خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 3121314 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 181 به 195 از 197
    1. Top | #181
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظر این دکتر که جراح هم هستن که دانشجویان پزشکی ممکنه بگن از پزشکی دوری کنید چون سخته خوندش ولی بعد از فارغ التحصیلی که می فهمن که ارزشش رو داره
      https://www.youtube.com/watch?v=yr8EIJTUcLc

اتفاقا ماهم توی خانواده هم پزشک داریم هم مهندس ، اوضاع پزشکا خیلی هم بهتر هست
      تازه من راجب به دندانپزشکی از یک متخصص پرسیدم که خوبه رفتنش می گه نه پزشکی بهتره(حالا بیا او انتخاب رشته کن)

البته منم نمی گم همه باید پزشک شن ولی اگه شرایطش رو دارن و از کمک به دیگران لذت می برن چرا که نشن؟
      ویرایش توسط hossein1399 : 11 خرداد 1399 در ساعت 12:24

2. Top | #182
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid80 نمایش پست ها
      سلاممم آخه چرا باید روابط خانوادگیشون بد بشه؟
      بخاطر اینکه خودشو باید وقف کارش کنه واقعا وقتی که میتونه با خانواده بگذرونه کم میشه خیلی کم...
      اینا هم از زبان بچه هاشونه از خودم نمیگم
      کند تاشون ارزوشون بوده پدرشون تو بچگی باهاشون بازی کنه
      وگرنه از دورو بریام هیچکدوم پزشک نبودن
      خوشا دیدار ما در خواب ...

3. Top | #183
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -AMiN- نمایش پست ها

بخاطر اینکه خودشو باید وقف کارش کنه واقعا وقتی که میتونه با خانواده بگذرونه کم میشه خیلی کم...
      اینا هم از زبان بچه هاشونه از خودم نمیگم
      کند تاشون ارزوشون بوده پدرشون تو بچگی باهاشون بازی کنه
      وگرنه از دورو بریام هیچکدوم پزشک نبودن
      دقیقا به قول دکتر قریب اگه پزشکی مال خودت نیستی اگه مال خودتی پزشک نیستی

4. Top | #184
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها

درود...

گرامیان، همیشه کسانی بوده و هستند

که تنها به رشته های پزشکی می اندیشند !!

سوال اینجاست که در دگر رشته ها، نمیشه به کشور خدمت کرد؟

نمیشه به انسانیت خدمت کرد؟

نمیشه شغلی بکف آورد؟

چرا انقدر خودشونو آزار میدن و آخرشم قبول نمیشن!

اگر کار نیست!

خب برا پزشکا هم نیست!

ضمنا من مطئنم کسی که در رشته ی خودش با سواد و با درک باشه

مطمئنا نسبت بکسی که فقط بدنبال مدرک بوده

از شانس بسیار بیشتری برای "کار" برخوردارست!
      اینجا ایران است
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

5. Top | #185
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NormaL نمایش پست ها
      اینجا ایران است
      اره با توجه به صحبت های این دوستمون فک میکنم هنوز خیلی جونن و ارمانگرا و با شرایط بازار کار و .. اشنایی ندارن .این جمله که گفته اگه کار نیست واسه پزشک هم نیست خودش گویاست با این جمله کل مسیله بازار کار رو زیر سوال برد فک میکنی نیاز و بازار کار همه رشته ها یکسانه
      ایران در حال حاضر به خاطر شرایط خاص اقتصادی که ناشی از تحریم و مشکلات دیگست صنعت و صادرات و.. ****** رفته پس مهندسی و علوم پایه هم به همین خاطر داغون شده .علوم پزشکی هنوز خوبه چون سلامتی نیازیه که قابل حذف شدن نیست برا همین مردم در هر شرایطی مجبورن هزینه کنن براش .این صحبتا که کار بلد باش و باسواد بیکار بی درامد نمیمونی هم از نظر من رد شدست این برا یه تعداد خاصه که نبوغ و استعداد ویژه دارن که همه جای دنیا هستن ولی اکثریت ادما که اینطوری نیستن و متوسطن حرف ما برای اکثریته نه یه سری استثنا .من خودم انقدر دوست کارشناسی و کارشناسی ارشد دارم که بیکارن و سرگردان(یه تعدادشون فقط علاقه رو مد نظر داشتن) که دلم میسوزه حیف عمرشون و پولشون .و وقتی این چیزا رو میبینی نمیتونی به جوونای دیگه توصیه کنی فقط علاقت رو دنبال کن.

6. Top | #186
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام. این ویدئو رو دکتر نوری که تازه فارغ التحصیل شده از رشته رادیولوژی ضبط کرده. مشاور و این چرت و پرتا نیس. عمه و خاله داییشو هم نمیگه! همون چیزی که هست رو داره میگه که من هر جا گفتم اغلب با مقاومت و توعین مواجه شدم.
      حرفاش خیلی به دردتون میخوره به خیلی از سوالایی که تو ذهنتونه هم جواب میده حتما ببینید:
      https://www.instagram.com/tv/CGNkrIm...d=bwlr72wmsgnc

7. Top | #187
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بله
      بهتره بگم باید پزشک میشدم
      بی منطقم خودشونن
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

8. Top | #188
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      سلام. این ویدئو رو دکتر نوری که تازه فارغ التحصیل شده از رشته رادیولوژی ضبط کرده. مشاور و این چرت و پرتا نیس. عمه و خاله داییشو هم نمیگه! همون چیزی که هست رو داره میگه که من هر جا گفتم اغلب با مقاومت و توعین مواجه شدم.
      حرفاش خیلی به دردتون میخوره به خیلی از سوالایی که تو ذهنتونه هم جواب میده حتما ببینید:
      https://www.instagram.com/tv/CGNkrIm...d=bwlr72wmsgnc
      من این حرفو یه جای دیگه هم گفتم اینجا هم میگم .
      همین درآمد ماهی ۱۰ میلیون تومن که از نظر خیلی از شما کمه واسه خیلیا آرزو هستش . درآمد دلاری همه کم شده . یه معلم تازه کار سال ۹۵ حدود یک میلیون درآمد داشت یعنی ۲۵۰ دلار و میتونست ماهی یک سکه تمام بخره . الان یه معلم تازه کار حدود ۳ تومن میگیره (یعنی ۱۰۰ دلار و باید ۵ ماه کار کنه که یک سکه بخره!) ، نه فقط معلم همه اقشار اینجوری شدن (به جز دلالهای خون آشام و بعضی آقازاده ها و سو استفاده گران از مردم) . درآمد ۱۰ میلیون اصلا کم نیست . من خودم راجع به رشته علوم قضایی تحقیق میکردم از یکی از دانشجوهاش پرسیدم گفت بعد از استخدام (یعنی بعد از ۴ سال درس خوندن و یه مدت کارآموزی )تازه ماهی ۶ میلیون حقوق میگیری. حتی قاضی ها مجبورن یه سری محدودیت ها رو به جون بخرن مثل عدم خروج از کشور (در بهترین حالت با شروط سخت میتونن برن) و کار بسیار حساس حتی از پزشکی هم حساس تر .

9. Top | #189
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه وبلاگی هست مال یکی از پزشکا هستش(یا اخیرا فارغ شده یا سال آخر هست) خیلی جذابه نوشته هاش رو بخونید دید جالب و به دور از کلیشه هایی که شنیدید از پزشکی بهتون میده
      امیرمحمد قربانی | وبلاگ شخصی
      بودن یا نبودن
      مسئله اینست...

10. Top | #190
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      من این حرفو یه جای دیگه هم گفتم اینجا هم میگم .
      همین درآمد ماهی ۱۰ میلیون تومن که از نظر خیلی از شما کمه واسه خیلیا آرزو هستش . درآمد دلاری همه کم شده . یه معلم تازه کار سال ۹۵ حدود یک میلیون درآمد داشت یعنی ۲۵۰ دلار و میتونست ماهی یک سکه تمام بخره . الان یه معلم تازه کار حدود ۳ تومن میگیره (یعنی ۱۰۰ دلار و باید ۵ ماه کار کنه که یک سکه بخره!) ، نه فقط معلم همه اقشار اینجوری شدن (به جز دلالهای خون آشام و بعضی آقازاده ها و سو استفاده گران از مردم) . درآمد ۱۰ میلیون اصلا کم نیست . من خودم راجع به رشته علوم قضایی تحقیق میکردم از یکی از دانشجوهاش پرسیدم گفت بعد از استخدام (یعنی بعد از ۴ سال درس خوندن و یه مدت کارآموزی )تازه ماهی ۶ میلیون حقوق میگیری. حتی قاضی ها مجبورن یه سری محدودیت ها رو به جون بخرن مثل عدم خروج از کشور (در بهترین حالت با شروط سخت میتونن برن) و کار بسیار حساس حتی از پزشکی هم حساس تر .
      یه معلم از وقتی میره دانشگاه فرهنگیان کم کمش2800 واسش حکم میزنن
      واسه پزشک سال 6-7 ماهی 800 تومن!!!!
      معلم روزی 8 ساعت کار بکنه یا نه ... اما پزشک چی ؟‌
      فردا جمعه س! من اکسترن فردا کشیک دارم بدون این که یه ریال بدن بهم
      بعد فارغ التحصیلی اونا سر ماه پولشون رو میگیرن پزشک باید ماهی همون 3و خرده ای رو بگیره و منتظر باشه کی بقیه پولشو بدن(موردایی هست حساب سال پیش الان که مهر ماهه هنوز مونده) حالا بگذریم از اونکه وزارت بهداشت پلکانی و به هزار بهانه از اون پول هم میزنه
      قاضی میشینه پشت میزش ، من امروز تو اتاق عمل خالی تو جایی که مخصوص نشستنه نشسته بودم استاد اومد گفت تنبل شدین میشینین واستون کشیک اضافه میزنم
      رزیدنت سال یک با حقوق زیر 2 میلیون 12-15 بار کشیک 36 ساله داره وساعت 6 میره مریضا رو بیدار میکنه معاینه میکنه و واسه بیدار کردنشون فحش میشنوه ولی همین تو امریکا 3000 دلار معادل نود و چند میلیون اینجا حقوقشه
      تو ارزون ترین کشورا وزیریت پزشک عمومی 3-5 دلاره اینجا این روزا علی برکت ا... 1 دلار به زور
      10 میلیون کمه . خیلی خیلی کم ‌،این تقصیر پزشکا نیس درآمد بقیه کمه

حرفایی شنیده میشه از این که برخی از اساتید دوباره افتادن تو خط شیرینی
      عمومی هایی که دارن له میشن از ایران میرن مردم میمونن و پزشکای هندی که قبلا بودن با ویزیت 7-8 دلاری...

11. Top | #191
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط prince نمایش پست ها
      اره با توجه به صحبت های این دوستمون فک میکنم هنوز خیلی جونن و ارمانگرا و با شرایط بازار کار و .. اشنایی ندارن .این جمله که گفته اگه کار نیست واسه پزشک هم نیست خودش گویاست با این جمله کل مسیله بازار کار رو زیر سوال برد فک میکنی نیاز و بازار کار همه رشته ها یکسانه
      ایران در حال حاضر به خاطر شرایط خاص اقتصادی که ناشی از تحریم و مشکلات دیگست صنعت و صادرات و.. ****** رفته پس مهندسی و علوم پایه هم به همین خاطر داغون شده .علوم پزشکی هنوز خوبه چون سلامتی نیازیه که قابل حذف شدن نیست برا همین مردم در هر شرایطی مجبورن هزینه کنن براش .این صحبتا که کار بلد باش و باسواد بیکار بی درامد نمیمونی هم از نظر من رد شدست این برا یه تعداد خاصه که نبوغ و استعداد ویژه دارن که همه جای دنیا هستن ولی اکثریت ادما که اینطوری نیستن و متوسطن حرف ما برای اکثریته نه یه سری استثنا .من خودم انقدر دوست کارشناسی و کارشناسی ارشد دارم که بیکارن و سرگردان(یه تعدادشون فقط علاقه رو مد نظر داشتن) که دلم میسوزه حیف عمرشون و پولشون .و وقتی این چیزا رو میبینی نمیتونی به جوونای دیگه توصیه کنی فقط علاقت رو دنبال کن.
      یه چیزی رو در نظر نگرفتی به اسم دار و دسته حسن کلیدساز
      طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت توسط افراد غیر پزشک ویزیت 47500 واسه سال 99 محاسبه شد
      ابلاغ شد 32500 حدودا.... به دیوان عدالت شکایت شد ، کمپین تشکیل شد و.... اما هیچ...
      تعرفه ها رو از سال 92 حساب کردیم که اگه متناسب با حقوق پایه وزارت کار افزایش پیدا میکرد الان باید حداقل 57-59 هزار تومن میبود
      کارکردن تو این شرایط چیزی جز دلزدگی و زجر واسه کادر درمان نداره

12. Top | #192
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      یه معلم از وقتی میره دانشگاه فرهنگیان کم کمش2800 واسش حکم میزنن
      واسه پزشک سال 6-7 ماهی 800 تومن!!!!
      معلم روزی 8 ساعت کار بکنه یا نه ... اما پزشک چی ؟‌
      فردا جمعه س! من اکسترن فردا کشیک دارم بدون این که یه ریال بدن بهم
      بعد فارغ التحصیلی اونا سر ماه پولشون رو میگیرن پزشک باید ماهی همون 3و خرده ای رو بگیره و منتظر باشه کی بقیه پولشو بدن(موردایی هست حساب سال پیش الان که مهر ماهه هنوز مونده) حالا بگذریم از اونکه وزارت بهداشت پلکانی و به هزار بهانه از اون پول هم میزنه
      قاضی میشینه پشت میزش ، من امروز تو اتاق عمل خالی تو جایی که مخصوص نشستنه نشسته بودم استاد اومد گفت تنبل شدین میشینین واستون کشیک اضافه میزنم
      رزیدنت سال یک با حقوق زیر 2 میلیون 12-15 بار کشیک 36 ساله داره وساعت 6 میره مریضا رو بیدار میکنه معاینه میکنه و واسه بیدار کردنشون فحش میشنوه ولی همین تو امریکا 3000 دلار معادل نود و چند میلیون اینجا حقوقشه
      تو ارزون ترین کشورا وزیریت پزشک عمومی 3-5 دلاره اینجا این روزا علی برکت ا... 1 دلار به زور
      10 میلیون کمه . خیلی خیلی کم ‌،این تقصیر پزشکا نیس درآمد بقیه کمه

حرفایی شنیده میشه از این که برخی از اساتید دوباره افتادن تو خط شیرینی
      عمومی هایی که دارن له میشن از ایران میرن مردم میمونن و پزشکای هندی که قبلا بودن با ویزیت 7-8 دلاری...
      خب داداش اجبارت ک نکرده بودن ، میرفتی معلم میشدی و الان راحت بودی :/

درضمن اگه سنی که تو پروفایلتون نوشته درست باشه { 22 سال } هنوزم میتونید برید دانشگاه فرهنگیان چون تا 24 سالگی افراد مجاز هستند.

13. Top | #193
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      خب داداش اجبارت ک نکرده بودن ، میرفتی معلم میشدی و الان راحت بودی :/

درضمن اگه سنی که تو پروفایلتون نوشته درست باشه { 22 سال } هنوزم میتونید برید دانشگاه فرهنگیان چون تا 24 سالگی افراد مجاز هستند.
      ایشون معلم رو گفتن عرض کردم ،‌ خدا رو شکر من همین الانش هم شغل دیگه دارم ( پرورش گل و گیاه زینتی و میوه های خاص و فروششون )

14. Top | #194
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      به نظرم دنیاجای بهتری میشد اگه هرکس دنبال کاری که عاشقشه ودر اون استعداد داره می رفت
      به نظرم فقط باید کاری کنی که حال دل ات خوش باشه همین چه پزشکی چه موسیقی چه هنر

15. Top | #195
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      یه چیزی رو در نظر نگرفتی به اسم دار و دسته حسن کلیدساز
      طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت توسط افراد غیر پزشک ویزیت 47500 واسه سال 99 محاسبه شد
      ابلاغ شد 32500 حدودا.... به دیوان عدالت شکایت شد ، کمپین تشکیل شد و.... اما هیچ...
      تعرفه ها رو از سال 92 حساب کردیم که اگه متناسب با حقوق پایه وزارت کار افزایش پیدا میکرد الان باید حداقل 57-59 هزار تومن میبود
      کارکردن تو این شرایط چیزی جز دلزدگی و زجر واسه کادر درمان نداره
      مشكل همينه ديد غلط به جامعه علوم پزشكي كه تو اين چند سال متاسفانه بوجود اومد به دلايل مختلف .يه تعداد پزشك ميلياردي هستن قبول اما عموميت كادر درمان چه پزشك چه پرستار تو ايران نه تنها درامد نجومي ندارن كه درامد عادلانه اي هم ندارن در اين مورد پرستارا اوضاعشون از پزشكا خراب تره . متاسفانه بازار كار خراب بقيه رشته ها و درامد فوق العاده نا عادلانه اونا دليل نميشه كادر درمان درامدش ناعادلانه باشه اينا اصلا ربطي بهم ندارن .اگه اوضاع بچه هاي علوم پزشكي اوكي بود و پول پارو ميكرديم اكثرمون دنبال مهاجرت و كار تو كشورهاي ديگه نبوديم
      اين نكته رو هم اضافه كنم كه مشاغل علوم پزشكي به خاطر سخت بودن چه كار چه تحصيل و همچنين ريسك بالا و خطرناك بودن (همين كرونا ببينيد) تو همه دنيا ميانگين درامد بالايي دارن .من معلمي رو مثال ميزنم (كه حرفش شد)من پزشك نيستم اما انصافا فشاري كه يه دانشجوي پزشكي تحمل ميكنه با يه دانشجوي فرهنگيان قابل مقايسه هست كه درامدش هم قابل مقايسه باشه (و اينكه كشيك هاي سنگين بچه هاي علوم پزشكي با معلمي كه ساعت كار منظم و خيلي كمتري داره.اينم هست كه سال تحويل وتابستون و عيد و.. هم نداريم خيلي وقتا).هر چند معلمي شغل مقدس و پر اهميتيه و قصد پايين اوردن ارزشش رو ندارم و مثال زدم صرفا
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش
      ویرایش توسط prince : 25 مهر 1399 در ساعت 02:28

صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 3121314 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن