خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات

این برنامه برای سال سومی که نهایی داره خوبه ؟

سلام دوستان

من سال سوم تجربی ام . نوبت اول امسال رو اونطور که میخواستم با برنامه نخوندم چون اصلا برنامه ای نداشتم ... یه چند تا پست درباره برنامه ریزی خوندم و یه برنامه برای خودم ریختم که از شما میخوام ایراداش رو بهم بگید ...

این برنامه هیچ رابطه ای با برنامه کلاسیم نداره و در طبق روز هایی که کلاس دارم یعنی از شنبه تا چهارشنبه چیده شده .
      _ روزانه تقریبا 5 ساعت مطالعه که 13 زنگ به تخصصی ها و 12 زنگ به عمومی ها اختصاص دادم که هر زنگ 45 دقیقه ای است با یکی دو درس اضافه

تخصصی ها :
      زیست و شیمی .................3 زنگ
      ریاضی فیزیک زمین .............2 زنگ
      آمار.....................................1 زنگ

عمومی ها :
      دینی و ادبیت .....................3 زنگ
      عربی و زبان En و فارسی...2 زنگ

___ در مجموع 13 زنگ تخصصی و 12 زنگ عمومی

و در هر روز اضافه بر اینها 2 تا نیم ساعت هم عشقی یه چیزی اضاف کردم ( فکر کنم تست کار کنم این قسمت آخر رو )

5 درس اول با برنامه و یک یا دو درس آخر عشقی ***

شنبه : زیست - ادبیات - شیمی - دینی - فیزیک ***************** ریاضی - زیان En

یک شنبه : زبان En - ریاضی - عربی - زمین - زیان فارسی ********** فیزیک - ادبیات

دو شنبه : زیست - ادبیات - شیمی - دینی - فیزیک ************** ریاضی - زبان En

سه شنبه :زبان En - ریاضی - عربی - زمین - زیان فارسی ********** ادبیات

چهار شنبه : زیست - ادبیات - شیمی - دینی - آمار *************** زبان En

دوستان لطفا ایرادات برنامه رو بگید و اگه چیزی کم داره یاد آوری کنید ...... ممنون که اهمیت دادید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بدک نیست

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      زبان انگلیسیت با عشقیا زیاده .
      اونقدرا نهایی سخت نمیاد .
      زیست رو پیشنهاد میکنم روزانه بذاری بهتره ، نیم ساعتی حتی برا مرور.
      دینی هم نهایی سخت شده اینقدر فک نکنم لازم باشه ولی !!!
      امار هم که نهایی نداره

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بستگی به توانایی های خودت در هر درس داره ... هیشکی نمی تونه بگه جز خودت

5. Top | #5
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تایم هر درس رو 90 یا 75 مین بذار
      45 مین کمه. تا بخای بری تو عمق مطلب باید درس رو عوض کنی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMansour نمایش پست ها
      زبان انگلیسیت با عشقیا زیاده .
      اونقدرا نهایی سخت نمیاد .
      زیست رو پیشنهاد میکنم روزانه بذاری بهتره ، نیم ساعتی حتی برا مرور.
      دینی هم نهایی سخت شده اینقدر فک نکنم لازم باشه ولی !!!
      امار هم که نهایی نداره
      ربان En رو میخوام فول برای کنکور بخونم ...
      دینی 3 تا 45 دقه زیاده ؟؟؟؟ آخه حفظی زیاد داره ....
      و اینکه به جا آمار چی بذارم بهتره ؟!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط marsad نمایش پست ها
      تایم هر درس رو 90 یا 75 مین بذار
      45 مین کمه. تا بخای بری تو عمق مطلب باید درس رو عوض کنی
      دکتر افشار توی یکی از کلیپاشون گفتن که تایم کم باشه ذهن مجبور میشه بخش مورد نظر رو سریع تر بفهمه و اینکه تعداد دروس یک روز هر چی متنوع تر باشه بهتره ...

بازم از دوستان خواهش میکنم اگه اشکالی توی برنامه ام یا حرفام وجود داره بگن ........ من نهایی رو باید با 20 رد کنم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.mj Nabavi نمایش پست ها
      ربان En رو میخوام فول برای کنکور بخونم ...
      دینی 3 تا 45 دقه زیاده ؟؟؟؟ آخه حفظی زیاد داره ....
      و اینکه به جا آمار چی بذارم بهتره ؟!!!!
      من حواسم نبود تایمت 45
      آره خوبه .
      هر چی ضعف داری .
      البته آمار کنکور میاد فقط چون گفتی برا نهاییه برنامت گفتم نهایی نداره .
      اگه لازمه وقت روش بذار

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام بنظر من بايد تايم هاتو زيادتر كني . چون معمولا وقتي درسي رو شروع به خوندن ميكني ، يك ربع طول ميكشه تا بتوني كاملا رو اون موضوع تمركز پيدا كني اينجوري از ٤٥ دقيقه نيم ساعت برات ميمونه كه تو نيم ساعت نميشه چيزي رو عمقي ياد گرفت. بهت هم پيشنهاد ميكنم كه هر روز فقط حداكثر سه يا چهار كتاب رو بخون چون اگه تعداد موضوعات زياد باشه گيج ميشي. اين ها رو من تجربه كردم كه ميگم.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      دوستان ایرادات رو بگید لطفا .... میخوام با برنامه درست و حسابی پیش برم که بعدا پشیمون نشم

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      برای خوب بودن یا بد بودن این برنامه باید از این دو نفر تو انجمن سوال کنی: @Saeed735 @afshar
      موفق باشی...
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

من سال سوم تجربی ام . نوبت اول امسال رو اونطور که میخواستم با برنامه نخوندم چون اصلا برنامه ای نداشتم ... یه چند تا پست درباره برنامه ریزی خوندم و یه برنامه برای خودم ریختم که از شما میخوام ایراداش رو بهم بگید ...

این برنامه هیچ رابطه ای با برنامه کلاسیم نداره و در طبق روز هایی که کلاس دارم یعنی از شنبه تا چهارشنبه چیده شده .
      _ روزانه تقریبا 5 ساعت مطالعه که 13 زنگ به تخصصی ها و 12 زنگ به عمومی ها اختصاص دادم که هر زنگ 45 دقیقه ای است با یکی دو درس اضافه

تخصصی ها :
      زیست و شیمی .................3 زنگ
      ریاضی فیزیک زمین .............2 زنگ
      آمار.....................................1 زنگ

عمومی ها :
      دینی و ادبیت .....................3 زنگ
      عربی و زبان En و فارسی...2 زنگ

___ در مجموع 13 زنگ تخصصی و 12 زنگ عمومی

و در هر روز اضافه بر اینها 2 تا نیم ساعت هم عشقی یه چیزی اضاف کردم ( فکر کنم تست کار کنم این قسمت آخر رو )

5 درس اول با برنامه و یک یا دو درس آخر عشقی ***

شنبه : زیست - ادبیات - شیمی - دینی - فیزیک ***************** ریاضی - زیان En

یک شنبه : زبان En - ریاضی - عربی - زمین - زیان فارسی ********** فیزیک - ادبیات

دو شنبه : زیست - ادبیات - شیمی - دینی - فیزیک ************** ریاضی - زبان En

سه شنبه :زبان En - ریاضی - عربی - زمین - زیان فارسی ********** ادبیات

چهار شنبه : زیست - ادبیات - شیمی - دینی - آمار *************** زبان En

دوستان لطفا ایرادات برنامه رو بگید و اگه چیزی کم داره یاد آوری کنید ...... ممنون که اهمیت دادید
      برنامت خوبه ولی چرا زنگ زنگ کردی؟

قراره روزی 5 ساعت درس بخونی....

پیشنهاد من اینه....روزی که از مدرسه برگشتی درسای اون روز رو مرور میکنی....و براشون سوال حل میکنی....بعد که تموم شد ادامرو اختصاص میدی به دروس ترم 1....و اونارو میخونی و نموم سوال میحلی...

یعنی برنامت طبق برنامه مدرسه خواهد بود و شما فقط برای ترم اولت برنامه میریزی که از کجا شروع کنم؟چطور بخونم؟توی چه ساعتهایی بخونم؟چند ساعت بهش اختصاص بدم..همین....

برنامه ی پیچیده ای هم نمیشه...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یک نکته ای فقط به ذهنم رسید اینکه، بهتره به جای واحدای 45 دقیقه ای ، واحدای کم تر ولی طولانی تر در نظر بگیری. شما دانش آموزی و امتحانات مدرسه سرجاشه فرضا فردا امتحان شیمی داری، با این برنامه شاید حداکثر یک ساعت بتونی برا شیمی وقت بزاری. یا اینکه باید از بقیه درسای برنامت بزنی :-؟ در کل این روند تکرار میشه برا درسای دیگه چون ما که اینطور بودین که هر روز امتحان داشتیم.
      در کل من پیشنهاد میکنم بهت اینه که هر روز سه تا درس فردات رو انتخاب کن، براساس میزان کاری که باید انجام بدی برای کلاسای فردا، اولویت بندیشون کن و دقیق بخون با مدرسه. فرضا فردا شیمی، زیست و ریاضی داری، مثلا زیست امتحان میگیره، شیمی تمرین حل میکنین، ریاضی درس میده معلمت :د، 3ساعت واسه زیست وقت میزاری چون امتحان داری، 2 سات شیمی و یک ساعت ریاضی. روزای بعد ساعت درسا بر حسب نیاز تغییر میکنه. اصلنم نمیخواد خارج برنامه بری و با این همه واحد تو روز خودت رو گیج کنی و سطحی درسارو بخونی، از فرصت دوران عید هم واسه پوشش نیم سال اول استفاده کن.
      صرفا پیشنهاده،حالا بازم خودت میدونی(؛

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      برنامت خوبه ولی چرا زنگ زنگ کردی؟

قراره روزی 5 ساعت درس بخونی....

پیشنهاد من اینه....روزی که از مدرسه برگشتی درسای اون روز رو مرور میکنی....و براشون سوال حل میکنی....بعد که تموم شد ادامرو اختصاص میدی به دروس ترم 1....و اونارو میخونی و نموم سوال میحلی...

یعنی برنامت طبق برنامه مدرسه خواهد بود و شما فقط برای ترم اولت برنامه میریزی که از کجا شروع کنم؟چطور بخونم؟توی چه ساعتهایی بخونم؟چند ساعت بهش اختصاص بدم..همین....

برنامه ی پیچیده ای هم نمیشه...
      درسته که گفتم این برنامه طبق برنامه کلاسی نیست اما یه اشتراکایی داره و تو هر زنگ بخشی که معلم جلسه قبل درس داده مرور میکنم و سوال حل میکنم که اگه وقت اضاف اومد برم درسای نوبت اول ......

و یه چیز دیگه من هنوز برنامه ای برای پنجشنبه و جمعه نریختم .... بهتر نیست کم کاری های طول هفته و درسای نوبت اول رو توی این 2 روز اختصاص بدم ؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط n.f11 نمایش پست ها
      یک نکته ای فقط به ذهنم رسید اینکه، بهتره به جای واحدای 45 دقیقه ای ، واحدای کم تر ولی طولانی تر در نظر بگیری. شما دانش آموزی و امتحانات مدرسه سرجاشه فرضا فردا امتحان شیمی داری، با این برنامه شاید حداکثر یک ساعت بتونی برا شیمی وقت بزاری. یا اینکه باید از بقیه درسای برنامت بزنی :-؟ در کل این روند تکرار میشه برا درسای دیگه چون ما که اینطور بودین که هر روز امتحان داشتیم.
      در کل من پیشنهاد میکنم بهت اینه که هر روز سه تا درس فردات رو انتخاب کن، براساس میزان کاری که باید انجام بدی برای کلاسای فردا، اولویت بندیشون کن و دقیق بخون با مدرسه. فرضا فردا شیمی، زیست و ریاضی داری، مثلا زیست امتحان میگیره، شیمی تمرین حل میکنین، ریاضی درس میده معلمت :د، 3ساعت واسه زیست وقت میزاری چون امتحان داری، 2 سات شیمی و یک ساعت ریاضی. روزای بعد ساعت درسا بر حسب نیاز تغییر میکنه. اصلنم نمیخواد خارج برنامه بری و با این همه واحد تو روز خودت رو گیج کنی و سطحی درسارو بخونی، از فرصت دوران عید هم واسه پوشش نیم سال اول استفاده کن.
      صرفا پیشنهاده،حالا بازم خودت میدونی(؛
      این که 45 دقه ای انتخاب کردم واسه همینه که اگه فردا امتحانی باشه برسم بخونم یعنی درسایی که اسمشون رو خارج از برنامه گذاشتم رو میشه برای امتحانات در نظر گرفت و اینکه برنامه اشتراکاتی هم با برنامه کلاسی داره ....... از پیشنهادتون هم ممنون شاید همینکارو کردم

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      درسته که گفتم این برنامه طبق برنامه کلاسی نیست اما یه اشتراکایی داره و تو هر زنگ بخشی که معلم جلسه قبل درس داده مرور میکنم و سوال حل میکنم که اگه وقت اضاف اومد برم درسای نوبت اول ......

و یه چیز دیگه من هنوز برنامه ای برای پنجشنبه و جمعه نریختم .... بهتر نیست کم کاری های طول هفته و درسای نوبت اول رو توی این 2 روز اختصاص بدم ؟
      من نظرمو گفتم..اینطوری یکمی پیچیده تر میشه .... طبق چیزی که گفتم عمل کن..خیلی هم سادس....درسای جدید هم که تو مدرسه میخونی برات مشکل ساز نخواهند شد...

درضمن روز جمعه و پنج شنبرم بذار برای مرور دوباره دروس هفته و حل نمونه سوالات بیشتر+یکمی از نوبت اول...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)