خودتون رو معرفی کنید ،از کدوم شهر و اسم مدرسه ؟مهدی فرقانی رامندی از شهر تهران و مدرسه ی روزبه

رشته و دانشگاه انتخابی شما؟رشته ی داروسازی دانشگاه تهران

آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ از کلاسور های ارزیابی استفاده نمی کردم ولی استفاده ازشون مفید بودو بعد هر امتحان و درآوردن تست های غلط و نزده ابتدا تست های نزده را سعی می کردم که بتونم حل کنم اگه نمی تونستم از روی پاسخ تشریحی نگاه می کردم تست هایی را که غلط می زدم سعی می کردم اول بتونم به تست درست برسم اگر نمی شد به طور دقیق پاسخ تشریحی را نگاه می کردم تا بفهمم اشکال کار کجاست

چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟خودم از روی درس ها خلاصه برداری کرده بودم و تست های مهم و نکته دار کتابا رو علامت زده بودم سعی می کردم وقتم را سر این منابع بگذارم
نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟درس خواندن گروهی یه سری مزایا و معایبی را داره معایب اینکه خب وقت بیشتری میگیره و ممکنو همان مبحث رابه تنهایی زودتر تموم کنی ولی مزایاش اینکه درس بهتر تفهیم میشه و می تونه تو بحث کردن ایراد آدمو دربیاره که این ایرادات یادم آدم می مونه
اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟نتیجه نگرفتن تو آزمون نهایی بی ارتباط با کنکور نمی تونه باشه ولی به طور کلی میشه گفت نتیجه کنکور به تلاش آدم تو پیش دانشگاهی داره و کسی که خراب کرده آزمون نهایی را خیلی راحت می تونه تو سال کنکور ایرادا و مشکلاتشو رفع کنه و جای نگرانی نداره
روش شما برای مرور درس ها چه بود؟همون طور که گفتم خلاصه نویسی و مطالب و تست های مهم کتابا رو مرور می کردم
نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟مشاور نقش خیلی مهمی تو روند درسی آدم می تونه داشته باشه بیراهه رو از راه به آدم نشون میده میتونه باعث انگیزه بشه و کلی کارایی که مجال ذکر اونها نیست و قطعا بیشتر دانش آموز ها به مشاور نیاز دارند
شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟شرکت در آزمون های آزمایشی به نظر من خیلی مهمه چون ادم هر چند هفته یه بار میتونه روند درسی خودش رو کنترل کنه و اگه اشتباهی داره انجام میده زودتر جلوی خودش رو بگیره و خب بدیهی که با یه سری نمونه سوال مشابه کنکور هم برخورد می کنه
تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟قطغا هر کسی که سال کنکور تلاش کنه خسته و دلزده از درس میشه که اجتناب ناپذیره و نیازه که آدم بعضی موقع ها به خودش استراحت بده مثلا ماهی یه دفعه با دوستاش بره کوهی استخری جایی که یه مقدار از حال و هوای درس بیرون بیاد و انرژی بگیره حتی بعضی وقتا که خیلی تحت فشار و خستس مثلا دو سه روز رو برا خودش خالی کنهو وقتی ادم به این فکر می کنه که سرنوشت ایندش به این بستگی داره خب بیشتر تلاش می کنه اما این به این منظور نیس که کنکور رو بد بده آینده بدی پیش رو داره بلکه آینده متفاوتی خواهد داشت

میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟من قبل عید ۶ ساعت رو می خوابیدم ولی بعد عید البته تا سه جهار هفته مانده به کنکور ۴و نیم ۵ ساعت می خوابیدم
چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟من ۵- ۶ ساعت رو به تفریح اختصاص داده بودم و در ماهم یکی دو روزی تفریح می کردم

در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟تابستان هم مطالعه ی پیش وپایه و بیشتر تمرکز رو پایه داشتم
چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟چون خودم کلاس کنکوری نرفتم و مدرسه می رفتم نمی دونم
برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟اصلا سال کنکور بدون برنامه ریزی نمی شود مطالب رو جمع کردو موفقیت در کنکور در گرو برنامه ریزیه
بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟دروس پایه را هم به طور منظم لابلای دروس پیش قرار دادم به گونه ای که به دروس پیش لطمه ای وارد نکنه و تا قبل عید یک دور به طور کامل مرور شد
چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟برای خلاصه نویسی به نظر من همان موقع مطالعه باید باشد تا وقت اضافی بعدا صرف آن نشود و یا قبل از آزمون های هفتگی انجام می دادم
وخلاصه باید به گونه ای باشد که یک همه ی مطالب کلی و اصلی را پوشش دهد و سایر موارد جزئی که احتمال فراموشی آن زیاد است نیز نوشته شود من خودم خلاصه نویسی هامو توی برگه A6 می نوشتم که همیشه همراهم باشد و در مواقع پرت از اآنها استفاده می کردم
نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟خب قاعدتا وقت بیشتری باید صرف دروس اختصاصی کرد ولی نباید از دروس عمومی هم غافل شدو معمولا شب ها رو به مطالعه ی دروس عمومی اختصاص می دادم
چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟قبل از عید سعی می کردم بیشتر وقت خود را روی مفاهیم و اصل درس بگذارم و در زمان های اضافی تست بزنم ولی بعد عید بیشتر مطالعه ی دروس بیشتر حالت مروری داشته و بیشتر زمان را صرف تست می کردم
میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟اهمیت دروس پایه برابر درس پیش هست و صرف نظر از دروس پایه به منزله ی حذف نیمی از کنکور است پس نباید از آن غافل شد ولی چون دروس پیش دروس جدید هستن قاعدتا وقت بیشتری باید بر روی آنها صرف شود
به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟خب کار این داوطلبان سخت تر است و باید وقت بیشتری را به فهم دروس پایه بگذارند که با سخت کوشی این هم ممکن است
مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟مطالعه در تابستان خیلی ادمو مخصوصا تو دروس پایه جلو می اندازهو غفلت از آن کار مضاعفی را برای جبرانش می طلبه
مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور ۹۵برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟و مهمترین چیز در سال کنکور حفظ آرامش واعتماد به نفس که اینا خودش نصف موفقیت را میارن و بقیشم با تلاش و کوشش به دست می آید
مهدی فرقانی عزیز ما رو در مشاوره و کادر زیست افق یاری میکنه!

ofoghedu.ir