خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 39
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال آخر زیست کنکور فک کنم اشتباهه

سلام......لنفوسیت ها دیاپدز دارند؟من تو بیشتر سایت های علمی مثلا ویکی پدیا تحقیق کردم نوشته که لنفوسیت ها دیاپدز ندارندولی تو سوال اخر زیست کنکور 94 جمله لنفوست ها دیاپدز دارند رو درست در نظر گرفته

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      جواب بدید لنفوسیت ها مخصوصا t کشنده دیاپدز دارند؟

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به قول استاد های زیست کنکور زیست شده درست و درست تر باید درست تر رو انتخاب کنی

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      البته که دیاپدز دارند
      جمله کتابه که یک سری لنفوسیت ها بین خون و لنف در گردش هستند پس یعنی دیاپدز دارند..و اینکه لنفوسیت های بی در گره لنفی ساکنن و یا اینکه در مبارزه با سلول های سلطانی لنفوسیت تی نقش مهمی داره پس یعنی دیاپدز داره
      البته با اطلاعات کنکور شاید نشه با دلیل اول اثبات کرد ولی دومی قویه
      ویرایش توسط m-j-h : 21 بهمن 1394 در ساعت 18:54

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m-j-h نمایش پست ها
      البته که دیاپدز دارند
      جمله کتابه که یک سری لنفوسیت ها بین خون و لنف در گردش هستند پس یعنی دیاپدز دارند..و اینکه لنفوسیت های بی در گره لنفی ساکنن و یا اینکه در مبارزه با سلول های سلطانی لنفوسیت تی نقش مهمی داره پس یعنی دیاپدز داره
      اون transmigration هست نه دیاپتز

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      "البته با اطلاعات کنکور شاید نشه با دلیل اول اثبات کرد ولی دومی قویه"
      بعدم وقتی کنکور گفته دیاپدز دارن دگ مهم نیست حقیقت چیه

7. Top | #7
      Pro
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بله لنفوسیت دیاپدز داره اما حرکات آمیبی شکل نداره.

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nima2336 نمایش پست ها
      سلام......لنفوسیت ها دیاپدز دارند؟من تو بیشتر سایت های علمی مثلا ویکی پدیا تحقیق کردم نوشته که لنفوسیت ها دیاپدز ندارندولی تو سوال اخر زیست کنکور 94 جمله لنفوست ها دیاپدز دارند رو درست در نظر گرفته

نه کاملا درسته.به کلمه خطوط دفاعی توجه کن.
      تو ی لکه نور نشونم بده ، تا من دنیا بسازم از انفجار و تابشش...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام. فقط سوال آخر نبود که اشتباه داشت. امسال حداقل 3 تا تست اشتباه بودن.
      حالا این دیاپدز لنفوسیت ها در برخی منابع نوشته شده و از نظر علمی بعضی رفرنس ها قبولش دارن ولی در کتاب درسی هیچ اشاره ای نشده و حتی در گذشته هم در کنکور سراسری گفته شدهبود که قابلیت دیاپدز رو ندارند.
      علاوه بر اون برخی مطالب هم بودن که کاملا و به صراحت متضاد با مطالب کتاب درسی بودن مانند گردش خون قورباغه.
      به نظر میرسه از عمد اینطور برخی سوالات رو غلط طراحی میکنن که کسی نتونه درصد بالا کسب کنه

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سال قبل خیلی ها تو کانون و ماز و گاج زیست رو 100 میزدن حتی چند آزمون پی در پی
      ولی درصد بالای 89 در کنکور نداشتیم چرا چون طراح های سوال عقده ای شدن و میخوان اذیت کنن

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خیلی ها بعد از امتحان ادعای 100 تو زیست کردن ولی درصد 100 تبدل به 60 یا حتی کمتر شد
      امسال هم مواظب باشین

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اشتباه نیست . متن کتابه . لنفوسیت ها بین خون و لنف در گردشند . ولی کلا سوال جالبی نیست چون هر کتابی یه پاسخ جدایی به این سوال دادن

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بله دیاپدز دارن ولی {درست مثل گفته ی دوستمون} حرکت آمیبی ندارن.
      وگرنه چجوری میرن تو بافت ؟
      سوار بر ماشین میرن؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nima2336 نمایش پست ها
      ن - سوال آخر کنکور کاملا غلطه - مهدی گفته--> برو از سایت تخته سیاه پاسخنامه تشریحی زیستو دانلود کن - مال خود مهدیو

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      در مورد دیاپدز داشتن لنفوسیت ها علاوه بر سرگروه های زیست شناسی استان های کشور، اساتید ضمن خدمت فرهنگیان و خود نویسندگان کتاب درسی، حتی مراجع و دانشمندان زیست شناسی و پروفسورهایی که نیم قرن در دانشگاه میکروبیولوژی و فیزیولوژی تدریس کردن هم باهم اختلاف دارن.
      حالا اینکه طراح کنکور به جای اینهمه نکته مفهومی در مورد گلبول های سفید بیاد و از اینکه لنفوسیت ها بین خون و لنف در گردش هستند نتیجه بگیره که دیاپدز دارند و در کنکور مطرحش کنه یه دلیل بیشتر نمیتونه داشته باشه اونم اینه که این سوال برای سنجش علمی داوطلبان ورود به دانشگاه نیست.
      اینهمه تست های سخت و مفهومی و ترکیبی میشه از مبحث گردش خون طراحی کرد اونوقت طراح میره سراغ مطلبی که بیست سال پیش از کتاب درسی حذف شده و الان هم مطلبی متضاد با اون نوشته شده. . .
      به نظر من در کنکور علاوه بر اینکه باید پاسخ سوال ها رو پیدا کنیم، باید بررسی کنیم ببینیم سوال برای جواب داده شدن طراحی شده یا برای خالی رها کردن. به نظر من آدم موفق کسیه که این سوالات رو سریع شناسایی کنه و بدونه که نباید باهاشون درگیر بشه.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن