خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل حافظه

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشکل حافظه

سلام دوستان من وقتی درس میخونم تو فکر میاد که الان این فصلو که خوندم دوهفته دیگه همش یادم میره چیکار کنم????اگه میگین مرور کن نمیشه که وقت کمه چیکار کنممممم مثلا الان این فصل شیمی که میخونم از کجا معلوم پنج ماههههه دیگه که کنکوره یادم بمونه

مشکل دوم مشکل تست تو دروس عربیو فیزیک و مخصوصا مخصوصا ریاضی نمیتونم تست بزنم با وجود اینکه درسو کامل بلدم لطفا کمک کنید
      شما هم مثل من هستید?[emoji51] [emoji51] [emoji51] [emoji51] [emoji51]

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      کی گفته نمیشه وقت کمه؟مگه شما چطور برنامه ریزی میکنی که توش مرور نداره؟! اصلی ترین رکن درس خوندن و موندن مطالب توی حافظه همون مروره،نکه فک کنی حافظت مشکل داره!
      شما توی برنامت مرور های روزانه و متوالی رو بگنجون،مثلا امروز ک بخش زیست خوندی فردا همون قسمتو قبل از خوندن مطلب جدید مرور کن،تازه میتونی یه تایم هم به شب اختصاص بدی که مطالب روزانتو مرور کنی.وقتی مرور زیاد باشه مطالب میره توی حافظه بلند مدتت حتی بعد از کنکورم یادت نمیره چه رسه به 5ماه!
      واسه ریاضی و فیزیک هم منم این مشکلو داشتم دقیقا مث شما،ولی فهمیدم با اینکه مطالبو بلدم بی انرژی شروع میکنم به تست زدن و رغبت ندارم درصورتی ک حین برخورد با این دو درس با فکر کنی داری مبارزه میکنی و عقب نشینی تو کارت نباشه،اولش بدقلقی میکنن بعد باهات واقعا راه میان چارش هم همون انرژی گذاشتن و تست زیاد هست.
      واسه عربی هم پیشنهادم اینه جدا کار کن بخش های مختلفشو،مثلا یه روز گرامر رو از درسنامه بخون بعد برو تمرینای کتابو حل کن بعد چنتا تست انتخاب کن از گرامر بزن،فردا چنتا تست مروری از گرامر بزن،و لغات اون درسو بخون و یه درک مطلب بزن،دوباره فرداش چنتا تست از ترجمه بزن ک اینا رو اگه همون گرامرشو بلد باشی راحته زدنش!
      همه زندگی مرا

لا به لای آغوشت

آرام،تکان تکان بده...❤

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن