خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

من و یک سردرگمی محض

سلام بچه ها
      امتحانات نوبت اولمون رو هم دادیم و من به جز درس فیزیک بقیه رو نسبتا خوب دادم
      من الان در یک سردرگمی محضم و نمیدونم چی به چی از طرفی تراز قلم چی رشد که نکرده هیچی افت هم کرده و خیر سرم توی تیزهوشان درس میخونم
      عمومی هام به جز عربی بد نیست و اختصاصی هام هم یکی بدتر از دیگری............
      نمیدونم چی کار کنم ...از نظر خودم بهترین منابع حال حاضر ایران رو دارم و کو استفاده شاید باورش براتون سخت باشه اما من بدون حتی یک دونه تست میرم سر ازمون قلم چی ...خودم فکر میکنم زیاد میخونم ولی یکبار که دفتر برنامه ریزی پر کردم دیدم ساعت مطالعه ام تو سال سوم تجربی هست فقط 17 ساعت.....توی تشریحی ها بد نیستم توی کلاس ما از 30 نفر 15 نفر ترازشون بالای 6800 هست یهجورایی همه میگن شهرما (لاهیجان)توی کنکور 96 میترکونه....من نمیخوام امید همه رو ناامید کنم ....همه به من به چشم یک دندون پزشک اینده نگاه میکنند ولی من ترازم 5300تا 5500 هست و همش متغیره بین همین بازه هست....انگیزه ندارم و درس خوندم برام شده یک شلاق......من دانش اموز مستعدی هستم و میدونم که میتونم چون من تا سال سوم راهنمایی همه معدل هام 20 بود ولی سال دوم دبیرستان که پارسال باشه شد 18.......بچه ها کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      انگیزه؟؟
      همین که به اینده فکر کنی ببینی یه دندون پزشک میشی وهمه بهت افتخارمیکنن انگیزه نیست؟همین که بدونی با پیشرفتت و قبولیت مامانت این همه خوشحال میشه همش انگیزست
      متاسفانه امروزه باب شده که همه بگن ما بدون انگیزه شدیم ول کننین تروخدا
      یکم مثبت باشین به خدا ظرر نمی کنین
      انگیزه رو که نمیشه کیلویی فروخت یا خرید ؟همممممممم؟؟میشه؟
      انگیزه باید ازدرونت نشات بگیره
      انگیزه یعنی چی اصلا؟؟
      یعنی اینکه تو واقع بخاییش و همه ی تلاشتو کنی تا بدستش بیاری
      work hard so that your idols become your rivals.
      سخت تلاش کن تا الگوهات تبدیل بشن به رقیبات✊🏃
      ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
      شما وقتی می خواستید راه رفتن را یاد بگیرید،دوره های آموزشی گذراندید؟
      نه!
      فقط تلاش کردید، شکست خوردید و دوباره تلاش کردید و موفق شدید.
      الان چرا این کاررا نمی کنید؟👊✊

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خب اخه پسرخوب با این ساعت مطالعه تراز خوب میخایی؟نه دیگه نمیشه
      باید تلاش کنی
      میگی تست نمی زنم؟خوب کاری می کنی؟به هیچ وجه
      برو تست بزن
      میگی معدلت 20 بوده یعنی زمینشو داری پس برو بخون
      میگی مستعدی پس برو بخون تلاش کن.
      ببین منم همسن شمام میدونم الان خیلی رومون فشاره
      ولی باید باهاش بسازیم
      اخه چرا درس خوندنو مثل شکنجه میدونی؟؟؟
      برات حوصله سربره؟؟
      خب برای خودت جالبش کن
      با علاقه درس بخون.
      زیستو با شکل بخون............برای خودت نمودار بخون.وقتی درس میخونی درگیرش شو
      مثل این جنگه های استراژیک وصلیبی هستن؟مثل
      stronghold
      نه!

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan7 نمایش پست ها
      سلام بچه ها
      من الان در یک سردرگمی محضم و نمیدونم چی به چی از طرفی تراز قلم چی رشد که نکرده هیچی افت هم کرده و خیر سرم توی تیزهوشان درس میخونم
      نمیدونم چی کار کنم ...از نظر خودم بهترین منابع حال حاضر ایران رو دارم و کو استفاده شاید باورش براتون سخت باشه اما من بدون حتی یک دونه تست میرم سر ازمون قلم چی ...خودم فکر میکنم زیاد میخونم ولی یکبار که دفتر برنامه ریزی پر کردم دیدم ساعت مطالعه ام تو سال سوم تجربی هست فقط 17 ساعت.....توی تشریحی ها بد نیستم توی کلاس ما از 30 نفر 15 نفر ترازشون بالای 6800 هست یهجورایی همه میگن شهرما (لاهیجان)توی کنکور 96 میترکونه....من نمیخوام امید همه رو ناامید کنم ....همه به من به چشم یک دندون پزشک اینده نگاه میکنند ولی من ترازم 5300تا 5500 هست و همش متغیره بین همین بازه هست....انگیزه ندارم و درس خوندم برام شده یک شلاق......من دانش اموز مستعدی هستم و میدونم که میتونم چون من تا سال سوم راهنمایی همه معدل هام 20 بود ولی سال دوم دبیرستان که پارسال باشه شد 18.......بچه ها کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سلام
      اولا اینکه اصلا به تراز قلم چی فکر نکنین.بشینین یک روز کامل فکر کنین که نقاط ضعفتون کجاست و چه قسمت هایی رو مشکل دارین که باید رفع شه و چه قسمتهایی رو نیاز دارین که فقط مرور باید بشه تا تقویت شه.چون سال سوم هستین فقط به فکر تقویت باشین و در کنارش اگر وقت اوردین تست بزنین تا تابستون و پیش رو صرف رفع اشکال نکنین و فقط تست بزنین.الان تنها چیزی که باید براتون مهم باشه تمرکز روی این موضوع هست که خوب مطالب رو متوجه شین تا نمره خوبی از نهایی کسب کنین و البته گفتم که اگر وقت داشتین طی این مدت تست بزنین.
      این رو هم بدونین کسی که تراز 7000یا حتی 8000 قلم چی داره قبولیش در کنکور صد درصدی نیست وکسی هم که ترازش پایینه دلیل بر این نمیشه که قبول نشه تو رشته خوب.اون فردی موفق هست که هم توکل داشته باشه هم درست درتلاش کنه.
      موفق باشین..... .

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      شما برنامه ریزی دارین؟
      نه!

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      برنامه میریزم در حد لالیگا
      ولی کو اجرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Catman نمایش پست ها
      سلام
      اولا اینکه اصلا به تراز قلم چی فکر نکنین.بشینین یک روز کامل فکر کنین که نقاط ضعفتون کجاست و چه قسمت هایی رو مشکل دارین که باید رفع شه و چه قسمتهایی رو نیاز دارین که فقط مرور باید بشه تا تقویت شه.چون سال سوم هستین فقط به فکر تقویت باشین و در کنارش اگر وقت اوردین تست بزنین تا تابستون و پیش رو صرف رفع اشکال نکنین و فقط تست بزنین.الان تنها چیزی که باید براتون مهم باشه تمرکز روی این موضوع هست که خوب مطالب رو متوجه شین تا نمره خوبی از نهایی کسب کنین و البته گفتم که اگر وقت داشتین طی این مدت تست بزنین.
      این رو هم بدونین کسی که تراز 7000یا حتی 8000 قلم چی داره قبولیش در کنکور صد درصدی نیست وکسی هم که ترازش پایینه دلیل بر این نمیشه که قبول نشه تو رشته خوب.اون فردی موفق هست که هم توکل داشته باشه هم درست درتلاش کنه.
      موفق باشین..... .
      دمت گرم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      برنامه میریزم در حد لالیگا
      ولی کو اجرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      خب.مشکل پیداشد
      بلندپروازانه برنامه میریزی دیگه؟؟؟

خب همینه دیگه
      نمیتونی خوب اجراش کنی نا امید میشی
      باید یه برنامه ریزی خوب داشته باشی.
      نه!

9. Top | #9
      کاربر فعال

bazande
      نمایش مشخصات
      اقا با خودم قرار گذاشته بودم پست نذارم دیگه ولی نتونستم مقاومت کنم ... بگذریم
      داداش شرایطمون تقریبا شبیه همه منم معدل هام خوبه ولی ترازم زیاد خکب نیست با این که سال پیش از هر دو تاش راضی بودم !
      اصلا شما ببین برنامه ریزی که داری در راستای تست هست یا تشریحی تکلیفت باید مشخص باشه ! اما اگه میخواین هر دو تا در حد قابل قبول باشه به نظرم باید مفاهیم رو کامل یاد بگیرین و در کنارش چند تا تست آموزشی حل کنین تا تسلطتون بیشتر شه و با تست آشنا بشین به نظرم اینطوری میتونید هم نمره تون رو حفظ کنین و هم تا حدودی تست زده باشید و افزایش تراز داشته باشید تراز تا 6200 و یا کمی بالاتر خیلی راحت با کمی تست زدن حل میشه! به نظرم امسال سعی کنید روش هتی مطالعه پایدار و مناسب خودتون رو تو هر درس پیدا کنید تا از تابستون با جدیت شروع کنین چون فرصتی برای آزمون و خطا نیست همچنین انواع برنامه ریزی ها رو حالا که وقت هست امتحان کنید تا مناسب ترین و بهترین و سازگارترین رو با شرایط خودتون پیدا کنید و از تابستون بدونید که دارید چیکار میکنید البته با یه معدل بالا که میتونه برگ برندتون باشه ! امیدوارم موفق باشیم !

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      منم دقیقا وضعیت شما رو دارم
      همین الان چشمات رو بزار روی هم یه نفس عمیق بکش
      خب فردا 1 بهمنه ( روز تولد من ) اول ماه یه روز خوب برای استارت زدن برای موفقیت
      نگاه عزیز اولین چیزی که برای موفقیت لازم هست یک برنامه خوب و معقول هست معقول بودن برنامه خیلی مهمه مسلما 10 ساعت مطالعه برای یک روز که تا 2 کلاس دارید اصلا معقول نیست
      مورد بعدی انعطاف پذیری برنامه هست شما باید یک سری تایم برای مطالعه خودتون داشته باشید ولی لزوما نباید دقیقا در همون تایم مطالعه کنید شاید کاری پیش بیاد مشکلی و...........
      برنامه باید هزارتا ویژگی داشته باشه که میتونید تو نت بخونید
      ************************************************** ************************************************** *****
      شیوه من برای برنامه ریزی
      اول حدود ساعتی رو که در هر روز میتونی مطالعه داشته باشی رو مشخص میکنی مثلا شنبه 4 ساعت یکشنبه 5 ساعت دوشنبه 4 ساعت و ..............
      خوب حالا یه جدول میکشی برای هفت روز هفته و ساعت مطالعه اون روز رو بخش بر زنگ های مطالعتون می کنید ( بنظرم یک ساعتی خوبه ) و مقابل هر روز هفته به همون اندازه مربع میکشید خوب هر درسی رو که 1 ساعت مطالعه کردید در یکی از اون خونه ها بنویسید این تا اینجا
      +
      مجموع ساعت مطالعه کل هفتتون رو به نسبت 70 / 30 یا 60 / 40 بین دروس عمومی و تخصصی تقسیم کنید بعد ساعت به دست اومده( برای تخصصی یا عمومی ) با توجه به اهمیت درس و میزان تسلط خودتون تقسیم کنید ( خب این قسمت برنامه پیشنهادی خواهر عزیز پرنیا خانم بود )
      +
      نکته مهم در برنامه ریزی مطالعه درس در همان روز هست برای این کار یک سالنامه تهیه کنید
      مثال می زنم بهتر متوجه بشید
      برای مثال روز شنبه 3 دی ماه معلم فیزیک شما مبحث به هم بستن مقاومت ها و یا قانون شهوف رو درس میده شما بعد از اینکه اومدی منزل 1 ساعت جزوه معلم کتاب و 1 2 تا سوال برای جا افتادن مطلب حل می کنید و توی سالنامه روز 3 دی رو میارین و می نویسین مثلا قانون شهوف مطالعه شد به مدت 1 ساعت / خب حالا شما 3 شنبه هم فیزیک داری پس میای توی سالنامه ات برای دوشنبه 5 بهمن مینویسی تست های قانون شهوف زده شود مثلا 20 30 ( هر چه بیشتر بهتر) و به همین ترتیب ادامه میدی
      ویرایش توسط k1ronaldo : 01 بهمن 1394 در ساعت 00:41

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      تست تست تست
      ساعت مطالعه رو هم تدریجی برسون 40 45 ساعت در هفته

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      عیبی نداره تا همینجا هم خوب کار کردی ولی باید خوبتر شی
      خیلی ها هستن که تو از اونا بهتری
      فقط یه دفتر برنامه ریزی بگیر-یه جای ساکت و خوب برای خودت جور کن-منابعت رو هم ردیف کن
      سعدشم شروع کن به درس خوندن
      نمیخواد همین اول روزی 20 ساعت درس بخونی
      از کم شروع کن بیتر کنش حتما موفق میشی
      از درسایی شروع کن که خوشت میاد و سعی کن رو همونا تمرکز داشته باشی تا انگیزت بیشتر شه
      میتونی با دوستات اگه میشه درس بخونی
      با مشاورت هم تو قلمچی صحبت کن حتما راهنماییت می کنه
      سبک و طریقه خوندنتم بررسی کن
      فقط یه همت کوچوکو می خوای هنوز 6 ماه وقت داری
      موفق باشی
      خلاف قوانین.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن