خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: جمع بندی

1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

جمع بندی

سلام من از اول اردیبهشت مرورامو شروع کردم چون اون قبلیا رو احساس میکنم یادم رفته هر روز 1 یا2 فدرس اختصاصی میخونم و تستایی که نشان دار کرده بودمو زدم ولی احساس میکنم اینجوری خیلی طول میکشه شما راه دیگه ای واسه مرور کردن ندارین که بشه همه چی کامل یادمون بیاد؟؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلااااااااااااااااااااااا ااااااام ... حالتون خوبه که ایشالا؟؟؟؟؟؟
      حتما مسابقه های دو میدانی رو دیدین وقتی دونده ها به خط پایان نزدیک میشن تمام انرژیشونو میذارن تا سریعتر به خط پایان برسن ... تمام انرژیشون رو میذارن چون بعد خط پایان دیگه احتیاجی به این انرژی ندارن . پس با تمام قوا این مدتو بجنگین که زحمتهایی که کشیدین هدر نره و دیگران از شما جلو نزنن..
      دوران جمع بندی
      زمان شروع جمع بندی واسه فارغ التحصیلا هفته اول خرداد هست و برای دانش آموزان پیش دانشگاهی بعد از امتحانات پایان ترم که فک کنم امسال 9 خرداد تموم میشه .
      - نکته : اگه هنوز قسمت یا فصلی از کتابی مونده که وقت نکردین مطالعه کنین یا تستشو بزنین یه دوره حداکثر یه هفته ای بعد امتحانات به خودتون فرصت بدین که قسمتهای باقیمونده رو بخونین . اصلا و به هیچ وجه مطلب جدیدی رو که قبلا نخوندین شروع نکنین . مثلا اگه دو فصل اخر فیزیک 1 رو هنوز نخوندین بهتره اونو کنار بذارین که اگر شروع کنین و نتونین جمعش کنین نه راه پیش دارین و نه راه پس! . ولی اگه مطلبی رو خوندین مثلا فصل 3 شیمی 3 ولی هنوز موفق به مطالعه مجدد و تست زنی نشدین بهتره تو این فرصت ( تاکید میکنم حداکثر یه هفته ای) بخونین.
      - تصور بعضیا از جمع بندی اینه که بشینیم تک تک کتابا رو از اول بخونیم و دوره کنیم ولی این روش اشتباهه و اشکالاتشم اینه که :
      اولا همیشه این نگرانی در وجودتون هست که نکنه نرسین همه کتابا رو دوره کنین دوما اینکه چون نمیرسین کل جزئیات رو بخونین همش فکر میکنین مطالب یادتون رفته و این فکر میاد که نکنه مطلبی رو جا انداخته باشم سوما اینکه شما به خیلی از قسمتهای کتاب تسلط کافی دارین و وقت گذاشتن دوباره روی اونها وقت تلف کردنه .
      بهترین روش جمع بندی چیه حالا؟
      بهترین روش جمع بندی روشی هست که خیلی از دانش آموزای موفق اونو اجرا میکنن و تجربه ثابت کرده نتایج خوبی هم داشته . در این روش میاین زمانتون( که حداقل 20 روزه) رو به بازه های 3 روزه تقسیم میکنین .
      صب روز اول یه آزمون کنکور سراسری سالهای قبل از خودتون میگیرین . تمام شرایط باید شبیه کنکور سراسری باشه . یعنی ازمون باید سر ساعت 8 شروع بشه ... لباس رسمی تنتون کنین ...اگرم میتونین یه میز از مدرسه قرض کنین ... یه فضای نسبتا آروم ... و تمام وسایلی که تمرکز شما رو بهم میریزه مثل موبایل و کامپیوتر و یخچال ! رو از خودتون دور کنین .
      - قراره تو این مدت 20 روزه حداقل 6 دوره کنکورهای سراسری اخیر رو بزنین . پیشنهاد میکنم از پائین شروع کنین از سال 85 داخل و دو سال اخیر کنکور خارج رو هم بزنین .
      بعد از آزمون یه کم استراحت میکنین ( حداکثر دو ساعت ) بعد شروع میکنین آزمون رو تحلیل کردن. تو یه برگه مبحث هایی که سوالاتشو غلط زدین یا اصلا نزدین رو مینویسین . بعدش برای این دو و نیم روز برنامه ریزی میکنین . برای هر مبحثی بهترین منبع مطالعاتی ( جزوه معلم ، کتاب درسی ، کتاب کمک درسی، ... ) رو انتخاب میکنین و میخونین .
      - تحلیل آزمون ممکن هست طول بکشه یعنی مثلا 5.6ساعت . اشکالی نداره . یادتون نره که هدف سنجش نیست بلکه هدف رفع نقاط ضعف و تبدیل اونها به نقاط قوت هست.
      تو این دو و نیم روز شما باید حداقل 25 ساعت مطالعه داشته باشین. برنامه ریزی باید طبق اولویت بندی باشه و حدود 30 درصد از وقتتون رو بذارین برای عمومی و بقیه رو هم واسه اختصاصی .
      نکات :
      - یکی از مهمترین مهارتهایی که خیلی سرجلسه کنکور مهمه تقسیم انرژی در مدت 4 ساعت آزمون هست . طبق امارها اکثر بچه ها وقتی به اخرای دفترچه سوالات میرسن اشتباهات فاحش و دور از انتظاری انجام میدن . تنها راه حل این مشکل عادت دادن بدن به این موضوع هست .
      - نکات هر آزمونی رو تو یه برگه یادداشت کنین تا روزای اخر یه بار دیگه همه اینها رو مرور کنین .
      - اگه نتیجه ازمونی خوب نشد اصلا نگران نباشین چون هدف ما آموزش و رفع اشکال هست نه نتیجه .
      - اگراین روش رو به خوبی اجرا کنین صد درصد نقاط ضعف این ازمون میشه نقاط قوتتون تو آزمون بعدی و در آزمون بعدی دوباره نقاط ضعف جدیدی شناسایی میشن .
      - اگه تو یه مبحث چند آزمون پشت سرهم مشکل پیدا کردین . اول ببینین با وقت کمی که دارین این مشکل حل میشه یا نه و اگر نشد مبحثو کنار بذارین .
      فایده های این روش حالا چیه :
      - اینکه به طور ناخودآگاه تمام مطالب و سرفصلها تو آزمون براتون دوره و مرور میشه . و تو این 6.7 دوره مطلبی باقی نمیمونه که شما مرورش نکرده باشین .
      - نقاط ضعفتون شناسایی و تبدیل به نقاط قوت میشن .
      - تجربه بسیار خوبی واسه کنکور اصلی به دست میاد . یعنی بسیاری از بچه ها از جمله خودم تو کنکور چندمشکل جدیدی برام پیش اومد که قبلا باهاش مواجه نشده بودم .
      - تو این روش فقط مشکلات علمی و درسی رفع نمیشن بلکه مشکلات آزمون دادن مثل جابجا وارد کردن گزینه ها ، عدم دقت در محاسبات ، برداشت غلط از سوال ، ... هم رفع میشن .
      نکات اخر :
      - اگه جز دانش اموزای قوی هستین میتونین این روش رو هر دور روز یکبار اجرا کنین .
      - مهم : ساعت خوابتون رو تو این دوران حتما حتما اصلا کنین . شبا حداکثر ساعت 12 بخوابین . 7.8 ساعت خواب تو شبانه روز کافیه واستون . اگرم میخواین بعد از ظهرا بخوابین حداکثر 45 دقیقه . وضعیت تغذیه و ورزشتون رو هم باید به خوبی بهش بپردازین تو این مدت .
      منبع : خودم ، مجله های گاج و گزینه دو .
      (( ابوالفضل قاسمی بادی ،
      www.konkori.in))

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اونوقت واسه ازمون اول هیچی یادم نمیاد که؟همه فرمولا یادم رفته باید قبلش اونارو بخونم دیگه؟که خیلی طول می کشه!!!!!!!

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      شما خلاصه نویسی نداری؟
      منظورت چیه؟
      اولین ازمون سه روز یک بار رومیگی؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نه خلاصه نویسی ندارم.اره اولین ازمونو میگم.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      شما مگه درسا رو نخوندی که تصمیم گرفتی از اردیبهشت مرور کنی؟
      خب مسلمه که مرور و یاداوری شون خیلی زمان نمیبره!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چرا دیگه!وقتی یه چیزیو 6ماه پیش خونده باشی خوب یادت نمیاد کهچیزیو که 1مه پیش بخونی یادت میره چه برسه به 6 ماه.من نمیدونم قبل ازمونای 3روزه چجوری مرور کنم که همه چی کامل یادم بیاد

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      خب عزیز من
      شما کار اشتباهی کردی که تو برنامه ریزیت واحد مرور نذاشتی ، تازه نکته برداری هم نکردی ، یعنی وقتی درسی رو تموم کردی ، کتابه رو بستی گذاشتی واسه الان؟ دیگه مرورش نکردی؟
      ولی اشکال نداره ، قسمتای مهم و مباحثی که میدونی اگه بخونی سریع یادت میاد و واست مبهم نیستش رو بخون! اگه فرصت کردی بقیه رو بخون
      من مشاور نیستما ، خواستم یه کمکی بهت کرده باشم
      آقای آراز یا پاسخگو هامون تا شب احتمالا میان راهنماییت میکنن!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نوشته های من واقعا شاهکاره!!!!!!!!!!!چقد غلط پولط مینوسم
      دیگه اونجوریم نیستم که مرور نکرده باشم واسه ترم اولو کامل مرور کردم.واس بعضی درساهم خلاصه برداری کردم ولی احساس میکنم که باید تستای نشان دارو حل کنم بالاخره 1هدفی داشتم که اونارو نشان دار کردم دیگه.همینجوری ولشون کنم به امان خدا؟؟برم ازمون 3روزه بگیرم.؟؟بی انصافیه

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      تستای نشان دار!!! شما تالیفی هستن یا کنکور!!؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کنکور

12. Top | #12
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      برای اینکه مطالب را یادآوری کنید ، اگر با برنامه آزمونتون مثل قلمچی و یا گزینه دو پیش می رفتید حتما چند دور دروس را تا خرداد ماه جمع بندی خواهید کرد ولی اگر با برنامه خودتون درس می خونید سعی کنید برای جمع بندی هر درس درسنامه های کتاب تست همون درس را بخونید و مفاهیم و فرمولهای کتاب درسیتون . بعد شروع کنید به آزمون جامع دادن و آزمون های شبیه ساز را در خونه برای خودتون برگزار کنید و بعد از هر آزمون بشینید و کاملا تست هایی را که مشکل دارید بررسی کنید و دوباره به متاب درسی و درسنامه های مربوط به همون تست مراجعه کنید

به تدریج بعد از برگزاری چند آزمون جامع کل مطالب در ذهنتون شکل میگیره و به جمع بندی کاملی خواهید رسید
      برای آزمون های شبیه ساز هم ، آزمونهای سراسری داخل و خارج از کشور بالای 85 کفایت میکنه و سراغ تست های تالیفی کتابهای تست نرید

موفق باشید

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پس اصلا سراغ تستای نشان دار نرم؟

14. Top | #14
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط leila konkoori نمایش پست ها
      پس اصلا سراغ تستای نشان دار نرم؟
      از نظر من وقتی سوالات کنکور 85 به بعد داخل و خارج را حل کنید ، یه جورایی قلق طراح سوالات به دستتون میاد و حدودا می تونید نوع سوالات کنکور را حدس بزنید و با یک بررسی کامل اونها می تونید در روزهای پایانی کنکور شرایط خودتون را کامل عوض کنید و از خیلیها جلو بیفتید
      اگر وقت هم داشتید می تونید پاسخ تست های نشان دار خودتون را بررسی کنید و اگر نکته ای داشتند مطالعه شون کنید
      کتاب اشتباهات متداول کانون هم کتاب خوبیست

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مرررررررررررررررررررررررر ررررررررررسسسسسسسسسسسسسسس سسسسی
      حالا من 1چیز بی ربط بگم؟پسر خاله من دقیقا شرایط منو داشت ولی از پسش برومد الانم داره تو امیر کبیر میخونه ولی 1ذره هم منو راهنمایی نمیکنه.میبینی تروخدا مجبورم تو نت با هزار دنگ و فنگ از 1کی بپرسم.انقد خسته شدمممممممممممم دوس دارم با 1کی ساعت ها دردودل کنم مشکلاتمو بگم ولی هیشکی دورو ورم نیس

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن