خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

المپياد شيمي مرحله اول 94

سلام . كسي سوالاي مرحله اول شيمي كه چهارشنبه برگزار شد داره؟تو هيچ كدوم از سايتا نيست!!!!!!

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام رفیق عزیز . در مورد سوالت نمیدونم ولی برای المپیاد شیمی چه چیزای مطالعه کردی ؟ مطالعه خواهی کرد ؟

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      سلام، سوالات امسال کیفیت خیلی خوبی داشت
      اینم تحلیل من واسه کنکوری ها :

سلام سلام ،
      یکی از بزرگترین نقد هایی که همه ساله به المپیاد شیمی ایران وارد بود این بودش که سوالا آسونن و بچه های دبیرستانی هم حتی ( در صورت قوی بودن) میتونن به راحتی قبول شن و ...

امسال یه المپیاد با کیفیت رو دیدیم از باشگاه دانش پژوهان ، در نگاه اول سوالا مثل سالهای قبل روتین بود اما نکاتی که در بعضی از سوالات دیده میشد ، سوالات امسال رو با کیفیت تر و جذاب تر کرده بود!
      اصولا پیش بینی کف واس المپیاد کار دشواریه چون هم تعداد قبولی ها مشخصا اعلام نیمشه توسط باشگاه دانش پژوهان و هم اینکه بچه ها اطلاعات غیر واقعی از خودشون ارائه میدن اما اگه بخوایم عیار سنجی کنیم نسبت به پارسال و یه عددی رو ارائه بدیم واسه امسال ، عدد 40 تا 48 به نظر عدد مناسبی به نظر میرسه !
      ⭕️نکته ی قابل تامل در آزمون امسال این بود که شیمی آلی پر اهمیت تر از گذشته شده است برای طراحان گرامی ( دقیقا همان اتفاقی که در کنکور سراسری هم در حال رخ دادن است )⭕️
      سوالات کنکوری زیادی هم در سوالات امسال به چشم میخوره که ما کم کم و آرو آروم این سوالات رو توی سایت یا کانال تلگرام افق میذاریم !
      همه ساله شاهد این هستیم که سوالات جدیدی وارد کنکور میشن که مشابهش در المپیاد بوده و بر عکس!
      نکته جالب دیگه اینه که سوالات 12 و 14 کد دفترچه 1 ، عینا سوالات کنکور بودن

⤵️به بررسی چند سوال از آزمون امسال که شانس اومدن تو کنکور رو دارن هم میپردازیم

1⃣ یک اسید آلی با جرم مولی 104 گرم بر مول، حاوی 34.62 درصد کربن ، 3.88 درصد هیدروژن ، 61.5 درصد اکسیژن است. در واکنش موازنه شده سوختن کامل این اسید ، مجموع ضرایب استوکیومتری چند است ؟
      2⃣ اگر غلظت یون منیزیم در آب دریا ، 0.13 گرم در 100 گرم محلول باشد ، چند کیلوگرم منیزیم را میتوان از 1 کیلومتر مربع اب دریا بدست آورد؟ ( چگالی آب دریا : 1.04 گرم بر میلی لیتر)
      3⃣ 0.25 مول از A2B2 را در یک ظرف 2 لیتری در دمای ثابت t قرار میدهیم تا تعادل زیر در آن برقرار شود . هر گاه مجموع کل مول های گاز در تعادل 0.42 باشد ، آنگاه ثابت تعادل وانکش چقدر است
      A2B<->A2+B2

میبینید چقدر شبیهن؟؟؟

#پرهام_رحمانی @ofoghedu
      Ofoghedu.ir

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      سلام، سوالات امسال کیفیت خیلی خوبی داشت
      اینم تحلیل من واسه کنکوری ها :

سلام سلام ،
      یکی از بزرگترین نقد هایی که همه ساله به المپیاد شیمی ایران وارد بود این بودش که سوالا آسونن و بچه های دبیرستانی هم حتی ( در صورت قوی بودن) میتونن به راحتی قبول شن و ...

🎈🎁امسال یه المپیاد با کیفیت رو دیدیم از باشگاه دانش پژوهان ، در نگاه اول سوالا مثل سالهای قبل روتین بود اما نکاتی که در بعضی از سوالات دیده میشد ، سوالات امسال رو با کیفیت تر و جذاب تر کرده بود!🎈🎁
      🔓اصولا پیش بینی کف واس المپیاد کار دشواریه چون هم تعداد قبولی ها مشخصا اعلام نیمشه توسط باشگاه دانش پژوهان و هم اینکه بچه ها اطلاعات غیر واقعی از خودشون ارائه میدن اما اگه بخوایم عیار سنجی کنیم نسبت به پارسال و یه عددی رو ارائه بدیم واسه امسال ، عدد 40 تا 48 به نظر عدد مناسبی به نظر میرسه !🔓
      ⭕️نکته ی قابل تامل در آزمون امسال این بود که شیمی آلی پر اهمیت تر از گذشته شده است برای طراحان گرامی ( دقیقا همان اتفاقی که در کنکور سراسری هم در حال رخ دادن است )⭕️
      سوالات کنکوری زیادی هم در سوالات امسال به چشم میخوره که ما کم کم و آرو آروم این سوالات رو توی سایت یا کانال تلگرام افق میذاریم !
      همه ساله شاهد این هستیم که سوالات جدیدی وارد کنکور میشن که مشابهش در المپیاد بوده و بر عکس!
      نکته جالب دیگه اینه که سوالات 12 و 14 کد دفترچه 1 ، عینا سوالات کنکور بودن

⤵️به بررسی چند سوال از آزمون امسال که شانس اومدن تو کنکور رو دارن هم میپردازیم

1⃣ یک اسید آلی با جرم مولی 104 گرم بر مول، حاوی 34.62 درصد کربن ، 3.88 درصد هیدروژن ، 61.5 درصد اکسیژن است. در واکنش موازنه شده سوختن کامل این اسید ، مجموع ضرایب استوکیومتری چند است ؟
      2⃣ اگر غلظت یون منیزیم در آب دریا ، 0.13 گرم در 100 گرم محلول باشد ، چند کیلوگرم منیزیم را میتوان از 1 کیلومتر مربع اب دریا بدست آورد؟ ( چگالی آب دریا : 1.04 گرم بر میلی لیتر)
      3⃣ 0.25 مول از A2B2 را در یک ظرف 2 لیتری در دمای ثابت t قرار میدهیم تا تعادل زیر در آن برقرار شود . هر گاه مجموع کل مول های گاز در تعادل 0.42 باشد ، آنگاه ثابت تعادل وانکش چقدر است
      A2B<->A2+B2

🔦 میبینید چقدر شبیهن؟؟؟

#پرهام_رحمانی @ofoghedu
      Ofoghedu.ir

5. Top | #5
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط psdk 2020 نمایش پست ها
      سلام رفیق عزیز . در مورد سوالت نمیدونم ولی برای المپیاد شیمی چه چیزای مطالعه کردی ؟ مطالعه خواهی کرد ؟
      سلام . المپياد ديگه از ما گذشته . من 2 سال پيش شيمي شركت كردم مرحله اول قبول شدم ولي مرحله دوم قبول نشدم . هم خودم آنچنان نخوندم چون ترسيدم به معدل نهايي سومم آسيب بزنم هم مرحله دوم قبول شدن برخلاف كنكور واسه يه بچه شهرستاني تقريبا غيرممكنه . در مورد سوالات واسه كنكور مي خواستم .

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تاپیک مفیدبود...ممنون

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من فیزیک شرکت کردم اولشو قبول شدم دومشو نه نه واسه اول خوندن نه دوم به زور مدرسه ام شرکت کردیم الکی گفت اجباری همه باید شرکت کنن

8. Top | #8
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سوالارو دیدم بهتر شده بودن بعضا شبیه کنکور بود چون کنکور الان خودش یه المپیاده واسه خودش

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چک کنید حتما واسه کنکورتون خیلی مفیده

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سوالا رو بیرون ندادن
      همین الان از دوستام که چهارشنبه شرکت کرده بودن پرسیدم

سطح سوالات هم نسبت به سالای قبل بالاتر رفته بود طبق گفته دوستان

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خواندن سوالا مرحله ی اول المپیاد واسه کنکور کفایت میکنه؟میشه از نت دانلودشون کرد؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lili96666 نمایش پست ها
      خواندن سوالا مرحله ی اول المپیاد واسه کنکور کفایت میکنه؟میشه از نت دانلودشون کرد؟
      بله مرحله اول خیلی سوالای خوبی داره که پتانسیل اومدن توی کنکور رو داره
      مخصوصا شیمی

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چند سال اخیر دانلود کنم؟؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lili96666 نمایش پست ها
      چند سال اخیر دانلود کنم؟؟
      والا من که سوالای المپیاد رو توی شیمی از کتاب خیلی سبز دیدم
      سوالای دهه 80 المپیاد ( از 85 به بعد ) تقریبا الان توی کنکور 93 به بعد اومده
      الان توی کانونم اکثرا از سوالای المپیاد دهه 80 استفاده میکنن که سوالای شیمی سطحش بالا رفته
      اگر جایی برای دانلود پیدا کردید خبر بدید منم دانلود کنم

15. Top | #15
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چک کنید حتما واسه کنکورتون خیلی مفیده

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن