خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 81
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

چگونه با معدل 12.32 پزشکی دانشگاه ایران قبول شدم؟(مصاحبه با امیر حسین اوجاقلو)

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام عرض میکنم خدمت انجمنی ها ی عزیز و همینطور داوطلبان کنکور سراسری

مصاحبه با آقای اوجاقلو تکمیل شد..

اگر به این تاپیک سر نزدین تا به حال
      (بامعدل 10 پزشکی قبول شو...(اجیرلو واوجاقلو)...ولکام)
      ،اول اون رو بخونید بعد این تاپیک رو مطالعه فرمایید..

این سوالات کلی پرسیده و جواب داده شده.

کاربر محترم انجمن جناب آقای محمد حسین لطفی

با نام کاربری @moho

سوالات شما رو به ایشون انتقال خواهند داد.

خب خب خب...

مصاحبه ی ایشون رو آغاز میکنیم

خود تونو معرفی کنید؟
      با نام خدا.
      هردمش بامن دلسوخته لطفی دگر است/این گدابین که چه شایسته انعام افتاد
      اینجانب امیرحسین اوجاقلو متولد سال 73 دانشجوی ترم2پزشکی دانشگاه ایران ازشهر زنجان ودر کنکور های سراسری سال92(بارتبه 5500 منطقه2)و93(بارتبه 3700منطقه2)وسال94(بارتبه 489منطقه2)شرکت کردم

عکس العمل بعد از دیدن قبولی:
      خوشحال شدم و خدارو شکر کردم

سال اول دبیرستانتون چگونه گذشت؟معدلتون چند شد؟
      بنده سه سال دبیرستان رو در مدرسه دولتی گذرانده ام و در واقع سیر نزولی وضعیت تحصلی ام از بدو ورود به دبیرستان آغاز شد. به خاطر جوی که به کلاس حاکم بود و در واقع کلاس جنبه تفریح داشت تا درس. در سال اول معدلم ۱۶شد.

سال دومتون چطور؟
      در سال دوم به خاطر توصیه ی مشاور مدرسه رشته ی ریاضی را انتخاب کردم. سال دوم نسبتا از نظر تحصیلی وضعیت مناسبتر برای درس خواندن بود چون اکثر بچه های کلاس بچه های درس خون بودن جو حاکم بر کلاس بیشتر درسی بود اما به خاطر روحیاتی که داشتم زیاد با این جو سازگار نبودم و معدلم دوباره حدود۱۶شد.

و سال سوم؟
      اما سال سوم که در تابستونش به خاطر روحیاتی که عرض کردم و علاقه ای که به رشته ی دامپزشکی داشتم تصمیم به تغیر رشته گرفتم وبه صورت کاملا اتفاقی و عجیب تونستم رشتمو تغییر بدم وبه کلاسی وارد شدم که جوی کاملا مهیا برای تفریح بود و به قول معروف در و تخته جور شده بود به طوری که در سال سوم از یک کلاس ۳۲نفری یک نفر نمره ی قبولی در دروس نهایی را کسب کرد. و کلا از کلاس ۳۲نفری حدود ۱۵نفر تونستن در امتحانات بعدی(شهریور و دی سال بعد)دیپلم بگیرند. ومن با معدل ۳۶. ۱۲نفر دوم کلاس شدم که البته خودم خیلی از نمراتم راضی بودم چون واقعا به اندازه درسی که خونده بودم نمرات خوبی گرفته بودم حداقل در نظر خودم.

سال چهارم دبیرستان؟
      از تابستون پیش دانشگاهی درس نخوندم چون اصلا تو فاز درس خوندن نبودم و این تعداد نفرات قبولی در مدرسه امون در خرداد به حد نساب نرسید ما رو به مدرسه دیگری انتقال دادن. مدرسه جدید جوی به نسبت خوبی برای درس خواندن وجود داشت ولی بازهم یه مدرسه دولتی بود که بیشتر به جای این که نسبت به فراهم کردن شرایط برای تحصیل اهتمام کنند بیشتر به حضور و غیاب و مسایل انظباطی اهمیت می دادن اما من این مشکل دانش آموزان رو در مدارس دولتی یک مشکلی که چند عامل مدیریت،معلمان،میزان توجه اولیا به وضعیت تحصیلی فرزندانشان و محیط اجتماعی که دانش آموزان مدارس دولتی در اون قرار دارنو میدونم. ازطرفی با تشویق یکی از دوستان صمیمی ام که تو سال ۹۱دررشته ی روانشناسی بو علی همدان قبول شده بود تصمیم گرفتم درس خوندنو شروع بکنم چندتا کتاب کمک آموزشی گرفتم و تو آزمون ها ی سنجش ثبت نام کردم از مهر ماه سال پیش دانشگاهی شروع کردم و تا خود کنکور هیچ وقفه ای تو درس خوندن نداشتم.

نقش خانوادتون:؟

خانواده ام زیاد در امور درسی ام دخالت نمیکردن ولی محیط روانی آرومی رو برای درس خوندنم فراهم کرده بودن که این مهمترین چیزه

در مورد کتابخونتون..فاصلش تا خونتون ? هر چیز که لازمو می دونید بفرمائید :
      فضای مطالعه کتابخونش خوب گرچه هراز چند گاهی حول وهوش امتحانات شلوغ میشدو سروصدا بالا میگرفت ولی در کل خوب بود.
      ۱۵ دقیقه پیاده روی تا خونمون راهش بود.
      صبح ساعت 8 تانهار وبعد از ناهار هم اینکه کتابخونه بسته بشه حدودا ساعت7 وبعد از شام هم نزدیک کانون یکی از مساجد سالن مطالعه کرده بودن و تاساعت 12 شب اونجا مطالعه میکردیم. ناهارو میرفتم خونه تا این مسیر رفت وبرگشت 40،50 دقیقه ای رو استراحتی کرده باشم.ولی گاهی اوقات شام رو تو کتابخونه می خوردم..در کل با همراهی صمیمانه مادرم همراه بود..
      در مورد سرعت مطالعتون? از جمله داوطلبان کند خون بودید يا تند خون ؟
      تند خونم بودم كمي. اما فوق العاده مرور داشتم.

از کی به صورت جدی تصمیم گرفتید پزشک شید؟
      نظرم در مورد رشته در طول مطالعه کنکور چند بار عوض شد. اول با علاقه به دامپزشکی شروع کردم بعد از مدتی به رشته بیوتکنولوژی علاقه مند شدم و بعد پزشکی مدنظرم قرار گرفت.

درمورد آزمون قلم چی میخوام صحبت کنید.مطابق صفحه ی شخصیتون تو کانون شما تنها دو آزمون جمع بندی رو شرکت کردین..دلیلش؟
      به دو دلیل ۱_مالی۲_روش مطالعه ام. آزمون های مرحله ای رو تو آزمون سنجش شرکت میکردم و آزمون های جامع رو تو آزمون های قلمچی شرکت میکردم ولی به نظر شخصی خودم برنامه ی آزمونهای قلمچی و سوالاتش نسبت به سایر آزمونها بهتر است.

کتاب های مورد استفاده در کنکور :
      1-ادبیات=کتابچه های موضوعی وبرای تست زدن برای بالا بردن سرعت تست زنی باتوجه به زمان کم دروس عمومی در کنکور از کتاب ادبیات موضوعی گاج استفاده کردم.
      2-معارف=حتما کتاب گاج طوسی رو معرفی میکنم.3-عربی=مبتکران به تالیف آقای ایادفیلی برای افراد مبتدی وکتاب فوت فن برای که سطح بالاتری دارن رو پیشنهاد میکنم
      3-زبان=درصد زبانم زیاد جالب نیست ومهارت خاصی تو این درس ندارم ولی به نظرم کتاب آقای کیاسالار خوبه.

4-ریاضی=کتاب ریاضی مهر وماه کتاب خوبی البته کسانی که سطح بالاتری دارن وانتظار درصد بالاتری (بالای60)رو دارن بهتره ازکتاب های بچه های رشته ریاضی استفاده کنن که کتاب آبی کانون 30 سال ریاضی رشته ریاضیات روبرای این کار مفید میدونم برای خودمم جواب داد.

5-زیست شناسی=برای درس زیست مرجع اول کتاب درسی است ولی از کتاب تست آبی کانون نیز استفاده کردم

.6-فیزیک=از کتاب گاج استفاده کردم.توصیم تو درس فیزک اینه که داوطلبان بیشتر به جای حفظ کردن فرمول های زیاد اون مفهومی یادبگیرن

7-شیمی=تنها کتابی که توبازار برای شیمی حرفی برای زدن داره کتاب مبتکرانه

آیا دسترسی به اینترنت داشتید:

نه دسترسی به اینترنت نداشتم.

از دی دی دی هایی که هم اکنون در بازار در حال فروش هستند استفاده کردید؟اگر کردید چه دروسی و از چه موسسه ای؟

به نظرم اینا جز کلاهبرداری چیز دیگه ای نیستن که یه سری افراد با داغ دیدن تنور کنکور ازش سو استفاده می کنن به دو دلیل=1-توی این دی وی دی هابرای هر نوع سوال یک روش خاص ارایه میشه که یه داوطلب کنکور با انبوهی از روش های حفظی روبه رو میکنه که حتی در صورت داشتن حافظه ی قوی برای ازبر کردن این روش ها ممکن که حتی به دلیل تنوع هرساله ی سوالات کنکور این روش ها باز هم پاسخگو نباشند.2-ازطرفی حجماین دی وی دی ها هم زیاد است و داوطلب درصورت استفاده فقط زمان استفاده برای یک درس خاص را خواهد داشت که در صورت موفق شدن در یک درس نیز در کل در کنکور موفق نخواهد شد چون کنکور یک درس نیست و در یک کلام این دی وی دی ها ماهی مرده رو به فرد میدن به جای یاد دادن ماهی گیری .

درمورد گوشیتون صحبت کنید ؟چطور بود برای کنکورتون؟استفاده ازش چطور بود؟

گوشیم در دوران کنکور یک گوشی ساده نوکیا بود و بیشتر استفاده یک مدیا پلیر رو برام داشت.

از دوستانتون بگید..با چه کسانی دوست شدید و شمارو از محیط مطالعه دور میکردن.و نقش دوست رو چطور میبینید؟
      دوست بیشترین نقش رو در جهت دهی های زندگی داره. یک کنکوری بهتره با افرادی که سمت و سویی دارند همراه بشه.

آیا دفتر برنامه ریزی داشتید:

دفتر برنامه ریزی نداشتم ولی خودم همیشه طبق برنامه ریزی درس میخوندم و اعتقاد بر این که افرادی که با برنامه ریزی درس میخونن موفقیت بیشتری دارند.

نحوه ی مطالعه ی زیست شناسی:
      درس زیست شناسی رو قبلا مطالعه نکرده بودم سعی میکردم اولمطالعه ی سریع داشته باشم و یک دید کلی نسبت به فصل پیدا کنم و دفعه ی بعد به یادگیری جزیی تمرکز میکردم

آیا کلاس خصوصی گرفته بودید:
      نه به هیچ کلاسی نرفتم. سال آخر میخواستم کلاس عربی بروم که اونم نشد مجبور شدم خودم بخونم که خیلی اذیت شدم ولی خوب نتیجه گرفتم.

درمورد عمومی و اختصاصی چطور پیش رفتید:
      برخلاف عموم که فکر میکنن دروس عمومی مهم نیستن وتاثیری در کنکور ندارن اشتباه به دو دلیل=1-پیشرفت در دروس عمومی ورسیدن به یک درصد مطلوب خیلی آسون تر وساده تر از دروس اختصاصی هستش ووقت کمتری رو میطلبه.2-برای رسیدن به رتبه ی خوب(زیر3000 کشوری)باید تمام دروس عمومی واختصاصی میانگین بالا داشته باشند برای مثال دروس عمومی واختصاصی رو میتوان به دوبال یک پرنده تشبیه کرد که به تنهایی کارایی لازم رو نداره

در موردخلاصه نویسیتون؟چطور بود:

خلاصه نویسی ام کم بود ولی تو درس شیمی بیشتر داشتم.

توصیه به دانش آموزان با معدل کم:
      این داوطلبان باید بدونن که دو برابر دیگران باید تلاش کنند ،امیدشونو از دست ندن،امید کاذب هم نداشته باشن و به آرزو های دور و دراز دل نبندند. مهم نیست که الان تو چه وضعیتی هستند مهم اینه که سیر صعودی داشته باشن هر چند این سیر کند باشه. در طول مدت کنکور خواهند دید که این سیر صعودی معجزه میکند. برای مثال من در اولین آزمون تو سال ۹۲در آزمون سنجش رتبه ی ۳۶۰۰۰آوردم ولی تو آخرین آزمون ۹۲در سنجش رتبه ی ۹۰۰۰آوردم و آخرین آزمون جمع بندی قلمچی طراز ۶۲۰۰آوردم.

عامل های موفقیت:
      تلاش تلاش تلاش واینکه نتیجه کار دست خداست..

با آرزوی موفقیت برای همه ی داوطلبان کنکور سراسری
      ومن الله توفیق
      ادمینستور کانال جهادی پیوند در پیام رسان سروش با لینک http://sapp.ir/ap_peyvand

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی
      ویرایش توسط fateme.tehran : 03 اسفند 1394 در ساعت 19:16

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      photo_2016-01-28_12-33-18.jpg

عزیزانی که شک داشتند به معدل ایشون..

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مدرسه جدید جوی به نسبت خوبی برای درس خواندن وجود داشت ولی بازهم یه مدرسه دولتی بود که بیشتر به جای ا ین که نسبت به فراهم کردن شرایط برای تحصیل اهتمام کنند بیشتر به حضور و غیاب و مسایل انظباطی اهمیت می دادن
      ممنون از مصاحبه .
      این تیکه اش که کاملا مدرسه ماست
      از اون تیکه که گفتن زیست رو آبی کانون کار کردن تعجب کردم
      زیست 94 رو 66 درصد زده بود

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      افرین ب همتت عزیز
      ب نظرم جای تعجب نداره اصن ک با کانون یا خود کتاب این درصد بیاره
      بچه شهرستانیا چون معلم ندارن خودشون نکته ها کشف میکنن و تو ذهنشون میمونه بجا انواع کلاسا و دی وی دیا
      حالا ابی کانون هم میگن ویرایش شده اطلاع ندارم
      بنظر من زیست اگ با این تفکر بری ک من قراره مثلا امروز سرجلسه کنکور ۱۷تست نزنم خیلی موفق میشی فکن ۱۷تا نزنی بقیه درست باشن میش درصد ایشون
      اینجور بگیم ک مثلا هر۲تست ک جواب میدم حق درم ک ۱دونه جواب ندم
      من الان اینجوری میکنم و موفقم خداروشکر
      ولی متاسفانه بعضیا همه تستا میخایم حل کنیم ک درصدمون میاد پایین

5. Top | #5
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مگه میشه کارنامش تو گزینه ۲ نباش؟؟؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed96 نمایش پست ها
      مگه میشه کارنامش تو گزینه ۲ نباش؟؟؟
      کارنامش رو برام فرستاد ..به زودی اونم میذارم
      چون حذفش کردم باید دوباره بفرستن برام.گزینه ی 2 معدودی از کارنامه ها رو میذاره...

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه میشه کارنامه کنکورش تو گزینه۲ رو بزارید

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed96 نمایش پست ها
      اگه میشه کارنامه کنکورش تو گزینه۲ رو بزارید
      گزینه 2 کارنامه ی ایشونو نذاشته
      اما درصد هاشون:

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خوب اگه فرستاده بزارید بچه ها دیگه مطمئن بشن که معدل پایین هاهم میتونن مثل رتبه۶۰۰ رشته ریاضی با معدل ۱۰ که کارنامش تو گزینه۲ هم هست

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظرم اینا جز کلاهبرداری چیز دیگه ای نیستن که یه سری افراد با داغ دیدن تنور کنکور ازش سو استفاده می کنن
      همه dvd ها اینجوری نیستند .
      Moonlight Shines Upon The Guilty And The Innocent Alike

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      چنین افرادی ارزششون از خیلیای دیگه بیشتره حتی ازتک رقمی ها . چون از روز اول زندگیشون به خاطر شرایط محیطی خرخون بار نیومدن ولی همیشه رشد دارن و به موفقیت نزدیک و نزدیک تر میشن........

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      یه سوال:امکان داره که دانشگاه بخاطر معدل کم ثبت نامت نکنه. منظورم تهران و شهید بهشتیه.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nahid نمایش پست ها
      یه سوال:امکان داره که دانشگاه بخاطر معدل کم ثبت نامت نکنه. منظورم تهران و شهید بهشتیه.
      من نشنیدم و این اتفاقم نیوفتاده...

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوستان عزیز...کارنامه ی کنکور آقای اوجاقلو رو @moho انشاالله خواهد گذاشت..باتشکر

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

ویرایش توسط Milad.Bt : 08 بهمن 1394 در ساعت 18:13

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن