خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

درخواست کمک و راه حل در سوال فیزیک 94 تجربی(داخل کشور) - طول سایه

سلام بچه ها
      میشه یه عزیزی این سوال رو از صفر صفر صفر برام توضیه بده و هرچندتا راه حل که به ذهنتوت میرسه رو برام توضیح بدید؟

8ua7tpmekxzkwyq9lldt.png

پیشاپیش یه دنیا ممنون @qasem@ @FBI@ @LeftBehind @the END @S I N A
      و همه دوستان عزیز

پیشاپیش یه دنیا ممنون
      موفقیت هیچ رازی نداره
      از تو شروع می شه
      دوست خوب من ، زمانی که تصمیم می گیری شرایطت رو تغییر بدی، شاید به خیلی چیزا فکر کنی..
      به راهکارها
      به مشکلات
      و...
      اما یه قانون بیشتر وجود نداره:
      "موفقیت به سن ، وضعیت فعلیت ، وضعیت گذشته" تو ارتباطی نداره...
      موفقیت شجاعت و شهامت میخواد...
      خواستن و خواستن و خواستن میخواد...
      موفقیت، در یک کلام، تو رو میخواد...
      اینکه وقتی هزار نفر بهت میگن نمیتونی ، فقط یک جمله بهشون بگی:
      "بشین و تماشا کن!"
      رویای خودت رو محکم نگه دار و براش تلاش کن
      ویرایش توسط pouria98 : 19 اسفند 1394 در ساعت 23:30

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      از رابطه اخر سایه اگر نسبت به زاویه بتا مشتق بگیری و مساوی صفر قرار بدی بتا میاد 45 درجه که این حالت کلیشه
      حالا جایگذاری کن تو فرمول که جواب میاد 60 رادیکال 2
      dsc00017.jpg
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ی جسم میتونه از خودش سایه ایجاد کنه چون مانع از رسیدن پوتوها به پرده میشه.
      سایه بزرگتر وقتی ایجاد میشه میشه که میله رو در جهت عمود بر پرتوها بگیری تا جلوی پرتوهای بیشتری رو بگیری و سایه بزرگتری تشکیل بشه. برای اینکه میله در جهت عمود بر پرتوها قرار بگیره باید انتها ازاد میله رو 37 درجه در جهت عقره های ساعت بچرخونی. دو انتهای میله و نقطه ای ک مرز سایه و نیم سایه رو جدا میکنه، سه راس یه مثلث قایم الزاویه با طول ضلع قایم 60 و زاویه حاده مقابل 37 درجه س. پس جواب مسله که همون طول وتره میشه 60 تقسیم بر sin 37 ه... 100 گزینه 1.

من اشتباه میکنم یا شنا؟ @FBI
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 20 اسفند 1394 در ساعت 15:45

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      ی جسم میتونه از خودش سایه ایجاد کنه چون مانع از رسیدن پوتوها به پرده میشه.سایه بزرگتر وقتی ایجاد میشه میشه که میله رو در جهت عمود بر پرتوها بگیری تا جلوی پرتوهای بیشتری رو بگیری و سایه بزرگتری تشکیل بشه. برای اینکه میله در جهت عمود بر پرتوها قرار بگیره باید انتها ازاد میله رو 37 درجه در جهت عقره های ساعت بچرخونی. دو انتهای میله و نقطه ای ک مرز سایه و نیم سایه رو جدا میکنه، سه راس یه مثلث قایم الزاویه با طول ضلع قایم 60 و زاویه حاده مقابل 37 درجه س. پس جواب مسله که همون طول وتره میشه 60 تقسیم بر sin 37 ه... 100 گزینه 1.من اشتباه میکنم یا شنا؟ @FBI
      متاسفانه از عادتا بد من همینه که تا وسط میرم بقیشو به ذهن میسپارم که خطا پیش میادتو محاسبه مشتق عبارتی توی عکس هست اشتباه کردمولی فرمولی که نوشتم بدون ایراده

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fbi نمایش پست ها
      متاسفانه از عادتا بد من همینه که تا وسط میرم بقیشو به ذهن میسپارم که خطا پیش میادتو محاسبه مشتق عبارتی توی عکس هست اشتباه کردمولی فرمولی که نوشتم بدون ایراده
      اصلا مشتق گیری لازم نداره. استدلال فیزیکش رو گفتم. حالا استدلال ریاضیش رو میگم. دو انتهای میله و نقطه جدا کننده مرز سایه و نیم سایه سه راس ی مثلث هستن. توی این مثلث یکی از اضلاع طولش l ه و زاویه مقابل الفا. میخایم طول یکی از اضلاع دیگه رو ماکسیمم کنیم.بنا به قضیه سینوسها این ماکسیم طول زمانی اتفاق میفته که زاویه مقابل اون ضلع 90 درجه بشه. این 90 درجه شدن با مفهوم فیزیکی عمود بود میله به راستای پرتوها در ارتباطه.
      screenshot_2016-03-11-00-41-38.jpg8]

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      اصلا مشتق گیری لازم نداره. استدلال فیزیکش رو گفتم. حالا استدلال ریاضیش رو میگم. دو انتهای میله و نقطه جدا کننده مرز سایه و نیم سایه سه راس ی مثلث هستن. توی این مثلث یکی از اضلاع طولش l ه و زاویه مقابل الفا. میخایم طول یکی از اضلاع دیگه رو ماکسیمم کنیم.بنا به قضیه سینوسها این ماکسیم طول زمانی اتفاق میفته که زاویه مقابل اون ضلع 90 درجه بشه. این 90 درجه شدن با مفهوم فیزیکی عمود بود میله به راستای پرتوها در ارتباطه.برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_2016-03-11-00-41-38.jpg
مشاهده: 16
حجم: 56.2 کیلو بایت8]
      استدلالی که تو کردی یک درک شهودی هست و واقعا استدلال های فیزیک وابسه به اثبات از طریق ریاضی و ازمایشه استدلال در ریاضیات طرق مختلفی داره چه کاربرد مشتقی که من گفتم و چه استفاده از مثلثاتی که تو گفتی در غیر اینصورت منم میتونم بگم اصلا نیازی به قضیه سینوس نداره[
      ویرایش توسط amin278 : 21 اسفند 1394 در ساعت 02:11

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FBI نمایش پست ها
      استدلالی که تو کردی یک درک شهودی هست و واقعا استدلال های فیزیک وابسه به اثبات از طریق ریاضی و ازمایشه استدلال در ریاضیات طرق مختلفی داره چه کاربرد مشتقی که من گفتم و چه استفاده از مثلثاتی که تو گفتی در غیر اینصورت منم میتونم بگم اصلا نیازی به قضیه سینوس نداره[
      عجب!!!
      مکان هندسی نقاطی رو در نظر بگیر که پاره خط ثابت L با زاویه a دیده میشه. توی کتاب درسی هندسه هم هست. این مکان کمانی از دو دایره س که قطر اون دو دایره L/Sina س. یادته؟ حالا اگه من بپرسم طول بزرگترین وتر این دو دایره چقدره تو مشتق میگیری؟ خب بزرگترین وتر ی دایره قطر دایره س دیگه... غیر از اینه؟ میدونم توی این مسله فیزیک L ثابت نیست ولی مسله مکان هندسی در ریاضی همین مسله فیزیکیمونه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن