خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشکل در مطالعه

سلام خدمت همه دوستان
      امیدوارم هرجا هستید ایام به کامتون باشه
      هدفم از ایجاد تاپیک این بود که از دوستان یه سری راهکار و راه حل بگیرم تا بتونم مشکلمو حل یا تا حدودی برطرف کنم.
      من امسال پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم و برای همه ی دروس اختصاصی به جز زمین شناسی به علاوه عربی کلاس میرم. اینو هم بگم که من بی گدار به آب نزدم و همه این کلاس ها به جز ریاضی لازم بود ( من سال چهارم تغییر رشته دادم و از ریاضی به تجربی اومدم . همچنین در طول دبیرستان مشکلاتی برام به وجود اومد. کلاس سوم معلم شیمی وسط سال دیگه نیومد. فیزیک دوم هم کلا درس نمیداد فقط فرمولارو میگفت و دو تا سوال حل میکرد و بقیه جلساتم امتحان میگرفت، پیش هم داره همین اتفاق تکرار میشه تقریبا. ریاضی رو رفتم تا بهمن زودتر تموم بشه و هندسه هم کلا نیمفهمم. عربیم ضعیفه با کتاب هم حل نمیشه. زیست شناسی هم تکلیفش معلومه. )
      الان تا حدودی کمبود وقت دارم (حدودا 36 الی 40 ساعت در هفته ) . ولی پشیمون نیستم چون جاهایی که مشکل داشتم داره برطرف میشه و تو آزمون ها اگه مباحثی که سر کلاس ها تدریس شده باشه بیاد، خیلی راحت 80% سوالارو جواب میدم. با این حال یه مقداری هم تو مطالعه کُند هستم و ممکنه به عنوان مثال یه فصل زیست 5 ساعت و حتی بیشتر طول بکشه برای همین تست هم یا نمیزنم یا کمتر میزنم. اما خوب یاد میگیرم. مشکل اینجاست که به کل برنامه قلم چی نمیرسم و یه سری مطالب میمونه.
      اگه کسی راهکاری یا پیشنهادی داره بگه.
      با تشکر
      ویرایش توسط Ferrari : 07 دی 1394 در ساعت 22:19

2. Top | #2
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اگه میدونی کلاسا به نفعته ادامش بده
      برای تست هم وقتی میگی درسیرو فهمیدی فقط روزای چهارشنبه و پنجشنبه رو بزار برای تست
      چون این تست ها برای تو حکم تثبیت مطالبو داره
      برای سرعت مطالعه سرعت خوندن زیست فکر میکنی زیاده هر درسش 4ال 5 ساعت وقت میبره البته به شرط اینکه همه شو کامل بخونی
      work hard so that your idols become your rivals.
      سخت تلاش کن تا الگوهات تبدیل بشن به رقیبات✊🏃
      ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
      شما وقتی می خواستید راه رفتن را یاد بگیرید،دوره های آموزشی گذراندید؟
      نه!
      فقط تلاش کردید، شکست خوردید و دوباره تلاش کردید و موفق شدید.
      الان چرا این کاررا نمی کنید؟👊✊

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parniakonkuri نمایش پست ها
      اگه میدونی کلاسا به نفعته ادامش بده
      برای تست هم وقتی میگی درسیرو فهمیدی فقط روزای چهارشنبه و پنجشنبه رو بزار برای تست
      چون این تست ها برای تو حکم تثبیت مطالبو داره
      برای سرعت مطالعه سرعت خوندن زیست فکر میکنی زیاده هر درسش 4ال 5 ساعت وقت میبره البته به شرط اینکه همه شو کامل بخونی
      از راهنمایی شما سپاسگزارم
      من اعتراضی به 5 یا تا 10 ساعت برای زیست وقت گذاشتن ندارم. ولی من همه درسارو خیلی آروم میخونم . تقریبا میشه گفت با وسواس زیاد. حتی دروسی مثل ریاضی و فیزیک هم که مسلط تر هستم زمان زیادی برای مطالعه ازم میگیره در صورتی که شاید اینقدر لازم نباشه. اگه بخوام برای همه درسا با چنین سرعتی پیش برم به همه ی برنامه هام نمیرسم. تنها حسنش اینه که درسو کامل یاد میگیرم . مثلا یه آزمون ادبیاتو میخونم میزنم 70 - 80% یه آزمون هم نمیرسم میزنم 30%. فقط زیستو همیشه میخونم چون به تکرار زیاد نیاز داره.

6. Top | #6
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ferrari نمایش پست ها
      سلام خدمت همه دوستان
      هدفم از ایجاد تاپیک این بود که از دوستان یه سری راهکار و راه حل بگیرم تا بتونم مشکلمو حل یا تا حدودی برطرف کنم.
      من امسال پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم و برای همه ی دروس اختصاصی به جز زمین شناسی به علاوه عربی کلاس میرم. اینو هم بگم که من بی گدار به آب نزدم و همه این کلاس ها به جز ریاضی لازم بود ( من سال چهارم تغییر رشته دادم و از ریاضی به تجربی اومدم . همچنین در طول دبیرستان مشکلاتی برام به وجود اومد. کلاس سوم معلم شیمی وسط سال دیگه نیومد. فیزیک دوم هم کلا درس نمیداد فقط فرمولارو میگفت و دو تا سوال حل میکرد و بقیه جلساتم امتحان میگرفت، پیش هم داره همین اتفاق تکرار میشه تقریبا. ریاضی رو رفتم تا بهمن زودتر تموم بشه و هندسه هم کلا نیمفهمم. عربیم ضعیفه با کتاب هم حل نمیشه. زیست شناسی هم تکلیفش معلومه. )
      الان تا حدودی کمبود وقت دارم (حدودا 36 الی 40 ساعت در هفته ) . ولی پشیمون نیستم چون جاهایی که مشکل داشتم داره برطرف میشه و تو آزمون ها اگه مباحثی که سر کلاس ها تدریس شده باشه بیاد، خیلی راحت 80% سوالارو جواب میدم. با این حال یه مقداری هم تو مطالعه کُند هستم و ممکنه به عنوان مثال یه فصل زیست 5 ساعت و حتی بیشتر طول بکشه برای همین تست هم یا نمیزنم یا کمتر میزنم. اما خوب یاد میگیرم. مشکل اینجاست که به کل برنامه قلم چی نمیرسم و یه سری مطالب میمونه.
      با تشکر
      سلام.
      اگه کلاسا طوری هستن که تو خونه دیگه نیازی به خوندن درسنامه ندارید و با یه مرور مختصر آماده ی تست زنی میشید،ادامه بدید در غیر اینصورت نه!
      در ضمن تو دروسی مثل عریی و ریاضی و فیزیک و شیمی تست زدن حتی واجب تر از خوندنه.یعنی 10ساعت بخونید بازده 2ساعت تست زدن رو نمیده.قرارم نیست بار اولی که میرید سراغ تستها همه رو بلد باشید.کلیات رو بدونید جزئیات را با کمی صبر ،در حین تست زدن یادمیگیرید.از ده بار خوندنم راحت تر وارد حافظه میشه.
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام خدمت همه دوستان
      با تشکر
      سلام داداش

با این شرایطی که ذکر کردین اگر کلاس هایی که ثبت نام کردین براتون مفیده حتما ادامه بدین در غیر اینصورت جز وقت تلف کردن سودی نداره ...
      در مورد مجموع ساعت مطالعتون (36 الی 40 ساعت) باید بگم با این شرایط ، میزان ساعت مطالعه هفتگیتون کمه و باید اون رو
      با کیفیت افزایش بدین ...
      تست زدن خیلی مهمه خیلی ، حتی مهم تر از خوندن ، برای دروس عمومی بعد از اینکه درسی رو میخونید برید تست بزنید برای دروس اختصاصی صرفا محاسباتی هم تقریبا با یکی دو روز تاخیر برین سمت تست هاش ...

موفق باشین
      یاعلی(ع)

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام خدمت همه دوستان
      با تشکر
      سلام
      با توجه به وضعیت شما پس کلاسا براتون مفید و ضروریه پس:ادامه بدین
      برای تست هم زیاد نگران نباشید سعی کنین تست های گلچین و جامع بزنید(مثلا دو تا در میان)جا هایی که وقت دارین لازم نیست تمام تست های یک فصل را بزنید.برای دفعه های بعدی که مطالعه میکنید سرعتتون بیشتر میشه مشکلتون حل میشه///خلاصه برای خیلی میتونه کمکتون کنه تا جایی که میتونید خلاصه برداری کنید.///سعی کنید وقت های گم شده و تلف شده نداشته باشید(مثلا تماشای تلوزیون یا روند کردن ساعات برای شروع یک کار)///حتمابرنامه ریزی داشته باشید مطما باشید به کاراتون میرسید///برای کار های خود اولویت بندی کنید(مثلا اول خواندن کتاب دوم خلاصه سوم تست)البته بر اساس اهمیت فک میکنم به صرفه تر باشه///موفق باشید
      خلاف قوانین.

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن