خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 41
    1. Top | #16
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من دیگه انجنمن نمیام فقطم به خاطر تایپیکا مسخره امثال تو معدلمم پایین نی ولی این تایپیکا می بینم ....واقعا هدفت چیه ؟می خواستی بخونی حالا که نخوندی می خواستی تلاشتو بیشتر کنی بخونی به قول خودت این درصدایی که میگی بیاری.خیلیاتون میگید نهایی اسونه اره اسونه خیلیم اسونه پس چرا نخوتدید ؟اصلا شاید کنکور امسال خیلی راحت تر شد بازم میاید میگید اسون بود حق ما رو خوردن تنیلی از خودتونو اون موقع نخوندید 25%راحت به دست بیارید حالا هم تلاش نمی کنید جبرانش کنید مشکل ی چیز دیگه اس ایتا بهونه اس من دیگه انجمن نمیام چون حوصله ایت تایپیکا مسخره ندارم که هی بشین فک کنم به ضررم حذفش یا به نفعم

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      جناب خودت پشت کلمات قشنگ مخفی نکن !
      اولا که بحث محاسبه تراز فرمول پیچیده تری داره این طوری نیست که شما بهش استناد کردی ! دفترچه سنجش که تابستون منتشر شد نوشته بود

من نمی گم معدلای پایین امید الکی به خودشون بدن اما ناامیدی هم ممنوع
      مطمینن اگه همه درصداشون بالای ۷۰-۸۰ باشه رتبه ی خوبی میارن که خب فقط برای رسیدن به این درصدا تلاش خیلی خیلی زیاد کرد

در نهایت دو تا کارنامه از گزینه دو رو این پایین لینکش میدم
      با اختلاف معدل ۲.۵ نمره اختلاف رتبه حدود ۷۰ تاست و اونی که معدل ۱۷ داره با اونی که معدل ۱۹.۷۰ داره تنها اختلافشون این درصدایی که می نویسم
      تو عمومیا فردی که معدل ۱۹.۷۰ داره بهتر عمل کرده و زبانش ۳۰ درصد بالاتر از معدل ۱۷ هست بقیه دروس هم مشابه هم زدن تقریبا با اختلاف ۲-۶ درصد
      تو اختصاصی
      درصد ریاضی مشابه با اختلاف ۲ درصد بالاتر معدل ۱۷
      زیست شناسی معدل ۱۷ حدود ۲۵ درصد بالاتر زده
      فیزیک رو معدل ۱۷ حدود ۲۰ درصد بالاتر زده
      شیمی هم مشابه هست و معدل ۱۹ حدود ۴ درصد بالاتر زدع

می بینید که باتوجه به غولی که یسری از معدل و حتی اختلاف ۱ نمره چه ها که نمی کنه ساختن اینجا با اختلاف ۲.۵ نمره و درصدای حدودا مشابه فقط فردی که معدل پایین تری داره دو درس اختصاصی ۲۰-۳۰ درصد بالاتر زده تازه عمومی پایین تری از فرد معدل بالا داره اختلاف رتبه فقط حدود ۷۰ تاست...

بله کسی که مثل خودم معدل متوسط داره یا حتی پایین فقط باید خیلی تلاش کنه تا به هدفش برسه

اینم لینک دو کارنامهخطا | گزینه دو
      خطا | گزینه دو

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      1- ارزش هردرس تو کنکور جداست
      2-درس های عمومی تو کنکور مثل مرحله امتیاز گیری بازی رایانه ای میمونن هرچه بیشتر بزنی وضعیتت بهتره
      3-هر سوال تو کنکور ارزش گذاری میشه مثلا یه سوالو اکثر داوطلبای زیست اشتباه زدن ولی عده کمی خوب زدن پس تراز میره بالا
      4-معدل هردرس جدا حساب میشه
      5-احساساتی با این قضیه برخورد نکنید کسی که اراده داشته باشه هیچ سدی جلو راه خودش نمیبینه
      6-نا امیدی گناه بزرگی پیش خداست.کلماتی مثل نمیتونم و واقع بین باش و ... حرفه وظیفه شما اینه که درس بخونی تو طبیعت اونایی که روحییه جنگجویی دارن قویترن اگه اینطوره پیغمبر تو اون وضعیت اعراب جاهلی میگفت خدایا واقع بین باش اینا آدم نمیشن
      .
      ویرایش توسط Frigidsoul : 27 بهمن 1394 در ساعت 12:20

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lili96666 نمایش پست ها
      من دیگه انجنمن نمیام من دیگه انجمن نمیام
      برو برو که مثل تو زیاده تو دنیا واسم

5. Top | #20
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      بچه ها من حوصله ندارم ایقد بخونم مطلبو با عرض پوزش از علی اقا..یکی خلاصه مختصر مفید بمن بگه تاثیر معدل چی شد؟؟؟/اعمال میشه مثبته نمیشه سه بعدی تو دهن اقای فانی و خدایییه چیییییه اخرش

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      @Dj.ALI
      والا من نمیتونم صحت این مقایستون رو قبول کنم چون به کارنامه‌هایی که گذاشتید اطمینانی نیست.
      اگر می‌تونید از یک منبع معتبر کارنامه ها رو تهیه کنید خب چرا تو انجمن پستش کردید؟ برید بهارستان به دست نماینده‌ها برسونید. شاید موثر واقع شد.

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ای بابا ول کنین اصل رو ول کردین چسبیدین به حاشیه معدل نهایی تموم شد و رفت اگه هم قرار به شنیدن این حرفا بود سال سوم باید میشنیدیم و عمل میکردیم نه الان که دیگه همه چی تموم شده و این بحث ها دیگه هیچ فایده ای نداره بجز ناامید شدن یه عده که معدلشون کمه اما هدف دارن ...
      رها چو برگ خسته در باد🍃

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      یک تحلیل بسیار خوب
      لطفا به فایل آماری زیر که از دکتر بهمنی است و دقیق است تقریبا توجه کنید . به توضیحات نیز همینطور / دوستان تاثیر قطعی معدل به شدت به رتبه شما آسیب خواهد زد به طوریکه اختلاف تراز بین معدل 20و 19 حدودا 1600 نمره تزاز است

photo_2022-07-17_17-58-44.jpg

رابطه میان نمره امتحان نهایی و تراز معادل آن در کنکور

تراز مربوط به نمره می تواند با توجه به عملکرد دانش آموزان در آن درس متغیر باشد ولی به طور حدودی با توجه به مدل سازی ریاضی که انجام دادم رابطه میان تراز و نمره به این صورت است.

➕ در محاسبات خطای احتمالی را نیز در نظر گرفتم بنابراین با توجه به تغییر نمرات دانش آموزان در آن درس حداکثر یا حداقل تراز ممکن برای یک نمره را نیز محاسبه کردم.

اختلاف تراز متناسب با نمره ۲۰ و ۱۹ را ملاحظه کنید: حدود ۱۶۰۰ واحد تراز!

برای اینکه درک دقیقتری از پایین بودن این ترازها داشته باشید به این مثال توجه کنید: درصد حدود ۲۵-۳۰ درس شیمی در کنکور ۱۴۰۰ تقریبا معادل نمره ۲۰ نهایی است.

➕ پس با اعمال این قانون تراز مرز قبولی رشته های پرمتقاضی به شدت کاهش پیدا میکند. پیش بینی اولیه بنده کاهش حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد تراز است.

⚠️ نتیجه گیری
      ▪️ نمرات زیر ۱۹ باید ترمیم شوند.
      ▪️در محدوده سبز رنگ برای جبران هر ۰.۵ نمره (برحسب درس متفاوت است) نیاز به حدودا ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر خواهید داشت.
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      اما در سویی دیگر بنگرید درصد های کنکور و ترازی که به دست می آید / با مقایسه این دو پی خواهید برد که چرا کنکور 100 درصدی بهتر از کنکور 60 درصدی و در آینده 40 درصدی است و چرا نباید معدل تاثیر گذار باشد

photo_2022-07-18_02-12-15.jpg

تحلیل دقیق حداقل درصدهای مورد نیاز در کنکور: مطالعه موردی درس شیمی

در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر سوابق دوازدهم ۴۰٪ خواهد بود.
      ➕ بدین ترتیب همان طور که در پست قبلی ذکر شد ترازهای مرز قبولی کاهش پیدا کرد.

در این مطالعه که درس شیمی را مورد بررسی قرار دادم حداقل تراز مرز قبولی را ۸۷۰۰ (۵۰۰ واحد کاهش تراز) در نظر گرفته ام.

➕ بنابراین اگر داوطلب در امتحان نهایی ۱۹ شده باشد نیاز دارد حدودا ۱۵٪ شیمی را بالاتر بزند تا بتواند جبران کند و در مرز قبولی سه رشته اصلی تجربی باقی بماند!

در مثال دیگری اگر ۱۸ شده باشد نیاز دارد درصدش در کنکور تقریبا ۲۵٪ بیشتر باشد تا بتواند در مرز قبولی باقی بماند!
      ⚠️ عملا داوطلبین باید نمره بالای ۱۹.۵ داشته باشند تا خیالشان راحت باشد.

مرز قبولی بطور حدودی رتبه زیر ۱۰ هزار کشوری در نظر گرفته شده است.

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      در نهایت
      داوطلبینی که میخواهید رشته های پرطرفدار دانشگاه های مطرح مثل پزشکی تهران و بهشتی و ایران قبول شوید . باید شما معدل 20 داشته باشید
      و
      داوطلبینی که میخواهید فقط این سه رشته را قبول شوید باید شما معدلی بالای19/50 داشته باشید

غیز این باید شما یا نمیتوانید و یا در مرز قبولی میمانید و یا باید دروس کنکورتان را بسیار بالاتر از سایر افراد محدوده معدلی خود بزنید .
      #نه به تاثیر قطعی معدل

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yaghi نمایش پست ها
      باو اینقد نپیچونید برداشته بشه واسه همه برداشته میشه فرقی نمیکنه کسی که نهایی خوب داده کنکور هم خوب میده
      دقیقا مسئله به همین قدری که ایشون فرموده اند تخصصی و پیچیده و البته اسفناک و مخرب است
      شما عادت کرده اید همه چیز را ساده انگارانید.

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lili96666 نمایش پست ها
      من دیگه انجنمن نمیام فقطم به خاطر تایپیکا مسخره امثال تو معدلمم پایین نی ولی این تایپیکا می بینم ....واقعا هدفت چیه ؟می خواستی بخونی حالا که نخوندی می خواستی تلاشتو بیشتر کنی بخونی به قول خودت این درصدایی که میگی بیاری.خیلیاتون میگید نهایی اسونه اره اسونه خیلیم اسونه پس چرا نخوتدید ؟اصلا شاید کنکور امسال خیلی راحت تر شد بازم میاید میگید اسون بود حق ما رو خوردن تنیلی از خودتونو اون موقع نخوندید 25%راحت به دست بیارید حالا هم تلاش نمی کنید جبرانش کنید مشکل ی چیز دیگه اس ایتا بهونه اس من دیگه انجمن نمیام چون حوصله ایت تایپیکا مسخره ندارم که هی بشین فک کنم به ضررم حذفش یا به نفعم
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammir نمایش پست ها
      جناب خودت پشت کلمات قشنگ مخفی نکن !
      اولا که بحث محاسبه تراز فرمول پیچیده تری داره این طوری نیست که شما بهش استناد کردی ! دفترچه سنجش که تابستون منتشر شد نوشته بود

من نمی گم معدلای پایین امید الکی به خودشون بدن اما ناامیدی هم ممنوع
      مطمینن اگه همه درصداشون بالای ۷۰-۸۰ باشه رتبه ی خوبی میارن که خب فقط برای رسیدن به این درصدا تلاش خیلی خیلی زیاد کرد

در نهایت دو تا کارنامه از گزینه دو رو این پایین لینکش میدم
      با اختلاف معدل ۲.۵ نمره اختلاف رتبه حدود ۷۰ تاست و اونی که معدل ۱۷ داره با اونی که معدل ۱۹.۷۰ داره تنها اختلافشون این درصدایی که می نویسم
      تو عمومیا فردی که معدل ۱۹.۷۰ داره بهتر عمل کرده و زبانش ۳۰ درصد بالاتر از معدل ۱۷ هست بقیه دروس هم مشابه هم زدن تقریبا با اختلاف ۲-۶ درصد
      تو اختصاصی
      درصد ریاضی مشابه با اختلاف ۲ درصد بالاتر معدل ۱۷
      زیست شناسی معدل ۱۷ حدود ۲۵ درصد بالاتر زده
      فیزیک رو معدل ۱۷ حدود ۲۰ درصد بالاتر زده
      شیمی هم مشابه هست و معدل ۱۹ حدود ۴ درصد بالاتر زدع

می بینید که باتوجه به غولی که یسری از معدل و حتی اختلاف ۱ نمره چه ها که نمی کنه ساختن اینجا با اختلاف ۲.۵ نمره و درصدای حدودا مشابه فقط فردی که معدل پایین تری داره دو درس اختصاصی ۲۰-۳۰ درصد بالاتر زده تازه عمومی پایین تری از فرد معدل بالا داره اختلاف رتبه فقط حدود ۷۰ تاست...

بله کسی که مثل خودم معدل متوسط داره یا حتی پایین فقط باید خیلی تلاش کنه تا به هدفش برسه

اینم لینک دو کارنامهخطا | گزینه دو
      خطا | گزینه دو
      میبینید عزیزان چقدر تباهی وجود دارد در دنیا
      تحلیل واقعا دقیق و خوب بود با خطای کم . همینطور که میبیند تحلیل آقای دکتر بهمنی هم چنین است

منتها جالب تر و تبا تر از مسئله تاثیر معدل عکس المعمل و ساده انگاری یه سری افراد بود در سال 94 که در این تاپیک مشاهده میکنید نمونه هایشان را
      که البته این افراد بعد اینکه کارنامه هایشان را دیدند جامعه دردیند چون تاثیر معدل در سال 1394 قطعی اعمال شد
      و پس از آن در سال 1395 با شکایت دانش اموزان به دیوان عدالت اداری این قانون لغو و تاثیر معدل مثبت شد

13. Top | #28
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      اما در سویی دیگر بنگرید درصد های کنکور و ترازی که به دست می آید / با مقایسه این دو پی خواهید برد که چرا کنکور 100 درصدی بهتر از کنکور 60 درصدی و در آینده 40 درصدی است و چرا نباید معدل تاثیر گذار باشد

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2022-07-18_02-12-15.jpg
مشاهده: 143
حجم: 49.0 کیلو بایت

تحلیل دقیق حداقل درصدهای مورد نیاز در کنکور: مطالعه موردی درس شیمی

������ در کنکور ۱۴۰۲ تاثیر سوابق دوازدهم ۴۰٪ خواهد بود.
      ➕ بدین ترتیب همان طور که در پست قبلی ذکر شد ترازهای مرز قبولی کاهش پیدا کرد.

������ در این مطالعه که درس شیمی را مورد بررسی قرار دادم حداقل تراز مرز قبولی را ۸۷۰۰ (۵۰۰ واحد کاهش تراز) در نظر گرفته ام.

➕ بنابراین اگر داوطلب در امتحان نهایی ۱۹ شده باشد نیاز دارد حدودا ۱۵٪ شیمی را بالاتر بزند تا بتواند جبران کند و در مرز قبولی سه رشته اصلی تجربی باقی بماند!

������در مثال دیگری اگر ۱۸ شده باشد نیاز دارد درصدش در کنکور تقریبا ۲۵٪ بیشتر باشد تا بتواند در مرز قبولی باقی بماند!
      ⚠️ عملا داوطلبین باید نمره بالای ۱۹.۵ داشته باشند تا خیالشان راحت باشد.

������ مرز قبولی بطور حدودی رتبه زیر ۱۰ هزار کشوری در نظر گرفته شده است.
      عملا یه فاجعه ای به مراتب بدتر از 94 قراره رقم بخوره
      عازمِ جزایرِ لانگرهانس!

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر ارسلان نمایش پست ها
      سلام روشنگر
      همینقدر تباه
      در کشوری که مردم چنین برخوردی با افراد آگاه کنند و مسخره را در پیش بگیرند
      صادراتش نخبه گان اگاه
      و تصمیم گیرندگانش پخمه گانی خواهد بود که تصمیماتشان حتی سریع تر از نرخ دلار و اجناس تغییر می یابد

حقیقتا از ماست که برماست

کی میخواهید رویه خودتان رو عوض کنید و با دید یک ادم متمدن به قضیه نگاه کنید .

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      همینقدر تباه
      در کشوری که مردم چنین برخوردی با افراد آگاه کنند و مسخره را در پیش بگیرند
      صادراتش نخبه گان اگاه
      و تصمیم گیرندگانش پخمه گانی خواهد بود که تصمیماتشان حتی سریع تر از نرخ دلار و اجناس تغییر می یابد

حقیقتا از ماست که برماست

کی میخواهید رویه خودتان رو عوض کنید و با دید یک ادم متمدن به قضیه نگاه کنید .
      خب دقیقا الان مایی که کنکور داریم چکار کنیم بشینیم درس بخونیم تابستونو یا بشینیم شکایت و درگیر کمپینا بشیم یا بریم بمیریم تا راحت بشیم الان این چیزا رو گفتی فقط حال من و امثال منو بد میکنی همه اینارو میدونیم ولی انکار میکنم از داخل چون چاره ای نداریم از دیشب تصمیم گرفتم هم کار کنم تابستونو درس هم بخونم برا چی کار کنم؟ براهزینه ای که برا ترمیم باید بدم چرا؟ چون خانوادم نمیده

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)