خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چندتا سوال درمورد دانشگاه افسری

سلام خدمت همه دوستان. اگه این تاپیک رو بدجایی ایجاد کردم شرمنده تازه عضو شدم خیلی بلد نیستم. ولی خب چون دانشگاه سراسری میرم گفتم اینجا تاپیک بدم.

آقا من ترم دوم مهندسی معدن دانشگاه بین المللی امام خمینی ( قزوین ) هستم. یکی از هم کلاسیام مث اینکه میخواد بره دانشگاه افسری قسمت نیرو هوایی.

خیلی باهم صحبت کردیم. من از اولشم حرفه ی نظامی رو دوست داشتم و با صحبت های رفیقم که خیلی بیشتر علاقه مند شدم.

بیشتر میخوام بهم مشاوره بدین که برم یا نه؟ چندتا سوال مهم هم دارم.

اول اینکه من پاهام پرانتزی هستن . حالا کلا از قسمت نیرو هوایی حذفم یا فقط از قسمت خلبانیش؟

دوم اینکه من به قسمت عملیات خیلی علاقه دارم چون هیجان و خطر داره ، و مهم ترم اینکه بدن آدمو خیلی ورزیده میکنه. چجوری میشه قسمت عملیات رفت؟

و سوم اینکه اگه بخوام برم دانشگاه افسری تو قسمت نیرو زمینی و همچنین نیرو هوایی چه مسیری درآمد خوبی داره؟

خیلی ممنون
      ببخشید سرتونو درد آوردم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MYMAVS نمایش پست ها
      سلام خدمت همه دوستان. اگه این تاپیک رو بدجایی ایجاد کردم شرمنده تازه عضو شدم خیلی بلد نیستم. ولی خب چون دانشگاه سراسری میرم گفتم اینجا تاپیک بدم.

آقا من ترم دوم مهندسی معدن دانشگاه بین المللی امام خمینی ( قزوین ) هستم. یکی از هم کلاسیام مث اینکه میخواد بره دانشگاه افسری قسمت نیرو هوایی.

خیلی باهم صحبت کردیم. من از اولشم حرفه ی نظامی رو دوست داشتم و با صحبت های رفیقم که خیلی بیشتر علاقه مند شدم.

بیشتر میخوام بهم مشاوره بدین که برم یا نه؟ چندتا سوال مهم هم دارم.

اول اینکه من پاهام پرانتزی هستن . حالا کلا از قسمت نیرو هوایی حذفم یا فقط از قسمت خلبانیش؟

دوم اینکه من به قسمت عملیات خیلی علاقه دارم چون هیجان و خطر داره ، و مهم ترم اینکه بدن آدمو خیلی ورزیده میکنه. چجوری میشه قسمت عملیات رفت؟

و سوم اینکه اگه بخوام برم دانشگاه افسری تو قسمت نیرو زمینی و همچنین نیرو هوایی چه مسیری درآمد خوبی داره؟

خیلی ممنون
      ببخشید سرتونو درد آوردم
      اگر علاقه داشته باشی برو !

ولی شرایط سختی داره !

پاهات پرانتزیه؛ همون اول رد میشی

اگر این مشکل برات قابل حله !

تا سایر سوااتتو پاسخ بدم !

این مشکل هم با پارتی و اشنا قابل حله !
      حکایت ما جاودانه شود

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حالا چه کاریه !

شما اول باید حدود 20 فروردین امتحان بدی

اگر قبول شدی؛ اردی بهشت ماه

میری برای گذروندن مرحله ی سخت پزشکی !

اکثر کسانیم که رد میشن روی همین پای پرانتزیه !

بعدش مراحل ورزش و عقیدتی و حفاظت و در نهایت تحقیقات !
      حکایت ما جاودانه شود

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام
      اول این که خوش آمدید به انجمن
      دوست عزیز من خودم خیلی این موارد رو چند ده بار پیگیری کردم و دربارش فکر کردم. در آخر باید عرض بکنم :

این نقد بگیر و دست از آن نسیه بدار ، کاواز دهل شنیدن از دور خوش است !

دانشگاه افسری چه نیروی هوایی و چه نیروی زمینی از سخت ترین شرایط برخورداره.
      بدترین انتخاب فعلی دانشگاه افسری هست. چرا ؟؟؟
      بعضا دوستان و اطرافیان هم گاهی جو این موارد نظامی و اقتداری که اون افراد دارن یا احترامی که به ظاهر چند تا سرباز یا چند نفر بهشون میزارن میبینن
      دلشون میخواد برن وارد نظام بشن . یکی هم خود من !
      اما سختی هایی که دانشگاه افسری داره رو بخواهیم در نظر بگیریم در مجموع به هیچ عنوان نمی ارزه.
      اولا که آزادی شما رو کامل میگیره. وقت کمی دارید تا کنار خانواده باشید !
      حقوق اصلا خوبی نداره با توجه به سختی کار
      محیط خشک و مردانه شما رو خیلی زود فرسوده میکنه...
      خطرات جانبی زیادی شما رو تهدید میکنه.
      استرس بالا و انواع و اقسام امراض بعد از چند سال نمود پیدا میکنه
      شما تا زمانی که اونجا درس بخونی و آموزش ببینی باید مجرد باشی !!
      و خیلی موارد دیگه .......
      این که میگن احترام میاره و ... اصلا دوزار ارزش نداره چون به شما یاد میدن مطیع و فرمانبردار ( به قولی تو سری خور بالاییت ) باشی
      شما میخوای ورزشکار و ورزیده باشی خوب برو ورزش کن این همه باشگاه و استخر و ....

اول ورود هم از شما این آزمایشات رو میگیرن :
      اعتیاد ،وضع استخوان ، سلامتی دندان ، سلامتی چشم ، نداشتن جای عمل ، ارولوژی و این داستانا و ...
      پای پرانتزی هم فکر کنم میگن پاهات رو جفت کن اگر فاصله دو تا زانوت از یه حدی بیشتر باشه یا کامل بچسبه رد میشی.

در آخر
      اگر شما واقعا علاقه داشتی خوب قبلا باید در این رابطه فکر میکردی . پس متوجه باش اون دوست شما هم جوگیر شده وگر نه قبلا میرفت به اون سمت
      اصولا افراد جوگیر وقتی میخوان کاری بکنن میان چند نفر هم همراه خودشون میکنن که اگر یک باره اشتباه کردن فقط خودشون بدبخت نشده باشن !!
      شما داری یه رشته خوب میخونی که هر دانشگاهی هم نداره. دانشگاهت هم که خوبه. ( محیط خوب خیلی مهمه . کنار هم بودن تو اجتماع بودن ، دختر و پسر با هم ... اینا همه مزیته نه که خوبیا فقط همینه )
      بعد هم شما با مهندسی آزادی خیلی زیادی داری. راحت تر هم ازدواج میکنی و آقای خودت هستی.
      لازم نیست به خاطر دو قرون پول در آوردن پدر خودت رو در بیاری ( ببخشید رک میگما ! ) و همیشه هم حسرت دوری از خانواده و موقعیت عالی دیگر دوستانت رو بخوری

حالا خودت بهتر میدونی...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      مسئله رو فقط مادی نگاه نکردم.
      اگر میگفتی آموزش پرورش
      باز عاقلانه تر هستش. حتی حقوقش کمتر باشه در حد 1 میلیون
      ولی حداقل با چهار تا آدم سالم هر روز سرو کار داری..

متاسفانه محیط افسری هم مزخرفه....

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون بابت راهنمایی دوستان.
      ولی اینجوری ک دوست عزیزمون آقا پوریا گفتن ، من حس کردم خیلی اغراق آمیز بود.
      در مورد این ازدواجم که فرمودید تا زمان آموزش حق ازدواج وجود نداره فکر کنم غلطه. چون من از رفیقم شنیدم که نتنها حق ازدواج وجود داره بلکه تسهیلاتش هم فراهم میکنن مثل کمک تو خرید خونه.

از اطرافیان من یکی از فامیل ها و یکی دیگه هم از دوستام افسری رفتن. از دوستم که راستش خبری ندارم. ولی فامیلمون الان تو آگاهی کار میکنه و حقوقشم بالای 2 یا 3 تومنه.
      حالا یبارم برم پیش این فامیلمون ببینم چجوریه.

حالا باز اگه صحبت و راهنمایی هست بی نصیبم نذارید.
      ممنون
      ویرایش توسط MYMAVS : 18 بهمن 1394 در ساعت 20:32

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      ممنون بابت راهنمایی دوستان.
      ولی اینجوری ک دوست عزیزمون آقا پوریا گفتن ، من حس کردم خیلی اغراق آمیز بود.
      در مورد این ازدواجم که فرمودید تا زمان آموزش حق ازدواج وجود نداره فکر کنم غلطه. چون من از رفیقم شنیدم که نتنها حق ازدواج وجود داره بلکه تسحیلاتش هم فراهم میکنن مثل کمک تو خرید خونه.

از اطرافیان من یکی از فامیل ها و یکی دیگه هم از دوستام افسری رفتن. از دوستم که راستش خبری ندارم. ولی فامیلمون الان تو آگاهی کار میکنه و حقوقشم بالای 2 یا 3 تومنه.
      حالا یبارم برم پیش این فامیلمون ببینم چجوریه.

حالا باز اگه صحبت و راهنمایی هست بی نصیبم نذارید.
      ممنون
      تا جایی که من اطلاع دارم این سختی ها هستش. حتی فراتر از این ها.
      شرط تحصیل هم شبانه روزی و مجرد بودن داوطلبه تا پایان تحصیل. میتونید تو سایت های استخدامی ببینید
      اطلاعاتی که خواستید بیشتر در باره ارتش بود توضیحات منم طبق چیزایی که میدونستم.
      نیروی انتظامی هم سالی 100 تا افسری فکر کنم بگیره. اونم همون شرایط که گفتم تقریبا داره. ولی توی شهر خدمت میکنید ولی باز
      معلوم نیست کدوم شهر برای خدمت بفرستن چون اولش تعهد میدید آماده خدمت تو کل کشور هستید ! مگر این که با پارتی ...
      از فامیل و ... هم آبی گرم نمیشه
      باز خود دانید. اغراق در کار نیست چون دقیقا من در مورد همه راه ها و شرایط و ... تحقیق کردم قبلا

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Poorya.Mo نمایش پست ها
      تا جایی که من اطلاع دارم این سختی ها هستش. حتی فراتر از این ها.
      شرط تحصیل هم شبانه روزی و مجرد بودن داوطلبه تا پایان تحصیل. میتونید تو سایت های استخدامی ببینید
      اطلاعاتی که خواستید بیشتر در باره ارتش بود توضیحات منم طبق چیزایی که میدونستم.
      نیروی انتظامی هم سالی 100 تا افسری فکر کنم بگیره. اونم همون شرایط که گفتم تقریبا داره. ولی توی شهر خدمت میکنید ولی باز
      معلوم نیست کدوم شهر برای خدمت بفرستن چون اولش تعهد میدید آماده خدمت تو کل کشور هستید ! مگر این که با پارتی ...
      از فامیل و ... هم آبی گرم نمیشه
      باز خود دانید. اغراق در کار نیست چون دقیقا من در مورد همه راه ها و شرایط و ... تحقیق کردم قبلا
      ممنون

بحث تازه داغ شده!

شما پس تجربه ی خوبی دارین. ممنون میشم بازم راهنماییم کنید.
      یه سری نکاتی هستن بین حرفاتون که میخوام موقعیت خودمو بگم نسبت به حرفاتون:

گفتین شغلش طوریه که تاحدودی از خانواده دورم. مهندسی معدن هم تا حدودی همینجوریه. اگه بخوام تو بغل خانواده م باشم 2هزارم گیرم نمیاد.
      دیگه اینکه شما گفتین دانشگاه افسری فقط محیطی مردونه ست ، درسته؟ اول اینکه مطمئنین در این مورد؟ دوم اینکه من خودم اینجور محیطو بیشتر میپسندم.
      راستی ی چیز مثبتی که داره اینه که لازم نیست دیگه سربازی برم چون همون تحصیلش مث سربازیه. درسته دیگه؟

ی چیز دیگه.
      این سرهنگ ها و پلیسا هستن که توی عملیات ها هدایت نیرو هارو به عهده میگیرن ، توی نیروی زمینی هستن یا نیروی انتظامی؟
      نمی دونم منظورمو گرفتین یانه.
      ولی راستش دیگه بیشتر از این نمیدونم چی بگم.

باز حرف شما ...؟؟؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      ممنون

بحث تازه داغ شده!

شما پس تجربه ی خوبی دارین. ممنون میشم بازم راهنماییم کنید.
      یه سری نکاتی هستن بین حرفاتون که میخوام موقعیت خودمو بگم نسبت به حرفاتون:

گفتین شغلش طوریه که تاحدودی از خانواده دورم. مهندسی معدن هم تا حدودی همینجوریه. اگه بخوام تو بغل خانواده م باشم 2هزارم گیرم نمیاد.
      دیگه اینکه شما گفتین دانشگاه افسری فقط محیطی مردونه ست ، درسته؟ اول اینکه مطمئنین در این مورد؟ دوم اینکه من خودم اینجور محیطو بیشتر میپسندم.
      راستی ی چیز مثبتی که داره اینه که لازم نیست دیگه سربازی برم چون همون تحصیلش مث سربازیه. درسته دیگه؟

ی چیز دیگه.
      این سرهنگ ها و پلیسا هستن که توی عملیات ها هدایت نیرو هارو به عهده میگیرن ، توی نیروی زمینی هستن یا نیروی انتظامی؟
      نمی دونم منظورمو گرفتین یانه.
      ولی راستش دیگه بیشتر از این نمیدونم چی بگم.

باز حرف شما ...؟؟؟
      حقیقت نمیدونم شما کدام شهر زندگی می کنید. و من رشته ریاضی نیستم تا بتونم خوب راهنمایی بکنم.
      مسلما شرایط دوری از خانواده داره چون بالاخره کار توی معدن هستش. ولی اگر جای خوب کار پیدا کنید و کار بلد باشید من فکر میکنم حقوقش به نسبت خیلی بهتر باشه.

شما فرض کنید نیروی لب مرز باشید و هر روز سر و کارتون مبارزه با اشرار و قاچاقچی ها .. قطعا معدن بهتره پس
      محیط افسری هم مسلما مردونه هست. چون ارتش و سپاه که اصلا نیروی زن ندارن
      نیروی انتظامی هم فقط محدود خانم میگیره که اونا جدا هستن. که خوب برای شما مهم نیست
      نکات مثبتش اینه فقط :
      سربازی که قطعا شما خودت نظامی هستی پس نداره
      یک مقدار حقوق میدن از اول به شما در دوران تحصیل . حدودا 300 400 تومن
      تحصیل شما در دانشکده خدمت حساب میشه. یعنی 4 سال درس خوندن مثل 4 سال کار کردنه. و زودتر بازنشسته میشید

سوال آخر شما هم :
      هدایت نیرو های هر ارگان به عهده فرماندهان خودشونه.
      پلیس هم رسته های مختلف داره. افراد با سابقه و درجه بالا رو میبرن فرماندهی و ستاد که کارشون فرماندهی کردنه. حالا میتونه فرماندهی عملیات باشه یا رئیس کلانتری یا پاسگاه لب مرز !

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Poorya.Mo نمایش پست ها
      حقیقت نمیدونم شما کدام شهر زندگی می کنید. و من رشته ریاضی نیستم تا بتونم خوب راهنمایی بکنم.
      مسلما شرایط دوری از خانواده داره چون بالاخره کار توی معدن هستش. ولی اگر جای خوب کار پیدا کنید و کار بلد باشید من فکر میکنم حقوقش به نسبت خیلی بهتر باشه.

شما فرض کنید نیروی لب مرز باشید و هر روز سر و کارتون مبارزه با اشرار و قاچاقچی ها .. قطعا معدن بهتره پس
      محیط افسری هم مسلما مردونه هست. چون ارتش و سپاه که اصلا نیروی زن ندارن
      نیروی انتظامی هم فقط محدود خانم میگیره که اونا جدا هستن. که خوب برای شما مهم نیست
      نکات مثبتش اینه فقط :
      سربازی که قطعا شما خودت نظامی هستی پس نداره
      یک مقدار حقوق میدن از اول به شما در دوران تحصیل . حدودا 300 400 تومن
      تحصیل شما در دانشکده خدمت حساب میشه. یعنی 4 سال درس خوندن مثل 4 سال کار کردنه. و زودتر بازنشسته میشید

سوال آخر شما هم :
      هدایت نیرو های هر ارگان به عهده فرماندهان خودشونه.
      پلیس هم رسته های مختلف داره. افراد با سابقه و درجه بالا رو میبرن فرماندهی و ستاد که کارشون فرماندهی کردنه. حالا میتونه فرماندهی عملیات باشه یا رئیس کلانتری یا پاسگاه لب مرز !
      ممنون.

خیلی بیشتر از اون چیزایی ک میدونستم ملتفت شدم.

دیگه مزاحمتون نمیشم!

بازم ممنون

موفق باشید

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون.

خیلی بیشتر از اون چیزایی ک میدونستم ملتفت شدم.

دیگه مزاحمتون نمیشم!

بازم ممنون

موفق باشید
      یکی از فامیل ما نیروی انتظامی هست مرزبان سردشت هرروز شرایط سخت فاصله مرز تا خوابگاه 12کیلومتر غذا هرروز قیمه باید خودشون درس کنن اکثرا هرروز با اشرار قاچاقچی 20روز مرز ده روز خونه پنج سال باید شرایط سخت دور چهار سالم نزدیک مرز جلفا بگذرونه بعد بیاد نزدیک خیلی زندگی سختی داره ارزش نداره مجبوره خب بی پدر بود.... حقوقشم با سابقه سه سال دو ودویست هست... در ضمن اوایل فرستادن به کارش ازدواجم کرد

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها
      یکی از فامیل ما نیروی انتظامی هست مرزبان سردشت هرروز شرایط سخت فاصله مرز تا خوابگاه 12کیلومتر غذا هرروز قیمه باید خودشون درس کنن اکثرا هرروز با اشرار قاچاقچی 20روز مرز ده روز خونه پنج سال باید شرایط سخت دور چهار سالم نزدیک مرز جلفا بگذرونه بعد بیاد نزدیک خیلی زندگی سختی داره ارزش نداره مجبوره خب بی پدر بود.... حقوقشم با سابقه سه سال دو ودویست هست... در ضمن اوایل فرستادن به کارش ازدواجم کرد
      ممنون.
      بله میدونم که پس از آموزش باید حدود 4سال توی یه منطقه ی دور کار کرد.
      ولی اگه آدم ازدواج کنه ، خا با زنش میره اونجا دیگه مگه نمیشه؟!!!

البته من واقعا فهمیدم شرایطش سخته. من میتونم مهندس شم خیلی راحتم میتونم.
      ولی خب چیزی ک همش حس میکنم و اذیتم میکنه اینه که درس خوندن واس مهندس شدن هیچ هیجان خاصی نداره .
      واقعا نمیدونم چرا تازه اینو فهمیدم.

ولی باز میتونم باهاش کنار بیام. یعنی وقتی ببینم ک مهندسی برام بهتره مسلما ادامه ش میدم . با دانشگاه میسازم تا درسم تموم شه. مهندسی معدن هم مخصوصا شاخه ی استخراجش هیجان و خطر هم داره!

ولی بازم به تحقیقاتم ادامه میدم. اصن شاید بخاطر پرانتزی بودن پام کلا نتونم وارد حرفه ی نظامی شم. البته پام خیلی زیاد هم پرانتزی نیست. در حدی ک دست تا مچ ازش رد میشه.

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      به نظر من اصلا نمی ارزه. هر چیزی که آزادیت رو بگیره نمی ارزه. شما فردا دلت خواست یه سفر بری ترکیه باید به n نفر جواب بدی.
      حقوقشم کمه. کارگزی کنی همون حقوقو میگیری. آقای خودتم هستی
      تو ارتش بالاترین درجه هم داشته باشی بالاخره یکی بالاتر از خودت هس که باید مطیعش باشی و گوش به فرمان.
      درمورد احترام و .. هم که اصلا فکر نمیکنم همچین چیزی باشه. کسی براش مهم نیس.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از همه ی دوستان بابت راهنمایی هاشون بی پایان ممنونم.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آقا بازم سلام.

کسی اینجا درمورد پلیس نوپو ( نیروی ویژه) چیزی میدونه؟
      مثلا درآمدشون چجوریه؟
      شرایط کاریش چجوریه؟ (مثلا چقدر سر کار هستن و چقدر پیش خانواده و زن و بچه شون!)
      و...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن