خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 30
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات

آشنایی با رشته هوشبری

هوشبری

هدف و ماهیت : دوره كاردانی هوشبری یكی از دوره‏های آموزش عالی (از شاخه‏های پیراپزشكی) است و هدف آن تربیت نیروی انسانی كارآمدی است كه هر 1 یا 2 نفر از آنها بتوانند به عنوان دستیار یك متخصص بیهوشی زیر نظر وی در یك بخش اتاق عمل انجام وظیفه نمایند.
      فارغ التحصیلان هوشبری توانایی شناسایی دستگاه های اندازه گیری گازهای خون و سایر وسایل مربوط به رشته بیهوشی وتنظیم و کاربرد آنها شناسایی دستگاه های مختلف بیهوشی در اتاق عمل واستریلیزاسیون آنها بیهوش ساختن بیمار زیر نظر متخصص ومراقبت های قلبی و تنفسی وبیدار کردن او در پایان عمل درد شناسی احیای قلبی ریوی وانجام دادن بی¬حسی ناحیه ای وغیره در موارد کلینیکی پرستاری به روش علمی و مراقبت از بیماران بد حال را دارند.
      با توجه به تعدد اعمال جراحی به منظور كمك به متخصصین هوشبری تشكیل دوره كاردانی و كارشناسی هوشبری و تربیت افرادی كاردان و كارشناس در این زمینه و بكار گماردن آنها در بخشهای هوشبری زیر نظر متخصصان این رشته می‏تواند به استفاده بهینه از كار متخصصان بیهوشی بیانجامد.
      لطف یك هوشبر در حق بیمار موقعی آشكار می*شود كه ما در حالت بیداری سوزنی به دستمان فرو می*رود رشته هوشبری هدفش تربیت افرادی است كه به عنوان دستیار یك متخصص بیهوشی در طول دوره این رشته حداقل 2 سال است و دروس این رشته به صورت نظری عملی و كارآموزی در بیمارستان*ها عرضه می*شود.بخش هوشبری اتاق عمل مشغول كار شوند در حال حاضر امكان ادامه تحصیل طی ضوابطی در دوره كارشناسی ناپیوسته پرستاری فراهم می*باشد.
      رشته هوشبری در هر مقطعی که باشد محل کارش مراکز درمانی است. هوشبری یکی از حلقه های تکمیل کننده تیم درمانی است که جهت بهبود بخشیدن به شخص بیمار در مرکز درمانی حضور دارد.
      دروس این رشته به صورت نظری عملی وکار آموزی در عرصه است.
      فارغ‏التحصیلان هوشبری در صورت تمایل به ادامه تحصیل در رشته مرتبط می توانند از طریق رشته کارشناسی بیهوشی یا پرستاری اقدام نمایند. ادامه تحصیل کاردانی هوشبری در مقطع کارشناسی بیهوشی یا پرستاری به صورت ناپیوسته و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های پرستاری، آناتومی ، فیزیولوژی و دیگر زیر شاخه های علوم پزشكی امکان پذیر خواهد بود که در صورت پذیرفته شدن در هر یک از رشته های کارشناسی ارشد مذکور , شرح وظایف فرد تغییر یافته و از رشته هوشبری خارج می گردد (ادامه تحصیل در این رشته تا دكترای بیهوشی امكان پذیر نمی باشد)
      با توجه به توسعه و گسترش دامنه علوم مربوط به بیهوشی ، رشته کارشناسی هوشبری با تاکید بر یادگیری فعالانه ، نوآوری ، کسب اطلاعات و مهارت های بالینی جدید و مراقبت از بیماران به مطلوبترین شکل ممکن تاسیس شد
      این دوره یكی از دوره‏های آموزش عالی (از شاخه‏های پیراپزشكی) است که دانشجویان طی دوره آموزشی با اصول جدید , روشها , تجهیزات و وسایل مورد استفاده در مراقبت از بیمار بیهوش در اعمال جراحی عمومی , تخصصی و همچنین بخشهای مراقبت های ویژه و اورژانسها آشنا شده و نحوه مراقبت از بیماران در مراحل مختلف بیهوشی را به صورت نظری و عملی فرا می گیرند.

كسانی كه دوره هوشبری را به پایان می‏رسانند قادرند:
      1- دستگاههای بیهوشی و ما نیتورهای مختلف( تجهیزات کنترلی ) مورد استفاده در اطاق عمل و واحد مراقبت‏های ویژه و دستگاههای تنفس مصنوعی را بخوبی بشناسند، قادر به استریلیزاسیون آنها باشند و بتوانند آنها را تنظیم نمایند و بكار برند.
      2- دستگاههای اندازه‏گیری گازهای خون و سایر وسایل آزمایشگاهی مربوط به رشته بیهوشی را بشناسند و تنظیم كنند و بكار برند.
      3- تحت نظر متخصص، بیهوش ساختن بیمار را شروع كنند و از بیمار بیهوش مراقبتهای قلبی - تنفسی بعمل آورند و در بازگرداندن بیمار از اثرات بیهوشی با متخصص بیهوشی همکاری نمایند.
      4- در بخش های كلینیك درد، احیای قلبی - ریوی و انجام بیحسی‏های ناحیه‏ای و غیره به متخصصان هوشبری كمك كنند.
      5- با مطالعه پرونده بیمار و شناسائی وی مطابق اصول علمی از بیمار پرستاری نمایند و نیز در واحد مراقبتهای ویژه از بیماران بدحال مراقبت كنند.
      كاردانها و کارشناسان هوشبری نمی‏توانند مستقلاً به امر هوشبری بپردازند و موسسات و بیمارستانها حق ندارند آنان را مستقلاً بكار گمارند.

درسهای رشته :
      ردیف نام درس ردیف نام درس 1 جمعیت شناسی 2 آناتومی 3 اصطلاحات هوشبری 4 اصول پرستاری 5 اصول مراقبت های ویژه 6 بیماری شناسی 7 تربیت بدنی 8 تنظیم خانواده 9 رفتار در اتاق عمل 10 روش احیاء قلبی و ریوی 11 روش بی هوشی 1و 2 و 3 و 4 12 زبان عمومی 13 فارسی عمومی 14 فورماکولوژی 1 و 2 15 فیزیولوژی 1و 2 16 فیزیک 17 کارآموزی در عرصه 18 معارف اسلامی 1 19 معرفی بیمار 20 میکروب شناسی بازار کار :
      رشته هوشبری در هر مقطعی که باشد محل کارش مراکز درمانی است. هوشبری یکی از حلقه های تکمیل کننده تیم درمانی است که جهت بهبود بخشیدن به شخص بیمار در مرکز درمانی حضور دارد.

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      untitled.png
      untitled2.png
      untitled3.png

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      این آمار ها مال امساله؟
      این طور که من شنیدم این رشته تا کارشناسی فقط داره بعد از اون باید زیر نظر متخصص هوشبری کار کنی و خودت نمیتونی مستقیم کسی را بیهوش کنی آیا این درسته؟
      ممنون میشم اگه کسی در مورد حقوق اش هم خبری داره بگه
      ممنون

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      هدف از اين رشته تربيت افراد کارآمدي است که بتوانند در گروه‌هاي سه يا چهار نفره به عنوان دستيار يک متخصص بي‌هوشي، در يک بخش هوش‌بري انجام وظيفه کنند. درس‌هاي اين رشته به صورت نظري، عملي و کارآموزي در عرصه است. فارغ‌التحصيلان هوش‌بري، توانايي شناسايي دستگاه‌هاي اندازه‌گيري گازهاي خون و ساير وسايل آزمايشگاهي مربوط به رشته‌ي بي‌هوشي و تنظيم و کاربرد آن‌ها، شناسايي دستگاه‌هاي مختلف بي‌هوشي در اتاق عمل و استريليزاسيون آن‌ها، بي‌هوش کردن بيمار زير نظر متخصص و مراقبت‌هاي قلبي و تنفسي و بيدار کردن او در پايان عمل، دردشناسي، احياي قلبي- ريوي و انجام بي‌حسي‌هاي ناحيه‌اي و . در موارد کلينيکي پرستاري به روش علمي و مراقبت از بيماران بدحال را دارند

با توجه به اينكه رشته هوشبري كار برد شغلي ندارد وزارت بهداشت برنامه اي براي ايجاد مقاطع كارشناسي ارشد و phd اين رشته ندارد.

دكتر محققي معاون آموزش وزارت بهداشت در پاسخ به اين سئوال كه فارغ التحصيلان كارشناسي هوشبري درخواست ايجاد مقاطع كارشناسي ارشد وphd براي اين رشته هستند در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: چون رشته هوشبري كاربرد شغلي ندارد به همين دليل برنامه اي براي ايجاد مقاطع تحصيلي بالاتر وجود ندارد.
      وي گفت: ولي اين امكان را براي فارغ التحصيلان كارشناسي هوشبري ايجاد كرديم تا در مقطع كارشناسي ارشد در رشته هاي ديگر مثل پرستاري، بهداشت ادامه تحصيل دهند./ك2
      دوشنبه|ا|3|ا|بهمن|ا|1390 

ارسال شده از باشگاه خبرنگاران جوان

جدولا رو از سایت کانون گذاشتم اینجا ، ننوشته واسه چه سالی هسش!!!

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه ارشد نداره پس به نظر من به درد نمیخوره! یعنی تا آخر عمرت باید زیر دست یکی دیگه کار کنی.... چه فایده! ضمنا ارشد پرستاری به این راحتیا نیستش که برن ارشدشون رو پرستاری بخونن.پرستاری درسای زیاد و مباحث گسترده ای داره.کسی که کارشناسیش رو پرستاری نخونده واسش خیلی سخت میشه که بخواد کنکور ارشد پرستاری رو بده!!! ولی با این اوصاف انگار که حقوقش خوبه.بد نیست.چون باید تحت نظر پزشک کار کنید پس حتما کارمند یه بیمارستان میشید.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مگه درآمدش چقدره؟
      کارش به صورت شیفتی هست؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بچه ها شنیدم خیلی اینده داره هااااااااااااااا
      من ک میزنم
      جهنموضرر
      بهتر ی سال پشت کنکور موندنه

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      احسنت

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان عزیز من حقیقتش بین هوشبری و پرستار یموندم اگه کسی در موردش اطلاعی داره مثلا در امدش سختی کارش و غیره بزارید لطفا معرفی این رشته رو از سایت ها بر ندارید بیارید من دیگه حفظ شدم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Juddy Abbott نمایش پست ها
      بچه ها شنیدم خیلی اینده داره هااااااااااااااا
      من ک میزنم
      جهنموضرر
      بهتر ی سال پشت کنکور موندنه
      لطفا بگید منظورتون از این اینده چیه و ما رو راهنمایی کنیید

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli.naz نمایش پست ها
      اگه ارشد نداره پس به نظر من به درد نمیخوره! یعنی تا آخر عمرت باید زیر دست یکی دیگه کار کنی.... چه فایده! ضمنا ارشد پرستاری به این راحتیا نیستش که برن ارشدشون رو پرستاری بخونن.پرستاری درسای زیاد و مباحث گسترده ای داره.کسی که کارشناسیش رو پرستاری نخونده واسش خیلی سخت میشه که بخواد کنکور ارشد پرستاری رو بده!!! ولی با این اوصاف انگار که حقوقش خوبه.بد نیست.چون باید تحت نظر پزشک کار کنید پس حتما کارمند یه بیمارستان میشید.
      اولا تو رشته ی پرستاری هم شما باید یه پزشک بهتون بگه چی کار کنید و شما زیر نظر اون کار می کنیید بدشم درسته ارشد این برداشته شده . و شما در مقطع ارشد با ید به رشته های دیگری بروید مثلا دو گرایش پرستاری ویژه و ویژه ی کودکان و یا اتاق عمل و یا مدیرت و غیره رو شما می تونید برای ادامه تحصیل انتخاب کنید همچنین به نظر شما جلوه ی هوشبری نسبت به پرستاری در بین مردم بهتر نیست مثلا اگه به شما بگند فلانی داره هوشبری م یخونه بهتره یا پرستاری ......لطفا اگه چیزی در مورد حقوقش نسبت به پرستاری می دونید بگید

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hsamkarimiyan نمایش پست ها
      لطفا بگید منظورتون از این اینده چیه و ما رو راهنمایی کنیید
      والا حرفی که زدم واسه دوسال پیشه
      دقیقا یادم نمیاد منظورم چی بوده ولی خب وقتی یه شغلی خوبه میگن آینده داره! یعنی آیندت تامینه
      ولی الان که فکرشو میکنم کسایی که تو بیمارستان شاغل وقتشون واسه خودشون نیست اصلا و خوشحالم که نیوردم این رشته رو

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من اولش تصمیم گرفتم هوشبری بزنم ولی با مشورت تصمیم گرفتم یه سال دیگه بمونم از خودم مطمئنم که سال بعد بهتر میشه رتبه م

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهدیه بانو نمایش پست ها
      من اولش تصمیم گرفتم هوشبری بزنم ولی با مشورت تصمیم گرفتم یه سال دیگه بمونم از خودم مطمئنم که سال بعد بهتر میشه رتبه م
      لطفا بگید این رشته بهتر است یا پرستاری از دید خودتون چطوره و چرا می خواستید انتخابش کنید

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hsamkarimiyan نمایش پست ها
      لطفا بگید این رشته بهتر است یا پرستاری از دید خودتون چطوره و چرا می خواستید انتخابش کنید
      به نظرم هوشبری بهتره چون به هر حال یه نوع پزشکی محسوب میشه راستش من شدیدا به پزشکی علاقه دارم ولی رتبم 2700 منطقه سه شده واسه همین امسال پزشکی نمیتونم برم و به پیشنهاد اطرافیان میخواستم هوشبری انتخاب کنم ولی فکرامو کردم و دیدم ظرفیت این رو دارم که سال بعد پزشکی قبول شمولی از نظر من اگه کسی نهایت تلاشش رو کرده باشه امسال بهتره انتخاب رشته کنه..من برای کنکور 94 خیلی کم کاری کردم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن