خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 65

موضوع: خیال پردازی

1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهسابانو نمایش پست ها
      خوب پیدا کردم چیکار کنم؟
      (امیدوارم فکر نکنید گیج میزنم)
      خوب توضیح بدین چطور بهش رسیدین ! بعدش شاید من نوعی هم از همون راه بتونم بهش برسم !
      (بیخیال ! سخت نگیر بانو ! چرا فکر کنم گیج میزنی ؟! کسی که متوجه یه چیزی نشد باید بپرسه دیگه !!! )

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اهان!
      خوب اینو میدونستم که اگه بخوام همینطوری خیالبافی کنم اینده (البته من اینده رو نمیساختم از بچگی عادت داشتم برای خودم قصه تعریف کنم ) رو باید تو همون خیال ببینم!
      درسی مثل زیستو همونطور که گفتم بعد از خوندن هر کلمه (بجز کلمه های بی ربط مثل در و برای و اینجور چیزا) سریع سعی میکردم به یاد بیارم و کلمه های کلیدیو با دقت بیشتری به هم وصل میکردم! بعضی چیزا رو هم میساختم ! یه انیمیشن (برای مثال کار قلبو دستگاه گوارش و این چیزایی که تا الان خوندم) این کارو همون دفعه اول میتونید انجام بدین خیلی راحته اگه هم نتونستین با خودتون رو دروایسی نداشته باشیدو برگردینو دوباره همون قسمتو بخونید!
      ریاضی هم با پیشخوانی راه میوفتین! مثلا یه تیکه از درس فردا رو بخونید و سر کلاس وقتی دبیر درس میده سعی کنید همزمان خودتونم برای خودتون درس بدین (درس دبیر از دست نره)بعد سعی کنید همونطور که قبلا پیش بینی میکردین بدون پیشخوانی پیش بینی کنید(البته پیشخوانی خیلی خوبه ولی نه برای افرادی مثل من که هی میگن این چرتوپرتارو یاد داریمو دیگه به درس دادنای دبیر گوش نمیدن) البته دبیر ریاضیمون اولین نفری بود که گفت تو همش درحال خیالپردازی هستی چون هی تیکه های بعدی درسشو میپرسیدم ...
      نمودارای درختیم اولاش سخته و هی یادم میرفت اولش روی کاغذ و رو هوا و الانم خیلی راحت توی ذهنم میارم ...
      اها راستی تاریخ ادبیاتم فکر کنید خودشون دارن براتون از زندگیشون میگن ... برای معنی کلمه های عربی هم همینطور ...
      شیمیم که با اینکه ازش خوشم نمیاد خیلی بیشتر از درسای دیگه میشه اینطوری خوندش (زیاد درباره شیمی حرف نمیزنم اه اه )
      این کارا نیازی به تمرین نداره اخه همون دفعه اولم میشه انجامشون داد!
      یا مثلا مثل یه دوربین درس دادن دبیرو ضبط کنیدو وقتای بیکاری به یادتون بیارید!
      وقتی دارین درس میخونین اول فکر کنید دبیر بهتون داره درس میده و بعد فکر کنید دارین جلو دبیر میخونین درسو
      و.... انقد زیاده که یادم رفته
      وقتی دارین به صورت طرف نگاه میکنین سعی کنید صحنه رو سیاه سفید یا رنگی کنید(این سرگرمی مورد علاقه منه) این باعث میشه بفهمید من چی میگم!
      algorithm of success
      }
      (while(nosuccess
      ;()try again
      (if(dead
      ;break
      {

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اختلالات زمینه ای!!!!!!!!!!!
      (اگه میشه ترجمش رو هم بذارید!)
      خوب من باتوجه به تجربه ای که دارم (فکر میکنم تنها هنرم همینه)
      فهمیدم که چقد خوبه ادم انقدر ذهنش باز باشه...
      خودمو مثال میزنم... اینکه میتونم همزمان تو ذهنم بسازم درسیو که دبیر داره درس میده باعث میشه از بقیه همیشه جلو باشم...
      باعث میشه درسای حفظی رو بهتر به خاطر بسپری !
      مفهومیا هم جای خود دارن!
      (مقایسش از نظر من مثل اینه که چند صفحه کتاب خشک و بی روح رو بخونی یا یه فیلم جالبو ببینی!برای من بازدهی فیلمه خیلی بیشتر از چند خط بی معنیه!)
      امممم خیلی خیلی خیلی هنر خوبیه! هنر یا استعداد یا توانایی یا ....
      هرچی که هست ادم باید از هر چیزی که داره نهایت استفاده رو ببره!
      اختلالاتی مثل درونگرایی . بعضی وقت ها هم باعث میشه یه سری اتفاقات رو نا دیده بگیری یا به یه سری چیزا توجه نکنی در واقع یه سری مشکلات شبیه حواس پرتی رو بوجود میاره . ولی قبول دارم که ذهن رو خیلی باز و تیز هم میکنه .
      ولی بهترین راهی که من بهش رسیدم اینه که به جای تخیل در مورد چیزی که خوندی بیای یه عکس یا فیلم واقعی از اون رو ببینی یا خودت بکشی ، این واقعا برای من موثر بوده !

مثلا خودم الان دارم فصل 8 زیست پیش رو میخونم این صفحات جلوم بازه :
      untitleaad.jpg

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببین اگه درمورد آيندته به خودت بگو برا رسیدن بهش باید تلاش کنم
      منم این مشکل رو دارم تنها روشی که بهم کمک کرد این بود که تایمر رو رو 15 دقیقه تنظيم میکنم و به خودم میگم این 15 دقیقه اجازه دارم خیال پردازی کنم و وقتی زنگ خورد دیگه وقت در سه چند بار این کارو در طول روز میکنم

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      فضای درس خوندنتو تغییر بده.....

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

اختلالاتی مثل درونگرایی . بعضی وقت ها هم باعث میشه یه سری اتفاقات رو نا دیده بگیری یا به یه سری چیزا توجه نکنی در واقع یه سری مشکلات شبیه حواس پرتی رو بوجود میاره . ولی قبول دارم که ذهن رو خیلی باز و تیز هم میکنه .
      ولی بهترین راهی که من بهش رسیدم اینه که به جای تخیل در مورد چیزی که خوندی بیای یه عکس یا فیلم واقعی از اون رو ببینی یا خودت بکشی ، این واقعا برای من موثر بوده !

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitleaad.jpg
مشاهده: 64
حجم: 78.2 کیلو بایت
      چیزی درمورد اختلالت زمینه ای پیدا نکردم...اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدین یا یه منبع مطمئن معرفی کنید ...جالب اومد به نظرم!
      algorithm of success
      }
      (while(nosuccess
      ;()try again
      (if(dead
      ;break
      {

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unknown Soldier نمایش پست ها
      مشکل قبل از خواب هم داره دکتر
      خب تو وقتی ی روز خوب واقعن درس خونده باشی شب باهر حالتی با خیال راحت خابت میبره.... وقتی از خودت و کارایی ک تو ی روز انجام دادی راضی باشی همه چی خوب میشع!!!!!! دکتر!!!

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unknown Soldier نمایش پست ها
      خدا خفت کنه علی

اتفاقا بین این همه روان پزشکی که نظر دادن نظر ایشون درست تر بود.
      استارتر طبق گفته های خودشون توی پست های قبل , دقیقا بخاطر اینکه فکر میکنن از زندگی عقب موندن و اکثر دوستانشون ازدواج کردن , و ایشون برای سال چندم هنوز داره کنکور میده , ناخوداگاه ذهنشون درگیر ترس از اینده میشه

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      چیزی درمورد اختلالت زمینه ای پیدا نکردم...اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدین یا یه منبع مطمئن معرفی کنید ...جالب اومد به نظرم!
      https://en.wikipedia.org/wiki/Maladaptive_daydreaming

There is enough light
      for one who wants to see

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitleaad.jpg
مشاهده: 64
حجم: 78.2 کیلو بایت
      درونگرایی اختلاله؟ فکر میکردم یه ویژگیه میشه یه کم بیشتر درباره مقابله باهاش توضیح بدید؟

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اوووووو
      ممنون !
      بعدا میخونمش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      (!!!!)
      algorithm of success
      }
      (while(nosuccess
      ;()try again
      (if(dead
      ;break
      {

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Qazale نمایش پست ها

درونگرایی اختلاله؟ فکر میکردم یه ویژگیه میشه یه کم بیشتر درباره مقابله باهاش توضیح بدید؟
      ویژگی های درونگرا ها عموما ایناس :
      ۱. ترجیح به تنهایی دارند
      ۲. از جمع‌های جدید استقبال زیادی نمی‌کنند
      ۳. معمولاً تمرکز بالایی دارند
      ۴. عموماً به کتاب خوانی علاقه زیادی دارند
      ۵. به نوشتن خاطرات علاقه مند هستند
      ۶. حریم شخصی و اطلاعات شخصی برایشان اهمیت دارد.
      ۷. دوستان محدود با روابط عمیق دارند

چیزی که مشکل ساز میشه مورد یک و دو هست ! خیالپردازی باعث درونگرایی میشه ، درونگرا ها میل به تنهایی دارن ، تنهایی خیالپردازی رو تشدید میکنه و این سیکل پشت سر هم تکرار میشه !

There is enough light
      for one who wants to see

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

ویژگی های درونگرا ها عموما ایناس :
      ۱. ترجیح به تنهایی دارند
      ۲. از جمع‌های جدید استقبال زیادی نمی‌کنند
      ۳. معمولاً تمرکز بالایی دارند
      ۴. عموماً به کتاب خوانی علاقه زیادی دارند
      ۵. به نوشتن خاطرات علاقه مند هستند
      ۶. حریم شخصی و اطلاعات شخصی برایشان اهمیت دارد.
      ۷. دوستان محدود با روابط عمیق دارند

چیزی که مشکل ساز میشه مورد یک و دو هست ! خیالپردازی باعث درونگرایی میشه ، درونگرا ها میل به تنهایی دارن ، تنهایی خیالپردازی رو تشدید میکنه و این سیکل پشت سر هم تکرار میشه !
      بله!خیلی ممنوناینا رو همه رو(1تا7) هم میدونستم هم دقیقا در موردم صادقه...البته بنظرم بدترینش ناتوانی در بیان احساسات هست که بالا هم نبود...
      میگم برای مقابله باهاش اگه بازهم راهکار دارید میشه لطفا بگید؟مثل همون فیلم و ... که گفتید.
      اون لینکی که دادید هم درباره دونگرایی نبود!
      مرسی

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shima1372 نمایش پست ها
      سلام بچه ها، اعصابم داغونه ، نمیتونم درس بخونم، همش سر کتاب یا شبا قبل خواب فقط خیال پردازی میکنم، واسم یجور عادت شده، بیشتر وقتمو میگیره، هرچی سعی میکنم نمیتونم کنار بزارمش، راه حلی نداره؟
      فکر کردی فقط خودت اینطوری هستی اگه آره خیلی مغروری!!! راهکار خاصی ب ذهنم نمیرسه فقط خواستم بگم خیلی از رقیبات هم () اینجورین

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Qazale نمایش پست ها

بله!خیلی ممنوناینا رو همه رو(1تا7) هم میدونستم هم دقیقا در موردم صادقه...البته بنظرم بدترینش ناتوانی در بیان احساسات هست که بالا هم نبود...
      میگم برای مقابله باهاش اگه بازهم راهکار دارید میشه لطفا بگید؟مثل همون فیلم و ... که گفتید.
      اون لینکی که دادید هم درباره دونگرایی نبود!
      مرسی
      راه شما اينه يه استعداد رو تو خودتون كشف كنيد !!! جوري كه بتونين تو اجتماع بروزش بدين ! يه هنر !!! همين كه رشته دلخواهتون هم قبول بشين خودش خيلي از مشكلو حل ميكنه !

Sent from my iPhone using Tapatalk
      در جامعه ای زندگی میکنم
      که بسیاری از مردمانش با یک “استخاره” هدف تعیین میکنند
      و با یک “عطسه” از هدف خود دست میکشند

از کانال sarzaminglico@ در تلگرام حتماااااا دیدن کنید , قول میدم موثر باشه

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن