خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بعد دوستان من که میگم سوال های بهتر میشه طرح کرد نمونه شو هم دارم با دلیل ثابت میکنم

2. Top | #17
      کاربر انجمن

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      من با حرف شما(استارتر) موافقم بنظرم سوالای کنکور که هیچی، همین قلم چی گاهی واقعا توی سختی سوالات اغراق میکنه، در واقع سوالات بار علمی بالایی نداره فقط یه پیچیدگی هایی داره که برای کسی که میخواد کنکور بده ضروری نیست.کنکور قراره سطح علمی دانش آموزا رو بسنجه و از بینشون تاپ ترین ها رو انتخاب کنه. اینکه یک پزشک تا چه حد پیچیدگی داشته باشه که بتونه فلان تست هوش زیست شناسی ، مطلبی که از پنج قسمت مختلف 666 صفحه زیست شناسی های کنکور با کمی چاشنی خارج از کتاب با کلی گره و پیچیدگی رو حل کنه ، چقدر مهمه؟ جامعه ما پزشک هایی میخواد که درک علمی بالایی داشته باشن، به جزئیات توجه ویژه داشته باشن و بتونن توی شرایط بحرانی بهترین تصمیم رو بگیرن، نه پزشک هایی که یه مشت مطالب پیچ در پیچ رو در فضای ذهنشون جا بدن و سه تا کتاب زیست رو بخورن تا بتونن زیست شناسی رو بالای 70 درصد بزنن.
      در واقع من نمیتونم درک کنم که تا این حد پیچیدگی کجای منطق بشریته؟
      من خودم شخصا کسی هستم که عاشق زیستم و عاشق پیچیدگی، همیشه هم دنبال سوالای چالش برانگیز و در واقع چالش بر انگیز ترین سوالا هستم و بودم تازه هدفم هم پزشکی نیست.در واقع نیازی به این کار ها ندارم. فقط زیست خوندن منو دیوونه کرده. این همه پیچیدگی و سخت گرفتن به درد هیچ جای زندگی بشر نمی خوره. زندگی خیلی اسون تر از این حرفاست.کنکوری 18 سالگی منو نابود کرد. ایشالا خدا نابودش کنه.
      I Thought That I Said It

In The Things

That I Didn't Say

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      مخصوصا سوالات شمارشی ظلم در حق خیلی هاست
      چرا من با دلیل میگم
      یکی از بین گزینه فقط ادبیات فارسی سوال مثل ندارد و برخی و...یکی رو اشتباه کنه بقیه گزینه های درستش که مربوط به چند فصل و چد ماه زحمت هم بوده نادیده گرفته میشه از اونی که هیچی بلد نبوده عقب هم میافته
      این سوال سخت محسوب نمیشه فقط اذیت کردن بچه هاست
      سوال سخت اینه که دانش اموز از بین یاد گرفته هاش تحلیل کنه نه اینکه نگران فعل جمله منفی بودن و برخی همه ،هر ،گروهی انواعی اغلب و بسیاری ،بیشتر ،همانند ،برخلاف ...ندارد و دارد نیست است نمی شود می شود بوده است نمی باشد

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      در هر صورت شرایط واسه همه یکسانه...
      .
      .
      .
      .پس اهمیتی نداره
      .
      .
      .
      .

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lord raiden نمایش پست ها
      در هر صورت شرایط واسه همه یکسانه...
      .
      .
      .
      .پس اهمیتی نداره
      .
      .
      .
      .
      قبول ندارم شرایط خیلی ها یکسان نیست
      میتونم با قاطعیت بگم شرایط هیچ دو فردی مثل هم نیست اگه بود که بحث سهمیه ها و ...معدل و...دیگه نبود
      قبول کنیم خیلی ها معدلشون خوب نیست سهمیه هم ندارن فقط امید به کنکور دارن تمام مباحث هم خوندن پول کلاس خصوصی و مشاوره و.... هم نداشتن
      حالا این فرد این سوال رو جواب میده با اون زمان 36 ثانیه باید قبول کرد اگه با یه نکته ادبیات سوال به این شیوه غلط بزنه حقش ضایع شده
      بعد چرا مهم نیست
      آینده ات هست که قطعا آخرت همه ما هم بستگی به آینده مون داره اصلا کل زندگی تحت شعاع قرار میگیره
      پس چیزی مهم تر از این میتونه باشه

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام مهندس

من با حرفات موافقم ...

ولی اگه بخوای از منظری که کارشناسای آموزشی به کنکور نگاه می کنن به قضیه نگاه کنی ، می بینی که هر سال آمادگی بچه ها و آشنایی شون با محتوا و مفهوم کتب کنکور، مخصوصا داخل درسی مثل زیست، بیشتر و بیشتر می شه (به لطف کتابای کمک آموزشی جدیدتر و محتواهای چند رسانه ای بروزتر ، ک در ارائه نکات کنکوری هر سال به شدت دارن باهم رقابت می کنن)، پس قبول کن حتی اگه بخوان یه سوال مفهومی سخت و خوب با همون مختصاتی که خودت دوست داری رو طرح کنن ، شاید خیلی از بچه ها بتونن از پس اون سوالا بر بیان و یه جورایی دیگه تشخیص رتبه ی خوب و خوبتر واسه سازمان سنجش سخت و سخت تر می شه ...
      شاید اگه خود تو هم جای اون طراحای کنکوری بودی ، مجبور می شدی که به این سمت و سو حرکت کنی...!!!

ولی از طرفی این حرفقتو قبول دارم که با این نوع طراحی سوالا ، مخصوصا توی درسی مثل زیست، اگه هیچی بلد نباشی بهتر از اینه که یه مطلبو 95 درصد بلد باشی ، چون اون کسی که هیچی بلد نیست بی خیال سوال می شه ولی اون شخص مسلط تر ، میاد و اون سوال زیستو می زنه و نهایتا به خاطر همون قیدایی که توی سوالات به کار رفته ، جوابش غلط میشه و نهایتا نمره ی منفی می گیره...

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      picture1.jpg

8. Top | #23
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درک نمیکنم این بحثا چه توفیقی برای یک کنکوری داره

گیریم چیزی ک میگی درست

ایا توی این مملکت تابحال شده ب حرف کسی گوش بدن؟

هرکار ی دلشون بخوادمیکنن
      واین بحث هاهم فقط حاشیه ان ولاغیر
      بجای نقدطراحان کنکور،راه دورزدشون رو بایدپیشه گرفت

وبجای اینگونه تاپیک ها،لطف کن تاپیک فیزیکتو آپ کن یکم لذت ببریم ازسوالات غیرکلیشه ای ومخ بازکن
      سپاس

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      صندلی ها محدوده
      کنکور هست تا جلوی رفتن به دانشگاه رو بگیره.....

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط drmoslem نمایش پست ها
      حرف شما مثل این میمونه که هر چی سر بیاد نباید اعتراض کنی حالا اینجا کنکور جایی دیگه ایی ضرر بزرگتر و ممکنه ضرری جانی یا حتی از اون بدتر
      به نظر من همیشه اون چیزی که میبینی و حقیقت هست رو بگو مطمئن باش یه جایی تاثیر گذار هست
      وقتی بدونن هیچ
      کسی اعتراض نمیکنه و همه راضی هستن اقدامی نمیشه
      ولی اگه حق کسی داره ضایع میشه شاید با اعتراض تو بعدی ها در مضیقه نباشن و این خود یه اصلاح و کار بزرگی هست

برای اینکار لازمه که نقد ها رو به جامعه انتقال داد.

شما بیا حساب کتاب کن ببین آیا اینکار به جایی میرسه؟

تعداد کسایی که مثل من و شما باشن خیلی کمه.باور کن نمیشه کاری کرد.

مسئولین امر نمیان تو تاپیک ها بگردن.شما بگو چه راهی برای انتقال این افکار داری؟اگه راهی پیدا کردی بگو منم نقد های خوبی دارم.
      ویرایش توسط broslee : 30 بهمن 1394 در ساعت 00:45

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خوب به نظر من به همین دلیل میگن که به عنوان مثال این نکته کنکوری داره .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن