خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال فیزیک دینامیک

untitled-1.jpg
      سلام...
      سوال اول اینکه چرا تو صورت سوال گفته نیروهایی که جسم بر سطح وارد میکند ولی توی پاسخنامه نیروهای وارد بر جسم رو برآیند گرفته؟!
      سوال دوم ، نیروی حاصل از سطح شیب دار کدوم هست؟! میتونید برام مشخص کنید؟! همون mgsin هست یا چیز دیگه ؟!
      سوال سوم ، مگه sin 37=0.6 نیست ؟! البته کاربردی توی سوال نداره
      کارشناسی فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد ورودی 88

دانشجوی دندان پزشکی علوم پزشکی اصفهان ورودی 95

موفقیت اتفاقی نیست

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سطح همیشه دو تا نیروی عمود به هم به جسم وارد میکنه. یکی نیروی عمودی عکس العمل سطحه. این همون نیروییکه که توی محاسبه نیروی اصطکاک ازش استفاده میکنیم و معمولا به N نشونش میدن. نیروی دیگه، نیروی اصطکاک که ضریب ثابتی از N ه. این ضریب رو رو به اسم ضریب اصطکاک میشناسیم و با u نشونش میدیم. پس گفتم نیروی های عکس العمل سطح دوتان. ی افقی ی عمودی.

واسه حل میتونی هر دو نیروی عمودی و افقی رو حساب کنی و با دونستن اینکه به هم عمودن برایند بگیری. برای این کار قانون دوم نیوتن رو هم در راستای عمود و هم در راستای افق سطح شیبدار بکار میبری تا هم دو نیروی افقی و عمودی عکس العمل سطح رو حساب کنی
      ولی این مسله کمی تکتیکال حال شده. روش حلش اینکه:
      میگه نیروهای ورد به جسم رو داریم. ی وزن25 نیوتن... ی اف 50 نیوتن و ی عکس العنل سطح که مجهوله. میدونیم جسم با سرعت ثابت حرکت میکنند پس برایند این سه نیرو باید صفر باشه.برایند سه نیرو وقتی صفر میشه که برایند دو تاشون قرینه بردار سوم باشه. پس نیروی عکس العمل سطح برایند نیروهای عمود به عم 25 و 50 نیوتونی. اینجوری دیگه نیاز نیست مولفه های عمودی و افقی سطح رو حساب کنی و برایند بگیری.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 06 دی 1394 در ساعت 13:32

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نیرویی که جسم بر سطح وارد میکنه با نیرویی که سطح بر جسم وارد میکنه برابر و قرینست (نیروی r)
      که میشه برآیند دونیروی n و اصطکاک

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      سطح همیشه دو تا نیروی عمود به هم به جسم وارد میکنه. یکی نیروی عمودی عکس العمل سطحه. این همون نیروییکه که توی محاسبه نیروی اصطکاک ازش استفاده میکنیم و معمولا به N نشونش میدن. نیروی دیگه، نیروی اصطکاک که ضریب ثابتی از N ه. این ضریب رو رو به اسم ضریب اصطکاک میشناسیم و با u نشونش میدیم. پس گفتم نیروی های عکس العمل سطح دوتان. ی افقی ی عمودی.

واسه حل میتونی هر دو نیروی عمودی و افقی رو حساب کنی و با دونستن اینکه به هم عمودن برایند بگیری. برای این کار قانون دوم نیوتن رو هم در راستای عمود و هم در راستای افق سطح شیبدار بکار میبری تا هم دو نیروی افقی و عمودی عکس العمل سطح رو حساب کنی
      ولی این مسله کمی تکتیکال حال شده. روش حلش اینکه:
      میگه نیروهای ورد به جسم رو داریم. ی وزن25 نیوتن... ی اف 50 نیوتن و ی عکس العنل سطح که مجهوله. میدونیم جسم با سرعت ثابت حرکت میکنند پس برایند این سه نیرو باید صفر باشه.برایند سه نیرو وقتی صفر میشه که برایند دو تاشون قرینه بردار سوم باشه. پس نیروی عکس العمل سطح برایند نیروهای عمود به عم 25 و 50 نیوتونی. اینجوری دیگه نیاز نیست مولفه های عمودی و افقی سطح رو حساب کنی و برایند بگیری.
      آها... من متوجه روش تکنیکال نشده بودم
      کارشناسی فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد ورودی 88

دانشجوی دندان پزشکی علوم پزشکی اصفهان ورودی 95

موفقیت اتفاقی نیست

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط optician نمایش پست ها
      آها... من متوجه روش تکنیکال نشده بودم
      متوجه شدی چرا سینوس 37 درجه رو داده؟
      چون اندازه بردادهای عمودی و مماسی عکس العمل سطح به زاویه سطح شیبدار وابسته س.
      وللی نیروی عکس العمل سطح مستقل از زاویه سطح شیبداره و فقط ب مقادیر بردارهای وزن و جهت نیروی وارد به جسم وابسته س.

در واقه ی نیرو میتونه مستقل از از جهتش باشه ولی اندازه هر نیرو در هر راستایی وابسته به جهت هاس.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن