خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

کمک در قرابت معانی

سلام دوستان

من تا الان اصلا قرابت کار نکردم و مهارتی هم در زدن تست هاش به اون صورت ندارم؛ کتاب قرابت نشر الگو رو دارم ولی بیت های کتاب درسی رو بلد نیستم. از چند نفر پرسیدم گفتن باید حداقل مفهوم بیت ها و نثر های مسجع کتاب رو بلد باشی. در حال حاضر من هیچ منبعی که مفهوم ابیات کتاب درسی رو نوشته باشه ندارم کتاب های محوری گاج رو هم به دلیل حجم بالا و قیمت تقریبا زیادشون نمیتونم بگیرم.

شما منبعی سراغ دارین که مفهوم کل ابیات و نثر های مسجع کتاب رو بطور خلاصه گفته باشه که بدرد قرابت بخوره؟؟؟؟ من شنیدم کتاب خط ویژه ادبیات همه ابیات کتاب با مفهوم رو داره ایا واقعا همینطوره؟؟؟

پیشاپیش تشکر

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من یه پیشنهاد ارزون دارم همین اینترنت خودم وقتی معنای بیتی رو نفهمم اولین کسی که ازش می پرسم گوگله ( برا احمقانه ترین و بی معناترین سوالامم جواب داره!!!)
      و هر روز یه 5 تا تست بردار بزن و چند تا بیت رو معنی کن و آره باید متن های کتابم بدونی. باید به خوندن ابیات فارسی عادت کنی این مشکلی بود که اولا داشتم ولی الان اکثر قرابتا رو جواب میدم راستی دفتر مدرستونو مگه نداری؟ معلمتون بهتون معنا نميگفت؟
      و آخرین حرفم: تمرین و تمرین و تمرين....

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nima1220 نمایش پست ها
      سلام دوستان

من تا الان اصلا قرابت کار نکردم و مهارتی هم در زدن تست هاش به اون صورت ندارم؛ کتاب قرابت نشر الگو رو دارم ولی بیت های کتاب درسی رو بلد نیستم. از چند نفر پرسیدم گفتن باید حداقل مفهوم بیت ها و نثر های مسجع کتاب رو بلد باشی. در حال حاضر من هیچ منبعی که مفهوم ابیات کتاب درسی رو نوشته باشه ندارم کتاب های محوری گاج رو هم به دلیل حجم بالا و قیمت تقریبا زیادشون نمیتونم بگیرم.

شما منبعی سراغ دارین که مفهوم کل ابیات و نثر های مسجع کتاب رو بطور خلاصه گفته باشه که بدرد قرابت بخوره؟؟؟؟ من شنیدم کتاب خط ویژه ادبیات همه ابیات کتاب با مفهوم رو داره ایا واقعا همینطوره؟؟؟

پیشاپیش تشکر
      سلام
      نیازی نیست بگردین دنبال مفهوم و معانی ابیات کتاب درسی , تا شما بخوایید تمام ابیات کتاب درسی رو تحلیل کنید کنکور تموم شده.
      در همون قرابت نشر الگو , هرشب 10 تست رو کار کنید , وقت بذارین و روی همون فکر کنید شاید در ابتدا زمان گیر باشه و حتی شاید هم غلط بزنید ولی نکته ای که وجود داره , از هر بیت یک سوال طرح نشده , یعنی حتی شما اگر برای بار اول مفهوم صورت سوال رو درک نکنید میتونید با مراجعه به پاسخنامه به جواب تون برسین , در تست های اتی کتاب , باز هم همون ابیات به شکل دیگر تکرار میشن که در صورت تمرین میتونین پاسخگو باشین.
      نکته دیگر اینکه , هرگز نمیتونید با حفظ کردن معانی ابیات کتاب درسی پاسخگوی سوالات باشین باید درک درستی از بیتی که در صورت سوال امده داشته باشین تا بتونین جواب درست رو انتخاب کنید که این موضوع میسر نمیشه مگر با تمرین.....

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ادبیات جامع گاج اومده تستای قرابت رو موضوع بندی کرده
      توضیح داده بعد تستاشو اورده
      روزی 2 صفحه کار کنی تا خرداد تموم میشه
      من خودم نخریدم ، واسه مامانم (که معلم ادبیاته) فرستادن دیدم قرابتش عالیه واقعا
      ادبیاتمو از زیر 20 به 60 رسونده لامصب

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من سال قبل تو آزمونای کانون قرابت اصلا نمیزدم ولی امسال از وقتی نشر دریافت هامون سبطی رو می خونم(فعلا فصل اولشو فقط تموم کردم) همه ی سوالای قرابتو میزنم...درسته حجمش زیاده ولی قبل از اینکه بخوابم چن صفحه ازش میخونم چون خیلی خوب توضیح داده و خسته کننده نیست..به دو تا از دوستام هم معرفی کردم راضی بودن
      دیوونگی یه حس تکراری شده!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حتمنه حتمن این دوتا جزوه رو بخونید . خیلی کمکتون میکنه .

gherabat[www.********].rar

100mafhum_gherabat_(konkoorsara.ir).pdf
      ویرایش توسط ah.at : 05 اسفند 1394 در ساعت 20:04

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه میخاید قرابت رو خوب بفهمید و هیچ کدوم از تستای قرابت از دستتون در نره اینجوری و به این ترتیب ادبیات رو بخونید . مطمئنن قرابت بعد از یاد گرفتن لغات و درک درست آرایه ها ممکنه .

ادبیات :

روزی یک ساعت ادبیات بخونید .

از لغت و املاشرو کنین تا به یه مرحله ای که رسیدین و حس کردین حالا دامنه لغات و املاتون خوبه ( لازم نیست حتما تمام لغات و املا ها رو رو یه جا حفظ کنین . یادگیری لغات و

املای
      کلمات باید در طول زمان انجام بشه . ) شروع کنین به خوندن آرایه و همچنان یه ربع رو به لغت و املا و 45 دقیقه رو به آرایه اختصاص بدین .

بعد که روی آرایه مسلط شدین به سراغ قرابت معنایی میرید و هم چنان اون یه ربع لغت املا رو حفظ میکنین .

البته مرور آرایه ها با تست هر چند جلسه یک بار در خلال قرابت فراموش نشه .

دقت کنید که مهم نیست که حتما باید مثلا قرابت رو تو 10 جلسه مثلا تموم کنید .یا تو 15 جلسه و یا هرچند جلسه ی دیگه اگه شما تونستید بعد از دو یا سه ماه هم به تسلط در قرابت برسید هم عالیه .

بعدش که به سطح خیلی خوبی توی قرابت رسیدین با حفظ مرور هر چند جلسه یک بار قرابت و آرایه و یا چند تست از اونا در روز و همچنین حفظ اون یه ربع لغت و املا به سراغ

زبان فارسی و تاریخ ادبیاتبرین .

میتونید تارخ ادبیات و زبان فارسی رو یک جلسه در میان بخونید تاااااااااااااااااا اینکه اینا هم با مرور مطالب گذشته تموم شن و همین روند تکرار میشه اونم هر روز .
      ویرایش توسط ah.at : 05 اسفند 1394 در ساعت 15:09

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام...واقعا این گاج عالیه ولی ب نظرم زمان میبره کسی بخواد تستا قرابت رو بزه باس زیاد تمرین کرد ولی وقتی بری رو قلتک معنی شعر لازم نیس....میزنی میره

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      هیچ تکنیکی نداره مفهوم بیتو بدونی کافبه تستای گاج بزن قول میدم همه قرابتا جواب بدب

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن