خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

کی اینو میخواد؟! (قسمت دوم)

سلاااااااام سلام
      (یه سوال: ” کی میخواد سال ۹۵ از زیر سردر دانشگاهی با همچین ابهتی بره داخل؟!!!)

با افتخار قسمت دوم “کی اینو میخواد؟!” رو تقدیم میکنم به تمامی داوطلبایی که تا حالا با پایداری و استحکام تمام قدم هاشون رو یکی پس از دیگری برداشتن و به خوبی دارن پیش میرن
      واقعیتش اینه که سالی که خودم کنکور داشتم خدا رو شکر با وضع راضی کننده ای پیش میرفتم ولی متاسفانه هروقت خواستم یه برنامه کنکوری ببینم و یا به سایتای کنکوری سرمیزدم همیشه موضوع بحث کسایی بودن که تا اون موقع عقب مونده بودن و یا شروع نکرده بودن و یا دچار مشکلی شده بودن و مدام در حال ترغیب کردن بچه ها به درس خودن بودن و من از این موضوع شاکی بودم که چرا هیچ وقت درمورد کسایی که مشکلی با بحث انگیزه و هدف ندارن و تلاش کافی رو هم دارن و حاضرن بیشتر هم داشته باشن بحثی نمیشه که درصورت امکان با شتاب بیشتری پیش برن
      آره، مورد حرفم دقیقا با شماست
      نمیخوام مشاوره درسی بهتون بدم فقط همینو بس که سردرهای دانشگاه های برتر کشور دارن انتظارتون رو میکشن
      یه بار دیگه چشماتو ببند و جشن استقبال از ورودی های جدید دانشگاهتون رو تصور کن، اون روزی رو که داری با سردر دانشگاهتون سلفی میگیری، اون روزی رو که دوستات به دوست بودن با تو افتخار میکنن و … اون روز رو تصور کن، همین!
      اصلا نمیدونم که هدفت از این تلاشا چیه (البته هدفت خیلی مهمه چون آینده تو در گرو هدفته نه در گرو دانشگاهت) ولی شاید بتونم با قاطعیت این نوید رو بهت بدم که هدفت از رفتن به دانشگاه و رشته های برتر کشور هرچیزی باشه اونجا میتونی پیداش کنی…!
      وقتی تو با کسایی کلاس داری که بقیه فقط میتونن کتاباشونو بخونن،
      وقتی تو با کارگاه ها و آزمایشگاه هایی سروکار داری که بیرون از دانشگاه میلیونی بابت شرکت در اونا پول میگیرن،
      وقتی تو میتونی از همین الان بورسیه بشی و دستت تو جیب خودت باشه،
      اونوقت هیچکس نمیتونه بهت بگه تک بعدی هستی و فقط به فکر درسی چون این دانشگاه تو هستش که سیاسی ترین و معتبرترین افراد کشور میان تو اون و سخنرانی میکنن،
      این دانشگاه تو هستش که بهترین کلاسای ورزشی رو برگزار میکنه،
      و اون موقع تو میتونی نفس راحتی بکشی که فارغ التحصیل شدی نه اینکه بخوای عید یا هرروز دیگه ای رو به بطالت بگذرونی که به اون نمیشه گفت استراحت
      از قوانین نیوتن تو این مدت باقی مونده خوب استفاده کن
      اینو بسپار به ذهنت ” در فرصت باقیمونده از قوانین نیوتن به خوبی استفاده کن”
      امیدوارم وقت باشه که قسمت های بعدی “کی اینو میخواد؟!" رو هم بزودی آماده کنم…

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      انگیزه و اعتماد بنفس خوبه اما زیادیش خوب نیس
      بنظرم در کنار انگیزه و هدف باید واقع بین هم بود

منم اون زمان عشقم همین سردر بود اما قبول نشدم (حالا این به درک)
      حتی رشته موردعلاقم هم قبول نشدم

شاید بگید براش حتما تلاش نکردی ؟؟
      من تلاشمو کردم اما نتیجه نداد... هرکاری میکردم درصدای اختصاصیم بره بالا اما بی فایده بود
      چون پایم ضعیف بود ؛ قبولی در این دانشگاه برا من پروژه یکساله نبود پروژه دو الی سه ساله بود
      میخام بگم این تفکرات بنظرم بی ارزشه ؛ واقعیت اینه که توی اولین آزمون نتیجه گرفتی ؛ میرسی به این دانشگاه ،وگرنه
      هیچ امیدی نیس ....شاید حرفای من تو ذوق بزنه اما یه واقعیته
      بجای اینکه تو رویا و خیال و از این تفکرات" شریف منتظر توست" واقعیات رو درنظربگیرید و طبق اون هدف گذاری کنید
      ویرایش توسط Maximus : 03 اسفند 1394 در ساعت 22:23

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط avant نمایش پست ها
      انگیزه و اعتماد بنفس خوبه اما زیادیش خوب نیس
      بنظرم در کنار انگیزه و هدف باید واقع بین هم بود

منم اون زمان عشقم همین سردر بود اما قبول نشدم (حالا این به درک)
      حتی رشته موردعلاقم هم قبول نشدم

شاید بگید براش حتما تلاش نکردی ؟؟
      من تلاشمو کردم اما نتیجه نداد... هرکاری میکردم درصدای اختصاصیم بره بالا اما بی فایده بود
      چون پایم ضعیف بود ؛ قبولی در این دانشگاه برا من پروژه یکساله نبود پروژه دو الی سه ساله بود
      میخام بگم این تفکرات بنظرم بی ارزشه ؛ واقعیت اینه که توی اولین آزمون نتیجه گرفتی ؛ میرسی به این دانشگاه ،وگرنه
      هیچ امیدی نیس ....شاید حرفای من تو ذوق بزنه اما یه واقعیته
      بجای اینکه تو رویا و خیال و از این تفکرات" شریف منتظر توست" واقعیات رو درنظربگیرید و طبق اون هدف گذاری کنید
      آفرین, کاملا درسته،
      وقتی اوضاع خوبی تو درسات ندارری نباید بیخودی رویا پردازی کنی چون حتی اگه رتبه خوبی هم بیاری باز ممکنه ازش راضی نباشی,
      ولی خب باید قبول کنیم که بعضی ها در حال حاضر دارن خیلی خوب پیش میرن و شرایط راضی کننده ای از درساشون دارن...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برا دوستان کنکوری خیلی مفیده

حتما بخونید...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      البته که همه این رو می خوان
      ولی فقط بهترین ها بهش میرسن
      اونایی که سه ساله دارن واسش زحمت میکشن
      نه کسایی که تا اینجای کار رو به بطالت گذروندن

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن