خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

فیزیک چکار کنم؟

دوستان فیزیک نکته هاش زود فراموش میشه چیکار کنم؟ خلاصه نویسی کنم؟ یا کتاب جمع بندی بگیرم؟ اصلا کتاب جمع بندی توپ چی هست؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام
      مشکل فراموش کردن شما اینه که حفظی می خونی و گرنه فراموش نمی کردی
      اما به نظر من سوال حل کن حالا چه تشریحی چه تستی یا برنامه ای که برا فیزیک داری عوض کن

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط omidmzf نمایش پست ها
      با سلام
      مشکل فراموش کردن شما اینه که حفظی می خونی و گرنه فراموش نمی کردی
      اما به نظر من سوال حل کن حالا چه تشریحی چه تستی یا برنامه ای که برا فیزیک داری عوض کن
      فیزیک که مفهومیه خب اگه حفظ میکردم که نمیتونستم تستا رو جواب بدم! ببین الان مثلا 2 هفته پیش یه فصل خوندم الان میخام برم آزمون چیو بخونم که نکته هارو یادم بیاد؟ درسنامه هارو بخونم؟

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خلاصه نویسی نکات و فرمولهای مهم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      هر فصلی رو که میخونید رو یه برگه باید فرمولهای ان را یادداشت کنید وهمچنین نکته هایی که از درسنامه ها هم در میاورید رو هم کنار فرمولها یادداشت کنید واین برگه رو همیشه همراه کتاب داشته باشین وهر وقت لازم شد میتونید ازش استفاده کنید.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed96 نمایش پست ها
      خلاصه نویسی نکات و فرمولهای مهم
      وقت گیر نیست؟ چون یه مدت اینکارو کردم دیدم داره وقتمو میگیره دیگه گذاشتمش کنار

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ن چه وقت گیری؟؟ سریع بنویس و نکات مهم رو فقط بنویس باید یکم سخت بگیری به خودت دیگه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط michael.mj نمایش پست ها
      فیزیک که مفهومیه خب اگه حفظ میکردم که نمیتونستم تستا رو جواب بدم! ببین الان مثلا 2 هفته پیش یه فصل خوندم الان میخام برم آزمون چیو بخونم که نکته هارو یادم بیاد؟ درسنامه هارو بخونم؟
      فکر کنم مشکل شما به این خاطر هست که بعد از اتمام یک فصل یا بخش از فیزیک , دیگه اون مبحث رو کنار میذارید و الان با این مشکل مواجه میشین , توصیه میکنم , با ورود به مباحث جدید و هنگام زدن تست , بخشی هم از فصول مطالعه شده قبل برای مرور , تست کار کنین , اینطوری علاوه براینکه هم مرور انجام دادین , به مرور و گذشت زمان تسلط تون بروی اون مبحثی که مطالعه فرمودین هم , به 100 درصد میرسه.

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان فیزیک نکته هاش زود فراموش میشه چیکار کنم؟ خلاصه نویسی کنم؟ یا کتاب جمع بندی بگیرم؟ اصلا کتاب جمع بندی توپ چی هست؟

سلام......خلاصه نویسی خیلی کمک میکنه.سعی کنین هفته ای یکبار خلاصه نویسی رو مرور کنین تا دو هفته البته، اخر ماه هم یکبار دوره کنین و بعد از این زمان دوره ها رو هربار طولانی تر کنین.زمانیکه خلاصه ها رو میخونین اون بخش هایی که ممکنه یادتون بره رو علامتگذاری کنین و هروقت مطالب دیگه رو مرور میکنین نگاهی هم به نکات علامتدار بندازین.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      دوست عزیز من منظورم حفظ فرمول ها بود اگه بتونی بفهمی فرمول ها از کجا اومدن اون وقت یادت نمیرن اما اگه بخوای دنبال منبعی بگردی که فرمول ها رو دسته بندی کرده باشه اخر هر کتاب تستی دسته بندی فرمول ها هست
      الانم که دو هفته خوندی به نظر من کاره غلطیه من باشم یه مبحث که تموم بشه میرم سراغ تستاش بعد میرم سراغ مبحث دیکه یا به موازات هم می خونم
      درسی مثل فیزیک هر قسمتش پایه قسمت بعدیه اگر بتونی تو هر قسمت خوب بخونی قسمت های بعدی برات بهتر میشن
      من خودم تو سینماتیک و دینامیک مشکل خیلی داشتم مثلا فرمول ها یادم میرفت یا تست ها رو سه 4تا یکی حل میکردم تا اینکه رفتم اول فصل 3و4 دومو خوندم بعد اومدم سراغ فصل 1و2 پیش هم خیلی راحت فهمیدم فرمول ها از کجا اومدن هم تستارو با تسلط کافی وبا سرعت حل می کردم
      موفق باشی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خودتون خلاصه کنید:
      درس نامه رو بخونید.
      تست های مربوطه رو حل کنید
      تست هایی برای زمان مرور که مناسب هستند مشخص کنید.
      درس نامه و نکات پر تکرار تست ها رو خلاصه کنید.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن