سلااااااااام

این قسمت مخصوص ناامیداست...

کی میخواد سال دیگه از این در بره تو ؟!
چرا خودتون رو دست کم میگیرید؟!
آیا کسی هست که بگه اینجا جای نوابغه و من به یه دانشگاه دولتی حالا هررشته ای هم که بخواد باشه قبول بشم راضیم؟!!!!!
کی گفته فقط نوابغ میرن این تو؟
من میگم فقط نوابغ میرن، آره من میگم فقط نابغه ها
ولی این تویی که باید نبوغ رو تعریف کنی
"نابغه اونییه که هدف داره، درست راهشو پیش میره، خسته نمیشه و با توکل به خدا میجنگه تا روزی که به قله برسه"
آره، تویی که باید نبوغ و استعداد رو تعریف کنی
استعداد جنگیدن، استعداد خستگی ناپذیری و امید داشتن،
که ناامیدی از بدترین نوع گناهاست،
بابا جون هنوز 4 ماه و نیم برای کنکور فرصت داری، حتی اگه یک هفته به کنکور هم بمونه من باز هم به تو میگم از همین یک هفته هم استفاده کن چه برسه به 4 ماه و نیم که خوراک جابجایی ترازهاست،
آره زرنگ باش، کنکور رقابته، مسابقست، مبارزست، اما نه رقابت با دختر همسایه و پسر فامیل و بقیه کنکوری ها،
اینو یادت بمونه "کنکور رقابت با خودته" شک نکن،
همیشه بین یه قشر که میخوان کنکور بدن یه عده خاصی به تعداد هرسال فوق العاده هستن یه سری دیگه به همون نسبت سالای گذشته خوبن و همین روند رو برای خوب و متوسط و بد و ... ادامه بده
پس نسبت و خوب و بدایی که تو میخوای باهاشون کنکور بدی تغییری نمیکنه،
پس رقابت کنکور تو با اونا نیست بلکه با خودته که باید جلوی یه سری کارا رو که خودت بهتر از هرکسی میدونی چین، تکرار میکنم خودت بهتر از هرکسه دیگه ای میدونی چیان رو بگیری و کارای مفیدت رو بالا ببری و تو این فصل نقل و انتقالات تراز تو بهترین سهم رو داشته باشیو با رقابت با نفسی که بدی رو بهت پیشنهاد میکنه به جز اون دسته فوق العاده ها باشی...
چون خیلیا که تا حالا خوندن زده میشن و خیلیا که نخوندن امیدی به خوندن ندارن و این تویی که باید با خودت بجنگی که جز این دسته از کنکوری ها قرار نگیری...
فقط یادت باشه نقاط ضعف و قوت خودتو خوب پیدا کنی حتی اگه به ازای یک هفته درس نخوندن و حبس شدنت تو اتاق برای شناسایی این نقاط سپری بشه...

منتظر قسمت دوم " کی اینو میخواد؟" باشید...