خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تغییر رشته در ارشد به معماری

سلام دوستان...ممنون میشم راهنماییم کنید . دانشجوی کارشتاسی عمران نقشه هستم و رشتمو دوس ندارم . ارشد رشته م کار و درآمد داره . موندم رشته خودمو بخونم برا ارشد یا برم سراغ اشد معماری که از نظرم به روحیاتم نزدیک تره نسبت به رشته فعلیم ک هیچ ارتباطی باش برقرار نمیکنم. رشته معماری اشباع شده و بازار کارش مثل رشته خودم نیس ...به کار هم احتیاج دارم نمیدونم . کلافه شدم از این بی علاقگی . چکار کنم؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      اگر واقعا به معماری علاقه دارین همونو بخونید.
      این اشباع شدن هم دقیقا بخاطر همون کسایی هست که علاقه ای به رشتشون نداشتن از اونجایی که تو دانشگاه چیز بدردبخوری در مورد شرایط واقعی کار و مهارتای لازم یاد نمیدن یا طرف خودش باید بره دنبالش که بدون علاقه خیلی سخته یا یه پارتی چیزی داشته باشه وگرنه میره تو همون اشباعیها.
      البته شرایط هم متفاوته ولی خب کلیتش همینه.

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام .
      تاجایی که اطلاع دارم ، برای گرفتن پروانه اشتغال در نظام مهندسی ، باید دو مدرک آخرتون یکی باشه ، یعنی اگر ارشد معماری باشی ، دکترا هم معماری بگیری تا بتوانی آزمونش رو شرکت کنی و بهت مهر بدن ، البته جدیا خبر ندارم ولی تا جایی ک میدونم اینطوری هست !
      رشته ی معماری هم با عمران تفاوت هایی داره ، شما خیلی از دروس کارشناسی رو یاد نگرفتی ، مثل درک و بیان معماری ، مثل تمرین های معماری ، اصول نقشه کشی معماری ، قوانین و مقررات نقشه کشی معماری که هم به مقررات ملی ساختمان برمیگرده هم به زیبایی شناسی و تئوری معماری ، پس اگر بدون هیچ پیش نیازی وارد ارشد معماری بشید ، فکر نمیکنم واست راحت باشه ، مگر اینکه این دروس رو از قبل کار کنی و یادشون بگیری.
      درمورد اشباع شدن هم ، معماری و عمران مکمل یکدیگر هستند ، اگر یکی اشباع بشه ، دومی هم میشه ، و درصد اشباع شدن عمران بیشتراز معماری هست به دلیل اینکه هر دانشگاه اگر 60 نفر دانشجوی عمران داره 20 نفر دانشجوی معماری داره ، یادمه ورودی ما در دانشگاه 14 نفر بود! بازار کار هم بستگی به تلاش خود شخص داره ، معمار هرچقدر بیشتر بدونه موفق تر هست ، دونستن شامل دروس ، نقشه ها ، آیین نامه ها ، مقررات ها + انواع نرم افزار های طراحی مثل آتوکد ، تردی مکس ، رویت ، اسکچاپ و غیره
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)