خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 112
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

فرار دختران و بهانه ها ی پی در پی. ( جامعه شناسی)

روزنامه ایران: وقتی مینا با سرقت از خانه‌شان فرار کرد پدر و مادرش با مراجعه به پلیس مشهد گم‌شدن وی را اعلام کردند و بررسی‌های تخصصی پلیس نشان داد وی از طریق موبایل و شبکه‌های اجتماعی با پسری جوان آشنا شده و به احتمال زیاد نزد وی است.

رئیس پلیس مشهد گفت: دختر جوانی که از سوی پسری اغفال شده و به شمال کشور فرار کرده بود پس از چند روز سرگردانی توسط پلیس دستگیر شد.

سرهنگ حجت نیک مرام افزود: متأسفانه سختگیری‌های خانواده این دختر جوان در مورد درس خواندن و تعیین شرط شاگرد اول شدن باعث شد او تن به رابطه ای خیابانی بدهد و پس از فرار از خانه در دام دو پسر جوان گرفتار شود.

وی اظهار داشت: دو متهم پرونده دستگیر شدند و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

مینا که احساس ندامت و پشیمانی می‌کند در بیان علت فرار خود از خانه گفت: پدر و مادرم هر دو تحصیلکرده هستند. آنها درباره درس خواندن من سختگیری‌های زیادی داشتند و اجازه نمی‌دادند یک لحظه در حال خودم باشم.

این اواخر هم مرا با دخترهای فامیل مقایسه می‌کردند و برایم خط و نشان می‌کشیدند که اگر شاگرد اول نشوم چنین و چنان خواهند کرد.

دختر دانش آموز افزود: من جلوی چشم آنها به داخل اتاق می‌رفتم و مثلاً درس می‌خواندم. اما کتاب‌هایم را که می‌دیدم حالم به هم می‌خورد و خودم را سرگرم گوشی تلفن همراه می‌کردم تا اینکه در شبکه‌های اجتماعی با پسری جوان ‌آشنا شدم و وقتی برایش درد دل کردم پیشنهاد داد از خانه فرار کنم و نزدش بروم.

وی ادامه داد: بدون آن که به عواقب این کار فکر کنم با برداشتن یک میلیون تومان پول از خانه فرار کردم و بعد من و آن پسر به شمال رفتیم. او در بین راه یکی از دوستانش را هم سوار خودرویش کرد. آنها مرا به خانه ای در یکی از روستاهای شمال بردند و آنجا بود که فهمیدم فریب شیطان را خورده‌ام و همه وعده‌های این پسر دروغ بود.

چند بار می‌خواستم از آنجا فرار کنم اما هیچ جا را بلد نبودم. هر لجظه خودم را نفرین می‌کردم که چرا چنین اشتباهی کردم تا اینکه دل به دریا زده و از خانه روستایی بیرون آمدم و سرگردان بودم که پلیس مرا بازداشت کرد.

دختر جوان با صدایی بغض آلود گفت: برای خودم متأسفم. نمی‌دانم چه طور به چشمان پدر و مادرم نگاه کنم. آنها مرا خیلی دوست دارند و برایم زحمت می‌کشند اما من خودم را قربانی کردم.

دو جوان شیطان صفت نیز در بازجویی‌ها جرم خود را به گردن گرفتند. حمید گفت: من به مینا اصرار کردم از خانه فرار کند او مدام از پدر و مادرش بد می‌گفت تا اینکه خواست نزد من بیاید، حتی گفتم که من شرایطش را ندارم و شنیدم با خودش پول می‌آورد، دوستم به نام محمد هم با ما آمد تا تنها نباشیم وقتی به شمال رفتیم در آنجا وسوسه به جانمان افتاد و پشیمان هستیم.

محمد نیز گفت: من بی‌گناهم فقط دوستم را همراهی کردم تا تنها نباشد، مینا بعد از چند روز پشیمان شد و بی‌تابی پدر و مادرش را کرد بعد ما را تنها گذاشت، او با پای خودش نزد ما آمد، بی‌گناهیم!

پایان/

از این مطالب و اخبار زیاد شنیدیم .....
      همیشه هم مقصر خانواده ها هستند و دختران هیچ تقصیری ندارند.
      برای مثال داستان مینا را بررسی می کنیم :
      1. آیا دختری ( یا پسری ) که پیش زمینه انحراف اخلاقی نداشته باشد به این راحتی با یک پسر که در اینترنت آشنا شده فرار می کند ؟

2.چطور یک دختر جرعت می کند که با پسری غریبه به تنهایی فرار کند؟؟ اگر تجربیاتی خطرناک تر را نداشته است ؟؟

3. فرضا قبول کنیم که شرایط این دختر سخت بوده ! آیا این دختر راه دیگه ای که تهدید جنسی برایش نداشته باشد پیدا نکرده است ... یا اصلا چرا با یه پسر ؟؟ چرا با یه دختر فرار نکرده؟

با توجه به مطالعات و تجربیات من در این گونه مسائل ( که البته آکادمیک نیست )
      فکر می کنم که بیشتر این قضایا به دلیل مفسده جویی و ****ی هست که اتفاق می افته
      و بعد از از ارضای روانی دچار پشیمانی شده و دلیل مسخره و پیش پا افتاده ( اغفال شدن توسط پسران شیطان صفت ) به میان می آید ....

در این قضیه هیچ کس مقصر نیست ..
      کسی تقاضا کرد و کس دیگر عرضه !

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      من مخالفم با قسمتی از حرفات!
      خونواده به تنهایی مقصر نیست! بزرگترین اشتباه رو خود دختر کرده! من میگم دختر بیشتر از خود خونواده مقصره!

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط par.rah نمایش پست ها
      خونواده به تنهایی مقصر نیست! بزرگترین اشتباه رو خود دختر کرده! من میگم دختر بیشتر از خود خونواده مقصره!
      دختره وقتی اشتباه کرده که خونواده بهش گیر دادن
      برای فرار از فشاری که خانواده باععثش بوده خودشو گرفتار کرده پس خانواده بیشتر مقصره
      درسته دختره عقل نداشته
      ولی خانواده باید کمتر بهش فشار میاورد

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چی بگیم والا؟؟؟
      دخترا چشماشون رو بیشتر باز کنن بهتره
      این فضای مجازی هیچیش قابل اعتماد نیست

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم با شما هم عقیده هستم

منظورم از اون جمله ای که نوشتم دقیقا عکس معنی ظاهریش بوده ...
      سعی کردم با لحنی که به جمله میدم بتونم منظورم رو برسونم

متاسفانه نویسنده حرفه ای نیستم .. ببخشید

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.z.s نمایش پست ها

برای فرار از فشاری که خانواده باععثش بوده خودشو گرفتار کرده پس خانواده بیشتر مقصره
      درسته دختره عقل نداشته
      ببخشید وسط بحثتون صحبت می کنم !

ولی دوست داشتم بگم که :
      خانواده اشتباه کرده که فشار آورده ولی اشتباه دختر خانم خیلی بزرگتر بوده ..

اگر قرار باشه هر فشاری که به ما میاد بریم فرار کنیم چی میشه ...

به نظر من این دختر خانم فشار خانواده رو بهونه قرار داده ... یعنی سر پوشی بر بی بندوباری خودش

واقعا خیلی از دانش آموزان ایرانی مشکل این خانم رو دارین ... ولی همچین کار مسخره ای نمی کنن!!
      چون این مشکل در حدی نیست که این پاسخ بهش داده بشه
      مگر انگیزه چیز دیگری باشد!

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات

درسته دختره عقل نداشته
      حرفت درسته کاملا! اما فشار خونواده دلیلی بر این رفتار ناعاقلانه نیست! ببین نسل الان خیلی پیشرفته تر از نسل قبله! عقلشون تکامل بیشتری داره ! باید دنبال عوامل دیگه ای هم گشت به نظرم با اینکه موافقم باهات

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط payam74 نمایش پست ها
      منم با شما هم عقیده هستم

منظورم از اون جمله ای که نوشتم دقیقا عکس معنی ظاهریش بوده ...
      سعی کردم با لحنی که به جمله میدم بتونم منظورم رو برسونم

متاسفانه نویسنده حرفه ای نیستم .. ببخشید

نه ولی خیلی خوبه فکر کردن به این مباحث هم!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببخشید وسط بحثتون صحبت می کنم !

ولی دوست داشتم بگم که :
      خانواده اشتباه کرده که فشار آورده ولی اشتباه دختر خانم خیلی بزرگتر بوده ..

اگر قرار باشه هر فشاری که به ما میاد بریم فرار کنیم چی میشه ...

به نظر من این دختر خانم فشار خانواده رو بهونه قرار داده ... یعنی سر پوشی بر بی بندوباری خودش

واقعا خیلی از دانش آموزان ایرانی مشکل این خانم رو دارین ... ولی همچین کار مسخره ای نمی کنن!!
      چون این مشکل در حدی نیست که این پاسخ بهش داده بشه
      مگر انگیزه چیز دیگری باشد!
      من کار دختره رو تایید نکردم من میگم خانواده بیشتر مقصره چون دخترا احساساتین وقتی این احساسات توسط خانواده سرکوب میشه و دختره میره سمت یه غریبه و جنس مخالف و فکر میکنه که اونودرک میکنه دیگه عقلش کار نمی کنه
      ویرایش توسط a.z.s : 05 بهمن 1394 در ساعت 15:53

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حرفت درسته کاملا! اما فشار خونواده دلیلی بر این رفتار ناعاقلانه نیست! ببین نسل الان خیلی پیشرفته تر از نسل قبله! عقلشون تکامل بیشتری داره ! باید دنبال عوامل دیگه ای هم گشت به نظرم با اینکه موافقم باهات
      10000سال دیگه هم که بشه دختر دختره و احساساتی

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

من کار دختره رو تایید نکردم من میگم خانواده بیشتر مقصره چون دخترا احساساتین وقتی این احساسات توسط خانواده سرکوب میشه و دختره میره سمت یه غریبه و جنس مخالف و فکر میکنه که اونودرک میکنه دیگه عقلش کار نمی کنه
      منم کار خانواده رو تایید نکردم

همه دخترا احساساتین چرا بقیه از این کارها نمی کنن؟؟
      دیگه خیلی خراب باشن میرن سراغ دوستی ها ی خیابونی
      نه اینکه فرار کنه!!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منم کار خانواده رو تایید نکردم

همه دخترا احساساتین چرا بقیه از این کارها نمی کنن؟؟
      دیگه خیلی خراب باشن میرن سراغ دوستی ها ی خیابونی
      نه اینکه فرار کنه!!
      تا با کفش کسی راه نرفتی از راه رفتنش ایراد نگیر

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Itak نمایش پست ها
      هیشکی راجب کار شیطان صفتانه اون پسر حرفی نزد؟
      اعدام میشن تا وسوسه به جونشون نیفته
      فکر نکنم اعدام بکنن نهایتش دختره رو به عقد پسره در میارن

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

تا با کفش کسی راه نرفتی از راه رفتنش ایراد نگیر
      با کفشایی راه رفتم که تا الان کسی جرئت نکرده بره!!!

گفتم بر اساس تجربیاتم حرف می زنم ... من در مورد این شخص صحبت نمی کنم ...
      در مورد داستان سرایی این شخص صحبت می کنم که میتونه جامعیت داشته باشه

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی داستان کلیشه ای شده این موضوع , اولین بار نبوده ,اخرین بار هم نخواهد بود,هرچقدر هم بخوایین بررسی کنین ضمن اینکه هیچ چیز از اصل ماجرا (شرایط خانوادگی و اصل ماجرا و......)نمی دونین,باز هم میشه گفت مقصر اصلی به نوعی هم خانواده هست و هم خود دختر.

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن