خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 106
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

Smile جمع بندی عربی کنکور 95

با عرض سلام مجدد خدمت دوستان عزیز

الحمد لله ، با دعای شما مشکلی که برام به وجود اومده بود حل شد و دوباره افتخار دارم که در خدمت شما باشم

برای دوستان جدید عرض می کنم که در این تاپیک می تونین سوالات خودتون پیرامون درس عربی رو بپرسین و بنده پاسخ گوی شما هستم

هر از گاهی اگه تونستم ، تست یا نکته ای هم در تاپیک قرار میدم

منتظر سوالات و نظرات شما هستم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برام توضیح بده که چجوری عربیو واسه کنکور 96 بخونم! وحشت دارم میترسم از عربی توروخدا کمکم از چه منبعی استفاده کنم تا بهترین بشم تو عربی؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ببینین عربی نه تنها ترس نداره بلکه به نظر خیلی ها ساده ترین درس کنکوره که می تونه رتبه شما رو بهتر کنه

شما می تونین از کتاب عربی کامل گاج استفاده کنین ، درسنامه ها رو بخونین و تست هاش رو حل کنین ...... اشکالاتتون رو هم می تونین در همین تاپیک بپرسین

از همین حالا هم شبی 1 درک مطلب کار کنین و لغاتی رو که بلد نیستین به خاطر بسپارین

زمان خوبی دارین که ان شا الله می تونین به درصد مطلوب برسین

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام آقای دقتی خوشحالم که برگشتین. من سال سومم و واس عربی از الگو استفاده میکنم که متن کتابو کامل ترکیب کرده . با اجازه اشکالاتمو میپرسم.
      1- تو این جمله : الاسلام يهتَمّ بالتربية التی تقوم علی اساس احترام شخصية الاطفال من البنين و البنات علی حَدّ سواء . تو الگو گفته التی صفته. چرا؟ اصلا اسم موصول چجوری صفت میشه؟ چه وقتایی اینجوریه؟
      2- تو این جمله:
      أيُّها الْخليفةُ ! هذه هدايا ، . . . مِن الأموال و الدَّوابِّ و ... تَعَوَّدْنا أن نُقَدِّمَ مِثلَها لِمُلوكِنا . . . نَرجو أن تَقْبَلَها . . . !
      الگو گفته هدایا خبر هست و تقدیرا مرفوعه. چرا تقدیرا؟
      3- تو این جمله: هذا خُلُقٌ مِنّا نُعَظِّمُ به الأمَراءَ ! الگو گفته " نعظم" جمله ی وصفیه هست. "نعظم به الامرا" جمله وصفیه نیست؟ چرا؟
      4- تو این جمله: الْلَّهُم تُب عَلَيْنَا انَّك انْت الْتَّوَّاب الْرَّحِيْم. الگو گفته التواب خبره. الرحیم هم خبره. چرا این جمله دوتا خبر داره؟ اصلا در چه صورتی توی یه جمله ئوتا خبر داریم؟
      5- تو این جمله : و بعد قلیل جاءت بنته و سلّمت علی النبیّ (ص) ثمّ راحت نحو ابیها .امّا الاب فلم يُقبِّلها و لم يُجلِسها عنده . الگو گفته عند مضاف الیه و مجرور هست. اشتباه گفته فک کنم درسته؟ باید ظرف مکان باشه. آره؟
      6- الگو گفته فعل های قع - دع - هب - سع - ضع تنها فعل های معتل مثالی هستند که امرشان با حرف مفتوح شروع میشود. پس توی مضارعشون هم مفتوح میشن؟ یعنی مثلا فعل وهب اینجوری صرف میشه: یَهَـبـْنَ درسته؟

ببخشید زیاد شد

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HAMID 313 نمایش پست ها
      سلام آقای دقتی خوشحالم که برگشتین. من سال سومم و واس عربی از الگو استفاده میکنم که متن کتابو کامل ترکیب کرده . با اجازه اشکالاتمو میپرسم.
      1- تو این جمله : الاسلام يهتَمّ بالتربية التی تقوم علی اساس احترام شخصية الاطفال من البنين و البنات علی حَدّ سواء . تو الگو گفته التی صفته. چرا؟ اصلا اسم موصول چجوری صفت میشه؟ چه وقتایی اینجوریه؟
      2- تو این جمله:
      أيُّها الْخليفةُ ! هذه هدايا ، . . . مِن الأموال و الدَّوابِّ و ... تَعَوَّدْنا أن نُقَدِّمَ مِثلَها لِمُلوكِنا . . . نَرجو أن تَقْبَلَها . . . !
      الگو گفته هدایا خبر هست و تقدیرا مرفوعه. چرا تقدیرا؟
      3- تو این جمله: هذا خُلُقٌ مِنّا نُعَظِّمُ به الأمَراءَ ! الگو گفته " نعظم" جمله ی وصفیه هست. "نعظم به الامرا" جمله وصفیه نیست؟ چرا؟
      4- تو این جمله: الْلَّهُم تُب عَلَيْنَا انَّك انْت الْتَّوَّاب الْرَّحِيْم. الگو گفته التواب خبره. الرحیم هم خبره. چرا این جمله دوتا خبر داره؟ اصلا در چه صورتی توی یه جمله ئوتا خبر داریم؟
      5- تو این جمله : و بعد قلیل جاءت بنته و سلّمت علی النبیّ (ص) ثمّ راحت نحو ابیها .امّا الاب فلم يُقبِّلها و لم يُجلِسها عنده . الگو گفته عند مضاف الیه و مجرور هست. اشتباه گفته فک کنم درسته؟ باید ظرف مکان باشه. آره؟
      6- الگو گفته فعل های قع - دع - هب - سع - ضع تنها فعل های معتل مثالی هستند که امرشان با حرف مفتوح شروع میشود. پس توی مضارعشون هم مفتوح میشن؟ یعنی مثلا فعل وهب اینجوری صرف میشه: یَهَـبـْنَ درسته؟

ببخشید زیاد شد

سلام دوست عزیز

1 ) ببینین موصوف و صفت در 4 مورد با هم مطابقت دارند که اینجا هر 4 مورد برقراره و ( التی ) صفته

2 ) بله ، خب ( هدایا ) اسم مقصوره و اعرابش تقدیریه

3 ) معمولا همون فعل رو به عنوان جمله وصفیه در نظر میگیریم

4 ) هر مبتدا 1 خبر داره ..... در اینجا التواب خبره و الرحیم هم صفتشه که از لحاظ اعراب مانند اسم قبلشه

5 ) بله ، ظرف مکانه

6 ) بله .... چون فعل امر از مضارع ساخته میشه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سوال: تو این آیه الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دينَكُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتي وَ رَضيتُ لَكُمُ الْإِسْلامَ ديناً. مگه الیوم مبتدا و مرفوع نیست پس چرا ظرف در نظر گرفته میشه؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سوال: تو این آیه الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دينَكُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتي وَ رَضيتُ لَكُمُ الْإِسْلامَ ديناً. مگه الیوم مبتدا و مرفوع نیست پس چرا ظرف در نظر گرفته میشه؟

ببینین کلماتی رو که احتمال میدیم ظرف باشن به شرطی که معنی ( در ) روی آن ها وجود داشته باشه و ضمنا حرف جر قبل اونا نیومده باشه ، این کلمات ظرف میشن

با توجه به ترجمه آیه ( در امروز دینتان را کامل کردم ) مشخصه که ( الیوم ) ظرفه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

4
      - تو این جمله:
      الْلَّهُم تُب عَلَيْنَا انَّك انْت الْتَّوَّاب الْرَّحِيْم. الگو گفته التواب خبره. الرحیم هم خبره. چرا این جمله دوتا خبر داره؟ اصلا در چه صورتی توی یه جمله ئوتا خبر داریم؟
      3.من ابتدا به معنی جمله فکر میکنم. معنی:این عادتی از ماست که تعظیم (بزرگداشت) میکنیم امیران را.
      بر این اساس نُعظِِّمُ توصیف میکند عادت را.یعنی ویژگی عادت را بیان میکند.

4.
      الْتَّوَّاب: خبر است.
      الْرَّحِيْم :
      خبر است.

هر دو تاشون خبر هستند.اگر حال خونده باشید ، کتاب درسی این آیه را آورده :
      جاءَ موسی قومه غضبانَ اسفاََ

ََغضبان و اسفََ هر دو حال هستند و پشت سر هم آورده شده اند.
      این بدیهیه که چند تا خبر میتونه پشت سر هم بیاد.
      فرهاد، خوشتیب، زرنگ ،باهوش و مودب است.
      خیلی بهتره از اینکه بگی:
      فرهاد خوشتیپ است.او زرنگ است.او باهوش است.او مودب است.

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقای دقتی من تو سوالات استنباطی درگ مطلب مشکل دارم مخصوصا متن هایی که درباره مسایل اخلاقی نوشته شده متن و هر 4 گزینه رو درست ترجمه میکنم اما جوابم ۼلطه وقتی جواب خودم رو قرار میدم اونم درسته از کجا بدونم منطور طراح کدوم گزینه است؟ خواهشا جواب بدین

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saman123 نمایش پست ها
      آقای دقتی من تو سوالات استنباطی درگ مطلب مشکل دارم مخصوصا متن هایی که درباره مسایل اخلاقی نوشته شده متن و هر 4 گزینه رو درست ترجمه میکنم اما جوابم ۼلطه وقتی جواب خودم رو قرار میدم اونم درسته از کجا بدونم منطور طراح کدوم گزینه است؟ خواهشا جواب بدین
      خوشبختانه نکات و ایده های موجود در سوالات درک مطلب تکرار میشن و اگه شما تمام درک مطلب های کنکور از سال 86 به این طرف رو کار کنین ، ان شا الله می تونین موقع مواجه شدن با

یک درک مطلب جدید ، پاسخ درست رو انتخاب کنین

در این سوالات معمولا اول یک امر اخلاقی و دینی را در نظر می گیریم و اگه به پاسخ درست نرسیدیم کلی ترین گزینه را انتخاب می کنیم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      با عرض سلام و وقت بخیر

اگه لطف کنین سوالاتتون رو در همین تاپیک بپرسین ، ممنون میشم

چون هم داوطلبان بیشتری از پرسش و پاسخ استفاده می کنن و هم پاسخگویی برای من راحت تر میشه

فقط سوالاتی رو که احساس می کنین نمیشه در تاپیک پرسید ، در پیام خصوصی بپرسین

با تشکر

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      پویااااااا من میخوام عربی بخونم میشه بدون این که ترجمه خوند عربی زد ؟؟؟؟ فقط از روی قواعد اگه میشه بگو از کجا شروع کنم مرسی ._.

با عرض سلام و وقت بخیر

خیلی متوجه سوالتون نشدم ..... مگه عربی به جز درک مطلبش اصلا احتیاج به ترجمه داره ؟

8 سوال ترجمه رو که میشه با دونستن چند قاعده حل کرد ...... سوالات شکل و تحلیل صرفی که کلا قاعده هستند .... 8 سوال هم که مستقیم از قواعد میاد

فقط میمونه 4 سوال درک مطلب ، که برای پاسخ گوییش لازمه که شبی 1 درک مطلب حل کنین و لغاتی رو که بلد نیستین به خاطر بسپارین

قید اون چهارتای ذرک مطلبم میزنم
      مرسی ._. خب عربی از کجا شروع کنم حالا ؟ .-.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه پیام خصوصی بهتون دادم لطفا جوابش بدین

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      چون الیوم و اکملت مطابفت ندارن پس نمیتونن مبتدا خبر باشن

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza_mo نمایش پست ها
      پویااااااا من میخوام عربی بخونم میشه بدون این که ترجمه خوند عربی زد ؟؟؟؟ فقط از روی قواعد اگه میشه بگو از کجا شروع کنم مرسی ._.

با عرض سلام و وقت بخیر

خیلی متوجه سوالتون نشدم ..... مگه عربی به جز درک مطلبش اصلا احتیاج به ترجمه داره ؟

8 سوال ترجمه رو که میشه با دونستن چند قاعده حل کرد ...... سوالات شکل و تحلیل صرفی که کلا قاعده هستند .... 8 سوال هم که مستقیم از قواعد میاد

فقط میمونه 4 سوال درک مطلب ، که برای پاسخ گوییش لازمه که شبی 1 درک مطلب حل کنین و لغاتی رو که بلد نیستین به خاطر بسپارین

قید اون چهارتای ذرک مطلبم میزنم
      مرسی ._. خب عربی از کجا شروع کنم حالا ؟ .-.

خب ، برای سوالات ترجمه از هر کتابی که در اختیار دارین ، نکاتش رو بخونین و بعد تست های کنکور رو از سال 90 تا الان حل کنین

برای قواعد هم فعلا قواعد پایه مثل معرب و مبنی / منصرف و غیر منصرف / مجرد و مزید / جامد و مشتق و ... رو بخونین تا بتونین به سوالات شکل و تحلیل صرفی پاسخ بدین

نتیجه کارتون رو هم میتونین بهم گزارش کنین

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن