خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: خواص گوجه

1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

خواص گوجه

اسم من گوجه است!

برای اعصاب مفیدم.
      خشک شده من درمان کم خونی است.
      درمان بیماری شب کوری هستم.
      جهت معالجه نقرس، رماتیسم و تصلب شرائین مرا تجویز کنید...
      فارسی من گوجه است به اقسام ریز و کوچک، به من آلوچه سنگ - الوچه آلنج و آلوی کوهی هم می‏گویند. عربی من ادرک است و در بعضی از کتابهای پزشکی قدیم به اسامی نیسوق و نیشوق هم از من یاد شده است.
      من انواع و اقسام داشته و با آلونیز قرابت و نزدیکی دارم. بهترین نوع من گوجه برقانی است که پوست آن به آسانی جدا می‏شود و نوع دیگر من گوجه گلستان است که در خراسان می‏روید و رنگ آن سبز بوده، کمتر قرمز می‏شود. نوع پیشرس من گوجه سبز است که به نام گوجه گیلانی، و گیلانی گوجه معروف است و اولین میوه‏ای است که در فصل بهار به بازار می‏آید. این خاصیت مسهلی ندارد. معذلک با یبوست مزاج می‏جنگد. من به رنگ‏های سبز و زرد و قرمز ظاهر میشوم. رنگ من ترکیبی شبیه جوهر زردک است که در بدن تبدیل به ویتامین (آ) می‏شود و به همین جهت است که انواع من برای درمان شبکوری و رشد بدن مفید است - مقدار این ویتامین در انواع زرد و قرمز من بیشتر است. علاوه بر جوهر زردک، من دارای ویتامین‏های ب و ویتامین ث هستم، به این جهت برای اعصاب مفید بوده و مسکن التهاب صفرا می‏باشم. من دارای املاح زیادی از قبیل آهن - کلسیم - فسفر - منیزی - پتاسیم - سدیم و منگنز می‏باشم. من از میوه‏های خنک بوده و این خاصیت در انواع ترش من بیشتر است. اقسام درشت من خاصیت نرم‏کننده دارند، ولی در این خاصیت هرگز به پای آلو نمی‏رسند. خشک شده آنها که بیشتر به نام آلوچه خشکه فروخته می‏شود، درمان خوبی برای ضعف اعصاب و کم خونی است، اقسام مختلف من برای معالجه نقرس - رماتیسم و تصلب شرائین تجویز شده‏اند، همگی پیشاب‏آور بوده، و اعمال کلیه را تنظیم می‏نمایند.
      جوشانده 25 تا سی گرم برگ درخت من، کشنده کرم معده بوده و این خاصیت در مغز هسته من نیز می‏باشد - سابقا جوشانده برگ مرا به عنوان تب بر مخصوصاً برای مبتلایان به بیماریهای ریوی تجویز می‏کردند. برگ من نفاخ بوده، و برای معده مضر است، مگر آنکه همراه با یک مسهل خورده شود و برای این کار سابقا گلقند را تجویز می‏کردند.

حکایت ما جاودانه شود

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
      من گوجه هستم

خوشبختم داداش
      منم Magicboy هستم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها

اسم من گوجه است!

برای اعصاب مفیدم.
      خشک شده من درمان کم خونی است.
      درمان بیماری شب کوری هستم.
      جهت معالجه نقرس، رماتیسم و تصلب شرائین مرا تجویز کنید...
      فارسی من گوجه است به اقسام ریز و کوچک، به من آلوچه سنگ - الوچه آلنج و آلوی کوهی هم می‏گویند. عربی من ادرک است و در بعضی از کتابهای پزشکی قدیم به اسامی نیسوق و نیشوق هم از من یاد شده است.
      من انواع و اقسام داشته و با آلونیز قرابت و نزدیکی دارم. بهترین نوع من گوجه برقانی است که پوست آن به آسانی جدا می‏شود و نوع دیگر من گوجه گلستان است که در خراسان می‏روید و رنگ آن سبز بوده، کمتر قرمز می‏شود. نوع پیشرس من گوجه سبز است که به نام گوجه گیلانی، و گیلانی گوجه معروف است و اولین میوه‏ای است که در فصل بهار به بازار می‏آید. این خاصیت مسهلی ندارد. معذلک با یبوست مزاج می‏جنگد. من به رنگ‏های سبز و زرد و قرمز ظاهر میشوم. رنگ من ترکیبی شبیه جوهر زردک است که در بدن تبدیل به ویتامین (آ) می‏شود و به همین جهت است که انواع من برای درمان شبکوری و رشد بدن مفید است - مقدار این ویتامین در انواع زرد و قرمز من بیشتر است. علاوه بر جوهر زردک، من دارای ویتامین‏های ب و ویتامین ث هستم، به این جهت برای اعصاب مفید بوده و مسکن التهاب صفرا می‏باشم. من دارای املاح زیادی از قبیل آهن - کلسیم - فسفر - منیزی - پتاسیم - سدیم و منگنز می‏باشم. من از میوه‏های خنک بوده و این خاصیت در انواع ترش من بیشتر است. اقسام درشت من خاصیت نرم‏کننده دارند، ولی در این خاصیت هرگز به پای آلو نمی‏رسند. خشک شده آنها که بیشتر به نام آلوچه خشکه فروخته می‏شود، درمان خوبی برای ضعف اعصاب و کم خونی است، اقسام مختلف من برای معالجه نقرس - رماتیسم و تصلب شرائین تجویز شده‏اند، همگی پیشاب‏آور بوده، و اعمال کلیه را تنظیم می‏نمایند.
      جوشانده 25 تا سی گرم برگ درخت من، کشنده کرم معده بوده و این خاصیت در مغز هسته من نیز می‏باشد - سابقا جوشانده برگ مرا به عنوان تب بر مخصوصاً برای مبتلایان به بیماریهای ریوی تجویز می‏کردند. برگ من نفاخ بوده، و برای معده مضر است، مگر آنکه همراه با یک مسهل خورده شود و برای این کار سابقا گلقند را تجویز می‏کردند.

یاده این شعرای مهد کودک افتادم

یادش به خیر ...

لباس خیار تنم میکردن به زور

میبردنمون جلوی ی جمع باید فواید خیار میگفتیم به صورت شعر

ی دختره ای هم یادمه ، گوجه بود

=-=-=-=-=-=

یک تنه نصف بار این فروم به دوش میکشیا

خدا قوت !
      The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Weed Master نمایش پست ها
      یاده این شعرای مهد کودک افتادم

یادش به خیر ...

لباس خیار تنم میکردن به زور

میبردنمون جلوی ی جمع باید فواید خیار میگفتیم به صورت شعر

ی دختره ای هم یادمه ، گوجه بود

=-=-=-=-=-=

یک تنه نصف بار این فروم به دوش میکشیا

خدا قوت !
      من هیچوقت مهد کودک نرفتم و اهل این کارام نبودم !

البته شاهنامه خوانی داشتم همیشه

ولی خیار و گوجه خیر!
      حکایت ما جاودانه شود

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اقا ی سوال
      چرا ب الوچه میگن گوجه سبز؟؟ اخه کجاش گوجس؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن