خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

زمین شناسی خیلی سبز

به نظر شما اگه کسی تاحالا زمین شناسی رو نخونده باشه بخواد از کتاب زمین هفت چیز خیلی سبز بخونه میتونه 70 درصد بزنه؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa dr نمایش پست ها
      به نظر شما اگه کسی تاحالا زمین شناسی رو نخونده باشه بخواد از کتاب زمین هفت چیز خیلی سبز بخونه میتونه 70 درصد بزنه؟
      70% با هفت چیز فکر نکنم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دیگه این قدر مفت سوال نمیدن که یکی با 2-3 ساعت مطالعه ی زمین ( با کتاب های حمع و جوری مثل هفت چیز ) بتونه 70درصد زمین اونم سراسری های الان بزنه .
      اما تا حدود 40 درصد تضمین هست .
      حداقل باید یه کتاب تست کامل مثل جامع مهر و ماه رو در کنارش بزنی تا چیزی نزدیک به 70 رو بتونی بزنی که اونم اصلا ارزش وقت گذاشتن نداره .

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeedkh76 نمایش پست ها
      70% با هفت چیز فکر نکنم
      شما زمین رو زدین؟ پس باید چطوری زمین رو بخونم که بتونم خوب بزنم ؟؟ ببخشید رشته تون چیه؟
      ویرایش توسط mahsa dr : 07 دی 1394 در ساعت 17:49

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa dr نمایش پست ها
      @mahsa dr
      سلام.
      من زمین شناسی رو توی کنکور ۹۴، زدم ۷۸ درصد.
      اینایی که بهت میگم رو باید بدونی:
      ۱- اینکه درس زمین‌شناسی فقط و فقط یاد گرفتنش سخته و بعد از یادگرفتن تمام و کمال نکاتش جواب دادنش توی کنکور برات عین آب خوردن میشه در عرض ۵-۱۰ دقیقه راحت می‌تونی کل سوالاتش رو جواب بدی.
      ۲- سوالات زمین‌شناسی در کنکور اینقدر آسونه که بعضی‌از سوالاتش با سوالات سنجش یکی میشه. بنابراین کتابی باید انتخاب کنی که تست‌های سنجش رو داشته باشه.
      ۳- نکات تست‌ها در آزمون‌های آزمایشی تکرار میشه. بنابراین نوشتن نکات تست‌ها در یک دفترچه و دوره‌ی دفترچه در طول سال شدیدا توصیه میشه! (مهم‌ترین مرحله همینه)
      ۴- کتاب زمین‌شناسی خیلی سبز به درد لای جرز می‌خوره! با اون درسنامه‌های افتضاح و ورق‌های سیاه و سفید آدم که نمیتونه درست و حسابی یاد بگیره! شما اول باید بیایی از چند نفر بپرسی و تاپیک‌های قدیمی رو ببینی تا بفهمی چه کتابی خوبه همینطوری نری یک کتاب از توی بازار بگیری! (هرچند قبول دارم ۹۰ درصد مشاورا هم نمی‌دونند کدوم کتاب برای زمین‌شناسی خوبه!)
      ۵- من خودم کتاب زمین‌شناسی جامع مهروماه رو کار کردم. این کتاب عالیه بدون شک! کل متن کتاب درسی رو به صورت نموداری درآورده که یاد گرفتنش برای هرکسی آسون میشه!
      ۶- اول بشین درسنامه‌های کتاب رو بخون بعد هر تست رو توی ۱۵ ثانیه جواب بده در کمتر از یک ساعت تست‌های هر فصل تموم میشه و اصلا وقت‌گیر نیست یادت باشه خوندن درسنامه‌های کتاب بدون حل تست پشیزی نمی‌ارزه! حتما باید تست‌ها رو بزنی و نکاتش رو توی یک دفترچه بنویسی که بعد دوره کنی. نکات رو که حفظ باشی اکثر تست‌های آزمون‌های آزمایشی و حتی کنکور رو سه سوته می‌تونی جواب بدی. هر تستی از کتاب هم که نتونستی درست بزنی کنارش یک علامت بزن توی سه ماه آخر میشه دوره کرد.
      ۷- در قلمچی که اینطور نیست ولی در کنکور ۵۰ - ۶۰ درصد تست‌ها از شکل کتاب طرح میشه یعنی دونه به دونه شکل‌های کتاب رو باید از بر باشی! ببین مثلا شکل‌های فصل ۹ زمین سوم رو ببین اون شکل جریان گل و... رو میگم. آره میدونم شکل‌های سه بعدیه الان داری فکر می‌کنی نمی‌تونند ازش توی کنکور سوال طرح کنند. نه خیر توی کنکور ۹۴ شکل رو دو بعدی کردند سوال دادند!! از ریزترین شکل‌ها هم سوال میدن یادت نره. تمرکزت روی شکل‌ها باشه.

موفق باشی.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن