خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

Smile مصاحبه هم زمان با 7 رتبه دو و سه رقمی کنکور از همه رشته ها

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، پس از اعلام نتایج آزمون سراسری کنکور سال 94 و مشخص شدن نتایج اولیه آن در شهرستان مریوان بیش از 50 دانش آموز رتبه زیر 1000 را کسب کردند.
      با پیگیری های زریوارخبر در دقایق اولیه اعلام نتایج مشخص شد در شهرستان مریوان 7 نفرنیز رتبه دو رقمی را به خود اختصاص دادند.
      در کنکور سراسری امسال تعداد 2 هزار و 621 داوطلب از شهرستان مریوان ثبت نام کرده بودند که 1 هزار و 347 داوطلب را مردان و 1 هزار و 274 داوطلب را زنان تشکیل می دادند.
      در شرايطي که خيلي از دانش آموزان و خانواده های آنان تلاش می کنند با انتخاب رشته خوب به دانشگاه دولتي راه یابند، دسته ديگر از دانش آموزان هم هستند که هدف شان راهیابی به بهترین دانشگاهای تراز اول کشور و پایتخت است.
      خبرنگار زریوار خبر، در این گزارش 14 سوال از هفت دو رقمی شهرستان مریوان پرسیده است که پاسخ های جالب داوطلبان را در ادامه می خوانید.
      آیا انتظار چنین رتبه ای را داشتید؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: خیر- انتظار رتبه بهتری را داشتم.
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: من انتظار خیلی بهتر از این را داشتم وقتی جواب را گرفتم خیلی ناراحت شدم. سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: تا حدودی بله، از نظر خانوادگی سطح انتظار از من بالا بود. با این وجود درصدهای کنکورم به نسبت آزمون های قبلی افت داشت، ولی چون سطح سوالات بالا رفته بود چنین انتظاری داشتم. آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: خیر، چون در ابتدا کار به خودم اعتقاد نداشتم و در طول سال ناراضی بودم اما باز هم تلاش می کردم و ناامید نمی شدم و برخلاف انتظارها به نتیجه ی بهتری رسیدم.
      پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: خیر- چون من انتظار داشتم رتبه زیر 50 شوم.
      حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: خیر، چون یک دهم زحماتم را نگرفتم و انتظارات دیگران، خانواده مخصوصا مادرم و دوستان را برآورده نکردم. گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: تا حدودی اوایل شروعم بلی اما در اثنای سال تحصیلی و مواجه شدن با فراز و نشیب های کنکور میزان اعتماد به نفس خویش را از دست دادم ولی به یاری خداوند متعال اواخر کنکور باز هم توانستم به خودباوری برسم. خدا را شکر. اواخر همچنین انتظاری را داشتم.
      چه کسی برای اولین بار به شما تبریک گفت؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: مادرم
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: موقع اعلام نتایج خونه دایم بودم و پسر دایم اولین نفری بود که تبریک گفت. سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: برادر بزرگترم که ایشان هم کنکور دادند و رتبه ایشان 770 شد. آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: مادرم و پدرم و آقای صمدی مسئول کانون قلم چی. البته مادرم بیش تر از من به خودش تبریک می گفت چون بیشتر از من استرس داشت.
      پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: برادرم حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: مادر گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: مدیر مدرسه ام عکس العمل خانواده شما بعد از اعلام نتایج چگونه بود؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: همه خوشحال شدن- مادرم سجده شکر کرد.
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: موقع اعلام نتایج خودم تهران بودم. پدرم شمال و بقیه خانواده مریوان بودن و تلفنی بهشون خبر دادم. مادرم که خیلی خوشحال شد هر چند انتظار بهتر از این را داشتند...
      سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: در خانواده ما برتر بودن ارثی است و هنگامی به این سطح رسیدم انگار یک وظیفه ی کاملا ضروری و در عین حال معمولی از روی شانه هایم کنار رفت- شادی ناشی از رسیدن به هدف پس از سال ها تلاش جمعی
      آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: به قدری عکس العمل خوبی داشتند که در این چند روز تمام مسائل و مشکلات به کلی فراموش شده اند. پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: وقتی نتیجه را به آن ها اعلام کردم مادرم خیلی احساسی شد و شروع به گریه کردن کرد. پدر و خواهرم هم خیلی خوشحال بودند. بعد از آن همه اعضای خانواده پیام تبریک فرستادند. حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: مادرم ناراحت بود چون نتیجه زحماتم را نگرفتم ولی بقیه خانواده و فامیل خوشحال بودند. گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: اشک در چشمان اعضای خانواده ام جمع شد.
      تاریخی که خود را برای کنکور آماده کردید؟ روزانه چند ساعت درس می خواندید؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: 13 شهریور آغاز کردم – روزی 12 ساعت
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: تقریبا از آذرماه کار کنکور رو به طور جدی آغاز کردم اوایل روزی سه تا چهار ساعت و نزدیک کنکور به 5 تا 6 ساعت در روز رسید.
      سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: از تابستان سال سوم شروع کردم. در خود تابستان روزانه 8 الی 10 ساعت و در طی سال سوم 6 الی 8 ساعت و در سال چهارم 9 الی 12 ساعت آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: من تابستان به دلیل یک سری مشکلات زمان از دست دادم و خیلی روحیه ام را هم خراب کرد اما از 12 مهر شروع و روزانه 7 ساعت درس می خواندم. پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: تابستان سال قبل . روزانه به طور دقیق نمی دانم ولی تقریبا 9 تا 10 ساعت بود.
      حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: سال دوم دبیرستان، میانگین 8 تا 9 ساعت
      گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: از اول تابستان سال گذشته اما نه به صورت مرتب و برنامه ریزی شده. تقریبا 4 ساعت
      قصد انتخاب کدام رشته تحصیلی و دانشگاه را دارید؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: حقوق دانشگاه تهران
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: اولین اولویت من دانشکده علوم قضایی و اولویتهای بعدی دبیری و رشته های دیگر دانشگاه تهران البته فعلا شاید تحقیق بیشتر نظرمو تغییر بده...
      سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: رشته پزشکی – کمبود پزشک متخصص و متعهد و همچنین علاقه ی شخصی و زمینه خانوادگی مرا به این امر وا داشت که پزشکی را انتخاب کنم شاید دانشگاه ایران
      آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: مهندسی عمران دانشگاه امیرکبیر یا تهران البته هنوز قطعی نیست. پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: مکانیک دانشگاه صنعتی شریف. ولی من در مورد رشته ها اطلاع زیادی ندارم بنابراین سعی می کنم قبل از انتخاب رشته، در مورد رشته ها خوب تحقیق کنم و نهایتا انتخابم را انجام بدم.
      حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: پزشکی یا دندان پزشکی، دانشگاه ایران یا تبریز گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: رشته حقوق دانشگاه تهران آیا خود را یک نخبه می دانید؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: بله- بنده حفظیاتم فوق العاده قوی است.
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: به نظر من نخبه بودن به این است که بتوانی تغییری ایجاد کنی و جامعه را به طرف مسیری که باید برود بیشتر سوق دهی و استعداد و توان بالقوه را بالفعل کنی... از نظر من کنکور کشف همان توان کار و کشف همان استعداد ذاتی است و تازه شروع کار است به نظر من صرف کسب رتبه هیچ ارزشی ندارد اگر در آینده باعث آن تغییری که گفتم نشود چون به تنهایی فقط یک عدد توخالیست!!! پس نخبه بودنمان در آینده مشخص می شود...!
      سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: نخبه بودن معیارهایی دارد اگر تلاش و کوشش و پشتکار و مدیریت نفس و اعتماد به آن و ثبات شخصیت، معیارهای این انتخاب باشد، بله من نخبه ام ! آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: خودم را نخبه می دانم اما نه در این رشته تحصیلی ولی به هر حال به دلیل بعضی تصورات نادرست یا ناکامل از رشته ی ریاضی، آن را انتخاب کردم. پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: در این مورد من نظری ندارم. حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: شاید، اگر نخبه بودن به درس خواندن باشد خیر، اما اگر با تلاش و کوشش و همت اندازه گیری شود خود را یک نخبه می دانم. گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: نمی دانم. شاید. اگر حمل بر شعار نباشد برای من ملاک نخبه بودن فقط مسائل درسی نیست.
      آیا با حذف کنکور موافق هستید؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: بله- کنکور اصلا عادلانه نیست. هیچ انسانی نمی تواند تمام قابلیت های خود را در 4 ساعت در روز کنکور نشان دهد.
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: به نظر من همان 25 درصدی هم که معدل را تأثیر داده اند ظلم بزرگی به اکثر داوطلبان است، چه برسد به حذف کنکور! اگر کنکور حذف شود و فقط معدل ملاک باشد انارشیسمی علمی بر کشور حاکم خواهد شد و هیچ چیز و هیچ کس در جایگاه واقعی و اصلیش قرار نخواهد گرفت!!!
      سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: انتخاب بین دو گزینه ی بودن و یا نبودن کنکور انتخاب بین افسد و فاسد است، بودن کنکور فاسد و نبودنش افسد . چون بودنش بی عدالتی خاص خود را دارد و نبودنش با این جمعیت زیاد، واویلا !! شاید بودنش و آن به شکلی دیگر بهترین گزینه باشد. آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: خیر، کنکور یک پروسه نسبتا عادلانه است. اما هیچ روشی مطلقا کامل نیست. پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: احساس می کنم ضربه ی شاید بدی به دانش آموزان برتر بزند. چون امکان دارد این دانش آموزها همان نمره ای را در امتحانات نهایی بدست بیاورند که دیگر دانش آموزان کسب می کنند. آن وقت دیگر معلوم نمی شود دانش آموزان در شرایط اضطراری زیرک هستند.
      حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: کاملا. چون ظلمی بسیار بزرگ است اگر انسان نتیجه 12 سال زحمتش را در 4 ساعت ببیند و فقط نتیجه اش نابودی استعدادها و افزایش استرس جامعه است. گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: بله – بسیار چرا که دوران کنکور مشکل می باشد و پروسه پیچیده ای است. روزانه چند دقیقه وقت خود را به تلویزیون، اینترنت و تفریح اختصاص می دادید؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: یک ساعت اینترنت به خصوص شبکه های اجتماعی مثل وایبر و تلگرام.
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: اگر علاقه ای واقعی به رشته کتابت داشته باشی همه دوران تحصیل جزو تفریحات خواهد شد اما من با توجه به ساعت مطالعه پایینی که داشتم در روز چند ساعتی را به برنامه های تلویزیونی اختصاص می دادم و از اینترنت هم بیشتر شنبه های بعد از آزمون در سایت کانون کارنامه و عملکرد بقیه نفرات برتر رو دنبال می کردم که باعث انگیزه میشد... سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: تفریح کم تر، تلویزیون و اینترنت بیش تر استفاده می کردم در تلویزیون بیشتر برنامه های کمدی و طنز را ترجیح می دادم و در برخی موارد اخبار منطقه را پیگیری می کردم اما بازی های ucl را نیز از دست نمی دادم ! در سایت های اینترنتی نیز بیشتر سایت های ورزشی و کانون و سایت های شبکه های خبری .
      آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: 2 یا 3 ساعت، آن هم بیشتر به اخبار اقتصادی و سیاسی توجه می کردم و البته بخشی از وقتم درگیری به مشکلاتی حاشیه ای پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: من تلویزیون. فقط فوتبال نگاه می کردم آن هم وقتی که خیلی حساس باشد. در اینترنت بیش تر در سایت های ورزشی فعالیت می کردم و بعضی اوقات با دوستانم چت می کردم. شاید من در طول سال سه چهار بار جمعه ها با خانواده به بیرون می رفتیم. حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: 3 ساعت گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: یک ساعت- سریال می دیدم. من توانستم از تمام تفریحاتم من جمله اینترنت- مهمانی، بگذرم اما از تلویزیون خیر.
      موافق یا مخالف بومی سازی در پذیرش دانشگاه ها هستید؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: بله – باعث می شود که دانشجو در شهرهای غریب با مشکلات و سختی های دوری برایر نشود و بیشتر بتواند بر روی درس و کارش تمرکز کند.
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: کاملا مخالف...
      سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: بومی سازی طرحی مناسب است اگر صرفا سبب دور کردن و سخت کردن آزمون برای دانش آموزان مناطق محروم شود. اگر سهمیه ای برای مناطق محروم در نظر گرفته شود، در جهت پیشرفت مناطق محروم گامی مهم برداشته شده است.
      آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: موافق نیستم. چون هیچ لزومی ندارد به دلیل بعضی مسائل فرعی مثل صرفه جویی در هزینه ها دانشگاه ها بومی شوند. پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: مخالف بومی سازی ! چون می تواند به ضرر دانش آموزان مناطق محروم تمام شود. حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: مخالفم چون همه دانشگاه های کشور امکانات و مزایای برابر ندارند. گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: بسیار مخالف هستم چون از نظر من هیچگونه معنای ندارد. شهرهای کلان با وجود امکانات باز هم اولویت اصلی ساکنان خود باشند.
      عامل موفقیت شما در کنکور چه چیزی بوده است؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: داشتن هدف- بنده دیپلم تجربی بودم و حتی در کنکور تجربی موفق شدم و رشته های عالی مثل دارو سازی آوردم اما به دنبال علاقه خودم آمدم و به انسانی رفتم.
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: برای موفقیت در هر چیزی مجموعه ای از عوامل هستند که با هم مسیر موفقیت را هموار می کنند برای من به نظر خودم اولین مورد لطفی که خدا شامل حال من کرده و خانواده، هم چنین مدیران نمایندگی کانون مریوان که با ارتباط گرم و صمیمی ای که با من داشتن مشکلات انگیزشی ام را به بهترین وجه برطرف کردن. سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: من در وهله اول تلاش را عامل موفقیت می دانم اما در مراحل بعدی برنامه ریزی درست در ایام نزدیک کنکور بسیار تأثیر گذار است. آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: فقط تلاش و پشتکار و حمایت و همراهی مادرم
      پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: من آنقدرها هم موفق نبوده ام. شاید از دیدگاه جامعه اینطور باشد پس تنها عاملی که احساس می کنم باعث شده است که جامعه ی نزدیک به من این طور فکر کند، پشتکار در لحظات حساس باشد.
      حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: تلاش و پشتکار خود، زحمات خانواده مخصوصا مادر، زحمات مشاوران عزیزم مخصوصا آقای سجادی گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: خدا – خدا – خودم – خانواده- کانون آیا از مراکز و کانون های آموزشی استفاده کرده اید؟ چقدر اینگونه مراکز را مفید و موثر می دانید؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: بله- کانون در موفقیت بنده واقعاموثر بود. جامعه آماری، ارزیابی آزمون و سطح سوالات آن، بنده را برای کنکور کاملا آماده کرد. کانون قلم چی راهی برای موفقیت نیست بلکه بودن در کانون خود موفقیت است.
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: بله من از آزمون های قلم چی و برنامه راهبردی آن استفاده می کردم و البته در آزمون های جامع گزینه 2 و سنجش هم شرکت کردم... اینها همه ابزارند و برای رسیدن به نتیجه مطمینا ابزار نقش کاتالیزگررا دارن اگر باشند هدف و مسیر رسیدن به آن را مشخص و روشن تر می کنند اما اگر هم نباشد موفقیت غیر ممکن نیست. اما شاید کمی کندتر ...اما اگر اراده، علاقه و پشتکار نباشد ابزار به تنهایی نمی توانند کاری بکنند. سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: من با کانون کار کردم و با برنامه های این موسسه همگام بودم. اگر خود فرد انگیزه و تلاشگر باشد. مراکز آموزشی بسیار مفید اند. آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: بله در کانون قلم چی و گزینه دو شرکت کردم ، بله این مراکز در ایجاد عدالت برای مناطق محروم موثراند. پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: بله. آن ها به من روش برنامه ریزی را یاد دادند و این باعث می شد من بهتر به نقاط ضعفم برسم.
      حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: از قلم چی و گروه رهپویان استفاده کردم و برای من از نظر برنامه ریزی و درس خواندن بسیار موثر بود.
      گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: بله. کانون بسیار مرا در این راه همکاری کردند.
      شغل پدر و مادر شما چیست؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: پدر بنده روحانی اهل سنت است و مادرم خانه دار است.
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: پدرم کارگر و مادرم خانه دار است.
      سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: پدرم فوت شده و مادرم خانه دار است.
      آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: پدرم راننده و مادرم خانه دار
      پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: پدرم کارمند بازنشسته و مادرم خانه دار است.
      حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: مادرم خانه دار و پدرم معلم است.
      گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: پدر: پیمانکار مادر: خانه دار
      جمله که دوست دارید به دانش آموزان شرکت کننده کنکور سراسر سال 95 بگوید؟
      دانیال اشکاوند رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه دو: کنکور همان طبل تو خالی است- بسیاری از آن می ترسند و در مواجه با آن دچار مشکل می شوند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. اما کافی است با اراده و هدف و در نهایت تلاش با آن روبه رو شویم و از این پل صراط سازمان سنجش عبور کنیم.
      سیامک الیاسی رتبه 41 گروه علوم انسانی منطقه سه: هیگاه نباید تسلیم شد اگر می خواهید موفقیت را در کاری حتمی کنید باید عاشقانه سراغش برید. اگر عاشق کارتون بشید هیچ چیزی نمی تونه مانع بشه نه شرایط و نه هیچ چیز دیگه. بگذارید یه کم صمیمی تر حرف بزنیم من پارسال به خاطر بعضی مسائل بدون اطلاع خانواده از تجربی به انسانی تغییر رشته دادم و تا چند ماه هیچ یک از اعضای خانواده ام خبر نداشتن که قصد شرکت دوباره در کنکور را دارم تا اینکه در یک آزمون رتبه تک رقمی شدم و عکسم روبه مادرم نشون دادم قصدم از این داستان این بود که هیچگاه نباید تسلیم شد اگر می خواهید موفقیت در کاری را حتمی کنید باید عاشقانه سراغش برید اگر عاشق کارتون بشید هیچ چیزی نمی تونه مانع بشود نه شرایط سخت و نه محیط... در بن بست هم راه آسمان باز است فقط باید پرواز را یاد گرفت.
      سید عبدالرحمان پیریونسی رتبه 29 گروه علوم تجربی منطقه سه: شاید همه شما بهتر از من امور مربوط به برنامه ریزی را بدانید من چیزی دیگری به شما می گویم. شما اگر رتبه تک رقمی باشید هر ساله 10 نفر در همان رشته رتبه ش را بدست می آورند اما اگر بتوانید با تلاش و گوشش رفتار مناسب جای خود را در جامعه تثبیت کنید هیچ گاه کسی نمی تواند جای شما را بگیرد در هیچ کجا چون شما واقعا تکید!
      آراس حسینی رتبه 59 گروه ریاضی و فنی منطقه سه: هیچ کاری را شروع نکنید مگر این که به خودتان اعتقاد و باور داشته باشید. به خودتان باور و فقط باور داشته باشید و سپس تلاش کنید. رتبه 1 کنکور را آوردن واقعا، واقعا محال نیست.
      پوریا زمانی رتبه 55 گروه ریاضی و 117 گروه زبان انگلیسی منطقه سه: سعی کنید زود شروع کنید این فرصت خوبی در لحظات حساس به شما خواهد داد. از اشتباهات دیگران برای رفع نقاط ضعف خود کمک بگیرید.
      حمید صالحی رتبه 90 گروه تجربی و 113 زبان انگلیسی منطقه سه: فقط و فقط تلاش و به خود تکیه کنید چون برای کنکور مسیر میانبر وجود ندارد و خدایی که بالای سر ما جهان را مدیریت می کند قطعا زحمات انسان را بی پاسخ نمی گذارد.
      گشین مرادی رتبه 82 گروه علوم انسانی منطقه سه: خواهش می کنم کار عجیبی نکنید فقط بخوانید و بخوانید.
      آرزوی دو رقمی های کنکور 94 مریوان
      دانیال اشکاوند: آرزو دارم حقوقدانی باشم که بتوانیم در تغییر آینده کشورم موثر باشم. و همچنین بتوانم از وجود افراد فقیر در جامعه ام بکاهم. و روزی برسد که رشته علوم انسانی ارزش واقعی خود را در کشورمان پیدا کند.
      سیامک الیاسی: آینده چیزی است که باید آن را ساخت نباید منتظر آمدنش بود امیدوارم جوری آینده خود را بسازم که اندکی از رنجی که جامعه می کشد را بتوانم کم کنم امیدوارم به عنوان یک انسان بتوانیم جایگاه خود را درک کنیم و مسئولیت را در قبال جامعه بفهمیم و با دیدی کلی و جامع این جامعه را بازسازی کنیم و مشمول این آیه قران بشویم که« هل ننبیکم بالا خسرین اعمالا...» امیدوارم روزی که خاطرات خود را مرور می کنیم احساس پوچی نکنم.
      سید عبدالرحمان پیریونسی: آرزو دارم که در کمال قدرت و بر روی قله های موفقیت هیچگاه خانواده ام، شهرم و اطرافیانم را فراموش نکنم. آن هنگام که همه می خواهند من را همشهری خود بخوانند، من بگویم هنوز مریوانیم.
      آراس حسینی: دنیای ما، در این سن و موقعیت مثل یک حباب است و آرزوهای ما هم با تصوراتی ناکامل هستند، آن قدر که می ترسم آرزو کنم و بعد به آن نرسم ولی باز هم تلاش می کنم تا به جاهای خوبی برسم، به هر حال می خواهم که یک مهندس و مدیر موفق باشم و به تولید ثروت بپردازم. و کمک هایم را بیشتر در جامعه متمرکز کنم به هر حال نمی خواهم یک فرد معمولی باشم و ایده آل سرآمد باشم.
      پوریا زمانی: شاید وقتی سال سوم بودم. آرزوی دیگری داشتم. نمی خوام بگویم که آرزویم چه بود ولی حقیقتا الان به آن مسئله فکر نمی کنم و دوست دارم راهی که آمده ام را ادامه بدهم و تنها و شاید بهترین کار ممکن باشد.
      حمید صالحی: آرزو...؟! من خیلی آرزوی رویایی ندارم. تنها آرزوی من این است که پزشک متخصصی شوم که مردم جامعه ام را اندکی آرامش بخشم برای آن ها مسکنی باشم که دردهای بی شمارشان را که اگر هم در حیطه تخصصم هم نگنجد التیام بخشم به امید روزی که هیچ انسانی به دلیل زیاده خواهی دیگری فرصت های زندگی را از دست ندهد و جهانی به دور از جنگ و پر از شادی و صلح داشته باشیم.
      گشین مرادی: امیدوارم مدرکم را قاب بر دیوار نبینم بلکه وسیله ی باشد در راه کمک به بشریت و همنوعانم.
      زریوار خبر از موسسه کانون فرهنگی آموزشی قلم چی و از آقای مظهر معینی مدیر کانون قلم چی و انور صمدی به خاطر همراهی و کمک برای تهیه این مصاحبه تشکر می کند.
      ویرایش توسط alireza.mer30 : 10 دی 1394 در ساعت 22:45

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      لطفا نظراتتون رو در مورد این مصاحبه بگید
      ممنون

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.mer30 نمایش پست ها
      لطفا نظراتتون رو در مورد این مصاحبه بگید
      ممنون
      دا تو که رنگی کردی ،چرا فونتشو بزرگ نکردی؟
      گیرم که باخته ام
      اماکسی جرات ندارد به من دست بزند
      یا از صفحه بازی بیرونم بیاندازد
      شوخی که نیست من شاه شطرنجم
      تخریب میکنم انچه را که نمیتوانم باب میلم بسازم

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      فوق العاده بود

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خوب بود.
      ولی بعضی حرف نباید زده میشد

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      بژي مريوان

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی خوب بود انصافا
      ادم انگیزه میگیره حسابی
      NEVER...GIVE...UP

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن