خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: سرعت سوق

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سرعت سوق

سلام دوستان
      داشتم کتاب خیلی سبز فیزیک 3 رو میخوندم به یه جمله ای تو کتاب برخوردم که اینجوری بود
      هنگامی که جریان الکتریکی برقرار است الکترون های ازاد هم چنان به صورت زیگ زاگ(با همان سرعت بالا)حرکت می کنند ولی این حرکت زیگ زاگ با سرعت حرکت حلزون در خلاف جهت میدان الکتریکی درون مدار(از پتانسیل کم تر به بیشتر)سوق میابد
      این یعنی چی ؟من اصلا فرق بین سرعت سوق و سرعت کاتوره ای رو کلا دیگه نفهمیدم والانم گیج شدم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erifia نمایش پست ها
      سلام دوستان
      داشتم کتاب خیلی سبز فیزیک 3 رو میخوندم به یه جمله ای تو کتاب برخوردم که اینجوری بود
      هنگامی که جریان الکتریکی برقرار است الکترون های ازاد هم چنان به صورت زیگ زاگ(با همان سرعت بالا)حرکت می کنند ولی این حرکت زیگ زاگ با سرعت حرکت حلزون در خلاف جهت میدان الکتریکی درون مدار(از پتانسیل کم تر به بیشتر)سوق میابد
      این یعنی چی ؟من اصلا فرق بین سرعت سوق و سرعت کاتوره ای رو کلا دیگه نفهمیدم والانم گیج شدم
      متن رو خوب منتقل نکردی.چیزی که من از فیزیک 3 یادمه مطابق این نیست.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط broslee نمایش پست ها
      متن رو خوب منتقل نکردی.چیزی که من از فیزیک 3 یادمه مطابق این نیست.
      این دقیقا مطابق متن کتاب خیلی سبزه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این دقیقا مطابق متن کتاب خیلی سبزه
      کتاب درسی بهتر گفته.صفحات اول فصل الکتریسیته جاری رو بخون.یه شکل داره مال حرکت زیگزاگه.یه پرسش داره چرا سرعت برق زیاده.اینا هنوز یادمه.
      اول کتاب رو بخون بعد سوال بپرس جواب میدم هر چی بتونم.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینم عکس
      physics-3-.jpg

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کاتوره ای یعنی سر جای خودشون جنبش دارن.مثلا ذره ی ب ضربه ای به سمت چپ به ت وارد میکنه و ث هم ضربه ای به سمت راسته به ت وارد میکنه.جنبش هست ولی به دلیل اختلافات داخلی به دردی نمیخوره.

عامل نیروی برق در حقیقت انتقال الکترون ها نیست.بلکه نیرویی که در اثر اختلاف پتانسیل از رذه به ذر ی کناریش وارد میشه عامل اصلی نیروی برق در سیمه.
      ویرایش توسط broslee : 17 بهمن 1394 در ساعت 01:04

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فقط من یه مشکل دارم اونم اینه که:
      این الکترون های ازاد هستن که در حضور میدان با سرعت سوق در خلاف جهت میدان حرکت میکنن یا اینکه این میدان الکتریکی هستش که الکترون های ازاد رو باسرعت سوق در خلاف جهت خودش هدایت میکنه یا همون سوق میده
      ویرایش توسط erifia : 17 بهمن 1394 در ساعت 02:22

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      توجه بکنید که هنگامی که اختلاف پتانسیل در دو سر رسانا صفر باشد حرکت کاتوره ای وجود دارد به طوریکه مقدار بار عبوری از یک مقطع صفر است
      اما با حضور میدان در رسانا حرکت به الکترون های ازاد نیرویی در خلاف جهت میدان وارد میشود اما الکترون ها با برخورد به اتم های رسانا و برخورد به هم باز نیز حرکت کاتوره ای دارند اما در این حرکت مجموعه الکترون ها جابجایی دارند و با سرعت متوسط که به ان سرعت سوق می گوییم به سمت پتانسیل بیشتر است
      و مقدار بار خالصی که در یک بازه زمانی مشخص از یک مقطع عبور میکند برابر q هست
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن