خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 58
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sahand7 نمایش پست ها
      اقا یکی مارا کمکم کنه ثواب داره من میخوام این کارو انجام بدم چیکار کنم
      کی میتوته بخشنامه رو پیدا کنه

سلام

این لینک مربوط به نحوه انتقال دانشجویان علوم پزشکی از خارج به داخله ....

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      البته معدل بالای 15 تو 72 واحد کار آسونی نیست ها
      اونجا دیگه تاریخ تحلیلی صدر اسلام و نمیدونم اخلاق کاربردی و وصایای امام نداره 19 20 بشی معدل رو بکشه بالا
      وقتی کسی میره اونور و از اول قصدش برگشت به پردیسای دانشگاه های خودمون هست ، مطمئن باش که تموم این شرایط رو ابتدا مطالعه می کنه و خوب می دونه که باید مثلا معدلش 15 به بالا بیاد......

پس نهایت سعیشو واسه این موضوع می کنه .....

ثانیا ایشون که واسه کسب معدل 15 ، لازم نیست مثل کنکور تجربی مثلا درسای بی ربط ریاضی و فیزیک و زمین و عربی و ... رو بخونه که نتونه شرط لازم معدل رو بیاره...
      مطمئن باش اگه این شرط معدل چیز سختی بود ، این همه برگشتی این سه تا رشته ی تاپ از اونور به پردیسای داخل نداشتیم......

ثالثا کسی که خودش انتخاب کرده که بیاد و وارد رشته ی پزشکی شه ، دیگه درسا به هر اندازه هم که سخت باشه نباید از سختی دروس شکایت کنه چون خودش انتخاب کرده و دقیقا داره درسای مرتبط با رشته ی مورد علاقشو میخونه پس همچین آدمی از آوردن معدل 15 نباید شاکی باشه.....
      (در ضمن فکر کن که همچین شخصی به جای اینکه بخواد دروس پزشکی رو بخونه ، بخواد بیاد و مثلا پشت کنکور به امید قبول شدن بین الملل بخونه ، اولا اینکه یه سری دروس غیر مرتبط مثل ریاضی و فیزیک و عربی و زمین و ... رو باید بشینه و به غایت بخونه که ممکنه هیچ علاقه ای هم بهشون اصلا نداشته باشه....ثانیا کی می تونه تضمین کنه که این آدم اگه پشت کنکور بمونه حتما مثلا پردیس داخل اون سه تا رشته تاپ رو میاره...)

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aCe نمایش پست ها
      دوست عزیز شما بفرما این کار رو انجام بده چشم حسود کووور
      شما راضی گور بابای ناراضی ولی بازم میگم از نظر مالی باید تکمیل باشی هیچیز اونطور که شما میخواید شاید پیش نره
      نقل قول نوشته اصلی توسط elaheee نمایش پست ها
      به نظرم بهتر بود به جا اینجا تاپیک زدن و وقت تلف کردن دو کار میکردین یا درستونو بشینین بخونین یا شما هم الگوبرداری کنین برین همین کارو بکنین خوب یعنی که چی وسط سال این بحثارو راه انداختن خوب حالا که راحت شماهم پیروی کنین دیگه

قصد بنده فقط اطلاع رسانی بود که حداقل کسایی که به این انجمن سر می زنند ، این مسیر کمتر شناخته شده ی ورود به سه تا رشته تاپ تجربی رو باهاش آشنا بشن.....

آخه واقعا خیلیا هستند که اصلا از این مسیر اطلاع چندانی ندارن و فکر می کنن اگه کسی بخواد بره اونور و داخل سه رشته ی تاپ تجربی که تحصیل کنه ، حتما باید کل دوره رو اونجا سپری کنه ...

اگر شما با نظر بنده موافق نیستین و فکر می کنین که آگاه شدن داوطلبا از مسیر های دیگه ای غیر از مسیر های رایج ، کار درستی نیست ، بنده از شماعذر خواهی می کنم ...

ولی بنظر من این حق همه جامعه ی کنکوری هست که نسبت به تمام مسیر های ورود به سه تا رشته ی محبوب تجربی اشراف داشته باشن و نهایتا با توجه به شرایط و امکانات خودشون ، بهترین گزینه رو انتخاب کنن ....

حداقلش اینه که آدم با چشم بازتری مسیرش رو انتخاب می کنه !!!

ویرایش توسط ehsan7777777 : 05 بهمن 1394 در ساعت 17:42

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر من با این طرحی که وزارت بهداشت واسه ادامه تحصیل کسایی که با گذروندن 72 واحد سه رشته ی تاپ تجربی داخل اونور و سپس انتقالشون به دانشگاه های علوم پزشکی داخل،البته با پرداخت هزینه در نظر گرفته ، می شه گفت که دیگه انصاف نیست که کسی که میخوادواسه پزشکی ، دارو و یا دندون پردیس قبول بشه ، بیاد و این همه به خودش واسه قبول شدن توی کنکور زحمت بده .....

5. Top | #35
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan7777777 نمایش پست ها
      سلام

از شهر ما ، که شهر کوچیکی هم هست ، جدیدا یکی از بچه ها میخواد بره و پزشکی هند بخونه .....

خودش می گه که دوسال اونجا میخونه و تقریبا تا حد علوم پایه ایران درسا رو می گذرونه و بعد بر میگرده ایران و ادامشو توی پردیسا یا شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی ایران ، البته با پرداخت هزینه ، میگذرونه و نهایتا با مدرک یکی از اونا می تونه فارغ التحصیل شه ... !!!

البته ایشون تمام کارای پذیرش و دانشگاه رو انجام داده و درمورد دانشگاه مقصد و مورد تایید بودنش و متعاقبا مجوز تحصیلش توی ایران حسابی تحقیق کرده و مطمئن شده و الآن فقط منتظر اومدن ویزاشه....!!!!

میخواستم بدونم ورود به سه تا رشته تاپ تجربی اونم توی ایران واقعا به هم راحتیه ....؟؟؟؟؟

یعنی یه نفر ، که اگه کنکور ایران رو شرکت هم می کرد ، ممکن بودکه حتی رشته های پیرا پزشکی هم قبلو نشه، با این شیوه و با این کار براحتی می تونه بره و دانشجوی علوم پزشکی بشه و نهایتا یه مدرک معتبر از دانشگاه های علوم پزشکی ایران رو بگیره.....؟؟؟؟؟

قسمت غصه دار ماجرا اینجاست که اینجا داوطلب خودش رو باید حسابی چپ و راست کنه و پیرش از خوندن دروس کنکور در بیاد و حسابی رسش کشیده بشه تا شاید بتونه اون سه تا رشته تاپ رو حداقل داخل پردیس ها و شعب بین الملل قبول بشه .....

بعد به نظر شما آیا این عدالته که سیستم آموزشی این فرصت رو واسه بعضیا فراهم کنه که بدون اینکه بخوان مزه ی کنکور به این سختی رو بچشن، وارد رشته های تاپ تجربی بشن .... ؟؟؟

اگه جوابتون اینه که بی عدالتی وجود نداره و راه واسه همه بازه ، چرا وزارت بهداشت نمیاد و شفاف سازی نمی کنه.....بی شک بیشتر داوطلبا از وجود همچین راهی بی خبر بودن و فکر میکردن که اگه کسی بخواد بره اونور ، حتما بایستی کل دوره رو اونجا بگذرونه....خیلیا هم هستن که اگه از همچین مسیری اطلاع داشته باشن ، ممکنه که مسیر حرکتشون رو عوض کنن......

اشتباه نکنین ..... !!!! روی صحبت من با کسایی که کل دوره پزشکی یا دندون و یا دارو رو اون طرف می گذرونن نیست، چون اونا بالاخره شش هفت سال ازعمرشونو توی غربت سپری می کنن و انصافا سختی می کشن ولی قبول کنین که دوسال اصلا چیزی نیست و بی شک هزینه این دوسال هم اونچنان زیاد تر از پردیسای خودمون نباید باشه....!!!

چون خیلیا هستن که درباره ی این مسیر چیزی نمیدونن و همین شفاف نبودن باعث شده فقط یه عده ی خاص این راه رو برن ، در کل میخواستم اگه اطلاعاتی در این باره دارین ، بگین، تا هر کس که میخواد و شرایطشو داره (باور کنین خیلی از والدین حاضرن پول خوب خرج کنن ولی بچه هاشون واسه شیش هفت سال نفرستن اونور)، بتونه از این شیوه استفاده کنه ، تا جوونی و عمرشو واسه کنکور هدر نده ، به امید اینکه با این آگاه سازی ، یه نمه از این بی عدالتی کم تر بشه....

موفق باشین....

خوندن پزشکی در خارج ارزشی نداره دوست عزیز چرا ارزشی نداره ؟؟؟؟؟
      اول از همه اینکه مدارک سایر کشور ها باید توسط وزارت بهداشت با ازمون طب ملی ارزشیابی بشه که ازمون راحتی هم نیست .
      هزینه ی تحصیل در اونجا سالانه بیشتر از 100 میلیون تومان برات آب میخوره . البته کانادا و المان و امریکا که محاله بتونی برید چون پذیرش در اونجا پیوسته نیست .
      اول باید لیسانس بگیرید یه لیسانس علوم پزشکی بعد از اون کارورزی ها رو شروع کنید .
      گذشته از اینها من به شما قول میدم دوستت پشیمون خواهد شد .

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      رفتم تحیقیق کردم خیلی تفاوت داره پژشک عمومی روال عادی و روال به این سبک . بعد برای جذب در بیمارستان مدرک TH رو به سختی به این افراد میدنند کسایی تو ماجرا هستند و دوره های پژشکی رو خوب میدونند حتی یه بنده خدایی میگفت که از هر 100 نفر 90 نفر مدرک TH رو نمی گیرند . یعنی اخرش این همه پول خرج کردن کشک . ممنون

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط digoxin نمایش پست ها

خوندن پزشکی در خارج ارزشی نداره دوست عزیز چرا ارزشی نداره ؟؟؟؟؟
      اول از همه اینکه مدارک سایر کشور ها باید توسط وزارت بهداشت با ازمون طب ملی ارزشیابی بشه که ازمون راحتی هم نیست .
      هزینه ی تحصیل در اونجا سالانه بیشتر از 100 میلیون تومان برات آب میخوره . البته کانادا و المان و امریکا که محاله بتونی برید چون پذیرش در اونجا پیوسته نیست .
      اول باید لیسانس بگیرید یه لیسانس علوم پزشکی بعد از اون کارورزی ها رو شروع کنید .
      گذشته از اینها من به شما قول میدم دوستت پشیمون خواهد شد .
      رفتم تحیقیق کردم خیلی تفاوت داره پژشک عمومی روال عادی و روال به این سبک . بعد برای جذب در بیمارستان مدرک TH رو به سختی به این افراد میدنند کسایی تو ماجرا هستند و دوره های پژشکی رو خوب میدونند حتی یه بنده خدایی میگفت که از هر 100 نفر 90 نفر مدرک TH رو نمی گیرند . یعنی اخرش این همه پول خرج کردن کشک . ممنون

ببینید دوستان این شخصی که داخل پست قصه شو واستون گفتم و تمامی افرادی که شرایطی مثل ایشون رو دارند، اصلا نمی خوان برن اونور که کل دوره رو بگذرونن که لازم باشه مثلا مدرک پزشکی یا دندونپزشک و یاداروسازی شون داخل ایران مورد تایید قرار بگیره ....

اونا کشور ایی مثل هند و فیلیپین و .... رو که هم هزینه تحصیل داخل دانشگاه هاش به نسبت ارزونتر از جاهای دیگه هست ، و هم خرجای جانبیش کمتره رو واسه خوندن این سه تا رشته تاپ انتخاب می کنن ، و قصدشون اینه که فقط دو سال یا بعبارت دیگه فقط 72 واحد (یه چیزی حول وحوش تعداد واحدای علوم پایه ایران) رو اونجا بامعدل 15 به بالا پاس کنن ، بعد باامکانی که وزارت بهداشت واسشون فراهم کرده ، برمیگردن ایران و امتحان علوم پایه ی ایران رو باید پاس کنن و بعداز اون داخل یه آزمون جایابی واسه تعیین دانشکده علوم پزشکی پذیرنده شون شرکت می کنن و ادامه کار رو داخل اون پردیس دانشکده ی علوم پزشکی ایران تا انتها می گذرونن و نهایتا مدرک معتبر از پردیس یکی از دانشکده های علوم پزشکی ایران رو می گیرن .....

پس اصلا لازم نیست که بعد از اینکه مدرک پزشکیشون رو گرفتن ، بخوان دوباره مدرکشون رو تایید کنن چون مدرک پردیسای علوم پزشکی ایران حداقل واسه بازار کار ایران کاملا معتبره.....

این مثل این میمونه که اونا دقیقا دارن وارد یکی از سه رشته تاپ تجربی در پردیسای علوم پزشکی ایران ،اونم بدون هیچ زحمتی واسه عبور از کنکور سخت تجربی ، می شن .....

به نظر من که بعضی از این افراد که از این طریق وارد این سه رشته تاپ میشن، اگه قرار بود که کنکور تجربی رو شرکت کنن ، شاید حتی توانایی قبول شدن رشته های پیراپزشکی دولتی رو هم ندارن...

داخل این لینک شرایط انتقال از رشته های علوم پزشکی از خارج به داخل گفته شده...
      ویرایش توسط ehsan7777777 : 07 بهمن 1394 در ساعت 04:03

8. Top | #38
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      و من الله توفیق
      بعد قضیه سهمیه ها که اونقدر روش بحث کردیم و کردید مثل اینکه الان این بحث جذابیت نداره و افتادین به جون محصلین خارج از کشور
      چرا یاد نگرفته ایم که سرمون تو کار خودمون باشه یا حسادت نکنیم؟چرا یاد نگرفته ایم که هیچ کس اگه ما نخواییم نمیتونه راه و جایگاه مارو حتی با زور هم بگیره؟؟چرا تلاشگر بودن جیگاه خودش رو از دست داده؟؟

9. Top | #39
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza01997 نمایش پست ها
      و من الله توفیق
      بعد قضیه سهمیه ها که اونقدر روش بحث کردیم و کردید مثل اینکه الان این بحث جذابیت نداره و افتادین به جون محصلین خارج از کشور
      دوست عزیز راحت شما میتونی بری سازمان وزارت بهداشت یا زنگ بزنی یا به مرکز علوم پزشکی شهرت مراجعه کنی...مسلما خودت باید پیگیر باشی..دوستی هم که میگی پیگیر بوده...خوب تو هم پیگیر باش....
      یه موردی هم که هس اینکه شاید با خودت بگی اون پول داره و میره و ....
      خوب بابای اون ...یا حتی بابای بابای اون واسه رسیدن به اون پول تلاش کرده....حتی از راه نادرستشم پول در اوردن سخت(هر چند خیلی دیدم و دیدی همه کسایی که جیب بقیه رو میزنن تو همین دنیا تاوانش رو میدن شاید از بچه و یا ....)
      خوب شما هم تلاش کن تا استارتر فمیلی شما خودت باشی
      با بدترین شرایطم میشه موفق شد و صرفا یه حرف روانشناسی نیست...نمونه خارجی رو که میشناسی...نمونه ایرانی رو هم سرچ کنی پیدا می کنی...مشهورترینش کسی بوده که با فروختن مرغ(از اون کامل سفید کاکل کج ها) الان یه تاجر مشهوره و 100 ها نفر دیگه
      نمیگم هزاران نفر چون واقعا کار سختیه....ولی سخت بودنش تماما به این برمیگرده که باید باورش کنی و برا این کار باید خودت مقابل خودت قرار بگیری

گیرم شرایط کنکور از بیخ ناعادلانه باشه...تلاشی که تو کردی در تناسب با این شرایط بوده؟؟؟یا فقط دنبال ناعدلانه بودن کنکور بودی فقط واسه درگیر کردن خودت؟؟

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ببینید دوستان این شخصی که داخل پست قصه شو واستون گفتم و تمامی افرادی که شرایطی مثل ایشون رو دارند، اصلا نمی خوان برن اونور که کل دوره رو بگذرونن که لازم باشه مثلا مدرک پزشکی یا دندونپزشک و یاداروسازی شون داخل ایران مورد تایید قرار بگیره ....

اونا کشور ایی مثل هند و فیلیپین و .... رو که هم هزینه تحصیل داخل دانشگاه هاش به نسبت ارزونتر از جاهای دیگه هست ، و هم خرجای جانبیش کمتره رو واسه خوندن این سه تا رشته تاپ انتخاب می کنن ، و قصدشون اینه که فقط دو سال یا بعبارت دیگه فقط 72 واحد (یه چیزی حول وحوش تعداد واحدای علوم پایه ایران) رو اونجا بامعدل 15 به بالا پاس کنن ، بعد باامکانی که وزارت بهداشت واسشون فراهم کرده ، برمیگردن ایران و امتحان علوم پایه ی ایران رو باید پاس کنن و بعداز اون داخل یه آزمون جایابی واسه تعیین دانشکده علوم پزشکی پذیرنده شون شرکت می کنن و ادامه کار رو داخل اون پردیس دانشکده ی علوم پزشکی ایران تا انتها می گذرونن و نهایتا مدرک معتبر از پردیس یکی از دانشکده های علوم پزشکی ایران رو می گیرن .....

پس اصلا لازم نیست که بعد از اینکه مدرک پزشکیشون رو گرفتن ، بخوان دوباره مدرکشون رو تایید کنن چون مدرک پردیسای علوم پزشکی ایران حداقل واسه بازار کار ایران کاملا معتبره.....

این مثل این میمونه که اونا دقیقا دارن وارد یکی از سه رشته تاپ تجربی در پردیسای علوم پزشکی ایران ،اونم بدون هیچ زحمتی واسه عبور از کنکور سخت تجربی ، می شن .....

به نظر من که بعضی از این افراد که از این طریق وارد این سه رشته تاپ میشن، اگه قرار بود که کنکور تجربی رو شرکت کنن ، شاید حتی توانایی قبول شدن رشته های پیراپزشکی دولتی رو هم ندارن...

داخل این لینک شرایط انتقال از رشته های علوم پزشکی از خارج به داخل گفته شده...

دوست عزیز و گرامی رشته ی پزشکی توی فیلیپین پیوسته نیست و 8 ساله و 4 سال اولشو باید یه لیسانس علوم پزشکی بگیری . درباره ی هند هم باید عرض کنم که از حرف تا عمل راه زیادیست . هزینه ی تحصیل در هند هم کم نیست . و ضمنا حتی اگه بیان پردیس هم باز هم نمیرزه سالانه18 میلیون تومن . مگه فکر کردی پزشک عمومی چقدر میگیره که بخواد این همه هزینه رو در بیاره بعدش ؟؟؟؟؟ مگه فکر کردی دارو الان کارش چیه ؟؟؟؟ مگه فکر میکنی دکترای داروسازی میتونه داروخانه بزنه ؟ دندانپزشک ها به سختی مجوز مطب میگیرن . شاید برای یکی مثل من که لیسانس پرستاری دارم به صرفه باشه که برم فیلیپین و بعد از سه سال مدرک عمومی بگیرم . اما برای اینا ارزشی نداره . بجای هدر دادن وقتت بشین بخون . حتی اگه شده یه لیسانس بهداشت بگیر که بعدش ارشد و پی اچ دی بگیری . همه چیز پزشکی نیست . با پی اچ دی علوم پزشکی میتونی هم بشی استاد دانشگاه . و ضمنا رشته هایی مثل فیزیوتراپی درامدش از پزشکی عمومی خیلی بالاتره . اینو وقتی بیای دانشگاه میفهمی . کارشناسی ساخت پروتز های دندانی خیلی درامد داشت ولی دیگه حذف شده . شما الان چون پشت کنکورید فکر میکنید این سه رشته دیگه بهترین رشته ها هستن .

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      و من الله توفیق
      دوست عزیز راحت شما میتونی بری سازمان وزارت بهداشت یا زنگ بزنی یا به مرکز علوم پزشکی شهرت مراجعه کنی...مسلما خودت باید پیگیر باشی..دوستی هم که میگی پیگیر بوده...خوب تو هم پیگیر باش....
      یه موردی هم که هس اینکه شاید با خودت بگی اون پول داره و میره و ....
      خوب بابای اون ...یا حتی بابای بابای اون واسه رسیدن به اون پول تلاش کرده....حتی از راه نادرستشم پول در اوردن سخت(هر چند خیلی دیدم و دیدی همه کسایی که جیب بقیه رو میزنن تو همین دنیا تاوانش رو میدن شاید از بچه و یا ....)
      خوب شما هم تلاش کن تا استارتر فمیلی شما خودت باشی
      با بدترین شرایطم میشه موفق شد و صرفا یه حرف روانشناسی نیست...نمونه خارجی رو که میشناسی...نمونه ایرانی رو هم سرچ کنی پیدا می کنی...مشهورترینش کسی بوده که با فروختن مرغ(از اون کامل سفید کاکل کج ها) الان یه تاجر مشهوره و 100 ها نفر دیگه
      نمیگم هزاران نفر چون واقعا کار سختیه....ولی سخت بودنش تماما به این برمیگرده که باید باورش کنی و برا این کار باید خودت مقابل خودت قرار بگیری

گیرم شرایط کنکور از بیخ ناعادلانه باشه...تلاشی که تو کردی در تناسب با این شرایط بوده؟؟؟یا فقط دنبال ناعدلانه بودن کنکور بودی فقط واسه درگیر کردن خودت؟؟

سلام دوست عزیز

تا حدودی باحرفات موافقم....

ولی چیزی که باعث شده همچین تاپیکی رو بزنم ، شاید نشستن پای حرف بعضی از داوطلبای کنکور 94 بوده ، که واقعا واسه اون کنکور زحمت کشیدن ولی نهایت رتبه ای که تونستن بدست بیارن، 3500 یا 4000 منطقه بوده که البته بسیار رتبه ی خوبیه ولی حتی نتونستن باهاش پزشکی پردیسو قبول بشن.....

بعد از طرف دیگه کسایی رو می بینم که فقط به زور پول و بدون اینکه زحمت کنکور تجربی رو به خودشون بدن، میرن و از طریقی که گفتم کنکور تجربی رو دور می زنن و علاوه بر اینکه زمان خودشون رو الکی هدر ندادن (یعنی حتی یه سال هم ممکنه پشت کنکور نمونن) ، در انتها یعنی بعد از دوسال ، هم کلاس کسایی می شن ، که ممکنه واسه آوردن همون پزشکی پردیس یک سال یا بیشتر زمانشون رو ازدست داده باشن و هم اینکه سختی بی حد و حساب المپیاد تجربی رو تجربه نکردن....

و بعد خیلی از همون کسایی که رتبه ی4000 منطقه آوردن به دلیل اینکه رشته ی مورد علاقه شون رو حتی توی پردیس هم قبول نشدن ، بی خیال انتخاب رشته شدن و یا به یه رشته سطح پایین تر راضی شدن ، درحالیکه اصلا اطلاعی از این طرح انتقالی از خارج وزارت بهداشت نداشتن.....

بنظر من که این وضعیت اصلا انصاف نیست و پس بذار اگه داره بی انصافی داخل یه جا صورت می گیره ، حداقل همه راه و رسمشو بدونن ، تا شاید فردا خودشونو به خاطر جهل به این موضوع سرزنش نکنن....

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

دوست عزیز و گرامی رشته ی پزشکی توی فیلیپین پیوسته نیست و 8 ساله و 4 سال اولشو باید یه لیسانس علوم پزشکی بگیری . درباره ی هند هم باید عرض کنم که از حرف تا عمل راه زیادیست . هزینه ی تحصیل در هند هم کم نیست . و ضمنا حتی اگه بیان پردیس هم باز هم نمیرزه سالانه18 میلیون تومن . مگه فکر کردی پزشک عمومی چقدر میگیره که بخواد این همه هزینه رو در بیاره بعدش ؟؟؟؟؟ مگه فکر کردی دارو الان کارش چیه ؟؟؟؟ مگه فکر میکنی دکترای داروسازی میتونه داروخانه بزنه ؟ دندانپزشک ها به سختی مجوز مطب میگیرن . شاید برای یکی مثل من که لیسانس پرستاری دارم به صرفه باشه که برم فیلیپین و بعد از سه سال مدرک عمومی بگیرم . اما برای اینا ارزشی نداره . بجای هدر دادن وقتت بشین بخون . حتی اگه شده یه لیسانس بهداشت بگیر که بعدش ارشد و پی اچ دی بگیری . همه چیز پزشکی نیست . با پی اچ دی علوم پزشکی میتونی هم بشی استاد دانشگاه . و ضمنا رشته هایی مثل فیزیوتراپی درامدش از پزشکی عمومی خیلی بالاتره . اینو وقتی بیای دانشگاه میفهمی . کارشناسی ساخت پروتز های دندانی خیلی درامد داشت ولی دیگه حذف شده . شما الان چون پشت کنکورید فکر میکنید این سه رشته دیگه بهترین رشته ها هستن .

سلام

در مورد شرایط پزشکی فیلیپین انصافا چیزی نمی دونم ...
      ولی درمورد تحصیل پزشکی در هند ، یه جورایی دیگه مطمئن شدم که با گذروندن 72 واحد یعنی یه چیزی حول و حوش دو سال ، میشه برگشت به ایران و ادامه شو توی پردیسای ایران گذروند.....

13. Top | #43
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام

در مورد شرایط پزشکی فیلیپین انصافا چیزی نمی دونم ...
      ولی درمورد تحصیل پزشکی در هند ، یه جورایی دیگه مطمئن شدم که با گذروندن 72 واحد یعنی یه چیزی حول و حوش دو سال ، میشه برگشت به ایران و ادامه شو توی پردیسای ایران گذروند.....

اینا همه درست عزیز من ولی ارزش نداره . حداقل برای گرفتن همون مدرک پزشکی عمومی 300 میلیون تومان باید هزینه کنن . که آخرش هم چی بشن ؟ بشن پزشک عمومی مطمئن باش اگه وضع مالیشون خوب نباشه نمیتونن به تخصص فکر کنن چون باید این همه هزینه رو جبران کنن . الان توی تهران و شهرهای بزرگ پزشک عمومی نهایتا 4 میلیون تومان درامد داره داروسازی ها میشن مسئول فنی داروخانه و نهایتا ماهانه 3 میلیون درامد دارن . چطور میخوای 300 میلیون تومن رو در بیاری ؟ پس کی میخوای زندگی کنی ؟؟؟؟؟ من بهت قول میدم تحصیل کردن توی همین هند بی ارزشه . بشین بخون اگه قبول شدی روزانه یا آزاد که هیچی اگه نشدی یه رشته ی دیگه بخون . حتی پردیس هم ارزش نداره مگه اینکه دندانپزشکی که اونم اگه علاقه داشته باشی .

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

اینا همه درست عزیز من ولی ارزش نداره . حداقل برای گرفتن همون مدرک پزشکی عمومی 300 میلیون تومان باید هزینه کنن . که آخرش هم چی بشن ؟ بشن پزشک عمومی مطمئن باش اگه وضع مالیشون خوب نباشه نمیتونن به تخصص فکر کنن چون باید این همه هزینه رو جبران کنن . الان توی تهران و شهرهای بزرگ پزشک عمومی نهایتا 4 میلیون تومان درامد داره داروسازی ها میشن مسئول فنی داروخانه و نهایتا ماهانه 3 میلیون درامد دارن . چطور میخوای 300 میلیون تومن رو در بیاری ؟ پس کی میخوای زندگی کنی ؟؟؟؟؟ من بهت قول میدم تحصیل کردن توی همین هند بی ارزشه . بشین بخون اگه قبول شدی روزانه یا آزاد که هیچی اگه نشدی یه رشته ی دیگه بخون . حتی پردیس هم ارزش نداره مگه اینکه دندانپزشکی که اونم اگه علاقه داشته باشی .

ببین نظر شما واسه من محترمه .....

ولی بحث ما سر کسایی هست که میخوان برن پردیس و یا شعبه ی بین الملل و به هر صورت با پرداخت هزینه ، سه تا رشته تاپ تجربی رو بخونن...

فرض خود شما بخوای بری پردیس و پزشکی رو بخونی .....
      حداقل باید یکسال از عمرتو واسه کنکور سخت تجربی بذاری که شاید پردیسو قبول شی شایدم نشی....
      حالا فرض کن وارد دانشگاهت شدی و علوم پایه رو گذروندی که یه هویی می بینی از سال سوم ، یه تعداد آدم به کلاستون اضافه می شه ، که اصلا سختی کنکور تجربی رو تجربه نکردن و شاید اصلا از لحاظ علمی هم سطح شما نباشن(البته نه همشون...!!!!) .....
      انصافا با دیدن اونا حرصت نمیگیره......!!!؟؟؟؟

ثالثا به نظرمن هزینه گذروندن 72 واحد داخل هند، با همه هزینه های جانبیش اصلا به 300 که چه عرض کنم به 200 هم نمیرسه....!!!
      ثانیا مطمئن باش خیلی از کسایی که میرن پردیس ، بی شک پول اینو هم دارن که بخوان واسه دو سال برن کشور مثل هند و 72 واحد اونجا بگذرونن .....
      مطمئن باش .....

ولی تفاوت اصلیش اینه که با رفتن اونور ، دیگه لازم نیست که یک سال از عمرشون رو پشت کنکور بمونن ....
      تازه این در صورتیه که با صرف اون یک سال حتما قبول شن که عملا می بینیم خیلی از این داوطلبا با این که وضعیت مالیشون هم خوبه ، چه یک سال و چه 10 سال کنکور تجربی رو بدن ، نمی تونن اصلا زیر 5000 بیارن....!!!

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ببین نظر شما واسه من محترمه .....

ولی بحث ما سر کسایی هست که میخوان برن پردیس و یا شعبه ی بین الملل و به هر صورت با پرداخت هزینه ، سه تا رشته تاپ تجربی رو بخونن...

فرض خود شما بخوای بری پردیس و پزشکی رو بخونی .....
      حداقل باید یکسال از عمرتو واسه کنکور سخت تجربی بذاری که شاید پردیسو قبول شی شایدم نشی....
      حالا فرض کن وارد دانشگاهت شدی و علوم پایه رو گذروندی که یه هویی می بینی از سال سوم ، یه تعداد آدم به کلاستون اضافه می شه ، که اصلا سختی کنکور تجربی رو تجربه نکردن و شاید اصلا از لحاظ علمی هم سطح شما نباشن(البته نه همشون...!!!!) .....
      انصافا با دیدن اونا حرصت نمیگیره......!!!؟؟؟؟

ثالثا به نظرمن هزینه گذروندن 72 واحد داخل هند، با همه هزینه های جانبیش اصلا به 300 که چه عرض کنم به 200 هم نمیرسه....!!!
      ثانیا مطمئن باش خیلی از کسایی که میرن پردیس ، بی شک پول اینو هم دارن که بخوان واسه دو سال برن کشور مثل هند و 72 واحد اونجا بگذرونن .....
      مطمئن باش .....

ولی تفاوت اصلیش اینه که با رفتن اونور ، دیگه لازم نیست که یک سال از عمرشون رو پشت کنکور بمونن ....
      تازه این در صورتیه که با صرف اون یک سال حتما قبول شن که عملا می بینیم خیلی از این داوطلبا با این که وضعیت مالیشون هم خوبه ، چه یک سال و چه 10 سال کنکور تجربی رو بدن ، نمی تونن اصلا زیر 5000 بیارن....!!!

هه تو مو میبینی و من پیچش مو . من میگم هزینه ی پزشکی توی پردیس بیشتر از 300 برات تموم میشه . شما فرض بر این بگیر که رفتی هند و خوندی دو ترم و آزمون ورودی انتقالی رو هم قبول شدی و تا سال آخر هم خوندی و هزینه کردی . در حال حاضر بیشتر از 3000 نفر در خارج از کشور دارن پزشکی و دندانپزشکی میخونن سالانه تعداد زیادی هم توی کشور فارغ التحصیل میشن . تنها رشته ی تاپ تجربی که پر درامد و زود بازده هست دندانپزشکی هستش . پزشکی زمانی درامد داره که تخصص بگیری . پزشک عمومی ها بعد از عمومی اکثرا دنبال تخصص هستن . تخصص هایی مثل تغذیه و پوست و مو که خیلی هاشون دکترای پی اچ دی تغذیه شرکت میکنن .
      من خودم هدفم اینه دکترای تغذیه بگیرم . وقتی میتونی میانبر بری چرا لقمه رو بچرخونی ؟
      البته بیخیال به اقتضای سنی که داری تفکرت طبیعیه .

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)