سئو چیست و مفاهیم قابل تعریف در سئو سایت و بهینه سازی سایت

سئو در لغت برگرفته از سه کلمه انگلیسی search engine optimization می باشد که ما ایرانی ها فارسی آن را سئو و بهینه سازی سایت یا بهینه سازی وب سایت تلفظ و به کار میبریم جالب است بدانید این کلمه برای موتور جست و جوی گوگل هم قابل درک میباشد.گوگل میداند افراد بسیار زیادی از سراسر جهان ترجیح میدهند seo را جست و جو کنند تا کلمه کامل آن را .
سئو و بهینه سازی سایت

اما اگر از تلفظ و واژه شناسی کمی جلوتر برویم میرسیم به اهداف سئو این را هم باید گفت کسی را که در ضمینه بهینه سازی سایت مهارت دارد و از تجربه کافی برخوردار است ما ایرانی ها میگوییم سئو کار و در زبان انگلیسی (seo man) هم شناخته میشوند و این به نوعی لقب کاری آن ها محسوب میشود.
سوال : آیا این موضوع سئو انقدر ارزش دارد که لقب هایی هم برای آن در نظرگرفته شود؟
در جواب باید گفت بله ! چون بهینه سازی وب سایت دانشتن از ده ها موضوع به عمق ۱ سانتی متر میباشد.
اجازه بدین کامل تر توضیح بدم من مهندس نفت هستم اما مهندس نفت در درس های خود تاریخ دارد ریاضیات تا دلتان بخواهد و شیمی و برنامه نویسی و … به همین خاطر به عنوان سخت ترین رشته هم شناخته میشود اما ایا ما در همه این دروس یاد شده متبهر هستیم قطعا خیر ما از هر علم به اندازه فقط چند سانتی متر بهره میگیریم یک اقیانوس با عمق یک سانت دقیقا سئو هم به همین صورت میباشد و درک آن برای بنده راحت تر شده است چرا که از موضوعات مختلف به مقداری که به دردمان بخورد استفاده میکنیم.
سئو چیست؟

سئو یعنی بهینه سازی کد ها رفتار ها عملکردها و حتی اخلاق ها که با گوگل این غول دوست داشتنی و در عین حال خطر ناک رابطه خوبی داشته باشیم هرچی باشد معتمد محل گوگل است.اوست که از اعتبار خود در جهت معتبر کردن دیگر سایت های اینترنتی استفاده میکند.خوب بهایی هم دارد این اعتبار دهی و آن هم رعایت قوانین گوگل است.
خوب جذابیت مقالات در کوتاهی و غنی بودن آن ها است پس کوتاه سخن میگویم.
مقالات آموزشی سئو را به دوبخش تقسیم میکنم :
۱- مباحث سئو درونی سایت (on page site)
۲- مباحث سئو بیرونی سایت (off page site)
در مقاله بعدی شماره ۱ و عناوین آن را به طور کامل شرح میدهم .
برای دیدن مقالات کامل میتوانید از وبلاگ سئو استفاده کنید و برای تماس با کارشناسان ما از صفحه تماس با ما استفاده نمایید.
محمد دانیالی