خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

خلاصه نویسی لازمه؟

سلام دوستان.
      راستش من یک سوالی تو ذهنم هست که وقتی درس میخونم همش ذهنم درگیرشه.الان من سال دوم تجربی هستم.ایا واقعا لازمه که خلاصه نویسی انجام بدم؟
      اخه به نظر من خلاصه نویسی برای درسی مثل زیست اصلا معنی نداره.هر لحظه ممکنه هرجارو باهر جاش ترکیب کنن به شما سوال بدن.اصلا برای هرکتابی اخرش لازمه که کل متن اون کتاب رو خوند و بلد بود.پس خلاصه نویسی به چه درد میخوره؟نمیدونم شاید من مفهوم خلاصه نویسی رو درست متوجه نشدم ولی امید وارم یکی راهنماییم کنه.
      به نظرتون از همین الان خودم خلاصه نویسی کنم یا بزارم بعدا مثلا سال چارم یک کتاب جمع بندی بگیرم که خودش خلاصه باشه؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سلام دوست عزیز---- بله خلاصه نویسی لازمه چون توی جمعبندی دروس به کارت سرعت میبخشه و کارت رو راحتتر میکنه---موفق باشی
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RAHI نمایش پست ها
      سلام دوستان.
      راستش من یک سوالی تو ذهنم هست که وقتی درس میخونم همش ذهنم درگیرشه.الان من سال دوم تجربی هستم.ایا واقعا لازمه که خلاصه نویسی انجام بدم؟
      اخه به نظر من خلاصه نویسی برای درسی مثل زیست اصلا معنی نداره.هر لحظه ممکنه هرجارو باهر جاش ترکیب کنن به شما سوال بدن.اصلا برای هرکتابی اخرش لازمه که کل متن اون کتاب رو خوند و بلد بود.پس خلاصه نویسی به چه درد میخوره؟نمیدونم شاید من مفهوم خلاصه نویسی رو درست متوجه نشدم ولی امید وارم یکی راهنماییم کنه.
      به نظرتون از همین الان خودم خلاصه نویسی کنم یا بزارم بعدا مثلا سال چارم یک کتاب جمع بندی بگیرم که خودش خلاصه باشه؟

سلامی دوباره
      من برای خلاصه نویسی متن کتابو میام بصورت نمودارهای شاخه ای، شکل (مثلا توی زیست اگه گفته باشه کبد بجای اینکه بنویسم کبد یه شکلی مشابه اون میکشم)، جملاتو با خود کار های رنگی ، کلمات را بصورت عمودی و اشکال مختلف میکشم!
      خوب راحت تر یاد می گیرم ویه خلاصه و چکیده ای هم میشه برای مرور سریع تر!
      (بله از نفس کشیدن هم ضروری تره)
      در پناه خدا
      ویرایش توسط mahsa77 : 25 دی 1394 در ساعت 13:10

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حتما لازمه!
      1.درس نامه مبحث مشخص شده را بخوانید
      2.سوالات و تست های مربوط به این مبحث را انجام دهید و از میان سوالات انجام شده تعدادی که جامع و کامل به نظر می رسند(نه صرفا سخت) و تکرار زیادی داشته اند را برای زمان مرور علامت گذاری کنید.
      3.پس ساز حل سوالات درس نامه و نکات مهم و کلیدی و پرتکرار که در سوالات آموخته اید خلاصه کنید(به هیچ وجه نیاز نیست نکاتی که بسیار کم استفاده می شوند را خلاصه کنید)
      4.فراموش نکنید یک بار خواندن و خلاصه کردن خیلی بهتر از چندبار خواندن و خلاصه نکردن است!(عجب جمله ای شد)

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ارررررررررره از نون شب واجبتره بنویس که ننویسی مثل ما بدبختی!
      بالاخره عوضش کردم : ))
      خب چی بزارم؟؟

اها بازم حقیقت : دارم دیوونه میشم : (((((((((((((((

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      عجب
      ولی من دوست ندارم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

Lightbulb koko

سلام علیکم...من امسال دوم ریاضیم خلاصه نویسی از نون شبم واجب تره ...اون کسی که کتاب جمع بندی مینویسه چه میدونه شما کجا رو مشکل داری شاید اونجایی رو که شما مشکل داری از نظر اون بی اهمیته و تو کتاب نیورده..البته بعضی درسارو نمیشه خلاصه نوشت مثلا اگه بخوای ارایه های ادبیاتو بنویسی از خود کتاب بیشتر میشه یا مثلا ایات دینییو...اما عربی ,انگلیسی,شیییییممممییی,اما ومدلسازی ,زبان فارسی,تاریخ ادبیاتو...اینا جون میدن برا خلاصه....من که الان خلاصه ی همه درسارو دارم کلهم شدن اندازه ی هندسه1 دلتون بسوزه!!!!یا حق
      درسته که من بنده خوبی نیستم اما تو که خدای خوبی هستی.....

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      عجب
      عجب دوستان حوصله دارن

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط drmoslem نمایش پست ها
      عجب
      عجب دوستان حوصله دارن
      میگم بچه تو مریضی؟

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouria98 نمایش پست ها
      میگم بچه تو مریضی؟
      عجب
      شیطونه میگه ؟
      راستی چرا شما تو اواتارت میخ تو سیب کردی مگه م ری ض ی
      ویرایش توسط drmoslem : 25 دی 1394 در ساعت 17:09

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RAHI نمایش پست ها
      سلام دوستان.
      سلام خسته نباشی 100 درصد لازمه
      1)بهتره خودت انجام بدی
      2)اگه نمیتونی کتاب/فلشکار/و.... کمکی هست میتونی خریداری کنی
      3)ولی خوب خیلی مهمه حتما انجام بده ماه های اخر کنکور کم میاری
      4)با انجامش دیگه کتاب رو میتونی بذاری کنار راحتتتتت
      خلاف قوانین.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن