خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

تناقض در متن کتاب زیست 2 (خیلی مهم برای کنکور )

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام یه چن تا تناقض هست که اگه رفع نشن توی کنکور بسیار شک برانگیز هست و امکان غلط زدن تست بالا خب شروع می کنم:

تناقض اول : untitled.jpg

خب پس آوند چوبی چی؟ فیبر؟ اسکلرانشیم ؟ آوند آبکش؟ که اصلا هسته ندارن که بخوان کروموزوم داشته باشن چی؟ اونوقت تکلیف تست هایی که عین این جمله رو توی تست بیارن و بگن چند جمله درسته چیه؟

تناقض دوم : untitled.jpg
      خب پس گلبول قرمز که اصلا هسته نداره چی؟ تکلیف اون تستایی که عین این جمله رو بدن و ...
      و اما یک سوال که اسمش رو نمیشه گذاشت تناقض :
      untitled.jpg
      طبق متن بالا آیا این جمله درسته ؟ تنها تقسیمی که در ایجاد گوناگونی نقش دارد تقسیم میوز است .
      چون کتاب گفته میتوز به تنهایی نمیتونه ... یعنی نقش داره در گوناگونی؟

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2015 نمایش پست ها
      ...
      1- تعداد کروموزوم های آلو ، سیب زمینی و شامپانزه چه ربطی به آوند چوبی و فیبر و اسکلرانشیم و آوند آبکشی داره که ربطش دادی؟ منظورش از "همه" اون سه تا آلو ، سیب زمینی و شامپانزه هست ...

2- فک کنم منظورش از هر سلول پیکری، اونهایی هست که هسته دارن ...

3- جمله ای که گفتین غلطه، میتوز هم در گوناگونی نقش داره، بطور مثال جهش ها و ...

موفق باشین

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      1- تعداد کروموزوم های آلو ، سیب زمینی و شامپانزه چه ربطی به آوند چوبی و فیبر و اسکلرانشیم و آوند آبکشی داره که ربطش دادی؟ منظورش از "همه" اون سه تا آلو ، سیب زمینی و شامپانزه هست ...چون اینا هسته ندارن ، پس کرومزوم ندارن (جمله هم گفته هریک از اینا در هر سلول پیکری خود ...)

2- فک کنم منظورش از هر سلول پیکری، اونهایی هست که هسته دارن ... اگه عین این جمله رو توی یه تست بدن ... چه میشه کرد؟ اونجا دیگه از کجا منظور طراح رو بفهمیم ؟

3- جمله ای که گفتین غلطه، میتوز هم در گوناگونی نقش داره، بطور مثال جهش ها و ... موافقم

موفق باشین خیلی ممنون
      ...

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کروموزوم نداشتن هموگلوبین چند بار سوال کنکور بوده پس باید بهش دقت کرد

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بسم الله الرحمن الرحیم

سلام یه چن تا تناقض هست که اگه رفع نشن توی کنکور بسیار شک برانگیز هست و امکان غلط زدن تست بالا خب شروع می کنم:

تناقض اول : برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 145
حجم: 33.7 کیلو بایت

خب پس آوند چوبی چی؟ فیبر؟ اسکلرانشیم ؟ آوند آبکش؟ که اصلا هسته ندارن که بخوان کروموزوم داشته باشن چی؟ اونوقت تکلیف تست هایی که عین این جمله رو توی تست بیارن و بگن چند جمله درسته چیه؟

تناقض دوم : برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

مشاهده: 147
حجم: 45.7 کیلو بایت
      خب پس گلبول قرمز که اصلا هسته نداره چی؟ تکلیف اون تستایی که عین این جمله رو بدن و ...
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

مشاهده: 142
حجم: 45.0 کیلو بایت
      طبق متن بالا آیا این جمله درسته ؟ تنها تقسیمی که در ایجاد گوناگونی نقش دارد تقسیم میوز است .
      سلام ، مقاله ای که از جانب آموزش و پرورش چاپ شد و در مجله ی زیست شناسی معلمان اومد ، کاملا موضوع رو روشن کرده بود
      اونجا هم توضیح داده بود که وقتی شما به آخر سال چهارم می رسی ، اطلاعاتت به تدریج تکمیل شده و باید خودت متوجه این موضوع بشی و گزینه درست رو بزنی ، یعنی اینجا اینطوری نوشته ولی شما چون خودت دوم رو بلدی می دونی که درست نیست
      البته من این مقاله رو تو مجله زیست شناسی از معلممون گرفتم خوندم و نوشته بود بخاطر اینکه اینجور موارد باعث گیج شدن دانش آموزان ضعیف میشه بیخودی مطلب رو زیاد از حد باز نکردند .
      موفق باشید
      پس از مرگم، بدنم را طلاکاری یا نقره کاری نکنید یا در تابوت یا چیزی همانند این مگذارید. زودتر آنرا در آغوش خاک بسپارید. آیا جایی فرخنده تر از خاک برای آرمیدن است؟! خاک مادر زیبایی هاست و دایه نیکی ها. در سراسر زندگی دوستار مردمان بوده ام؛ شاد خواهم شد که دوباره بخشی از آن
      چیزی بشوم که برای مردمان خوبی فراوان ببار می آورد.
      وصیت نامه ی کوروش بزرگ، به نقل از کوروش نامه گزنفون، دفتر ٨، بخش ٧، بند ٢۵

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      بسم الله الرحمن الرحیم

تناقض اول : برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

مشاهده: 145
حجم: 33.7 کیلو بایت

تناقض دوم : برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

مشاهده: 147
حجم: 45.7 کیلو بایت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

مشاهده: 142
حجم: 45.0 کیلو بایت
      اینا دیگه چه استدلال هایی هست که داری عاموووو؟
      منظور اون سلولهای هسته دار هستند،درضمن میدونیم همه سلولهایی که نام بردید مثل فیبر یا گلبول قرمز قبل هسته داشته اند و بعدا از دست دادند هرچند اونجا بحث کتاب کلی بوده شما با توجه به گزینه ها باید جواب بدی مثلا کدام صحبح است؟
      سلولهای انسال 46 کروموزومی اند
      همه سلولهای آدمی واجد 46 کروموزوم اند
      که معلومه دومی به علت گویچه قرمز غلطه چون با آوردن فقط به جمله انحصار داده ولی جمله اول صحیحه چون کلی بحث کرده
      +رو ادبیاتت کار کن

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Huot نمایش پست ها
      سلام ، مقاله ای که از جانب آموزش و پرورش چاپ شد و در مجله ی زیست شناسی معلمان اومد ، کاملا موضوع رو روشن کرده بود
      اونجا هم توضیح داده بود که وقتی شما به آخر سال چهارم می رسی ، اطلاعاتت به تدریج تکمیل شده و باید خودت متوجه این موضوع بشی و گزینه درست رو بزنی ، یعنی اینجا اینطوری نوشته ولی شما چون خودت دوم رو بلدی می دونی که درست نیست
      البته من این مقاله رو تو مجله زیست شناسی از معلممون گرفتم خوندم و نوشته بود بخاطر اینکه اینجور موارد باعث گیج شدن دانش آموزان ضعیف میشه بیخودی مطلب رو زیاد از حد باز نکردند .
      موفق باشید
      یعنی هرچی که در پایه خوندیم اگه در پیش اصلاح بشه و ازش سوال بیا مبنای ما بشه سال چهارم ؟ در مورد دوم و سوم هم همنیطور هست ؟؟
      مثلا کتاب دوم گفته بود که نوروگلیا فقط لیپید میلین رو میسازه بعدش فصل اعصاب سوم گفت که میلین همون غشا نوروگلیا هست . یعنی الان براساس سوم بگیم که نوروگلیا هم لیپید میسازه و هم پروتئین ؟؟

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      اینا دیگه چه استدلال هایی هست که داری عاموووو؟
      منظور اون سلولهای هسته دار هستند،درضمن میدونیم همه سلولهایی که نام بردید مثل فیبر یا گلبول قرمز قبل هسته داشته اند و بعدا از دست دادند هرچند اونجا بحث کتاب کلی بوده شما با توجه به گزینه ها باید جواب بدی مثلا کدام صحبح است؟
      سلولهای انسال 46 کروموزومی اند
      همه سلولهای آدمی واجد 46 کروموزوم اند
      که معلومه دومی به علت گویچه قرمز غلطه چون با آوردن فقط به جمله انحصار داده ولی جمله اول صحیحه چون کلی بحث کرده
      +رو ادبیاتت کار کن
      اتفاقا به ادبیات این جمله ها دقت کردم که این استدلال ها رو کردم عامو
      دومین جمله ای هم که گفتین و غلطشم گرفتین متن کتاب درسیه ... که من به خاطر همین میگم تناقضه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      یعنی هرچی که در پایه خوندیم اگه در پیش اصلاح بشه و ازش سوال بیا مبنای ما بشه سال چهارم ؟ در مورد دوم و سوم هم همنیطور هست ؟؟
      مثلا کتاب دوم گفته بود که نوروگلیا فقط لیپید میلین رو میسازه بعدش فصل اعصاب سوم گفت که میلین همون غشا نوروگلیا هست . یعنی الان براساس سوم بگیم که نوروگلیا هم لیپید میسازه و هم پروتئین ؟؟
      آره دیگه ، مثلا ف5 کتاب سوم گفته ویژگی جاندار به ماده ژنتیک بستگی داره
      بعد دو فصل بعد میگه به توالی ژن ها
      الان مثلا تست دادن شما کدومو می زنی
      اون یکی هم همینطوری
      یا مثلا ف7 سوم نوشته عامل تنوع جانداران تقسیم میوز و اینکه نصف کروموزوم پدر نصف مادر
      بعد اومده جلوتر پیش کراسینگ آور گفته ، بعد سوال دادند شما باید با توجه به اطلاعات همه سالها پاسخ بدید
      مفهومی می گن همینطوریه منظورشون
      پس از مرگم، بدنم را طلاکاری یا نقره کاری نکنید یا در تابوت یا چیزی همانند این مگذارید. زودتر آنرا در آغوش خاک بسپارید. آیا جایی فرخنده تر از خاک برای آرمیدن است؟! خاک مادر زیبایی هاست و دایه نیکی ها. در سراسر زندگی دوستار مردمان بوده ام؛ شاد خواهم شد که دوباره بخشی از آن
      چیزی بشوم که برای مردمان خوبی فراوان ببار می آورد.
      وصیت نامه ی کوروش بزرگ، به نقل از کوروش نامه گزنفون، دفتر ٨، بخش ٧، بند ٢۵

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام عزیزم
      1ـ در مورد سوال اول منظور این بوده که تو خود برخی از گونه ها داریم که تعداد کروموزوم ها یکسان نیست ولی از یک گونه اند مثل ملخ نر و ماده
      2ـ منظور سلول های هسته دار عزیزم
      3ـ در مورد سوال 3 که گفته به تنهایی منظور گوناگونی اون گونه با گونه های دیگه هست ؛

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      اتفاقا به ادبیات این جمله ها دقت کردم که این استدلال ها رو کردم عامو
      دومین جمله ای هم که گفتین و غلطشم گرفتین متن کتاب درسیه ... که من به خاطر همین میگم تناقضه
      تناقضی نیست خودت رو علاف نکن برو بشین بخون

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فک کنم برای اونجایی که گفته سلول پیکری و در مورد کروموزم حرف میزنه منظورش سلول هسته دار وزندس چون سلول مرده هسته و کروموزوم نداره! درضمن آوند چوبی و گلبول قرمز قبل از بلوغ کروموزم داشتن! شاید منظورش این باشه! تا حالا از اینام تو کنکور نیومده ولی اگرم بیاد به نظرم غلطه .
      برای سوال آخز میتوز میتونه خودش تنها هم گوناگونی ایجاد کنه! ولی نحوه ایجاد گوناگونی با میتوز تو کتاب نیست! و اسم خارج از کتابش میشه موزاییسم! ولی اگه تستی دادن که گفته بود میتوز باعث تنوع میشه یانه ؟ باید گفت اره میتونه!

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام . سوالات واقعا خوبی بود .
      در مورد سوال اول و دوم اگر در تست گفت همه ی سلول های گیاهی یا همه سلول های بدن فلان تعداد کروموزوم دارند شک نکن که غلطه . در مورد سوال سوم هم فقط میوز هست که باعث گوناگونی می شه . و حتی جاندارانی که تقسیم میتوز دارند یا به روش های دیگه تکثیر می شوند ، تنوعی در آن ها دیده نمی شه.
      یا علی.

... خدا آخر و عاقبت هممونو به خیر کنه ...

*** اللهم کن لولیک الفرج ***
      - ان شاء الله -

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن