خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات

سوالات زیست شناسی آمادگی برای آزمون 14 اسفند ( ژنتیک و شارش انرژی )

سلام دوستان . این آزمون من به همراه یکی از دوستام ( نیما حسینی ) 40 تا سوال برای آمادگی آزمون 14 اسفند براتون آماده کردیم .
      20 سوال ژنتیک + 20 سوال شارش انرژی
      دانش آموزان کلاس سومی هم می تونن از سوالات ژنتیک مطابق این آزمونشون استفاده کنن .
      قطعا سوالات بدون اشکال نیستند و اگر اشکالی دیدید مطرح کنید تا دربارش بحث و تبادل نظر کنیم .
      همچنین سوالات دارای پاسخ تشریحی کاملی هستن .
      موفق باشید
      فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دمت گرم
      خوب بودن

البته ژنتیک نخونده بودم فقط سوال 13شو حل کردم قانون احتمال ریاضی به کار اومد)

پیش:51%

سوال 21مورد داشتا!!
      گفته یه مولکول شکر! =>6کربن
      درهر چرخه 1 co2تثبیت میشه=>1کربن

=>6مولکول Co2
      =>18Atp
      =>12NADPH
      میخاهیم!!!

3. Top | #3
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_S نمایش پست ها
      دمت گرم
      خوب بودن

سوال 21مورد داشتا!!

=>6مولکول Co2
      =>18Atp
      =>12NADPH
      میخاهیم!!!
      خیلی هم خوب .
      زیست پیش رو نخوندم هنوز چکش نکردم . بزار بپرسم بهت می گم سوال 21 رو .

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_S نمایش پست ها
      دمت گرم
      خوب بودن

سوال 21مورد داشتا!!

=>6مولکول Co2
      =>18Atp
      =>12NADPH
      میخاهیم!!!

ازش نپرسیدم ولی شکر همون ساکارزه که از دوتا مونوساکارید 6 کربنه تشکیل شده .
      فروکتوز + گلوکز . پس 12 تا کربن داره نه 6 تا .

@morteza_S
      ویرایش توسط Alireza.arvin : 07 اسفند 1394 در ساعت 17:11

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza.arvin نمایش پست ها
      ازش نپرسیدم ولی شکر همون ساکارزه که از دوتا مونوساکارید 6 کربنه تشکیل شده .
      فروکتوز + گلوکز . پس 12 تا کربن داره نه 6 تا .

@morteza_S
      اوهووووووووووووووم
      حواسم نبود
      سواد شیمی هم آب کشیده)))

مرسی

خسته نباشید برای طرح سوال
      انشالله ژنتیک هم بخونم یه سری به سوالا تو هم بزنم

6. Top | #6
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      up

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یک سوالی برام پیش اومده

توی سوال یک به نکته خوبی اشاره کردی یعنی نایت برای تولید گیاهان نسل دوم دگرلقاحی روی اونها انجام داد اما مندل نسل اول رو به حال خود رها کرد تا نسل دوم رو ایجاد کنن یعنی از خود لقاحی

حالا توی همون ص 153 چرا گفته آزمایش های مندل یک تفاوت با آزمایش های نایت داشت ؟ در صورتی که تولید گیاهان نسل دوم در هر دو با شیوه متفاوت بود از طرفی توی صفحه قبلش گفته آزمایش های نایت رو تکرار کرد پس چرا توی تولید گیاهان نسل دوم آزمایش نایت رو تکرار نکرد و عملا آزمایشی متفاوت با اون انجام داد

نتیجه اینکه نمیتونیم احتمالا بگیم که نایت و مندل آزمایش هاشون با هم فقط یک تفاوت داشت @Alireza.arvin

این جمله همواره درسته ؟ قانون دوم مندل برخلاف فانون اول وی فقط در آمیزش دی هیبریدی قابل توجیه است
      ویرایش توسط Forgotten : 08 اسفند 1394 در ساعت 21:22

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Forgotten نمایش پست ها
      یک سوالی برام پیش اومده

توی سوال یک به نکته خوبی اشاره کردی یعنی نایت برای تولید گیاهان نسل دوم دگرلقاحی روی اونها انجام داد اما مندل نسل اول رو به حال خود رها کرد تا نسل دوم رو ایجاد کنن یعنی از خود لقاحی

حالا توی همون ص 153 چرا گفته آزمایش های مندل یک تفاوت با آزمایش های نایت داشت ؟ در صورتی که تولید گیاهان نسل دوم در هر دو با شیوه متفاوت بود از طرفی توی صفحه قبلش گفته آزمایش های نایت رو تکرار کرد پس چرا توی تولید گیاهان نسل دوم آزمایش نایت رو تکرار نکرد و عملا آزمایشی متفاوت با اون انجام داد

نتیجه اینکه نمیتونیم احتمالا بگیم که نایت و مندل آزمایش هاشون با هم فقط یک تفاوت داشت @Alireza.arvin

این جمله همواره درسته ؟ قانون دوم مندل برخلاف فانون اول وی فقط در آمیزش دی هیبریدی قابل توجیه است
      سلام .
      آره کتاب تو این موضوع تناقض داره با خودش . مثل خیلی از قسمت های دیگه‌ی کتاب . به نظر من به خاطر اینکه آزمایشاشون رو اگه کلی در نظر بگیریم و وارد جزئیات نشیم خیلی شبیهن ، کتاب اومده گفته یک تفاوت داشته . آخه کتاب خودش توی این موضوعات اصلا وارد جزئیات نمیشه متاسفانه

و جواب سوالت : توی سطح اطلاعات کتاب درسی و کنکور صد در صد جملت درسته . چون کتاب فقط دو نوع آمیزش رو معرفی کرده اونم مونوهیبریدی و دی هیبریدی . که خب چون توی قانون دوم مندل باید بررسی کنیم که وراثت دو جفت صفت روی هم چه تاثیری دارن بنابراین نمیشه از طریق مونوهیبریدی توجیهش کرد . چون مونوهیبریدی فقط یک صفت رو بررسی می کنه .
      حالا واسه این گفتم توی سطح کتاب درسی چون ممکنه ( اطلاعی ندارم اصلا ) آمیزش های دیگه ای هم مثل تری هیبریدی یا تترا هیبریدی وجود داشته باشن که با اونا هم میشه قانون دوم مندل رو بررسی کرد . بنابراین اگه اینطور باشه اون کلمه‌ی فقط اشتباه می کنه جمله رو .
      آخر سر اگه چنین جمله ای رو دادن صد در صد درست در نظرش بگیر .
      @Forgotten

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من هنوز ادبیات آخر سوالات ژنتیک رو نفمیدم و نمیدونم کی باید بین پسر ها یا نرها احتمال رو بگیرم کی بین فرزندان یا کل زاده ها.
      کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟

10. Top | #10
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط unemployed نمایش پست ها
      من هنوز ادبیات آخر سوالات ژنتیک رو نفمیدم و نمیدونم کی باید بین پسر ها یا نرها احتمال رو بگیرم کی بین فرزندان یا کل زاده ها.
      کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟
      ببین چندتا حالت وجود داره :
      1- میگن احتمال پسر یا دختری با این بیماری ها و ویژگی ها چقدره ؟ توی این سوالات باید احتمال دختر و پسر بودن رو هم حساب کنید . یعنی بین کل زاده ها .
      2- میگن احتمال اینکه پسری که متولد می شود این ویژگی ها رو داشته باشه چقدره ؟ در این صورت دیگه شما می دونید که فرزند صد در صد پسر هست یا دختر و لازم نیست که احتمال دختر و پسر بودن رو حساب کنید .
      3- بعضی اوقان زاده های یه آمیزش فقط یه جنسیت می تونن داشته باشن و دیگه اشاره ای به جنسیت فرزند نمی کنن و می گن زاده ها و شما خودتون باید تشخیص بدید . مثلا در آمیزش زنبورهای عسل همه زاده ها ماده هستن . چون نر حاصل آمیزش نیست و بکرزاییه . در این صورت اگه بگن چند درصد زاده ها فقط باید ماده ها رو حساب کنید .
      4- بعضی موقع می گن چه نسبتی از پسران یا دختران که در این صورت هم نباید احتمال دختر و پسر بودن رو حساب کنید و فقط باید بین دختر ها خودشون و یا پسر ها خودشون احتمال رو حساب کنید .
      5- بعضی اوقات می گن که مثلا احتمال اینکه پسر دوم خانواده این ویژگی رو داشته باشه چقدره ؟ در این صورت هم باز به شما گفته که حتما یه پسری وجود داره و احتمالش صد درصده و باز هم نمی خواد احتمال پسر بودن رو حساب کنید .

اگه حالت های دیگه هم به ذهنم رسید می گم بهت . @unemployed

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن