خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 47
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

ای فیزیکدانها این سوال کنکور 94 تجربی غلط نیست

picture2.jpgpicture1.jpg
      سوال اینه جسم بخواد رو سطح شیبدار بره بالا با هیچی که نمیره بالا حتما یه نیرو لازم داره یا نه پس سوال غلط است این سوال فقط با اصطکاک و نیروی وزن حل شده که هیچ کدوم باعث حرکت نمیشن
      ویرایش توسط drmoslem : 07 بهمن 1394 در ساعت 11:41

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط drmoslem نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Picture2.jpg
مشاهده: 166
حجم: 19.9 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Picture1.jpg
مشاهده: 164
حجم: 47.1 کیلو بایت
      اینکه نگفته نیروی f بهش وارد میکنیم.گفته با سرعت v پرتش میکنیم

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سوال اینه جسم بخواد رو سطح شیبدار بره بالا با هیچی که نمیره بالا حتما یه نیرو لازم داره یا نه پس سوال غلط است این سوال فقط با اصطکاک و نیروی وزن حل شده که هیچ کدوم باعث حرکت نمیشن

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      جملگی فیزیکدانان جهان با این سخن سخت برآشفتند و سر به بیابان های استوایی نهادند.

خودت یکم فکر کن میفهمی.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

سوال غلط نیس
      بقول مهدی فهم تو از سوال غلطه ..
      یک تانک رو در نظر بگیر که کنار سطح شیب دار گلوله رو با سرعت V پرتاب میکنه
      شما دیگه به تانک و سرنشین تانک و نیرویی که تانک وارد میکنه و .... کاری نداره
      فقط سرعت اولیه V رو در نظر بگیر و نیرو های کاهنده mgsina و fk که شتاب منفی می دهند .

سوال ترکیبی از بحث دینامیک و سینماتیک هس
      دینامیک به ما کمک میکنه شتاب رو بدست بیاریم
      سپس با کمک سینماتیک میرم سراغ سرعت و ...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اول یه نیرویی بهش دادیم تا بتونه مسیر بالا رو بره و بعد تنها نیروهایی که درمسیر بهش وارد میشن اصطکاک,وزن,مقاومت هوا هستند فقط شما فرض کن در1ثانیه اول بهش نیرو وارد شده.....

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببین مسئله دو قسمت داره و سوال ترکیبی هست.
      ۱- وقتی گفته با سرعت ثابت v به پایین می لغزه یعنی شتاب نداره پس fk = mgsina . ( حرف ای = آلفا)
      ۲- بعد با همون سرعت v به بالا پرتش می کنه. اون یارو هم فقط پرتش کرده و یک نیرو در همان لحظه پرتاب وارد کرده. وقتی که داره بالا میره نیرویی بهش وارد نمی کنه. پس نیروی اصطکاک و نیروی وزن به طرف پایین سطح شیبدار هست و با هم جمع میشن. از نتیجه قسمت اول میشه فهمید 2mgsinga = ma پس a = 2gsinga .
      حالا قسمت ترکیبیش هم اینه که tتوقف = v/a . به جای a تو این فرمول 2gsina رو بذار درست میشه.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      عاغا من ک از سوالت چیزی نفهمیدم. ولی جواب رو راحتتر میشه ب دست اورد. تو سقوط آزاد قسمتی ک گلوله رو ب طرف بالا پرتاب میکنیم داریم ک زمان رسیدن ب اوح(یا همون زمان توقف) برابره با v/2g
      تو سقوط آزاد نیرویی ک باعث توقف جسم میشه، نیروی گرانشه یعنی g. اما تو سطح شیبدار نیرویی ک باعث توقف میشه، mgsina هستش. حالا تو رابطه سقول آزاد، ب جای g میتونی mgsina بذاری و تموم

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان ممنون فهمیدم
      مشکلم این بود که فکر میکردم این نیرو تو حرکت هم وجود داره الان بیشتر فکر کردم
      به این نتیجه رسیدم اگر نیرو در حرکت هم وجود داشته باشه جسم باید هیچوقت متوقف نشه و تا ابدا دهر حرکت کنه چون همیشه این نیرو بر موانع غلبه میکنه ولی این نیرو فقط در ابتدا وجود داره که عاملی برای حرکت هست چیزی شبیه پرتاب در حالت قائم میمونه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان ممنون فهمیدم
      مشکلم این بود که فکر میکردم این نیرو تو حرکت هم وجود داره الان بیشتر فکر کردم
      به این نتیجه رسیدم اگر نیرو در حرکت هم وجود داشته باشه جسم باید هیچوقت متوقف نشه و تا ابدا دهر حرکت کنه چون همیشه این نیرو بر موانع غلبه میکنه ولی این نیرو فقط در ابتدا وجود داره که عاملی برای حرکت هست چیزی شبیه پرتاب در حالت قائم میمونه
      ش
      نتیجه ات از سوالتم بدتر بود. سعی کن بفهمیش نه اینکه یه نکته درست کنی حفظش کنی
      اگه به جسم نیروییم وارد نشه به حرکتش ادامه میده.
      این جسم سوال شما هم ممکنه در اثر ضربه یا تکانه یا نیرویی را افتاده و بعد نیرو رو قطع کرده. فرضیاتسرعت رو به بالا هست. اینکه سرعت از کجا اومده که توی سوال مطرح نیست

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برای جابجایی احتیاج به نیرو نیست.
      بلکه برای تغییر حالت جسم نیرو لازم است.
      یعنی جسم ساکن ،ساکن میماند تا وقتی که نیرویی برش وارد نشود

و جسم متحرک با همان سرعت حرکت میکند تا زمانی که نیرویی برش وارد نشود.

در حرکت رو به بالا جسم را به سرعتی میرسانیم و سپس رها میکنمیم.

جسم دوست دارد با همان سرعت حرکت کند.ولی نیروی mg به سمت پایین به آن وارد میشود.وسرعت آن را کاهش میدهد.جسم بالا میرود تا زمانی که نیرو سرعت آن را صفر کند.

شتاب میشه تغییرات سرعت در هر ثانیه
      تغییرات سرعت v0-0 است که میشه همون v0

تغییرات سرعت
      تقسیم بر
      تغییرات سرعت در هر ثانیه

میشه تعداد ثانیه ها.

v0 /a =t

از ثابت بودن سرعت وقتی به سمت پایین میاد نتیجه میشه نیرو های اصطکاک و mgsin برابرن.پس شتاب ها هم برابرن.(شتاب=نیرو بر جرم)

وقتی به سمت بالا میره شتاب ها در یک جهت هستن و باهم جمع میشن .
      میشه 2gsin a
      ویرایش توسط broslee : 07 بهمن 1394 در ساعت 21:28

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط neginsotude نمایش پست ها
      ش
      نتیجه ات از سوالتم بدتر بود. سعی کن بفهمیش نه اینکه یه نکته درست کنی حفظش کنی
      اگه به جسم نیروییم وارد نشه به حرکتش ادامه میده.
      این جسم سوال شما هم ممکنه در اثر ضربه یا تکانه یا نیرویی را افتاده و بعد نیرو رو قطع کرده. فرضیاتسرعت رو به بالا هست. اینکه سرعت از کجا اومده که توی سوال مطرح نیست
      عزیز دل اون تکانه هم که شما گفتی نوعی نیرو هست یا نه ولی نیرویی است که دوام نداره یعنی در طول حرکت مدام بهش وارد نمیشه اگه وارد میشد که فرض سوال نمیگفت متوقف میشه بعد من بهترین نتیجه رو گرفتم
      من یه اشتباه کردم فهمیدم چیزی هم حفظ نکردم مثل تکنیک و ...اگه میخواستم حفظ کنم که کتاب های زیادی هست نیازی نبود بیام اینجا این بحث رو مطرح کنم بعد احساس کردم 4 تا کتاب خوندی کمی مغرور شدن تو لحن گفتارت به نظر رسید که اصلا کاری خوبی نیست که بعید هم به نظرت میرسه خیلی تو فیزیک قوی باشی چون از نظرت مشخصه
      از من و شما بهتر هیچ وقت مغرور نشدن چون تازه فهمیدن هیچی نیستن
      ویرایش توسط drmoslem : 07 بهمن 1394 در ساعت 23:30

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      چی میگین شما اینجا به هم؟ من میتونم کمکتون کنم؟

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      چی میگین شما اینجا به هم؟ من میتونم کمکتون کنم؟
      ممنون داداش
      من در حل این مسئله صبح یه اشتباه کردم زدم تو انجمن بعدا به اشتباهم پی بردم حالا نظرات بچه ها اکثرا خوب بود بگذریم بعضی ها هم فکر میکردن همه چی میدونن و ما رو تخریب کردن

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ممنون داداش
      من در حل این مسئله صبح یه اشتباه کردم زدم تو انجمن بعدا به اشتباهم پی بردم حالا نظرات بچه ها اکثرا خوب بود بگذریم بعضی ها هم فکر میکردن همه چی میدونن و ما رو تخریب کردن
      از هر کسی سوال نکن... بیا از خودمبپرس. خودم همه چیز رو واست توضیح میدم... شباهت و تفاوتهاشو بهت میگم... زاویه نگاهتو تصحیح میکنم و زیبایی ها رو نشونت میدم.

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن