خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 74
    1. Top | #31
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      آخ جون دعوای فیزیکی
      #ایهام

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط neginsotude نمایش پست ها
      خب توی جیوه نیروی کشش سطحی برابر نیروی وزن جرمی از جیوه هست که اگر حجم پایین رفته رو با جیوه پر کنیم. اینجا هم مثل اونجا البته خیلی واضح تر میشه دید توی کل فضایی که خالی شده هوا پر شده پس فشار همه جاش همون فشار اتمسفره
      نمیدونم چرا شما همه چیزو به کشش سطحی ربط میدین... کشش سطحی هم توی جیوه هست هم توی اب. اکه فقط بر اساس کشش سطحی بخاین توضیحی پیدا کنیم نمیشه. ینی نباید بشه. چطوریه ک ی جا کشش سطحی اب رو برده بالا و جای دیگه کشش سطحی جیوه رو میبره پایین؟!! موصوع فقط کشش سطحی نیست.
      مسله ب چسبندگی بین ملکولی لوله با مایع درونش هم وابسته س.
      خودم تفسیرم درسته... گزینه ه درسته ن گزینه د.

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام. من فکر نیکنم تایپیک فقط هدر دادن انرژیه.... اینکه یکی دو نفر که سطح فیزیکشون پایینه بیان برن یه تایپیک بزنن و چهارتا سوال اجق و ** بریزن توش که نه به درد کنکور میخوره نه دبیرستان و بیان انرژی اونایی که میتونن چهارتا سوال برای بقیه حل کنن رو بگیرن کار فوق العاده احمقانه ای هست
      بدترین قسمتش اینکه اونی که سوال رو میزاره خودش توانایی حل نداره بلکه میخواد جوابو از یه جایی کپی کنه و بزار توی پست.

در مورد این سوال به نظر من کشش سطحی هست.
      قبل از اینکه سوراخ ایجاد بشه معادله نیرو رو توی اون نقطه بنویس....نیروی کشش سطحی توی هر نقطه برابر نیروی فشار بعلاوه وزن جسم باید باشه. بنابرین وقتی سوراخ اتفاق بیافته دلیلی نداره آب بریزه بیرون
      ضمنا فشار توی کل لوله مویین ثابت میمونه و برابر فشار اتمسفر هست. بنابرین وقتی از یک طرف دوباره فشار برابر اتمسفر بشه دیگه بیرون نمیریزه، نیروی وزن هم توسط کشش سطحی تحمل میشه. مگه اینکه سوراخ خیلی بزرگ باشه ودیگه شرایط مویین بودن رو نداشته باشه
      باقی گزینه ها غلط بودنشون واضحه
      اول که میگی هدر دادن انرژی
      بعد میگی حل کردن این سوالا و کار احمقانه
      بعد خودت حل میکنی به خدا کلی خندیدم از این جمله
      یه کم برو قند بخور انرزی به سلول های مغزت برسه فشار عصبی سوالها روت برداشته بشه
      به خدا زندگی ازرش این همه حسادت و....نداره بس کن بابا

4. Top | #34
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      نمیدونم چرا شما همه چیزو به کشش سطحی ربط میدین... کشش سطحی هم توی جیوه هست هم توی اب. اکه فقط بر اساس کشش سطحی بخاین توضیحی پیدا کنیم نمیشه. ینی نباید بشه. چطوریه ک ی جا کشش سطحی اب رو برده بالا و جای دیگه کشش سطحی جیوه رو میبره پایین؟!! موصوع فقط کشش سطحی نیست.
      مسله ب چسبندگی بین ملکولی لوله با مایع درونش هم وابسته س.
      خودم تفسیرم درسته... گزینه ه درسته ن گزینه د.
      picture1.jpgدیگه از این کامل تر فکر نکنم کسی بتونه بگه
      ویرایش توسط drmoslem : 09 بهمن 1394 در ساعت 22:56

5. Top | #35
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      picture2.jpg

6. Top | #36
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برادربروسوالات کنکورتجربی 94نگاه کن ببین کدومش تواین سطحه؟

7. Top | #37
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد کاملی نمایش پست ها
      برادربروسوالات کنکورتجربی 94نگاه کن ببین کدومش تواین سطحه؟
      میدونم من دیگه دیدم داره این بحث کش میاد جواب کاملی دادم با محاسبات که در حد کارشناسی ارشد فیزیک هست

8. Top | #38
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      picture4.jpg
      picture3.jpg
      اونهایی که فکر میکنن سوالات بالا سخت بوده
      به این دو تا سوال چه میگن

اینها حتی معلم فیزک تون هم فکر نکنم بتونه حل کنه ولی هرکه حل کنه واقعا فیزیک رو خوب میدونه
      اون سوال اولی خیلی معروفه
      البته این فقط برای این بود که بدونید اون سوالا سخت نبوده
      ولی هرکه خواست من جوابش رو براش مینویسم اگه علاقه داشته باشه خیلی زیباست ولی برا شما اصلا نیاز نیست
      ویرایش توسط drmoslem : 09 بهمن 1394 در ساعت 23:57

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط drmoslem نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Picture4.jpg
مشاهده: 40
حجم: 48.2 کیلو بایت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Picture3.jpg
مشاهده: 40
حجم: 69.5 کیلو بایت
      اونهایی که فکر میکنن سوالات بالا سخت بوده
      به این دو تا سوال چه میگن

اینها حتی معلم فیزک تون هم فکر نکنم بتونه حل کنه ولی هرکه حل کنه واقعا فیزیک رو خوب میدونه
      اون سوال اولی خیلی معروفه
      البته این فقط برای این بود که بدونید اون سوالا سخت نبوده
      ولی هرکه خواست من جوابش رو براش مینویسم اگه علاقه داشته باشه خیلی زیباست ولی برا شما اصلا نیاز نیست

هر دو این سوالهارو قبلا حل کردم. حس نوشتنش نیست. سوال دوم قشنگتره... در حد فوق لیسانس و اینها هم نیستن...با نوشتن قانو بقای تکانه به این صورت که نیرو های سطح بعلاوه نیروهای حجم برابر مجموع تکانه های ورودی و خروجی بعلاوه تکانه ذخیره شده در سیستم هست حل میشه.
      من دیگه این تایپیک نمیام چون به دردم نمیخوره، در حدی که بتونم کنکور 85 درصد بزنم فیزیک بلدم.... برم یکم زیست بخونم.
      Left behind اگه یه تایپیک زدی برای سوالهای در حد کنکور حتما منو نگ کن. خوشحال میشم ازت چبز باد بگیرم

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      هر دو این سوالهارو قبلا حل کردم. حس نوشتنش نیست. سوال دوم قشنگتره... در حد فوق لیسانس و اینها هم نیستن...با نوشتن قانو بقای تکانه به این صورت که نیرو های سطح بعلاوه نیروهای حجم برابر مجموع تکانه های ورودی و خروجی بعلاوه تکانه ذخیره شده در سیستم هست حل میشه.
      من دیگه این تایپیک نمیام چون به دردم نمیخوره، در حدی که بتونم کنکور 85 درصد بزنم فیزیک بلدم.... برم یکم زیست بخونم.
      Left behind اگه یه تایپیک زدی برای سوالهای در حد کنکور حتما منو نگ کن. خوشحال میشم ازت چبز باد بگیرم
      منشن کن اگه چیزی گفتی ک دوست داشته باشه بخونمش. بلدی منشن کنی که؟

11. Top | #41
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      شتاب گرانیگاه میدونی چیه اصلا تکانه چه ربطی به شتاب داره و اون اهنگ خروج سوخت میدونی چه تاثیری در حل مسئله داره
      خوب من حل میکنم ببین و خوب نگاه کنpicture1.jpgimage132.jpg
      ویرایش توسط drmoslem : 10 بهمن 1394 در ساعت 09:27

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شتاب گرانیگاه میدونی چیه اصلا تکانه چه ربطی به شتاب داره و اون اهنگ خروج سوخت میدونی چه تاثیری در حل مسئله داره
      خوب من حل میکنم ببین و خوب نگاه کنبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Picture1.jpg
مشاهده: 53
حجم: 69.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Image132.jpg
مشاهده: 55
حجم: 51.4 کیلو بایت
      میدونم که جوابو کپی کردی و اصلا فیزیک بلد نیستی. یکم فیزیک بلد بودی متوجه میشدی دقیقا همون چیزیه که من گفتم رو نوشتی

مشتق جرم در سرعت برابر نرخ تغییرات تکانه خروجی هست
      نیرو های سطحی هم همون فشاره چون توی همه وجوه یکی هست تاثیری نداره
      نیرو های حجمیم همون جرم هست که به جرم پخش شده توی حجم داره وارد میشه
      حس نوشتن نداشتم.... شما بگو گرانیگا... من میگم مرکز جرم. شما با سوادی اصلا... اونایی که فیزیک بلدن خودشون میفهمن حق با کیه

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوب من حل میکنم ببین و خوب نگاه کنبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Picture1.jpg
مشاهده: 53
حجم: 69.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Image132.jpg
مشاهده: 55
حجم: 51.4 کیلو بایت

تا الان تو سوال گذاشتی اینم من میزارم برای اینکه نشون بدم کارت کپی کردنه فقط
      همین سوالو حل کن فقط با یه شرط جدید ، تندی رو به جای ثابت در نظر گرفتن نسبت به موشک در نظر بگیر
      یعنی فرض کن گاز های خروجی با سرعت 760 متر بر ثانیه نسبت به موشک خارج بشن.
      شتاب اولیه موشک رو حساب کن، رابطه کلی شتاب رو پیدا کن، سرعت رو تا ثانیه 5 پیدا کن

14. Top | #44
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      میدونم که جوابو کپی کردی و اصلا فیزیک بلد نیستی. یکم فیزیک بلد بودی متوجه میشدی دقیقا همون چیزیه که من گفتم رو نوشتی

مشتق جرم در سرعت برابر نرخ تغییرات تکانه خروجی هست
      نیرو های سطحی هم همون فشاره چون توی همه وجوه یکی هست تاثیری نداره
      نیرو های حجمیم همون جرم هست که به جرم پخش شده توی حجم داره وارد میشه
      حس نوشتن نداشتم.... شما بگو گرانیگا... من میگم مرکز جرم. شما با سوادی اصلا... اونایی که فیزیک بلدن خودشون میفهمن حق با کیه
      من در تعجب چطور تو از جرم مشتق میگری بعد در سرعت ضرب میکنی اصلا گفتم این بحث سنگین هست در حد کنکور هم نیست

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

تا الان تو سوال گذاشتی اینم من میزارم برای اینکه نشون بدم کارت کپی کردنه فقط
      همین سوالو حل کن فقط با یه شرط جدید ، تندی رو به جای ثابت در نظر گرفتن نسبت به موشک در نظر بگیر
      یعنی فرض کن گاز های خروجی با سرعت 760 متر بر ثانیه نسبت به موشک خارج بشن.
      شتاب اولیه موشک رو حساب کن، رابطه کلی شتاب رو پیدا کن، سرعت رو تا ثانیه 5 پیدا کن
      همین که حل کردم صورت سوال رو بخون ببین با چه سرعتی گاز داره خارج میشه اون 5 ثانیه هم دیگه حساب کردن داره یه کم بیشتر فکر کن جاذبه زمین و ...راحت میشه حساب کرد حرکت پرتابی هم باهاش ترکیب میشه
      میترسم بنویسم بگی مشتق شتاب گرانش میگیریم

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن