خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

مقایسه ی شعاع اتمی (شیمی 2)

سلام.
      یه سوال شیمی 2 داشتم. ببینید معلم ما توی جزوه گفته که شعاع اتمها در جدول تناوبی در گروه ها از بالا به پایین افزایش پیدا میکنه و در تناوب ها از چپ به راست کاهش پیدا میکنه..
      خب این تا اینجا ، حالا فرض کنید من میخوام شعاع Cl (کلر) و C رو مقایسه کنم. این 2 تا نه توی گروه یکسانی هستند و نه توی تناوب یکسانی..
      برای مقایسه ی شعاع این 2 تا باید چیکار کنم!؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      فک کنم تناوب تو اولویت باشه چون یه لایه الکترونی اضافه میشه و در این صورت کلر شعاع بیشتری داره مطمن نیستماا فک کنمم

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کلر شعاعش از کربن بیشتره چون گروه تاثیر بیشتری داره در یک گروه از بالا به پایین افزایش این افزایش از افزایش راست به چپی یه دوره بیشتره

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed96 نمایش پست ها
      کلر شعاعش از کربن بیشتره چون گروه تاثیر بیشتری داره در یک گروه از بالا به پایین افزایش این افزایش از افزایش راست به چپی یه دوره بیشتره
      ممنون ولی من چنین چیزی رو توی مبتکران ، نشر الگو و جزوه ی معلممون ندیدم..
      مطمئنید ازش ؟

5. Top | #5
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قاعده ای که بهت گفتم فقط در مقایسه دوره سوم با گروه های دیگست و نکتش استثناست کلی نیس

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed96 نمایش پست ها
      قاعده ای که بهت گفتم فقط در مقایسه دوره سوم با گروه های دیگست و نکتش استثناست کلی نیس
      ممنون
      ینی به طور کلی نمیشه شعاع یه عنصر توی گروه و تناوب دیگه ای رو با شعاع عنصر دیگری توی تناوب و گروه متفاوت مقایسه کرد؟
      گیج شدم |

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      در حد کنکور باید همون نکته خودت رو بدونی مثلا مقایسه پتاسیم با کلر خوب پتاسیم هم تو جدول پایینتر از کلره تو گروه و هم چپ تره تو دوره پس شعاعش بیشتره اینجوری میاد شعاع های چالشی نمیاد چون کتاب شعاع اتمی عنصرهارو نداده و فقط قاعده کلی داده اگه میخوای دقیقتر خودت بدونی برو تو گوگل سرچ کن شعاع اتمی در جدول تناوبی که به طور کامل با عدد برات میاره

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      آخه مثلا برای مقایسه ی شعاع Cl و O اگه با توجه به تناوب نگاه کنیم ، شعاع Cl از O کمتره. ولی اگه با توجه به گروه نگاه کنیم ، شعاع Cl از O بیشتره..
      من توی کتابی ندیدم که گفته باشه گروه اولویت داره.. :-?

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نگاه واضحتر بگم کتاب دقیق کار نکرده.........تو کنکور اگه بیاد که اومده مثل ۹۴ خارج داخل و سالای دیگه حتما مثالای تابلو میاد چون کتاب دقیق شعاع اتمیارو نداده مثلا کنکور۹۴ سدیم و اکسیژنو مقایسه کرده بود که خوب تابلویه سدیم تو جدول پایینتر از اکسیژنه تو گروه و سدیم چپ تر از اکسیژنه تو دوره پس شعاعش بیشتره سدیم

10. Top | #10
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza378 نمایش پست ها
      آخه مثلا برای مقایسه ی شعاع Cl و O اگه با توجه به تناوب نگاه کنیم ، شعاع Cl از O کمتره. ولی اگه با توجه به گروه نگاه کنیم ، شعاع Cl از O بیشتره..
      من توی کتابی ندیدم که گفته باشه گروه اولویت داره.. :-?
      من گفتم اون قاعده ماله دوره سوم و گروه های دیگست ن همه جا چون شعاع اتمی قاعده دقیقی نداره و شما باید همونه کناب درسی رو یاد بگیری که کلیه

11. Top | #11
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      %D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF.png اینو نگاه کن
      من در جامعه ای زندگی میکنم که درآن مشکلات بیداد میکند و خدایی دارم که مرا در همه مشکلات یاری میکند آری این است زندگانی من

12. Top | #12
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببخشید اون قاعده ماله دوره دوم و سایر گروه هاست

13. Top | #13
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      امیدوارم متوجه شده باشی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن