خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چه می کنید تا در جلسه آزمون وقت کم نیاورید ؟!

رأی دهندگان
    25. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • از تکنیک های ضربدر منها و زمان های نقصانی و ... استفاده می کنم .

3 12.00%
    • درس ها رو بترتیب تسلط خودم جواب میدم .

9 36.00%
    • هیچی ! همینجوری سرم رو میندازم پایین و همه رو حل می کنم !!

13 52.00%
    نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

شما چه می کنید تا در جلسه آزمون وقت کم نیاورید ؟!

542..jpg

خیلی ها هستند که سر جلسه ی آزمون با مشکل کمبود وقت مواجه می شوند .
      این دسته از داوطلبا معمولن کسایی هستند که خیلی از مباحث رو بلدن ،معلومات و تسلط خوبی دارند اما بدلیل کمبود وقت به بعضی درسا نمی رسن و نتیجه خوبی نمی گیرن .

خب ازتون میخوام اگر شما کار خاصی می کنین که سرجلسه آزمون زمان کم نیارین تو این تاپیک شرح بدین تا بقیه دوستان هم استفاده بکنند.
      مثلا از تکنیک های خاصی استفاده می کنین مثل ضربدر منها ، زمان های نقصانی یا مثلا کار های دیگه میکنین مثل بتریتیب تسلط خودتون جواب دادن به درس ها و ... و اگر نتیجه گرفتین لطف کنین شرح بدین .

ممنون از همه

نظرسنجی هم گذاشتم ..

ویرایش توسط S I N A : 14 دی 1394 در ساعت 23:07

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بر برادر
      عدم تسلط کافی بر برخی مباحث و وسواسی شدید مهمترین عامل وقت کم اوردنه علاوه بر این باید قدرت تشخیص سوال وقت گیر رو داشته باشی تا سری دوم حل کنی ، فقط حواست باشه رو یه سوال وقت زیاد نزار و هی 3 بار 4 بار حل نکن علی رغم اینکه شبیه سوال رو دیده باشی !

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      باید از قبل ازمون مشخص کنی برا هر درس چند میخوای بزنی....باتوجه درس وتسلطت و....

اینجوری دیگه وقت زیادی برا ی درس نمیذاری که باز ی درس وقت کم بیاری. ..

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام
      خب دلایل زیادی می تونه برای کمبود وقت باشه!!
      مثلا عدم سرعت در حل کردنی ها؛توی مسایلی که صورت سوال زیاد باشه وافراد کند خوان باشن ،اشتباه حل کردن سوال
      و....
      پیش مشاوری که رفتم می گفت بدون اینکه صور ت سوال رو بخونی اول به سوالاتی که نیاز به حل کردن نداره جواب بده (بیشتر در شیمی و کمی در فیزیک) برای بقیه ی درس ها هم از علایم که دیگه همه میدونن و گفت بعد از هر 10 سوال (چه خوانده شده چه نا خوانده) زمان و درست پر کردن گزینه ها رو چک کن!!! و دیگه اینکه برای نداشتن کمبود وقت فقط آرامش به نظرمن !! بعدش دقت !! بعدش درس خوانی و درست فهمی !! و درنهایت عملکرد خوب!!
      در پناه حق

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      وقتی یه مبحثی رو کامل نمیخونی موقع جلسه وقت زیادی برای حل کردنش میذاری و آخر متوجه میشی که بلد نبودم !!!
      اگه بلد نباشی که میپری میری سوال بدی
      اگه بلد باشی و توی یک زمان معقول جواب بدی به صرفه است

پس یا بلد باش یا نباش
      کارشناسی فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد ورودی 88

دانشجوی دندان پزشکی علوم پزشکی اصفهان ورودی 95

موفقیت اتفاقی نیست

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یه بار یکی از دوستام دفترچه ی عمومی رو فوری زد و چنیدین بار از روش خوند
      بعد جلسه که ازش پرسیدم چیکار کردی که اینقدر زود زدی گفت کل هفته همه ی عمومی هارو خوندم وحتی یکدونشو بی جواب نزاشتم
      شما اگه خیلی بخونین مسلط باشین بدون شک وقت کم نمیارین اینو خودم هم تجربه کردم
      یه بار ریاضی رو تو10 مین زدم وهم چنین بقیه درسارو بعدش خودم متوجه شدم به خاطر اینک اون هفته از اون مطالب همش امتحان داشتیم
      پس فقط با خوندنه که میتونی وقت اضاف بیاری
      موفق باشی
      work hard so that your idols become your rivals.
      سخت تلاش کن تا الگوهات تبدیل بشن به رقیبات✊🏃
      ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
      شما وقتی می خواستید راه رفتن را یاد بگیرید،دوره های آموزشی گذراندید؟
      نه!
      فقط تلاش کردید، شکست خوردید و دوباره تلاش کردید و موفق شدید.
      الان چرا این کاررا نمی کنید؟👊✊

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S I N A نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 542..jpg
مشاهده: 239
حجم: 9.4 کیلو بایت

خیلی ها هستند که سر جلسه ی آزمون با مشکل کمبود وقت مواجه می شوند .
      این دسته از داوطلبا معمولن کسایی هستند که خیلی از مباحث رو بلدن ،معلومات و تسلط خوبی دارند اما بدلیل کمبود وقت به بعضی درسا نمی رسن و نتیجه خوبی نمی گیرن .

خب ازتون میخوام اگر شما کار خاصی می کنین که سرجلسه آزمون زمان کم نیارین تو این تاپیک شرح بدین تا بقیه دوستان هم استفاده بکنند.
      مثلا از تکنیک های خاصی استفاده می کنین مثل ضربدر منها ، زمان های نقصانی یا مثلا کار های دیگه میکنین مثل بتریتیب تسلط خودتون جواب دادن به درس ها و ... و اگر نتیجه گرفتین لطف کنین شرح بدین .

ممنون از همه

نظرسنجی هم گذاشتم ..

من خودم گزینه سه نظر سنجی رو انتخاب کردم . االان دلایلش رو خودتون میفهمید .

والا من خودم قبلا خیلی کند بودم طوری که تو عمومیا هنوز نصف سوالای دینی رو نخونده بودم وقت تموم می شد . توی اختصاصی هم به همین منوال ...

اما الان اونقد سریع تستا رو حل میکنم که حتی تو عمومیا هم گاهی اوقات تا چند دقیقه هم وقت اضافه میارم .

راه کارشم خیلی سادس . باید حرکت مچ دستت سریع باشد . اگه ذهن شخص کند عمل میکنه دلیلش اینه که تنبل شده و مطابق حرکات آروم دست شخص عمل میکنه و عادت کرده به آروم و آهسته عمل کردن .

در این حالت که ذهن عادت کرده به تنبلی و کم کاری شما باید مجبورش کنید . شما باید از ماهیچه های مچ دستتون کار بکشید تا کم کم ذهن هم راه بیفته و از این تنبلی در بیاد و مجبور بشه که خودش رو به حرکات دست

شما و همچنین تند خانی ( البته ذهنی ) شما وفق بده عادت بکنه . من خودم قبلا اینقد اینکارو تکرار میکردم که دیگه به خاطر سریع عمل کردن که با فشار انگشت روی مداد بود داخل نوک انگشتام ورم میکرد . اوایل خیلی

مچ دستم هم درد میکرد . دقیقا این مثل همون وقتاییه که معلم میخاست امتحان بگیره و میگفت که خودتون روی برگه بنویسید و خودشم خیلی سریع میگفت و مچ و انگشتای دستمون قرمز قرمز میشد و خیلی درد میکرد .

یا وقتایی که معلم خیلی سریع مطالب رو آخر زنگ میگفت تا قبل از این که زنگ بخوره بنویسیم و دستامون از شدت فشار نوشتن سر میشد و خیلی درد می گرفت .

این کارو خیلی باید انجام داد و مخصوصا باید توی خونه خیلی تمرینش کرد نه فقط سر جلسه آزمون .
      ویرایش توسط ah.at : 15 دی 1394 در ساعت 19:03

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      من زیاد این مشکلو دارم بطوریکه تو قلمچ یک یا دو پسیجو هیچ وقت نمیزنم که اون بخاطر تسلط کم عربیه که زمانمو میگیره و حلش میکنم
      ولی اختصاصی
      برا شیمی ۵ دقیقه میمونه
      این روش چند از ذه تست کردم نتیجه نداد
      این ضربدری و گروهی و ... چیه قضیش ؟ زمان های نقصانی چطور؟ یکی توضیح بده
      چیزی که تست خواهم کرد و بنظرم منطقیه زدن آزمونا بطور منظم تو خونس که مثلا هفته ای یکی دو آزمون بزنی تا سریع شی
      البته تسلط کامل لازمه برا زمان

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ah.at نمایش پست ها
      من خودم گزینه سه نظر سنجی رو انتخاب کردم . االان دلایلش رو خودتون میفهمید .

والا من خودم قبلا خیلی کند بودم طوری که تو عمومیا هنوز نصف سوالای دینی رو نخونده بودم وقت تموم می شد . توی اختصاصی هم به همین منوال ...

اما الان اونقد سریع تستا رو حل میکنم که حتی تو عمومیا هم گاهی اوقات تا چند دقیقه هم وقت اضافه میارم .

راه کارشم خیلی سادس . باید حرکت مچ دستت سریع باشد . اگه ذهن شخص کند عمل میکنه دلیلش اینه که تنبل شده و مطابق حرکات آروم دست شخص عمل میکنه و عادت کرده به آروم و آهسته عمل کردن .

در این حالت که ذهن عادت کرده به تنبلی و کم کاری شما باید مجبورش کنید . شما باید از ماهیچه های مچ دستتون کار بکشید تا کم کم ذهن هم راه بیفته و از این تنبلی در بیاد و مجبور بشه که خودش رو به حرکات دست

شما و همچنین تند خانی ( البته ذهنی ) شما وفق بده عادت بکنه . من خودم قبلا اینقد اینکارو تکرار میکردم که دیگه به خاطر سریع عمل کردن که با فشار انگشت روی مداد بود داخل نوک انگشتام ورم میکرد . اوایل خیلی

مچ دستم هم درد میکرد . دقیقا این مثل همون وقتاییه که معلم میخاست امتحان بگیره و میگفت که خودتون روی برگه بنویسید و خودشم خیلی سریع میگفت و مچ و انگشتای دستمون قرمز قرمز میشد و خیلی درد میکرد .

یا وقتایی که معلم خیلی سریع مطالب رو آخر زنگ میگفت تا قبل از این که زنگ بخوره بنویسیم و دستامون از شدت فشار نوشتن سر میشد و خیلی درد می گرفت .

این کارو خیلی باید انجام داد و مخصوصا باید توی خونه خیلی تمرینش کرد نه فقط سر جلسه آزمون .

ممنون از شما
      حرف جدیدی رو گفتین
      قبلن یکی بهم گفته بود ping pong زیاد بازی کن سریع میشی .
      فکر میکنم بی ربط به حرف شما نباشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط daniad نمایش پست ها
      من زیاد این مشکلو دارم بطوریکه تو قلمچ یک یا دو پسیجو هیچ وقت نمیزنم که اون بخاطر تسلط کم عربیه که زمانمو میگیره و حلش میکنم
      ولی اختصاصی
      برا شیمی ۵ دقیقه میمونه
      این روش چند از ذه تست کردم نتیجه نداد
      این ضربدری و گروهی و ... چیه قضیش ؟ زمان های نقصانی چطور؟ یکی توضیح بده
      چیزی که تست خواهم کرد و بنظرم منطقیه زدن آزمونا بطور منظم تو خونس که مثلا هفته ای یکی دو آزمون بزنی تا سریع شی
      البته تسلط کامل لازمه برا زمان

دمت گررم دنی
      یکی پیدا شد مثل ما باشه
      منم ریدینگ زبان رو بزور میزنم
      شیمی رو هم چون هیچ وقت بهش نمیرسم حذفش کردم واس کنکور خخخخخ

بهرحال این آزمون میرم که همه درسا رو 50 بزنم تو اختصاصی .
      اینجوری که آدم ریاضی و فیزیک 60-70 بزنه بعد شیمی 20-30 فایده ای نداره بنظرم.
      بعدش اگر زمان باقی موند بر میگردم رو ریاضی .

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      من که سرم رو میندازم پایین و همینجوری حل میکنم اخرش هم میبینم چند تا سوال رو اشتباه خوندم و چند تا جا افتاده و .... تازه من همیشه 40 مین اضافه میارم...

پ.ن : سینا تو نگران نباش من به تو ایمان دارم... "الکی" تو که گفتی کل امسال رو نخونی زیر 1000 میشی خخخخخ

Mehdi Is Back

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من تست هایی که زمان بر و دشوار هستن رو علامت گذاری میکنم و از زمان هر مبحث ۵ دقیقه ذخیره میکنم و در اخر تست هایی که برام قابل حل هستن و علامت گذاری کردم رو حل میکنم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با رمز یا زهرا روع کن شاید نتیجه بگیری فک کنم 80 درصدش تسلطه 10 درصد مروز قبل ازمونه10 درصد هم ازمون گرفتم و امادگی قبلی باسه ازمونه مثلا بدونی که فردا شب کدوم سوالارو میخوای حل کنی چند دیقه میخوای چندتا سوال باسه هر درس من یکی شب قبل ازمون انقدر ریز جلسه ازمونمو درمیارم میدونم که مثلا سر هشتو نیم قراره برم زبانو بزنم سر نه مثلا عمومیام تموم میشه تو ریاضی چجور سوالایی رو میتونم حل کنم باز ما قبلا کسی تو قلم چی یازدهم نداده ازمونشو چک کنیم ولی اگه ازمون پارسال با بودجه بندی مطابق الانتو پیدا کن نگاش کن نسبت به اون هدف گذاری کن مثلا بدون که میخوای فردا سر ازمون چه سبک سواله ریاضی و شیمی رو حل کنی تو خونه هم اول اون ازمون پارسالو از خودت ازمون بگیر

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      با رمز یا زهرا روع کن شاید نتیجه بگیری فک کنم 80 درصدش تسلطه 10 درصد مروز قبل ازمونه10 درصد هم ازمون گرفتم و امادگی قبلی باسه ازمونه مثلا بدونی که فردا شب کدوم سوالارو میخوای حل کنی چند دیقه میخوای چندتا سوال باسه هر درس من یکی شب قبل ازمون انقدر ریز جلسه ازمونمو درمیارم میدونم که مثلا سر هشتو نیم قراره برم زبانو بزنم سر نه مثلا عمومیام تموم میشه تو ریاضی چجور سوالایی رو میتونم حل کنم باز ما قبلا کسی تو قلم چی یازدهم نداده ازمونشو چک کنیم ولی اگه ازمون پارسال با بودجه بندی مطابق الانتو پیدا کن نگاش کن نسبت به اون هدف گذاری کن مثلا بدون که میخوای فردا سر ازمون چه سبک سواله ریاضی و شیمی رو حل کنی تو خونه هم اول اون ازمون پارسالو از خودت ازمون بگیر
      فردا صبح اشتباه گفتم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن