خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 58
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

«« ورود به پزشکی و دندون و دارو ایران»» ... اونم بهمین راحتی ... انصافه آیا...؟؟؟

سلام

از شهر ما ، که شهر کوچیکی هم هست ، جدیدا یکی از بچه ها میخواد بره و پزشکی هند بخونه .....

خودش می گه که دوسال اونجا میخونه و تقریبا تا حد علوم پایه ایران درسا رو می گذرونه و بعد بر میگرده ایران و ادامشو توی پردیسا یا شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی ایران ، البته با پرداخت هزینه ، میگذرونه و نهایتا با مدرک یکی از اونا می تونه فارغ التحصیل شه ... !!!

البته ایشون تمام کارای پذیرش و دانشگاه رو انجام داده و درمورد دانشگاه مقصد و مورد تایید بودنش و متعاقبا مجوز تحصیلش توی ایران حسابی تحقیق کرده و مطمئن شده و الآن فقط منتظر اومدن ویزاشه....!!!!

میخواستم بدونم ورود به سه تا رشته تاپ تجربی اونم توی ایران واقعا به هم راحتیه ....؟؟؟؟؟

یعنی یه نفر ، که اگه کنکور ایران رو شرکت هم می کرد ، ممکن بودکه حتی رشته های پیرا پزشکی هم قبلو نشه، با این شیوه و با این کار براحتی می تونه بره و دانشجوی علوم پزشکی بشه و نهایتا یه مدرک معتبر از دانشگاه های علوم پزشکی ایران رو بگیره.....؟؟؟؟؟

قسمت غصه دار ماجرا اینجاست که اینجا داوطلب خودش رو باید حسابی چپ و راست کنه و پیرش از خوندن دروس کنکور در بیاد و حسابی رسش کشیده بشه تا شاید بتونه اون سه تا رشته تاپ رو حداقل داخل پردیس ها و شعب بین الملل قبول بشه .....

بعد به نظر شما آیا این عدالته که سیستم آموزشی این فرصت رو واسه بعضیا فراهم کنه که بدون اینکه بخوان مزه ی کنکور به این سختی رو بچشن، وارد رشته های تاپ تجربی بشن .... ؟؟؟

اگه جوابتون اینه که بی عدالتی وجود نداره و راه واسه همه بازه ، چرا وزارت بهداشت نمیاد و شفاف سازی نمی کنه.....بی شک بیشتر داوطلبا از وجود همچین راهی بی خبر بودن و فکر میکردن که اگه کسی بخواد بره اونور ، حتما بایستی کل دوره رو اونجا بگذرونه....خیلیا هم هستن که اگه از همچین مسیری اطلاع داشته باشن ، ممکنه که مسیر حرکتشون رو عوض کنن......

اشتباه نکنین ..... !!!! روی صحبت من با کسایی که کل دوره پزشکی یا دندون و یا دارو رو اون طرف می گذرونن نیست، چون اونا بالاخره شش هفت سال ازعمرشونو توی غربت سپری می کنن و انصافا سختی می کشن ولی قبول کنین که دوسال اصلا چیزی نیست و بی شک هزینه این دوسال هم اونچنان زیاد تر از پردیسای خودمون نباید باشه....!!!

چون خیلیا هستن که درباره ی این مسیر چیزی نمیدونن و همین شفاف نبودن باعث شده فقط یه عده ی خاص این راه رو برن ، در کل میخواستم اگه اطلاعاتی در این باره دارین ، بگین، تا هر کس که میخواد و شرایطشو داره (باور کنین خیلی از والدین حاضرن پول خوب خرج کنن ولی بچه هاشون واسه شیش هفت سال نفرستن اونور)، بتونه از این شیوه استفاده کنه ، تا جوونی و عمرشو واسه کنکور هدر نده ، به امید اینکه با این آگاه سازی ، یه نمه از این بی عدالتی کم تر بشه....

موفق باشین....

ویرایش توسط ehsan7777777 : 04 بهمن 1394 در ساعت 18:31

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan7777777 نمایش پست ها
      سلام

از شهر ما ، که شهر کوچیکی هم هست ، جدیدا یکی از بچه ها میخواد بره و پزشکی هند بخونه .....

خودش می گه که دوسال اونجا میخونه و تقریبا تا حد علوم پایه ایران درسا رو می گذرونه و بعد بر میگرده ایران و ادامشو توی پردیسا یا شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی ایران ، البته با پرداخت هزینه ، میگذرونه و نهایتا با مدرک یکی از اونا می تونه فارغ التحصیل شه ... !!!
      البته ایشون تمام کارای پذیرش و دانشگاه رو انجام داده و درمورد دانشگاه مقصد و مورد تایید بودنش و متعاقبا مجوز تحصیلش توی ایران حسابی تحقیق کرده و مطمئن شده و الآن فقط منتظر اومدن ویزاشه....!!!!

میخواستم بدونم ورود به سه تا رشته تاپ تجربی اونم توی ایران واقعا به هم راحتیه ....؟؟؟؟؟

یعنی یه نفر ، که اگه کنکور ایران رو شرکت هم می کرد ، ممکن بودکه حتی رشته های پیرا پزشکی هم قبلو نشه، با این شیوه و با این کار براحتی می تونه بره و دانشجوی علوم پزشکی بشه و نهایتا یه مدرک معتبر از دانشگاه های علوم پزشکی ایران رو بگیره.....؟؟؟؟؟

قسمت غصه دار ماجرا اینجاست که اینجا داوطلب خودش رو باید حسابی چپ و راست کنه و پیرش از خوندن دروس کنکور در بیاد و حسابی رسش کشیده بشه تا شاید بتونه اون سه تا رشته تاپ رو حداقل داخل پردیس ها و شعب بین الملل قبول بشه .....

بعد به نظر شما آیا این عدالته که سیستم آموزشی این فرصت رو واسه بعضیا فراهم کنه که بدون اینکه بخوان مزه ی کنکور به این سختی رو بچشن، وارد رشته های تاپ تجربی بشن .... ؟؟؟

اگه جوابتون اینه که بی عدالتی وجود نداره و راه واسه همه بازه ، چرا وزارت بهداشت نمیاد و شفاف سازی نمی کنه.....بی شک بیشتر داوطلبا از وجود همچین راهی بی خبر بودن و فکر میکردن که اگه کسی بخواد بره اونور ، حتما بایستی کل دوره رو اونجا بگذرونه....خیلیا هم هستن که اگه از همچین مسیری اطلاع داشته باشن ، ممکنه که مسیر حرکتشون رو عوض کنن......

اشتباه نکنین ..... !!!! روی صحبت من با کسایی که کل دوره پزشکی یا دندون و یا دارو رو اون طرف می گذرونن نیست، چون اونا بالاخره شش هفت سال ازعمرشونو توی غربت سپری می کنن و انصافا سختی می کشن ولی قبول کنین که دوسال اصلا چیزی نیست و بی شک هزینه این دوسال هم اونچنان زیاد تر از پردیسای خودمون نباید باشه....!!!

چون خیلیا هستن که درباره ی این مسیر چیزی نمیدونن و همین شفاف نبودن باعث شده فقط یه عده ی خاص این راه رو برن ، در کل میخواستم اگه اطلاعاتی در این باره دارین ، بگین، تا هر کس که میخواد و شرایطشو داره (باور کنین خیلی از والدین حاضرن پول خوب خرج کنن ولی بچه هاشون واسه شیش هفت سال نفرستن اونور)، بتونه از این شیوه استفاده کنه ، تا جوونی و عمرشو واسه کنکور هدر نده ، به امید اینکه با این آگاه سازی ، یه نمه از این بی عدالتی کم تر بشه....

موفق باشین....
      چرا نمیدونن؟خیلی ها میدونن
      بخشنامه اش هم موجوده
      ولی به این آسونی ها هم که میگید نیست
      شرط معدل دبیرستان داره حداقل 16
      شرط نمرات در اون دانشگاه رو داره حداقل 15
      شرکت و قبولی در علوم پایه ایران
      تا کسب نکنه نمیشه

3. Top | #3
      quf
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      بخشنامه اش هم موجوده
      تا کسب نکنه نمیشه
      دوست عزیز معدل کل دبیرستان یعنی دیپلم بالای 16 یا فقط کتبی سوم ؟؟؟؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      بخشنامه اش هم موجوده
      تا کسب نکنه نمیشه
      باور کنین همه نمی دونن .....

طرف هست سال قبل خیلی خوند و با اینکه وضع مالی خوبی هم دارن، به خاطر اینکه این سه تا رشته رو حتی توی پردیس قبول نشد ، گذاشته واسه امسال امتحان بده ..... شاید چون پدر و مادرش اجازه نمی دادن که بخواد شیش هفت سال بره اونور ، بی خیال خارج شده بود....

ولی اگه می دونست که همچین راهی وجود داره ، شاید الآن در حال تحصیل داخل یکی از این همین سه تا رشته اونور آب بود.....

این فردی رو هم که خدمتتون گفتم تا اونجایی که من میدونم، معدل کتبی نهایی اش حول وحوش 15 هست.....ولی معدل کلش رونمیدونم
      قبولی توی امتحان علوم پایه ایران رو هم که باور کنین کار سختی نیست.....
      حتی دانشجوی علوم پزشکی دولتی شهر ما که ازشون پرسیدم ، گفتن که یه ماه مونده به این امتحان شروع کردیم به خوندن............
      مهم وارد شدن به این سه تا رشته توی ایران هست که از طریق کنکور واقعا سخته ...........!!!!!!

لطف می کنی لینک بخشنامه اش رو بذاری اینجا .....
      ویرایش توسط ehsan7777777 : 04 بهمن 1394 در ساعت 18:55

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستی کسی نمی دونه که چجوری واسه این گروه از دانشجو ها جایابی می کنن ... ؟؟؟

یعنی بعد از برگشتنشون به ایران و بعد از اینکه امتحان علوم پایه رودادن ، چجوری تعیین می کنن که ادامه تحصیلشونو توی کدوم دانشگاه باید بخونن ..... ؟؟؟؟؟

6. Top | #6
      quf
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      راستی کسی نمی دونه که چجوری واسه این گروه از دانشجو ها جایابی می کنن ... ؟؟؟

یعنی بعد از برگشتنشون به ایران و بعد از اینکه امتحان علوم پایه رودادن ، چجوری تعیین می کنن که ادامه تحصیلشونو توی کدوم دانشگاه باید بخونن ..... ؟؟؟؟؟
      این دوستتون نگفت هزینه اون 2 سال هند چه قدر میشه؟؟؟!!!!

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یاد پژمان جمشیدی افتادم مگه هند هم دانشگاه داره

8. Top | #8
      quf
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط *Yousef* نمایش پست ها
      یاد پژمان جمشیدی افتادم مگه هند هم دانشگاه داره
      بله یه زمانی این قدر پزشک تو ایران کم بود از هند وارد میکردن

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من با داداش احسان موافقم بی عدالتی هست
      از طرفی دارن اینجا هم از پردیس ها پول میگیرن هم رتبه خوب میخواد
      ولی با همین پول خیلی ها وزارت بهداشت رو پیچوندن وزیر هم انگار نه انگار .... میدونید میخوام چی بار وزیر کنم f5...بگذریم بیخیال

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط quf نمایش پست ها
      این دوستتون نگفت هزینه اون 2 سال هند چه قدر میشه؟؟؟!!!!
      نه ..... من ازش نپرسیدم......
      ولی وضع مالیشون کاملا متوسطه ..... چون شناخت دارم اینو مطمئنم......

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تمام حرف من اینه که وقتی یه همچین راهی واسه وارد شدن به این سه تا رشته تاپ اونم با مدرک معتبر از دانشگاه ایران وجود داره ، چرا وزارت بهداشت کم لطفی میکنه و نمی یاد اینو علنا اعلام کنه ..... !!!!

شاید کسی حتی نخواد یه سال هم پشت کنکور بمونه و با دونستن این راه ، حداقل عمرش تلف نمیشه...!!!

دیگه شاید خودشو هم درگیر گرفتن دیپلم مجدد و ترمیم و این جور مزخرفات نکنه....
      ویرایش توسط ehsan7777777 : 04 بهمن 1394 در ساعت 19:24

12. Top | #12
      quf
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      تمام حرف من اینه که وقتی یه همچین راهی واسه وارد شدن به این سه تا رشته تاپ اونم با مدرک معتبر از دانشگاه ایران وجود داره ، چرا وزارت بهداشت کم لطفی میکنه و نمی یاد اینر علنا اعلام کنه ..... !!!!

شاید کسی حتی نخواد یه سال هم پشت کنکور بمونه و با دونستن این راه ، حداقل عمرش تلف نمیشه...!!!

دیگه شاید خودشو هم درگیر گرفتن دیپلم مجدد و ترمیم و این جور مزخرفات نکنه....
      دقیقا هنوزم که شما گفتی من نمیدونم شرایطش چیه؟اصلا واضح نیست

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط quf نمایش پست ها
      دقیقا هنوزم که شما گفتی من نمیدونم شرایطش چیه؟اصلا واضح نیست

من فقط می خواستم اطلاع رسانی کنم که یه همچین مسیری وجود داره.....
      اینکه دقیقا جزییاتش چیه رو باید کسایی که واسه این کار اقدام کردن و یا از جای دیگه ای اطلاع دارن ، بیان و بگن....

14. Top | #14
      quf
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      من فقط می خواستم اطلاع رسانی کنم که یه همچین مسیری وجود داره.....
      اینکه دقیقا جزییاتش چیه رو باید کسایی که واسه این کار اقدام کردن و یا از جای دیگه ای اطلاع دارن ، بیان و بگن....
      از کجا میشه پیگیری کرد؟؟؟من کسی رو ندیدم همچین کاری کنه؟؟ شرط معدلشم نمیدونم برای معدل کل دیپلم یا فقط نهایی؟؟

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فرض رو براین قرار میدیم اصلا شدنی باشه من این عنوان براحتی رو درک نکردم اصلا
      ایا از ارزشیابی مدرک توسط وزارت علوم و بهداشت خبر دارین؟
      ایا امثال من و شمایی که حتی نمیتونیم زبان کنکور رو 50 بزنیم میتونیم به زبان انگلیسی در یکی از سه رشته دندادن و دارو پزشکی اون هم در خارج از کشور تحصیل کنیم؟
      هزینه تحصیلش در خارج از کشور به کنار, ایا هزینه تحصیل در پردیس و سراسری یکیه که میگین به همین راحتی؟
      ......
      جمع کنید بابا , تا دیروز درگیر حاشیه ترمیم معدل بودین , امروزم این رو سوژه کردین.

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)