خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Unhappy برای کسی که تا به حال چیزی نخونده اما...

سلام دوستان عزیز،
      برای کسی که تا به حال چیزی نخونده اما پایه ی خوبی داره، چه پیشنهادی دارید؟

من از اول ابتدایی تا دوم دبیرستان با معدل 19 به بالا قبول شدم، سال سوم انگیزه ام رو برای درس خوندن از دست دادم و نوبت اول با معدل 18 قبول شدم و نوبت دوم که نهایی بود هیچی نخوندم و خراب شد! معدلم 13 شد.
      امسال هم چیز خاصی رو نخوندم اما خوشبختانه در فهم دروس مشکل چندانی ندارم. در واقع حوصله ی درس خوندن ندارم با این که مطمئنم استعدادش رو دارم.
      چه توصیه ای برام دارید؟ از همین امروز به نظرتون شروع کنم؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      از همین امروز شروع کن درس بخون.......
      ...
      .
      .البته یه برنامه مختصر و هدف خوب امروزبرای خودت مشخص کن و از فردا........ولی
      .
      .
      .منظورم از تعیین برنامه و هدف این نیست که تا آخرشو مشخص کنی.......
      .
      .
      .برات یه مثال میزنم
      .
      .
      فرض کن یه نفر بخواد یه مسیر مشخص اما کاملا تاریک رو طی کنه.و یک چراغ قوه هم داره...این شخص با چراغ قوه ای که داره فقط فاصله چند متری جلوشو میبینه ولی کل مسیر مسیر رو نمیبینه.ولی در نهایت به مقصد میرسه
      .
      .
      .
      .اگه شروع نکنی به درس خوندن و همین طور راه غفلت رو در پیش بگیری روز به روز بیخیال تر میشی و به اهداف کوچک تر دل میبندی و مهارت های کنونی که داری رو هم از دست میدی..منظورم پایه قوی هست که داری یا هر چیز دیگه ای
      .
      .
      .
      شک نکن اگه اگه شردع کنی به راحتی میتونی این دو سالی که در غفلت بودی رو جبران کنی....فقط به هدفت پایبند باش و به همون نور کمی که داری قانع باش...همون داستان چراغ قوه
      .
      ..
      .
      .کافیه دوباره در مسیر درس خوندن قدم بزاری
      .
      .
      .

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lord raiden نمایش پست ها
      از همین امروز شروع کن درس بخون.......
      ...
      .
      .البته یه برنامه مختصر و هدف خوب امروزبرای خودت مشخص کن و از فردا........ولی
      .
      .
      .منظورم از تعیین برنامه و هدف این نیست که تا آخرشو مشخص کنی.......
      .
      .
      .برات یه مثال میزنم
      .
      .
      فرض کن یه نفر بخواد یه مسیر مشخص اما کاملا تاریک رو طی کنه.و یک چراغ قوه هم داره...این شخص با چراغ قوه ای که داره فقط فاصله چند متری جلوشو میبینه ولی کل مسیر مسیر رو نمیبینه.ولی در نهایت به مقصد میرسه
      .
      .
      .
      .اگه شروع نکنی به درس خوندن و همین طور راه غفلت رو در پیش بگیری روز به روز بیخیال تر میشی و به اهداف کوچک تر دل میبندی و مهارت های کنونی که داری رو هم از دست میدی..منظورم پایه قوی هست که داری یا هر چیز دیگه ای
      .
      .
      .
      شک نکن اگه اگه شردع کنی به راحتی میتونی این دو سالی که در غفلت بودی رو جبران کنی....فقط به هدفت پایبند باش و به همون نور کمی که داری قانع باش...همون داستان چراغ قوه
      .
      ..
      .
      .کافیه دوباره در مسیر درس خوندن قدم بزاری
      .
      .
      .
      اون نور کمی که گفتید، تعبیر فوق العاده ای بود... خیلی ممنونم دوست من. حتما باید یه تغییر بزرگی تو ذهنم ایجاد کنم چون از خودم توقع یه شبه به جایی رسیدن رو دارم!
      باز هم ممنونم ازتون.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آره شرو کن....مطمئن باش اندازه تلاشت پاداشتو میگیری

5. Top | #5
      A.Z
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhemrg نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیز،

من از اول ابتدایی تا دوم دبیرستان با معدل 19 به بالا قبول شدم، سال سوم انگیزه ام رو برای درس خوندن از دست دادم و نوبت اول با معدل 18 قبول شدم و نوبت دوم که نهایی بود هیچی نخوندم و خراب شد! معدلم 13 شد.
      امسال هم چیز خاصی رو نخوندم اما خوشبختانه در فهم دروس مشکل چندانی ندارم. در واقع حوصله ی درس خوندن ندارم با این که مطمئنم استعدادش رو دارم.
      فقط بشین و شروع کن! جوری وقت و انرژی بزار که کل این مدتی رو که از دست دادی رو جبران کنی! با سختی بیشتر...با تلاش بیشتر....اینو بدون هرکس به اندازه لیاقتش نتیجه میگیره!اگه بتونی تو زمان باقی مونده لیاقت خودتو نشون بدی نتیجه میگیری! فقط تلاش پیوسته و بدون توقف+یه برنامه ریزی استراتژیک =>موفقیت
      برنامه ای که میریزی خیلی مهمه! یه برنامه بلند مدت داریم...یه کوتاه مدت...لند مدت یه شمای کلی از مسیر مثل برنامه قلمچی...باید یچیزی تو مایه های اون هم برای خودت طرح کنی که بدونی کی کجایی...فقط لطفاً بیشتر از این زمان رو از دست نده!
      مرسی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط درسا20 نمایش پست ها
      آره شرو کن....مطمئن باش اندازه تلاشت پاداشتو میگیری
      هم نگر هستم با شما !
      حکایت ما جاودانه شود

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhemrg نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیز،

هدفت چیه؟؟
      برنامه داری؟ بشین یه برنامه خیلی معمولی هفتگی بریز
      منابعتو جمع کردی؟اگه نه که زود باش
      هنوز وقت هست سعی کن با ازمون های ازمایشی پیش بری و کتابها رو از کمش یه بار کامل بخونی و تست بزنی
      قسمت های پر تکرار و مهم رو هم بیشتر کار کن
      خلاف قوانین.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست گلم، رستگار رحمانی بعد از تموم کردن سربازیش کلا 6ماه وقت داشت تا کنکور، یه قضایایی براش پیش اومد که من داستان کاملش رو از زبون یکی از دوستانش شنیدم اما خیلی طولانی میشه بخوام تعریف کنم که تصمیم میگیره درس بخونه، توی همین 6ماه یه طوری درس خوند که نفر اول تجربی و زبان سال 88 شد! به روایت خودش شبهایی بوده که 4 ساعت میخوابیده اما نتیجه شو گرفت. توام شروع کن حتما نتیجه میگیری
      از اینا عزیزان کم نداریم، کافیه یه سرچ بزنی...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن