خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 29 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 435
    1. Top | #1

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

# چطور توی 4 ماه و نیم (با رشته ی ریاضی) خوندم و پزشکی قبول شدم...

بنام خدا

سلام. دوستان عزیز از من مرتبا در مورد شیوه ی درس خوندنم سوال میشه که چطور با 4 ماه و نیم تونستم پزشکی قبول شم. البته آنچنان موفقیتی شاید نشه اسمشو گذاشت.
      اما خوب قبولی با این زمان کم با وجود اینکه من رشته م ریاضی بوده و از زیست هیچی نمیدونستم شاید همراه با تجربیاتی بوده باشه که بدرد خیلیا که الان شرایط پارسال من رو دارن بخوره.
      امیدوارم بتونم با تجربیاتم قدم هرچند کوچکی برای موفقیتتون بردارم.
      دوست خوبم بدون کار نشد نداره من حدودا با 4 ماه و نیم خوندن تونستم.
      یعنی من تازه از اواخر دی پارسال ینی 93 (بلافاصله بعد از اتمام سربازی!) استارت زدم به خوندن برای کنکور 94 و خدا توفیقم داد.
      و الان دانشجوی پزشکی هستم در حالی که سال گذشته همچین زمانی اینو یه رویا میدونستم...
      مطمئن باش تو هم اراده کنی میتونی...

قبولی: پزشکی سراسری بندرعباس و آزاد یزد (بخاطر شرایط ویژه (داشتن لیسانس سراسری روزانه) آزاد یزد رو انتخاب کردم)
      درصدها: ادبیات60 - عربی55 - دینی70 - زبان70 / ریاضی50 - زیست40 – فیزیک40 - شیمی65
      رتبه منطقه2 : 1900
      * البته با معدل 17... همین معدل خیلی کارمو خراب کرد..

شیوه ی مطالعه دروس عمومی:
      ### ادبیات و زبان فارسی تست زیاد در طول سال مخصوصا قرابت و آرایه و زبان فارسی هر هفته یکی دو شب هرشب 2-3 ساعتی وقت بزار پاش و حفظ لغت و املا و تاریخ ادبیات از همون ابتدا، نه بعد از عید... زبان فارسی کلک معلم برا من عالی بود
      ### عربی باور کن یه تست هم وقت نکردم بزنم... لای کتاب درسی هم باز نکردم.... فقط دی وی دی اردو رو دیدم و نکاتشو نوشتم و شب قبل از کنکور آزمایشیا مرور میکردم... همین
      ### واسه دینی کتاب درسی و ارتباط آیات با تک تک خطوط متن درس رو حفظ کن..... کتاب همه میگن ایات و روایات گاج خوبه (من خودم به علت کمبود وقت فقط بارها کتاب درسی رو خوندم)
      ### زبان که آسونه تا میتونی لغات رو مرور کن تا حفظ حفظ شی و تست هم تا میتونی کار کن .... گرامرشم که سادست... توصیه میکنم از ریدینگ نترس حتما در هفته 2 تا ریدینگ کار کن... حتی تو کنکور اگه نرسی بزنی باز هم به تقویت زبانت برای سوالای گرامر و معنی کمکت میکنه... کتاب دکتر اناری زیاد تعریفشو میشنیدم ولی من فرصت نکردم بخونم

شیوه ی مطالعه دروس اختصاصی:
      ### واسه زیست خیلی درگیر کتابای تست نشو ولی شدیدا تاکید میکنم کتابای درسی رو قورت بده!!! حتی شماره صفحه ها رو حفظ باش البته خیلی هم تست بزن واسه زیست
      کتاب هم برا زیست گاج تخته سیاه و الگو همه خوبن... بازم میگم... شاید باور نکنی ولی امسال سوالای زیست طوری بود که تقریبا کتابای تست کمکی نمیکرد فقط اونایی درصد بالا آوردن تو زیست که کتاب رو بالای 50-60 بار خونده بودن.... تست هم حتما بزنیا به خصوص سراسریا ولی جویدن کتاب در اولویته!!!
      زیست رو بارها و بارها بخون..... خیلی بخون... طوری که بتونی کتاب رو از بر بگی... هر روز حداقل 3-4 ساعت اختصاصا زیست بخون
      حتی اینکه یه کلمه کلیدی تو جمله جمع اومده یا مفرد باید حفظ باشی تو 94 دقیقا یه همچین سوالی اومده بود
      واسه زیست کتاب نو پیدا کن.... مرتب نکته هایی که تو تستای مخصوصا سراسری میبینی رو تو کتاب حاشیه نویسی کن
      یه دفتر بگیر و تو اونم برا خودت نکات مهم و مفاهیمو بنویس
      شدیدا تست بزن.... تستای سراسری اخیر رو هزاران بار بزن اونقدر که حفظ شی...... تاکید میکنم تستای سراسری در اولویتن
      خیلی مرور کن... نت برداری ها و حاشیه نویسی ها رو توی دوره های مرتب مرور کن... مثلا آخر هر دو هفته......
      پس بطور خلاصه برای زیست:
      خوندن چندباره ی کتاب با تعمق .... حاشیه نویسی و نت برداری ... مرور مرور مرور... تست تست تست
      ### واسه شیمی کتابای مبتکران(دو جلدیا+فیل برا جمع بندی) قورت بده .... شیمی اخیرا سخت و المپیادی شده بخاطر همین سوالات فار رو هم بزنی بهتره ... و شدیدا هم از همین حالا مسائل شیمی حل کن هر روز 2-3 تا و زمان بگیر که سرعتت بالا بیاد....
      ### ریاضی فیزیک من خودم کار خاصی نکردم فقط فرمولا رو خوندم!!! به علت کمبود وقت، حقیقتش من چون تا دی سرباز بودم و فقط 4 ماه و نیم وقت داشتم بخونم و باید مدیریت زمان میکردم؛ اجبارا ریاضی و فیزیک رو گذاشتم کنار!!! البته من توی این دوتا درس کمتر نیاز به خوندن داشتم چون تو لیسانسم رشته ی مهندسی برق خوندم و توی این دو درس آمادگیم بیشتر بود و بخاطر همین بعلت کمبود وقت این دوتا رو تقریبا حذف کردم. واسه همینم درصدام اونطوری که باید بالا میشد تو این دو درس نشد ولی بازم به نسبت هیچی نخوندنم راضیم...
      در واقع تو این دوتا درس فقط شب قبل از کنکور آزمایشی ها فرمولاشونو نگاه میکردم و فرداش که کنکور آزمایشی میدادم عصر همون روز تستای همون آزمونو بررسی میکردم... در واقع تنها تستایی که برا ریاضی فیزیک کار کردم همینا بود + تستای سراسری 2-3 سال اخیر
      ... برا ریاضی فیزیک حتما از سایر دوستان مشورت بگیرید

*** چندتا نکته بسیار مهم:
      1 - در کل برا عمومیا یه زرد عمومی بگیر (توش تمام عمویای همه رشته ها در سال های اخیر هست) هر هفته 3-4 تا دفترچه ش رو بزن (زمان هم حتما بگیر)
      2 - در کل هر روز حداقل 3 ساعت زیست و 2 ساعت شیمی تو برنامت باشه و تا میتونی تایمشونو بیشترم کن
      3 - تست تا میتونی فقط سراسری بزن........ فقط و فقط سراسری..... سراسریا رو 1000 بار بزن............... اینقدر بزن که حفظ شی
      اولویت با سراسری 88 به بعد اگه بیشتر وقت داشتیی برو سراغ تستای قدیمی تر و بعد سایر تست هااااااااا و ضمنا اول مسلط شو بعد وقت بگیر ....
      ولی تستای 3-4 سال اخیر رو خیییییییلییییییی بزن... هزار بار بزن.... از هزار روش حلشون کن باور کن خیلی مهمه که تاکید میکنم
      4 برنامه ت بهتره به این صورت باشه که زیست و شیمی رو هرروز بخونی... فیزیک و ریاضی یک روز در میان یعنی یه روز ریاضی یه روز فیزیک.... عمومیا رو دو تا دو تا شون کن و یه شب در میون بخون مثلا یه شب ادبیات و عربی یه شب زبان و دینی..... (سعی کن عمومیا رو هم روزانه 3 ساعت بخونی)
      5- از حذف کردن نترس... گاهی واقعا لازمه... مثلا مبحث اعلال (درسای اول عربی3) خیلی منو اذیت میکرد منم به کل گذاشتمش کنار و نتیجه هم گرفتم.... البته حذف باید معقولانه باشه
      *** یادت باشه کنکور یعنی مدیریت ***
      6- دیدن برنامه فرصت برابر (فکر کنم الان این برنامه به کارنامه20 تغییر نام داده) رو توصیه میکنم ... هرروز عصر ساعت حدود 6 یا 7 شبکه آموزش
      7 –مهم: اگه معدلت 17 به پایینه حتما و حتما و حتما دیپلم مجدد بگیر یا معدلتو ترمیم کن... معدل خیلی اثر داشت امسال... ینی قولت میدم پشیمون میشی اگه نکنی اینکارو....
      8 - اما من مهم ترین راهنمایی که میتونم کنم اینه که ترکیب آزمونای گزینه 2 و سنجش عالی جواب میده. البته شاید واسه شما جواب نده روش من. از نظر من این دوتا خیلی بیشتر از قلمچی به کنکور شبیه هستن. قلمچی بی خودی سوالات رو سخت و المپیادی میده و این ممکنه باعث تضعیف روحیه شه و نتیجه ی عکس بده.
      اگر سطح متوسط رو به پایینی داری سمت قلمچی از نظر من نرو... چون سطح بالای سوالات و شرکت کننده هاش و احیانا اینکه ممکنه ابتدا تراز بالایی نیاری از کنکور میزنه آدمو و انگیزتو میگیره اما اگر سطح خوبی داری اشکالی نداره...

برات آرزوی توفیق دارم دوست خوبم، التماس دعا، یا حق

* لطفا سوالاتتونو همینجا مطرح کنید تا همه استفاده کنن. سوال در مورد برنامه ریزی یا رشته ی پزشکی... فقط شاید گاهی بدلیل درگیر درس و دانشگاه بودن دیر جواب بدم و پیشاپیش عذر میخام اگه تاخیر کردم.

... خدا شکرت بابت معجزه ی زندگیم ...
      ویرایش توسط sn912sajjad : 15 بهمن 1394 در ساعت 23:22

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دمت گرم،کارت شاخ بوده...موفق باشی
      Live your dreams

🔱
      KowsarDDC

3. Top | #3

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KOWSAR RASTAD نمایش پست ها
      دمت گرم،کارت شاخ بوده...موفق باشی
      نظر لطفتونه ممنونم ایشالا شمام موفق باشین

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      انصافا کاری که کردی ازرتبه ی یک ارزش کمتری نداره........
      به خودت افتخارکن

5. Top | #5

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط doctor reza نمایش پست ها
      انصافا کاری که کردی ازرتبه ی یک ارزش کمتری نداره........
      به خودت افتخارکن
      نظر لطفته عزیز. ایشالا شمام موفق باشی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      کارت درسته پسر...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببخشید شما با توجه به زمانی که داشتین دیگه آزمون آزمایشی شرکت نکردید؟؟
      Live your dreams

🔱
      KowsarDDC

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      عالی بود اقای دکتر....واقعا کارتون بسیار بزرگ و قابل ستایشه.........

9. Top | #9

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KOWSAR RASTAD نمایش پست ها
      ببخشید شما با توجه به زمانی که داشتین دیگه آزمون آزمایشی شرکت نکردید؟؟
      چرا .... مورد 8 توی قسمت چندتا نکته بسیار مهم در همین مورد توضیح دادم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      شما تقریبا چند سال از دبیرستان و درس هاش دور بودین دکتر؟؟؟؟؟؟؟

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دمت گرم که به بقیه راهنمایی میدی
      امیدوارم در آینده خیلی موفق باشی

Sent from my LG G3
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

12. Top | #12

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa.m نمایش پست ها
      شما تقریبا چند سال از دبیرستان و درس هاش دور بودین دکتر؟؟؟؟؟؟؟
      تقریبا 7 سال !

13. Top | #13

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin dehghan نمایش پست ها
      دمت گرم که به بقیه راهنمایی میدی
      امیدوارم در آینده خیلی موفق باشی

Sent from my LG G3
      خواهش میکنم. وظیفه س و ذکات هدیه ای که خدا داده بهم.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      راست میگه این دوست عزیزمون .

من هم پارسال با معدل 17 از عید شروع کردم به خوندن و رتبم اومد 5900 . با این که من فقط و فقط 80 روز فرصت داشتم . البته پارسال

پشت کنکوری بودم .

آهای دوست عزیزی که هنوز شروع نکردی از همین الان شروع کن به خوندن قسم میخورم اگه مردو مردونه بشینی بخونی بهترین رشته تو بهترین دانشگاه ایران قبول میشی .
      ویرایش توسط ah.at : 11 دی 1394 در ساعت 14:48

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Sharmande
      نمایش مشخصات
      کارتون تحسین برانگیزه
      موفق باشید
      ایشالا ما هم بتونیم

صفحه 1 از 29 1211 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن