خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 74
    1. Top | #46
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط drmoslem نمایش پست ها
      من در تعجب چطور تو از جرم مشتق میگری بعد در سرعت ضرب میکنی اصلا گفتم این بحث سنگین هست در حد کنکور هم نیست
      گرانیگاه صرفا میانگین توزیع وزن است! لطفا دقت کنید:میانگین توزیع وزن!نه جرم. اما چون وزن و جرم در حضور شتاب گرانشی متناسب با هم هستند

2. Top | #47
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      گرانیگاه صرفا میانگین توزیع وزن است! لطفا دقت کنید:میانگین توزیع وزن!نه جرم. اما چون وزن و جرم در حضور شتاب گرانشی متناسب با هم هستند
      میدونم سوادت کمه.... گرانیگا مرکز وزن نیست بلکه مرکز جرم هست. میتونی به منابع معتبر مراجع کنی. لاقل ویکی پدیا رو نگاه میکردی بعد میومدی حرف میزدی
      جواب سوالتم کاملا اشتباه هست. سرعت نسبت به موشک هست.... بنابرین در زمانهای مختلف سرعت مطلق فرق میکنه.
      از جرم مشتق میشه گرفت ، چرا نمیشه گرفت. مثلا از جرم داخل موشک نسبت به زمان مشتق میگیرم... میشه جرم خروجی
      حیف وقتی که میزارم و با یه متقلبی مثل تو صحبت میکنم که هنوز مفهوم سرعت نسبی و شتاب نسبی و دستگاه اینرسی و دستگاه متحرک رو نمیدونه بعد اونوقت اومده داره ادعای فیزیک میکنه.
      میتوتی حل کن یا اعتراف کن که یه متقلبی

3. Top | #48
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      up
      ویرایش توسط drmoslem : 11 بهمن 1394 در ساعت 22:37

4. Top | #49
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیلی بد خطهدرسنامه گاج نقره ای بخونید تستای سراسری سنجشو بزنید تکنیک چیه

5. Top | #50
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط neginsotude نمایش پست ها

البته بیشتر از اینم ازت انتظار نمیرفت..... چرت و پرت.... نمیدونستی سرعت نسبیو چیکار کنی به طور ابلهانه ای سرعت موشک رو ده فرض کردی.... در حالیکه موشک توی لحظه اول ساکن بود. ضمنن سرعتشم ثابت نیست بلکه با گذشت زمان تغییر میکنه.

زمانمو با تو دیگه تلف نمیکنم بازنده متقلب
      مفهوم شتاب گرانش رو برو بخون و سرعت نسبی رو بخون
      وقتی میگه g=10یعنی چی
      یعنی هر ثانیه سرعت 10 تا تغییر بعد نسبی همیشه ثابت از 760 کم کن
      ویرایش توسط drmoslem : 10 بهمن 1394 در ساعت 13:55

6. Top | #51
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تو خوندی بسه.... توضیح بده برای چی سرعت موشک رو ده فرض کردی.... راه حلت فقط ابلهانه است مینویسم میزارم بخون .... دلی بعدش ادعاتو بزار زمین
      در حد دوم دبیرستانم فیزیک بلد نیستی

7. Top | #52
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اون خروج گاز موشک هست نه سرعت موشک
      ویرایش توسط drmoslem : 11 بهمن 1394 در ساعت 22:38

8. Top | #53
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فایل پیوست 49420
      اون خروج گاز موشک هست نه سرعت موشک
      1454148457874-2058719232.jpg
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1454148387136-916479326.jpg  

9. Top | #54
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      وقتی میگه g=10یعنی چی
      یعنی هر ثانیه سرعت 10 تا تغییر بعد نسبی همیشه ثابت از 760 کم کن
      اولا خیلی ساده اجازه همچین کاریو نداشتی....
      یک تو اصلا سرعت اصلی گاز رو نمیدونی و اون چیزی که داری سرعت نسبی گاز هست
      2. شتاب راستاش با سرعت یکی نیست که بخوای مستقیم کم کنی، در صورتی که سرعت گاز خروجی مشخض باشه میتونی اینکاروبرداری انجام بدی
      3. شتاب و سرعت دو تا چیز متفاوتن و نمیتونی از هم کم یا زیادشون کنی. واحد هاشونم متفاوته، فقط مجازی اعدادی رو در فیزیک کم و زیاد کنی که واحد های یکی داشته باشن.
      4. در نهایت میخوای بگی از رابطه تغییر سرعت در حالت شتاب ثابت استفاده کردی.... متاسفانه این توجیه هم اشتباه هست... هر چند شتاب گرانش ثابته اما شتاب موشک ثابت نیست
      ضمنا اگر میخواستی معادله بنویسی باید این معادله رو برای شتاب موشک مینوشتی که تازه اونم حالت انتگرالی باید داش ت نه شتاب گرانش
      در راه حل شما غلط های زیاد دیگه ای هم هست... البته میدونم که متوجه نمیشی چی گفتم.
      بخاطر left behind این مشاجره رو ادامه نمیدم، اما از left behind و آقای نادری تقاضا دارم راه حل من و راه حل شما رو مقایسه کنن و نظرشون رو بگن
      موفق باشی

10. Top | #55
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      اون سوال سیالات، قسمت «د» درسته. سوال دوره 8 المپیاد فیزیکه.
      سلام آقای نادری ، میشه بیایید اینجا و در مورد این مشاجره توی این مساله فیزیک نظر بدید. در مورد مطالبی که از دو سه صفحه قبل توی مساله موشک تا اینجا مطرح شدش

11. Top | #56
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1454148457874-2058719232.jpg
مشاهده: 36
حجم: 36.0 کیلو بایت
      سرعت خروج سوخت رو به پایین و موشک رو به بالا یعنی همیشه مقدار ثابت در نظر بگریری بدون گرانش ولی با گرانش سرعت خروج سوخت تغییری نمیکنه
      ولی سرعت موشک به علت شتاب گرانش بله و سرعت نسبی اون هر ثانیه 10 متر بر ثانیه تغییر میکنه

12. Top | #57
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سرعت خروج سوخت رو به پایین و موشک رو به بالا یعنی همیشه مقدار ثابت و سرعت خروج سوخت تغییری نمیکنه
      ولی سرعت موشک به علت شتاب گرانش بله و سرعت نسبی اون هر ثانیه 10 متر بر ثانیه تغییر میکنه
      نظرت اشتباه هست... سرعت موشک وشتابش به طور مداوم در حال زیاد شدن هستند، بنابرین سرعت گاز خروجی به طور مطلق در حال کم شدن هست. اما سرعت نسبی ثابت میمونه
      به راه حلت مراجعه کن ، شما ده رو هنینطوری کم کردی، از سرعت نسبی... با توجه به اینکه واحدها باید یکسان باشن پس از دید شما ده سرعت بوده. و چون سرعت نسبی هست یعنی شما برای سرعت موشک ده گذاشتی. معادلات رو خوب درک نمیکنی.

من به left behind گفتم که دیگه به این بحث ادامه نمیدم. فقط دعوت کردم دوستان نظر بدن. اگر نظر دادن لطف کردن اگرم ندن ایرادی نداره. فقط به من خصوصی بگن که من بفهمم فیزیک بلدم یا تا الان اشتباه میکردم که فیزیک بلدم

13. Top | #58
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نظرت اشتباه هست... سرعت موشک وشتابش به طور مداوم در حال زیاد شدن هستند، بنابرین سرعت گاز خروجی به طور مطلق در حال کم شدن هست. اما سرعت نسبی ثابت میمونه
      به راه حلت مراجعه کن ، شما ده رو هنینطوری کم کردی، از سرعت نسبی... با توجه به اینکه واحدها باید یکسان باشن پس از دید شما ده سرعت بوده. و چون سرعت نسبی هست یعنی شما برای سرعت موشک ده گذاشتی. معادلات رو خوب درک نمیکنی.

من به left behind گفتم که دیگه به این بحث ادامه نمیدم. فقط دعوت کردم دوستان نظر بدن. اگر نظر دادن لطف کردن اگرم ندن ایرادی نداره. فقط به من خصوصی بگن که من بفهمم فیزیک بلدم یا تا الان اشتباه میکردم که فیزیک بلدم
      اگه در حال زیاد شدن باشه چرا موشک حرکت قوسی به خودش میگیره و خط راست نمی رود پس گرانش رو سرعت موشک اثر داره نه سرعت سوخت که ثابته

14. Top | #59
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      دوستان میشه بگید چجوری به این سطح از فیزیک رسیدید؟؟من از جرو بحث علمیتون لذت بردم بخدا

15. Top | #60
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من مساله رو حل کردم حل رو بخون بعد بیا
      کسی درباره قوسی بودن بحث نکرد. ضمنا فرض اینه سرعت نسبت به موشک ثابته نه نسبت به زمین. من یه چیز ساده دارم میگم نمیدونم چرا شما خودتو میزنی به اون راه، میگم شتاب رو از سرعت نسبی کم کردی، اجازه همچین کاری نداشتی چون واحدهاشون یکی نیستن. باقی راه حل هم تقریبا اشتباه هست، منظورم اعداد نیست بلکه راه حل هست
      اینکه راحت هست یه گلوله از زمین بنداز بالا سرعت هر ثانیه چقدر تغییر میکنه 10 تا
      در ضمن محاسبات در ثانیه اول پرتاب هست با وجود گرانش

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن