هر چه فکر کنی انی همانی

من میدونم الان چه حسی داری!
      یه کم ناامیدی و یه عالمه می ترسی...
      از چی؟ از اینکه :
      ((اگه از الان ­­­ شروع کنید به درس خوندن و دیر باشه چی؟))((از اینکه اگه اونایی که خوندید یادتون نیاد)).((از اینکه همه ی تلاشتونو بکنید و نتیجه نده.اونوقت چی میشه؟)).((از اینکه ترازم به هدفم نمی خوره و اگه قبول نشم و واااای...))
      در جواب همه ی ترسهات یه چیز رو میگم:
      ((الان نیمه ی دو بازیه!مهم نیست نیمه اول ی شده!نتیجه میتونه کاملا تغییر کنه!بازی هنوز تموم نشده...))
      این نیمه یه نیمه کاملا ذهنیه!ینی چی؟
      ینی اونی برنده ست که از نظر ذهنی OKباشه!آروم باشه!امیدوار باشه!
      هی ابزارت رو عوض نکن!برنامه و کلاس و مشاور و کتاب و...اگه ذهنت آروم باشه شده فیزیک رو400تا تست میزنی تا یاد بگیری.
      الان دیگه مهم نیست ریاضی رو هرروز نزدیک ظهر بخونی یا برای فیزیک100 تا تست بزنی یا...الان فقط مهمه که بخونی!هر ساعتی که میشه!که میتونی!که باید بتونی!
      هر تعداد تستی که میشه که میتونی که...
      مهم نیست کی!فقط بخون!
      شاید فکرکنید ماها اینجا امیدالکی میدیم!!!
      هیچ دروغی درکار نیست!هیچ کس حق نداره شما رو ناامید کنه!حتی اگه بزرگترین استاد یا مشاور کشور باشه!باسواده؟خب باشه!پیشگو که نیست! کی میدونه نتیجه چی میشه؟!؟
      مگه همه ی اونایی که الان دارن بهترین دانشگاههای کشور درس میخونن از قبل میدونستن چی قبول میشن؟
      اگه فکرمیکنی نمیشه و فرصت نیست و نمی تونی!خب پس برو همه ی کتابهات رو جمع کن!هیچوقت هم حق نداری درمورد هدفت حرف بزنی!یا حتی فکرکنی!
      کسی که حاضر نیست واسه آینده خودش بجنگه واسه چی میجنگه؟وقتی خوشحالی بابا مامانت برات مهم نیست!پس چی برات مهمه؟؟
      خب اره میدونم شاید میخوای بخونی بجنگی ولی تا میای درس بخونی استرس میگیری!بعد ساعت مفید درس خوندنت کم میشه بعدشم درصد و تراز و....
      میدونی چرا؟چون فقط به نتیجه نگاه میکنی!فقط به 24 ساعت امروزت فکرکن!اگه به درست درس خوندن فکرکردی ترازت خوب میشه!اگه فقط به افزایش تراز فکرکردی نه!
      بعضی هاتون هم با خودتون میگید: اگه قرار باشه من از الان بخونم و مثلا پزشکی قبول شم.پس اونی که از اول درس خونده چی؟؟این نامردیه!حق اون ضایع میشه.بعدم نتیجه میگیرید که خب پس من قبول نمیشم!
      من بهتون قول میدم که هرکی تلاش کنه موفق میشه!وظیفه ما که انتخاب رشته نیست!درس خوندنه!اون هم اگه درست خونده باشه به هدفش میرسه!
      میدونید کنکور چه جوریه؟؟
      کنکور شبیه حفر20 تا چاه می مونه!یکی از تیر شروع می کنه و آروم آروم هردفعه یه چاه رو میکنه تا موقع کنکور!یکی هم نزدیک کنکور(مثل همین الان) شروع میکنه به کار!هردوشون میتونن موفق بشن .ولی اونی که دیرتر شروع کرده مسلما باید خیلی بیشتر تلاش کنه!چون زمانش کمتره!
      دوست خوب من!اینو بدون که روزهای سخت مال همهست!دووم بیار!میدونم خیلی خسته ای و دلت میخاد چشماتو ببندی و وقتی چشماتو باز میکنی مرداد باشه!ولی اینو بدو ن :هرچی خسته تری به هدفت نزدیک تری!یه کوهنورد چه موقع از همیشه خسته تره؟وقتی که دیگه داره به نزدیکای قله میرسه!
      چشماتوببند!ببند و یه لحظه هدفتو تصور کن!چقدر میخای به هدفت برسی؟اگه بدونی با نیم ساعت بیشتر خوابیدن هدفت از دستت میره بازم میخوابی؟
      نمیدونم هدفت چیه و چقدر برات مهمه؟فقط اینو میدونم که کاری رو بکن که دلت میگه:اگه دلت میگه بیداربمون و درس بخون.اگه میگه مهمونی نرو تلویزیون نبین فیس بوک نرو و...پس به حرفش گوش بده!
      الانه که فرق آدم موفق و ناموفق معلوم میشه!
      مهم نیست کی زودتر شروع کرده!مهم اینه کی دیرتر ناامیدمیشه!
      درگوشی: الان موقع سوء استفاده ست!آره درست شنیدی "سوءاستفاده"!!!
      البته این بار نه به معنای بدش!به معنی استفاده از ناامیدی اونایی که خوب خوندن!خیلی ها عالی خوندن و الان خسته اند.ناامید میشن!حالا به هردلیلی...
      این تویی که باید با تلاشت جای اونا رو بگیری!(درست مثل مسابقه خرگوش و لاک پشت)
      پس اونا چی؟ اونا هم اگه زرنگ باشن و آینده شون واسشون مهم باشه جا نمی زنند اگر هم نه که...
      اگه جزء اونایی هستی که عالی پیش رفتن.پس خوب حواستو جمع کن!اشتباهات الانت ممکنه واست گرون تموم شه و همه ی تلاشهای قبلت از دست بره!
      حالا که جدی تصمیم گرفتید تا خود کنکور عالی بخونید. می خوام یه حقیقتی رو بهتون بگم:
      از الان شروع میکنی به خوب خوندن.اولش خیلی سخته!دیر خوابیدن زود بیدارشدن یه عااالمه درس خوندن!
      یه ماشین رو وقتی میخوای هل بدی کی سخت تره؟خب معلومه اولش!یه کم که بگذره راه میفته و آسونتر میشه.
      فقط!
      نشمر ساعت بیدار موندنتو!شب مدام به ساعت نگاه نکن که که به این فکرکنی چقدر از وقت خوابت گذشته!
      مرتب به خودت نگو که فلانی 15 ساعت درس میخونه من نهایتا10 ساعت!همه ی سعیتو بکن ولی اگه نشد مهم نیست!همون10 ساعتو عالی بخونی کافیه!مگه نفرات برتر کنکور لزوما بالاترین ساعت مطالعه رو داشتن؟نه!شاید رتبه های بالاتر بیشترین ساعت درس خوندنو داشتن ولی ائنا بئدن که درست خوندن!خوب خودشونو مدیریت کردن.
      اینو بدون تو زندگی کسی که هدف داره : نمیشه و نمیتونم هیچ جایی نداره!
      کلام آخر:
      خواهشا !
      این فرصت باقیمونده رو از هرچی که لازمه بزنید.از خواب.از گوشی .از نت...
      واینو بدونید که هیچ چیز ارزش یه سال پشت کنکور موندنو نداره!
      بی صبرانه منتظر نتایج بی نظیرتون هستیم!
      روزگارتون پرخنده
      اصلا می‌دانی چیست ؟!

من خدا را در بین فرمول های فیزیک یافتم !
      من خدا را در بین مسائل شیمی یافتم ! در بین مفاهیم ژنتیک !
      خبری از خدا نبود در کتاب دینی هایم !
      خدا را بیاب . . .
      نه در بین نماز های شبت ...
      بلکه در بین شب بیداری هایت برای علم اموزی ...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون .
      مطلب خیلی خوب و امیدوار کننده ای بود ...

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      خخخخخخخخخخخخخخ

هر آنچه فکرکنی آنی, همانی!

از استارتر معذرت میخوام
      ممنون
      خلاف قوانین.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatom نمایش پست ها
      من میدونم الان چه حسی داری!

یه کم ناامیدی و یه عالمه می ترسی...
      از چی؟ از اینکه :
      ((اگه از الان ­­­ شروع کنید به درس خوندن و دیر باشه چی؟))((از اینکه اگه اونایی که خوندید یادتون نیاد)).((از اینکه همه ی تلاشتونو بکنید و نتیجه نده.اونوقت چی میشه؟)).((از اینکه ترازم به هدفم نمی خوره و اگه قبول نشم و واااای...))
      در جواب همه ی ترسهات یه چیز رو میگم:
      ((الان نیمه ی دو بازیه!مهم نیست نیمه اول ی شده!نتیجه میتونه کاملا تغییر کنه!بازی هنوز تموم نشده...))
      این نیمه یه نیمه کاملا ذهنیه!ینی چی؟
      ینی اونی برنده ست که از نظر ذهنی OKباشه!آروم باشه!امیدوار باشه!
      هی ابزارت رو عوض نکن!برنامه و کلاس و مشاور و کتاب و...اگه ذهنت آروم باشه شده فیزیک رو400تا تست میزنی تا یاد بگیری.
      الان دیگه مهم نیست ریاضی رو هرروز نزدیک ظهر بخونی یا برای فیزیک100 تا تست بزنی یا...الان فقط مهمه که بخونی!هر ساعتی که میشه!که میتونی!که باید بتونی!
      هر تعداد تستی که میشه که میتونی که...
      مهم نیست کی!فقط بخون!
      شاید فکرکنید ماها اینجا امیدالکی میدیم!!!
      هیچ دروغی درکار نیست!هیچ کس حق نداره شما رو ناامید کنه!حتی اگه بزرگترین استاد یا مشاور کشور باشه!باسواده؟خب باشه!پیشگو که نیست! کی میدونه نتیجه چی میشه؟!؟
      مگه همه ی اونایی که الان دارن بهترین دانشگاههای کشور درس میخونن از قبل میدونستن چی قبول میشن؟
      اگه فکرمیکنی نمیشه و فرصت نیست و نمی تونی!خب پس برو همه ی کتابهات رو جمع کن!هیچوقت هم حق نداری درمورد هدفت حرف بزنی!یا حتی فکرکنی!
      کسی که حاضر نیست واسه آینده خودش بجنگه واسه چی میجنگه؟وقتی خوشحالی بابا مامانت برات مهم نیست!پس چی برات مهمه؟؟
      خب اره میدونم شاید میخوای بخونی بجنگی ولی تا میای درس بخونی استرس میگیری!بعد ساعت مفید درس خوندنت کم میشه بعدشم درصد و تراز و....
      میدونی چرا؟چون فقط به نتیجه نگاه میکنی!فقط به 24 ساعت امروزت فکرکن!اگه به درست درس خوندن فکرکردی ترازت خوب میشه!اگه فقط به افزایش تراز فکرکردی نه!
      بعضی هاتون هم با خودتون میگید: اگه قرار باشه من از الان بخونم و مثلا پزشکی قبول شم.پس اونی که از اول درس خونده چی؟؟این نامردیه!حق اون ضایع میشه.بعدم نتیجه میگیرید که خب پس من قبول نمیشم!
      من بهتون قول میدم که هرکی تلاش کنه موفق میشه!وظیفه ما که انتخاب رشته نیست!درس خوندنه!اون هم اگه درست خونده باشه به هدفش میرسه!
      میدونید کنکور چه جوریه؟؟
      کنکور شبیه حفر20 تا چاه می مونه!یکی از تیر شروع می کنه و آروم آروم هردفعه یه چاه رو میکنه تا موقع کنکور!یکی هم نزدیک کنکور(مثل همین الان) شروع میکنه به کار!هردوشون میتونن موفق بشن .ولی اونی که دیرتر شروع کرده مسلما باید خیلی بیشتر تلاش کنه!چون زمانش کمتره!
      دوست خوب من!اینو بدون که روزهای سخت مال همهست!دووم بیار!میدونم خیلی خسته ای و دلت میخاد چشماتو ببندی و وقتی چشماتو باز میکنی مرداد باشه!ولی اینو بدو ن :هرچی خسته تری به هدفت نزدیک تری!یه کوهنورد چه موقع از همیشه خسته تره؟وقتی که دیگه داره به نزدیکای قله میرسه!
      چشماتوببند!ببند و یه لحظه هدفتو تصور کن!چقدر میخای به هدفت برسی؟اگه بدونی با نیم ساعت بیشتر خوابیدن هدفت از دستت میره بازم میخوابی؟
      نمیدونم هدفت چیه و چقدر برات مهمه؟فقط اینو میدونم که کاری رو بکن که دلت میگه:اگه دلت میگه بیداربمون و درس بخون.اگه میگه مهمونی نرو تلویزیون نبین فیس بوک نرو و...پس به حرفش گوش بده!
      الانه که فرق آدم موفق و ناموفق معلوم میشه!
      مهم نیست کی زودتر شروع کرده!مهم اینه کی دیرتر ناامیدمیشه!
      درگوشی: الان موقع سوء استفاده ست!آره درست شنیدی "سوءاستفاده"!!!
      البته این بار نه به معنای بدش!به معنی استفاده از ناامیدی اونایی که خوب خوندن!خیلی ها عالی خوندن و الان خسته اند.ناامید میشن!حالا به هردلیلی...
      این تویی که باید با تلاشت جای اونا رو بگیری!(درست مثل مسابقه خرگوش و لاک پشت)
      پس اونا چی؟ اونا هم اگه زرنگ باشن و آینده شون واسشون مهم باشه جا نمی زنند اگر هم نه که...
      اگه جزء اونایی هستی که عالی پیش رفتن.پس خوب حواستو جمع کن!اشتباهات الانت ممکنه واست گرون تموم شه و همه ی تلاشهای قبلت از دست بره!
      حالا که جدی تصمیم گرفتید تا خود کنکور عالی بخونید. می خوام یه حقیقتی رو بهتون بگم:
      از الان شروع میکنی به خوب خوندن.اولش خیلی سخته!دیر خوابیدن زود بیدارشدن یه عااالمه درس خوندن!
      یه ماشین رو وقتی میخوای هل بدی کی سخت تره؟خب معلومه اولش!یه کم که بگذره راه میفته و آسونتر میشه.
      فقط!
      نشمر ساعت بیدار موندنتو!شب مدام به ساعت نگاه نکن که که به این فکرکنی چقدر از وقت خوابت گذشته!
      مرتب به خودت نگو که فلانی 15 ساعت درس میخونه من نهایتا10 ساعت!همه ی سعیتو بکن ولی اگه نشد مهم نیست!همون10 ساعتو عالی بخونی کافیه!مگه نفرات برتر کنکور لزوما بالاترین ساعت مطالعه رو داشتن؟نه!شاید رتبه های بالاتر بیشترین ساعت درس خوندنو داشتن ولی ائنا بئدن که درست خوندن!خوب خودشونو مدیریت کردن.
      اینو بدون تو زندگی کسی که هدف داره : نمیشه و نمیتونم هیچ جایی نداره!
      کلام آخر:
      خواهشا !

این فرصت باقیمونده رو از هرچی که لازمه بزنید.از خواب.از گوشی .از نت...
      واینو بدونید که هیچ چیز ارزش یه سال پشت کنکور موندنو نداره!
      بی صبرانه منتظر نتایج بی نظیرتون هستیم!
      روزگارتون پرخنده
      زیاد بود همشو نخوندم ولی ممنون از پستت - واقعا این موقع سال لازمه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      وای کاش که بشه. واسه کسی که ساعت مطالعه اشو فیکس نکرده خیلی سخته این موقع عالی درس خوندن
      I Never give up ∞

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      و این که قانون جذب مثل قانون جاذبه همیشه فعاله...
      به هر چیزی که فکر کنیم...همون میشه..این یعنی قانون جذب...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن