خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 40 از 40
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Tech outlook نمایش پست ها
      استاد پاره وقت نداریم، فکر می کنم منظورتون اساتید حق التدریسی هستند.

همینقدر بگویم که وضعیت اساتید حق التدریسی تعریفی ندارد و ترجیحا سراغش نروید.

برای اینکه هیئت علمی شوید هم باید مقاطع عالیه تحصیلاتی را طی کنید که هر کسی این کار را نمی کند اما اگر اهل درس خواندن و دانشگاه و ... تا مقاطع بالا بودید، در این صورت هیئت علمی شدن وضعیت بدی ندارد.

اینکه به مهندسی برق قدرت اشاره ای نکردم یعنی نظر خاصی در موردش ندادم.

نظرم را بخواهید : بسیار بسیار رشته خوبی هست و در ایران نیز خواستگاه و طرفدار و درخواست صنعتی نیز دارد.

در مورد وزارتخانه ها و شرکت های دولتی هم نمیشود به صورت کلی نظر داد که چه شرکتی یا وزارتخانه ای بهتر است.

در مورد وزارت نفت هم که فرمودید، خب طبیعتا هر جایی بحث انرژی حضور داشته باشد پول نیز در آنجا حضور دارد. مهندسان نفت و گاز در ایران حقوق بالایی دارند، همینطور بسیاری از مهندسان تبدیل انرژی.

خواهش می کنم.
      با سلام
      ببخشید راجع به رشته های علوم انسانی(شناور) نظری ندارید؟

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط r3zaa نمایش پست ها
      سلام !
      A&p فقط تا کاردانی هست دیگه ؟
      کارشناسی و ... داخل ایران نداره که ؟؟؟
      بحث A&P اصلا بحث کاردانی و کارشناسی و ... نیست.

در A&P به عنوان یک رشته استاندارد و دارای بازار کار، باید طبق قوانین بین المللی دوره ی آکادمیک آن را گذرانده (طبق قوانین آکادمیک : دوره ای بین 1.5 سال الی 2 سال تحصیلی) و پس از گذراندن این دوره ی آکادمیک در دانشکده های کشور - که اکثریت قریب به اتفاق دانشکده های داخلی در این زمینه دارای اعتبار مناسب و بالا هستند و در همه جهان مدارک فارغ التحصیلی شان معتبر می باشد - سراغ مدارکی با عناوینی نظیر B1 و B2 و ... در همین دوره های آخر تحصیل می روید.

در همین حالت هم وضعیت بازار کار وجود دارد.

اما برای ادامه تحصیل می توانید این رشته را در بخش های Type ادامه دهید. برای مثال تایپ Airbus A330 که قرار است به زودی وارد کشور شود و در ایران متخصصی با تایپ A330 وجود ندارد (در آینده نزدیک نیز آموزش این تایپ در ایران نیز توسط شرکت اروپایی و یا شرکت های ایرانی تحت مجوز سازمان هواپیمایی کشوری برگزار خواهد شد).

همینطور سایر تایپ هایی که قرار است وارد کشور شود نظیر A350 و A380 و یا سری های جدید بوئینگ 737 (یا احتمالا 777) که برای این ها متخصص تایپ وجود ندارد و اگر در داخل این نیرو کار تامین نشود، شرکت های هواپیمایی ایرانی مجبور هستند از خارج از کشور تامین کنند، پس اگر سراغ این مدارک بروید از نظر درآمد شغلی در رشته A&P بسیار بیشتر تامین خواهید شد.

اولویت هم برای شرکت های داخلی، نیروی کار داخلی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadreza69 نمایش پست ها
      با سلام
      ببخشید راجع به رشته های علوم انسانی(شناور) نظری ندارید؟
      بنده اطلاع کلی از رشته های علوم انسانی دارم اما اطلاع ریز از آن ها ندارم.

اما در کل وضعیت علوم انسانی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

در A&P به عنوان یک رشته استاندارد و دارای بازار کار، باید طبق قوانین بین المللی دوره ی آکادمیک آن را گذرانده (طبق قوانین آکادمیک : دوره ای بین 1.5 سال الی 2 سال تحصیلی) و پس از گذراندن این دوره ی آکادمیک در دانشکده های کشور - که اکثریت قریب به اتفاق دانشکده های داخلی در این زمینه دارای اعتبار مناسب و بالا هستند و در همه جهان مدارک فارغ التحصیلی شان معتبر می باشد - سراغ مدارکی با عناوینی نظیر B1 و B2 و ... در همین دوره های آخر تحصیل می روید.

در همین حالت هم وضعیت بازار کار وجود دارد.

اما برای ادامه تحصیل می توانید این رشته را در بخش های Type ادامه دهید. برای مثال تایپ Airbus A330 که قرار است به زودی وارد کشور شود و در ایران متخصصی با تایپ A330 وجود ندارد (در آینده نزدیک نیز آموزش این تایپ در ایران نیز توسط شرکت اروپایی و یا شرکت های ایرانی تحت مجوز سازمان هواپیمایی کشوری برگزار خواهد شد).

همینطور سایر تایپ هایی که قرار است وارد کشور شود نظیر A350 و A380 و یا سری های جدید بوئینگ 737 (یا احتمالا 777) که برای این ها متخصص تایپ وجود ندارد و اگر در داخل این نیرو کار تامین نشود، شرکت های هواپیمایی ایرانی مجبور هستند از خارج از کشور تامین کنند، پس اگر سراغ این مدارک بروید از نظر درآمد شغلی در رشته A&P بسیار بیشتر تامین خواهید شد.

اولویت هم برای شرکت های داخلی، نیروی کار داخلی است.

بنده اطلاع کلی از رشته های علوم انسانی دارم اما اطلاع ریز از آن ها ندارم.

اما در کل وضعیت علوم انسانی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.
      به طور خاص وضعیت کاری رشته های علوم سیاسی و مدیریت و درآمدش چطوره؟

4. Top | #34
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

.
      .
      .

.
      ممنون .

خب از اونجایی که تقریبا یک حرفه ی "های تِک" محسوب میشه بظرتون نیاز بازار جهانی دراین مورد چقدره ؟
      میشه ریسک کرد؟ ( البته به این معتقدم که هرچی بخونی بازم ریسکه ولی درصداشون متفاوته )

من قبلنا به اویونیک بیشتر علاقه داشتم ولی بعدش با a&p اشنا شدم که نظرمو عوض کرد.
      ولی چون توانایی جسمی بیشتر توی این رشته تاثیر داره جزو اولویت های بالام نیست.

در ضمن فرق بین این که با کنکور بری به دانشکده صنعت هواپیمایی یا اینکه توی دوره های آزاد ثبت نام کنی فقط توی اینه که پول میدی و اینجور چیزاس دیگه ؟؟

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      هوافضا تو امریکا دومین رشته پر درآمده(بعد از نفت)
      اونوقت تو ایرانی که ما به واسطه موشک داریم امنیتمون رو تامین میکنیم هیچ بهایی بهش داده نمیشه
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabay نمایش پست ها
      اونوقت تو ایرانی که ما به واسطه موشک داریم امنیتمون رو تامین میکنیم هیچ بهایی بهش داده نمیشه
      یه جوری نوشتی ما بواسطه موشک امنیتمون رو تامین میکنیم
      که انگار اونا برای امنیتشون دعا میکنن فقط

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin-jh نمایش پست ها
      یه جوری نوشتی ما بواسطه موشک امنیتمون رو تامین میکنیم
      که انگار اونا برای امنیتشون دعا میکنن فقط
      الان یه سوال ،من گفتم بقیه امنیتشون رو تامین نمیکنن؟(حالا چه با موشک چه غیره)
      منظورم این بود اگه ما موشک نداشتیم الان دیگه......
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

8. Top | #38
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabay نمایش پست ها
      من تو چند سایت دیدم نفت بیشترین درآمد رو داشت...ولی بقیه رشته های مهندسی معمولا با هم برابر بودن....
      نفت حدودا 120$ بقیه هم بین 70 تا 100$)هزار در سال(
      البته این میانگینه
      ویرایش توسط Mr Sky : 13 دی 1395 در ساعت 13:08

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ایران کلا دنیای وارونه ست
      پردرامدترین رشته های تو خارج از ایران میشه بیکارپرورترین و کم درامدترین رشته ها
      احمقا میشن مسوول مملکت و دانا بیکار و مسافرکش
      خوشا دیدار ما در خواب ...

10. Top | #40
      دارنده مدال المپیاد

نمایش مشخصات
      خیلی مقاله پرتی بود!!!
      دوستان خودتون برین دانشگاه ها و با دیدن اساتید و دانشجویان اون رشته انتخاب کنید!!!
      یه احساس عجیبی دارم که این مقاله بیش تر از روی حسادت و غرض ورزی نوشته شده و نمیدانم چرا!!!
      مثلا تاکید عجیبی روی مهندسی مکانیک دارن در حالب که الان بنده با مهندس مکانیک شریف صحبت کردم گفت بشدت اوضاع بده و تغییر رشته داده!!!!
      در ضمن هوافضا نسبت به رشته های دیگه بشدت کمتر دانشجو داره در حالی که تو متن عکس این نوشته شده!!!
      ویرایش توسط Aminsa : 19 تیر 1396 در ساعت 16:58

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن