خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21

موضوع: سوال ریاضی

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوال ریاضی

سلام ، از اونجایی که مدیران محترم ،تاپیک مخصوص "سوالات ریاضی " نزدن ، دیگه مجبوریم برا هر سوال تاپیک بزنیم :/

میگه اگر

و

دامنه

را به دست آورید.

اون 1- پایین باشه ،

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر تابع معکوس پذیر باشد ، منحنی معکوس آن از کدام نقطه می گذرد.؟؟

1)(2,5) 2)(1,0) 3(5,1) 4(5,2)

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ALI_SoReNa نمایش پست ها
      سلام ، از اونجایی که مدیران محترم ،تاپیک مخصوص "سوالات ریاضی " نزدن ، دیگه مجبوریم برا هر سوال تاپیک بزنیم :/

میگه اگر

و

دامنه

را به دست آورید.

اون 1- پایین باشه ،
      توی ی دوره تناوب تابع ینی از صفر تا پی لازمه قدر مطلق tanx بزرگتر از یک باشه. پس ایکس بین پی چهارم و سه پی چهارم و همینطور بین 5 پی چهارم و هفت پی چهارم. از توی این دو بازه عدد پی دوم و سه پی دوم رو در میاریم. این دامنه تابع ژ او اف ه.

اگر تابع معکوس پذیر باشد ، منحنی معکوس آن از کدام نقطه می گذرد.؟؟

1)(2,5) 2)(1,0) 3(5,1) 4(5,2)
      چون تابع معکوس پزیره پس باید یکنوا باشه. پس مشتقش باید همیشه مثبت یا همیشه منفی باشه. اما این ایجااب میکنه که a صفر باشه. پس تابع به شکل ساده y = x^3 -3 در میاد. نقطه دو و پنج روی تابعه پس نقطه پنج و دو روی تابع معکوسه.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      توی ی دوره تناوب تابع ینی از صفر تا پی لازمه قدر مطلق tanx بزرگتر از یک باشه. پس ایکس بین پی چهارم و سه پی چهارم و همینطور بین 5 پی چهارم و هفت پی چهارم. از توی این دو بازه عدد پی دوم و سه پی دوم رو در میاریم. این دامنه تابع ژ او اف ه.
      ممنون ، این قسمت قرمزه رو متوجه نشدم ، الان دامنه رو بازه بین پی دوم و سه پی دوم در نظر گرفید یا فقط خودشونو !؟

چون تابع معکوس پزیره پس باید یکنوا باشه. پس مشتقش باید همیشه مثبت یا همیشه منفی باشه. اما این ایجااب میکنه که a صفر باشه. پس تابع به شکل ساده y = x^3 -3 در میاد. نقطه دو و پنج روی تابعه پس نقطه پنج و دو روی تابع معکوسه.
      اون قرمزه رو بیشتر توضیح میدی بی زحمت .تشکر

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ممنون ، این قسمت قرمزه رو متوجه نشدم ، الان دامنه رو بازه بین پی دوم و سه پی دوم در نظر گرفید یا فقط خودشونو !؟

اون قرمزه رو بیشتر توضیح میدی بی زحمت .تشکر
      سوال اولت:
      پی دوم و سه پی دوم توی دامنه تانژانت نیستن. پس این دو نقطه رو از توی دامنه خارج کردم.
      سوال دومت. توضیح نداره. اگه a,b متعلق به. F باشه در این صورت b,a متعلق به معکوس افه.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      سوال اولت:
      پی دوم و سه پی دوم توی دامنه تانژانت نیستن. پس این دو نقطه رو از توی دامنه خارج کردم.
      سوال دومت. توضیح نداره. اگه a,b متعلق به. F باشه در این صورت b,a متعلق به معکوس افه.
      اولی رو فهمیدم ،منظورم از دومی این بود از کجا فهمیدی این اعداد تو معادله صدق میکنه ؟! منکه گزینه ندادم!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Min این تابع ؟؟؟

معکوس تابع روی چه بازه ای تابع است؟؟

این دوتا سوال هم زحمتشو بکشید

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      Min این تابع ؟؟؟ معکوس تابع روی چه بازه ای تابع است؟؟این دوتا سوال هم زحمتشو بکشید
      سوال اول.... مینیمم یا ماکسیمم. تابع ماکسیمم نداره.وقتی ایکس بزرگتر بشه مقدار تابع بزرگتر میشه. به سمت یک نزدیک و نزدیکتر میشه ولی هرگز 1 نمیشه. پس تابع ماکسیمم نداره. میتونی شکلشو بکشی و بفهمی چرا ن ماکسیمم داره ن مینیمم. شکل کمکت میکنه

منظورت اینکه تابع روی چی بازه ای معکوس پزیره؟ هر جا کسیسنوس دو ایکس یکنوا باشه. ینی دو ایکس باید بین منفی پی دوم تا پی دوم باشه. پس ایکس در بازه منهای پی چهارم تا پی چهارم شرایط معکوسپزیر بودن تابع رو ارزا میکنه.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 13 دی 1394 در ساعت 17:58

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دنباله ای از اعداد گویا بنویسید که بین یک دهم و یک یازدهم باشد.، شیوه ی حل اینگونه سوال هم توضیح بدید .

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      دنباله ای از اعداد گویا بنویسید که بین یک دهم و یک یازدهم باشد.، شیوه ی حل اینگونه سوال هم توضیح بدید .
      تو چرا هی میری عقب؟ این ک مال پنجم دبستانه. یادت نیست؟
      مهم نیست من ایده ساده حل رو بهت میگم. فرص کن a و b دو عدد باشن که a کوچکتر از b هستش. aو b میتونن دو تا کسر باشن یا هر دو عدد دیگه. به راحتی میشه ثابت کرد نصف a +b از a بزرگتر و از b کوچکتره. به نصف a +b میگیم واسط عددی دو عدد. اگه a و b کسر باشن پیدا کردن نصف a و b کمی سخت و پیچیده س. در عوض از ی ایده دیگه استفاده میکنیم که حالت خاصی ازش میشه واسط عددی. ایده اینه:
      اگه a/b و c/d دو کسر باشن که اولی بزگتر از دومی باشه در اسن صورت a+b تقسیم بر c+d ی کسره که از کسر a/b بزرگتر و از کسر c/d کوچکتره. اگه b و d رو یک بگیری به واسط عددی دو عدد مرسی که قبلا گفتمش. واسه مثال:
      2/7 و 8/11 ورو در نظر بگیر.
      2/7، 9/18، 11/25، 13/32، 8/11
      من بین دو کسر اول و اخر سه تا کسر نوشتم که جهت نامساوی بین هیچ دوتایشون عوض نمیشه.
      مفهومه؟

ی کسر دو نظر بگیر... حالا دو تا عدد انتخاب کن. اعدا اول رو ب صورت و عدد دوم رو به مخرج ازافه کن. بعدش این کارو بارها و بارها ادامه بده تا تعداد زیادی کسر بدست بیاد. اگه کسرها رو به ترتیب بنویسی جهت نامساوی بین هیچ دو تایی عوض نمیشه. حالا اگه دو عددی که انتخاب کردی رو صورت و مخرج ی کسر دلخاه در نظر بگیری در واقه تو بین دو کسر تونستی به تعداد دلخاه و ب روش ساده کسرهای زیادی بنویسی که جهت نامساوی بینشون عوض نمیشه.

ی تایک جامع میزنم سوالاتو اونجا بپرس. اینکه ی تاپیک جامع واسه ریاضی نیست هم زشته هم زننده هم نسبتا احمقانه.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 13 دی 1394 در ساعت 21:57

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      مهم نیست من ایده ساده حل رو بهت میگم. فرص کن a و b دو عدد باشن که a کوچکتر از b هستش. aو b میتونن دو تا کسر باشن یا هر دو عدد دیگه. به راحتی میشه ثابت کرد نصف a +b از a بزرگتر و از b کوچکتره. به نصف a +b میگیم واسط عددی دو عدد. اگه a و b کسر باشن پیدا کردن نصف a و b کمی سخت و پیچیده س. در عوض از ی ایده دیگه استفاده میکنیم که حالت خاصی ازش میشه واسط عددی. ایده اینه:
      اگه a/b و c/d دو کسر باشن که اولی بزگتر از دومی باشه در اسن صورت a+b تقسیم بر c+d ی کسره که از کسر a/b بزرگتر و از کسر c/d کوچکتره. اگه b و d رو یک بگیری به واسط عددی دو عدد مرسی که قبلا گفتمش. واسه مثال:
      من بین دو کسر اول و اخر سه تا کسر نوشتم که جهت نامساوی بین هیچ دوتایشون عوض نمیشه.
      مفهومه؟

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مفهومه؟
      داداش چرا جوش میاری ، اینارو که بلدم ، رو به جلو در حرکتیم

این گفته دنباله بنویسید ، ینی an=.... من گفتم شیوه ی حل منظورم اینه که

فردا به جای یک دهم و یک یازدم ، گفت یه دنباله بنویس که بین دو تا معادله خط باشه بدونم چکار کنم ،حله ؟!

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      داداش چرا جوش میاری ، اینارو که بلدم ، رو به جلو در حرکتیم این گفته دنباله بنویسید ، ینی an=.... من گفتم شیوه ی حل منظورم اینه که فردا به جای یک دهم و یک یازدم ، گفت یه دنباله بنویس که بین دو تا معادله خط باشه بدونم چکار کنم ،حله ؟!
      چی؟اینم اثباط ایون چن رابطه که گفتم توی پست قبل20160103_211904.jpgمن که عصبی نشدم. عصبی به نظر میرسم؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چی؟اینم اثباط ایون چن رابطه که گفتم توی پست قبلبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20160103_211904.jpg
مشاهده: 20
حجم: 32.1 کیلو بایتمن که عصبی نشدم. عصبی به نظر میرسم؟
      !بابا به پیغمبر اینارو بلدم !!!سوال رو بخون ،میگه دنباله ای بنویسید...، نگفته کسر بنویسید که
      ،یعنی عدد بدیم بهش حاصلش بین این دو تا کسر باشه ،

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      !بابا به پیغمبر اینارو بلدم !!!سوال رو بخون ،میگه دنباله ای بنویسید...، نگفته کسر بنویسید که
      ،یعنی عدد بدیم بهش حاصلش بین این دو تا کسر باشه ،
      خب د...ن...د.... دیدی نمیدونی
      دمباله که کسرهای بین رو تولید میکنه رو هم هم نمیتونی هدس بزنی؟
      دمباله ای که اون کسرها رو تولید میکنه طبق جیزایی ک گفتم ب صورت ی کسره هر هم صورتش هم مخرجش درجه 1 هستش. عدد ثابت صورت، صورت کسر کوجکتره و ضریب n صروت کسر بزرگتر. در مورد مخرج هم همینطور. ینیکعدد ثایت مخرج، مخرج کسر کوچیکه س و ضریب n مخرج کسر بزرگتر. گرفتی چی شد؟
      تو اگه وونهایی ک گفتم رو میدونستی، بجای اینهمه ادعا کردن ک میدونم، باید میتونستی ازشون ی دمباله رو تشخیص بدی.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن